Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
8. jún 2010

@jjana17 dobre ranko, napapana, oddychnuta ako tak citam, no komu lepsie? 😵 ale nie ved aj ja som vstavala o siestej s drahym a potom som este na chvilu zaspala, ale akurat mi pracka doprala idem to povesat na balkon a zacnem nieco varit... asi kuracie sote a zemiakove placky len ci sa mi s tymi plackami bude chciet babrat 😵
co mas nove Jani? vcera ako dosla ta kuk sestra, ako bolo?

jjana17
8. jún 2010

@lulu4 ja chcem dnes robit taky cuketovy kolac, tak som zvedava ako sa mi to podari a kedy sa konecne odlepim od pc aby som to zacala aj robit,,xi
ano vcera bola u mna sestra aj s deckami Natalka 8 r a Filipko ma 7 mesiacov,,, tak to bolo plny byt maly je strasne zlatunky, som pokusala ho da do toho lehatka co som kupila, vies aky tam bol spokojny hrajkal sa s tymi hrackami co tam boli , stale si nieco kecal no paradny den ,,,potom sme sa presli a isli kuk maminu domov, fakt super den az na to teplo

jjana17
8. jún 2010

@lulu4 a ty ako uz pokoj so skuskami

barbyes
8. jún 2010

@lulu4 ja mám našťastie navarené zo včera lebo by sa mi nechcelo asi robiť nič 😝 jediné na čo sa dnes bezpodmienečne chystám je žehlenie aby sa mi trošku zmenšila tá moja hnusná kopa 🙄

ginger17
8. jún 2010

ahojte dievcata, dobre ranko 🙂

jjana17
8. jún 2010

@ginger17 dobre ranko

jjana17
8. jún 2010

@lulu4 lucka a co s tym kocikom 🙂

zuzumajko
8. jún 2010

no caute baby, tak som na pnke s tym mojim vracanim ☹ je mi uplne nanic ☹ uplne ma pali hrdlo od tej zaludocnej kyseliny ☹

ginger17
8. jún 2010

@zuzumajko skus mozno po troskach jest priebezne. mna napinalo, ale toto mi poradila kamoska a nastastie ani raz som nemusela (neviem sice kolko budem na zaver vazit, tak ale aspon daco nizkokaloricke 😀 )

vejula
8. jún 2010

čavte kočky, nejake nove babatko?????

mimi21mimi
8. jún 2010

zdravim baby

lenocka84
8. jún 2010

ahoj mimi

veji cauko

lusa889
8. jún 2010

ahojte babule, co tu noveho? 🙂

barbyes
8. jún 2010

@lusa889 ahoj, čo si prosím Ťa musel tatino zobrať zo sebou na sálu? kúpila som iba tie názuvky, potrebuje ešte niečo?

lusa889
8. jún 2010

@barbyes nie nic ine, len tie navleky, a nech so vezme nieco pod zub ked bude cakat a nieco na pitie inak uz len fotak a pevne nervy 😉 uz sa chystate?

lulu4
8. jún 2010

@jjana17 odbehla som lebo som bola upratat oba balkony, fuuu to bola makacka... vyvesila som si oprate satstvo a teraz sa bojim co bude, hadam zase nebude brusko ako kamen, som si na chvilu sadla a vylozila nohy... uz aj maso mam rozmrazene, budem musiet ist varit.. uplne som sa spotila, tecie zo mna ako z vola 😠
inak s tym kocikom dobra telepatia akurat som sa ta dnes chcela opytat ze kedy ste ho objednavali kolko casu od vtedy uplynulo? no objednam ten hnedy ten Dorjan co ty, nebudem spekulovat, prvy mi padol do oka a paci sa mi stale 😀

lulu4
8. jún 2010

@vejula veji cauko ako sa mate s Dominickom co nove?

lulu4
8. jún 2010

@zuzumajko to je teda dost neprijemne to zvracanie nikomu nezavidim, ale vela bab si to tu odbilo pocas tehu, je len par stastnych ktore nezvracali... ale je to pre drobcekov co by pre nich maminky nespravili... hlavne ze si na PN to by sa v praci nedalo zvladat... oddychuj a skus po troske aj tak nieco do seba dostat, keby si mala moc to zvracanie mala by si zajst do nemocky nech ti daju nejake vyzivove infuzky...

barbyes
8. jún 2010

@lusa889 pomaličky áno, v Pondelok mám termín, ale dr mi v Piatok na kontrole povedal, že mám ten kŕčok už tak zmäknutý že to môže byť kedykoľvek. akurát ešte žehlím nejaké veci lebo obliečky pre malinkú som si stále odkladala tak nech to mám pripravené....a vy ako? malinká poslúcha?

janefonda
8. jún 2010

Cauteeee,
som sama doma.Manzo zobral malu von na prechadzku 😉 Ja sa idem teda ucit, ked mam teraz cas. Ako sa tu mavate??? 🙂

lulu4
8. jún 2010

@barbyes no ty to uz mas ozaj za par ako sa povie... ale mal by to byt pondelok aby si neporusila tradiciu pondelkovych porodov ako minule pisala Jane 😵 a tie nazuvky pre ocina na salu si kde kupovala prosim ta?
takze si sa pustila do toho zehlenia? no to aj mna caka taka super kopa ale nechce sa mi do toho a to su len nase veci a to sa chystam uz zacat prat pre maleho a to bude len zehlenia 😖

barbyes
8. jún 2010

@lulu4 ja som ich kúpila v zdravotnom stredisku Fedinova, ale kdekoľvek majú zdravotnícke potreby tak to tam kúpiš aj s jednorázovými podložkami pod seba, vložkami a pod..
ja to tak pomaličky lebo mi je pri tej žehličke hrozne teplo, ožehlím pár vecí a kuk sem, trošku sa schladím a pokračujem lebo to sa fakt nedá 😒 mohlo by trošičku spŕchnuť aby sa ochladil vzduch, taká 10-min prehánka by úplne stačila, to by bolo vykúpenie 😵

lulu4
8. jún 2010

@janefonda Jane tak ten cas vyuzi ozaj na ucenie... aj ked prechadzka asi nebude dlha ale tak predsa... tvoj manzo si zobral kolko dovolenky aby mohol byt s vami?

lenocka84
8. jún 2010

@janefonda tak sup ku kniham, a kon az potom
nerada ta vyhadzujem, ale cim skor sa naucis tym lepsie
a budes mat uz viac casu

lulu4
8. jún 2010

@barbyes dakujem, tak skocim potom do nejakych zdravotnickych potrieb a nakupim tam vsetko potrebne... inak ty si si kolko tych jednorazovych nohaviciek a podloziek pod seba kupila? a aku kozmetiku si kupovala malinkej? ja len olejcek po kupani planujem kupit a mydielko detske a nieco na zadocek proti zapareninam, ostatne sa mi pre take male mimi zda byt zbytocne a co som si aj s vefi a garonkou o tom pisala tiez spominali ze vela toho netreba

xxveronikaxx
8. jún 2010

Ahojte,, neviem či to patrí do tejto témy ale chcela by som vedieť niečo ohľadom antikoncepsie Mercilon alebo mi aspoň poradte do ktorej témy to mám zaradiť ďakujem pekne,,,

lenocka84
8. jún 2010

@lulu4 neviem ako ostatnym maminam ale mne sa osvedcila rybilka, uzasny kremik
plus k nemu pupik na masirovanie bruska ked boli

lisetta
8. jún 2010

kocky mozem sa spytat prvy uzt vam robili z vnutra alebo z vonku?dakujem 🙂

lenocka84
8. jún 2010

@lisetta vnutorne sono, tusim az do 15tt ci tak enjako
az potom cez brusnu stenu

garonka
8. jún 2010

@lulu4 ajoooooj jasne netreba veľa na začiatok, čista voda, mydielko a ak bude mať babo suchu pokožku tak i olejček olivovy 😉
ja doteraz davam do kupeľa taky olej Oilatum emolient je to fajne
a kremik proti zapareninkam sa nam osvedčila indulona baby, niekomu i sucocrem robi dobre nam nie 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre