Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
21. jún 2010

@maminakatka mne to vyhovuje hlavne preto ze byvame v nadstavbe, a kedze na rizikovom som prevazne doma, je to dost brutal ked je nad 30 a ja nemam kam ujst. a ked si predstavim ze v mojom 8 a 9 mesiaci zrovna je jul a august, tak nech je kludne radsej takto.

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 tak to ano ,ved to nech si dava pozor teda ,to by si sa bala viac onho ako o seba ...neviem moja ako to je s tou epi ,nepriklanam sa k nicomu ....mne tiez mm povedal,ze ak chcem pohoda ,ale ja nechcem .....myslim,ze zvladnem ,ved som v zivote prezila toho az az 🙂))))) KP a rodila normalne ??? maly mi ma tiez taku polohu

lulu4
21. jún 2010

@jjana17 mas velmi dobreho mm ze hned takto zareagoval... tak muzi sa toho zvacsa boja ako cert kriza ale tak sa musia prekonat ked im aj injekcia robi problem... tak mojmu som vysvetlila ze nebude stat z tej strany ako doki a vsetko sledovat ale ze bude pekne pri mne a drzat ma za ruku a tak to zobral lebo on chudacik si asi myslel ze bude musiet vidiet vsetku tu krv a neviem co este... 😀 😀 ale pupocnu snuru ako stastny tato urcite neprestrihne lebo by odpadol 😀

liv1
21. jún 2010

@jjana17 tak lepsie neskor ako v 37tt. ten saci reflex a tak co ja viem, mohli ju radsej v nemocke nechat este aspon tyzden.
@lulu4 tiez som dnes vybrala veci pre malu co bude mat do 3m, ze nech mi to niekto opere a ozehli 😀 . inak musia sa tie veci zehlit asi z vnutornej strany ze?

barbyes
21. jún 2010

@maminakatka mala, ale nezaberala mi 😒 ja mám dosť nízky prah bolesti a raz mi ani u zubárky nezaberala taká tá veľká injekcia pri trhaní...mám nejaký divný organizmus ☹
@jjana17 to hej, veľmi to pomáha, keď už som myslela, že nevládzem a nezvládnem to tak ma veľmi podporil. bol hrozne zlatý 😵

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 ved to ,ze tie horucavy ☹ ale tak vydrzime no nie?vysledok stoji zato 😎

maminakatka
21. jún 2010

@barbyes ale dalo sa ,ze ?? aj bez toho ?

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka ano sestra ma 2 deti a obe sa rodili KP polohou,,,bol to dost narocny porod co vravela
ved to je na kazdej mamicke ako sa rozhode ci chce mat mm alebo nie pri porode

@lulu4 no my ked sme boli na tej tatinkovskej pripravke k porodu tak tam ta sestricka nam povedala ze ta pupocnikova snura ze to je take ze vsetci to len z filmov obkukavaju, ale ze to krajsi zazitok je ho vidiet a nie tu snuru prestrihavat lebo aj tak to ze ide zle a no proste skor by mal na to zly zazitok,,,,
no ved to ze bude pri hlave bude podporovat atd,,,,ja som povedala ked budem na vzdycharni bud pri mne a ak nahodou sa nebude citit ist aj na sal tak to plne respektujem ked by prisiel az po narodeni maleho

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 ja uz mam pozehlene ,oprate vsetko v komode 🙂) milujem zehlenie .-))

lulu4
21. jún 2010

@barbyes ahoj takze epi na teba moc nezaberala.... fuuu tak esteze si mala pri sebe oporu manzelika a ozaj ako, co som citala tak malicka ta dost potrapila nie ved niekedy nad ranom ti odtiekla plodovka a zacali kontrakcie a si rodila az 17:10 ci tak nejako fuuu to si bola cely den v kontrakciach a neotvarala si sa ci ako? a ozaj ako si bola spokojna s pristupom na porodnickom a novorodeneckom oddeleni na Kramaroch a mali si nakoniec ten nadstandard izbu?

liv1
21. jún 2010

@maminakatka aaale jasnacka ze vydrzime. 😉

jjana17
21. jún 2010

@barbyes podla mna to aj dost vztah upevni ,,,

lulu4
21. jún 2010

@maminakatka ty milujes zehlenie, tak to pridi tu moju otrasnu kopu co sa mi v skrini povaluje vyzehlit... bleee ale asi sa dnes uz do toho pustim... a hlavne ked poperiem vsetko pre maleho to bude zehlenia...

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 presne ako pises Janka 🙂) ja osm tiez bojko ,ale ako pisem presla som uz horsim tak skusim to 🙂) ozaj uz mas pripravene veci do nemocnice ??ci este nie?

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 😀

liv1
21. jún 2010

@maminakatka fakt? ty si teda sikulka. no to je jedina cinnost v domacnosti co fatk nemusim 😅 . ale teraz by som ani nemala...
a zehlila si to aj z tej vnutornej strany?

maminakatka
21. jún 2010

@lulu4 no ja to stresne rada robim ,este aj ked som doma byvala som zehlila ja 🙂) a pekne v skrini kominiky a to nie som ani vojacka 🙂 i ked mm je ,ale tomu to je tak jedno ,co ma v skrini a co nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulu4
21. jún 2010

@liv1 no u teba sa najde dobra dusa co ti to poperie a pozehli ale tak radsej ako by si sa mala namahat ... kto bude ten dobracisko mamina ci svokra? 😵 no z vnutornej strany to asi netreba, ved kvoli comu? ja som kupila inak teraz tu tekutu Lovelu prasok co je na detske vecicky a pre detsku pokozku dobry ale take mensie balenie ze to mi bude stacit a taky bielaci prasok v malinkom sacku co mam klasicke perinky tak nech sa trosku vybielila co som dostala a stali v skrini dlhsie a potom ich este trosku naskrobim aby drzali tvar okolo hlavicky...no uz koncom tyzdna nam zo spalne zmizne ta kniznica co tam mam veci ale musim to prehodit do novej do piatku vsetko lebo mm segra sa uz bude stahovat do noveho bytu a asi si ju zoberie tak uz zlozime aj bud. tyzden postielku tak sa tesim....

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka vies co som uz pobalena, lebo ked sa mi maly otacal pred par tyzdnami v 33tt z KP do normalnej polohy tak som myslela ze rodim, strasne bolesti som v tedy mala az do porodky sme utekali s mm
takze uz mi doktorka povedala ze ked je maly taky nezbednik mam byt prichystana ze aj skor sa vypyta,,,tak vsetko v taske pobalene, taska jak na dovolenku

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 no jasan 😀 ,ja nerada napriklad vesiam zaclony ,okna rada umyjem ,ale vesat tak to nadavam ako chora vrana 😀 .....zehlila som normalne ,nie z opacnej strany ...preco ?to sa ma z opacnej ??

lulu4
21. jún 2010

@maminakatka no stastna to zena, ze ta to bavi mna teda vobec, neprisla som nikdy tomu na chut aj teraz pre nas s mm periem tak ze vsetko krasne ponatahujem na ten susiak aby sa to moc nepokrcilo a co ozaj netreba nezehlim, si ulahcujem pracu ale teraz tam mam svoje nohavice, mm tricka a moje tricka dost pokrcene niektore tak sa musim do toho pustit... ved to muzom je to jedno ci maju kominky krasne nazehlene alebo nie... ale tesim sa ako to uz bude pekne v skrini vyzerat ked pre maleho nachystam nie teraz jedna obrovska polica vo vstavanej skrini cela zahadzana vecickami pre maleho

barbyes
21. jún 2010

@maminakatka jasné, dá sa to zvládnuť, jasné bolí to, ale bez toho to bohužiaľ nejde

@lulu4 hej, celý dlhý deň, už som bola aj dosť vyčerpaná, potom okolo 2 alebo 3, ani presne nevie, čas som nesledovala, mi pichli niečo na urýchlenie lebo som nemala dosť silné kontrakcie a pomaly som sa otvárala. apersonál na Kramároch je pefektný, aj na pôrodnici a aj na šestonedelí a novorodeneckom. všetci sú hrozne zlatí 🙂 som rada, že som sa rozhodla rodiť práve tam

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 xi xi xi ,lebo aj ja uz uvazujem presne o tom pobalit sa 🙂 vsak clovek ozaj nikdy nevie 🙂)

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka ako ked sa clovek drzi toho zoznamu to je tak na velku cestovku alebo dve mensie,ved len tie vlozky zaberu tolko placu

maminakatka
21. jún 2010

@lulu4 odkial to si ?pridem ti pozehlit ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

liv1
21. jún 2010

@lulu4 no ja viem tak ze musi sa zehlit nie kvoli tomu aby boli tie veci pekne rovne 😀 😀 , ale aby boli desinfikovane...

no a pozehli asi moja mama, bo svokor ma tazku zlomeninu a je v nemocke v Trencine, tak svokrovcov uvidim max 1 krat do porodu ak mi dr zajtra dovoli cestovat do TN...

barbyes
21. jún 2010

@jjana17 s tým s tebou súhlasím, keď vidí ako pri tom trpíš, že to nie je len tak, tak si Ťa určite aj viac váži a aj ten vzťah k bábätku je podľa mňa silnejší keď je priamo pri jeho príchode na svet 🙂

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 ved to.... u nas v nemocke netreba plienky aspon to ...ale inak je to hotovy arzenal veci 🙂)))))))))

jjana17
21. jún 2010

@barbyes tak tak,,,urcite musel byt tvoj mm dojaty ked sa malinka narodila

@maminakatka ja beriem balik plienok je ich tam 30 no hadam to bude stacit

liv1
21. jún 2010

@maminakatka no ja prave neviem preto sa pytam 😀 😀 a dojdi aj ku mne prosim ta. Bratislava Nove mesto 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre