Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
11. feb 2010

alenkam, vôbec sa nestresuj. mňa takto isto lekár nastrašil, že to bude asi mimomaternicové keď je tam len vačok a nevidieť nič vnútri a podobné kraviny. Potom som bola o dva dni u doktorky, už bolo vidieť aj srdiečko a povedala mi, že podľa predchádzajúcich výsledkov to bolo všetko OK. A pozerala na mňa čo mi to ten blbec natáral, tiež som bola celé dva dni v takom strese a úplne zbytočne. Ak tam bolo vidno vačok, je to v maternici a to je dobré len je ešte asi skoro aby mu bolo vidno bijúce srdiečko. vôbec sa neboj, uvidíš 🙂

dugyna
11. feb 2010

vefi ja som tu napisala taky dlhy prispevo o tej cukrovke tak si precitaj

janefonda
11. feb 2010

baby ja to nepoznam , cize sa dohodnite vy, co ste z ba a ja sa prisposobim, niekoho uz len zneuzijem, aby ma tam dopravil. Mohli by sme to dohodnut ale do dnesnej noci, kedze ja uz zajtra cestujem.
Dugy a dakujem 🙂

barbyes
11. feb 2010

počkať, nastala nejaká zmena ohľadne stretka? už to nie je polus???

jane, ja mám až 15.2. 🙂

lenocka84
11. feb 2010

dugy a nahradne sladidlo do caju mozem?

dugyna
11. feb 2010

vefi to kusanie do ruky nosa ucha to robil aj nas..potom prestal 😉 papuce nam nejedny roztrhal..ale teraz uz v pohode vie ze nema ich papat..a nas sa aj dost rychlo zycal pitat sam na cikanie von..a potom sa naucil uz uplne na pravidelny rytmus..nas dostla obojcek ked sme prisli prenho k jeho maminke..este sa jej v nom ukazal a bracek mu ho chcel zobrat 😀
no harat neviem ako sa haraju..ale viem ze aj teraz cez zimu sa niektorym ludom harali tu fenky...takze..

mirka12011
11. feb 2010

och to aj ja som dementna ked si mena pletiem hahahah

dugyna
11. feb 2010

pokial leni viem tak diabetici pouzivaju prave to nahradne sladidlo.takze tam by nemal byt problem..a ovocne cajiky ja zvyknem pit bez cukru

lenocka84
11. feb 2010

vefi zatial neviem
zajtra sa dozviem

janefonda
11. feb 2010

ja neviem, osobne by som nechala najradsej ten polus, lebo tam vsetky trafime 🙂 a tam si uz nieco vymyslime...
Ze az 15., ved to je co by si kamenom dohodila 🙂

mirka12011
11. feb 2010

tak ja prejdem tiez na tie nahrane sladidla...

dugyna
11. feb 2010

😀 miri to nic

leni a kedy ta objednal k tej diabetologicke? pokial dorzis to co ti povie dr tak sa nemusis bat bude vsetko ok. 😉

barbyes
11. feb 2010

Alebo nikede v centre mesta, tam tiež nemal mať nikto problém. Ja rada chodím do Slovak pubu na Obchodnej ulici. Poprípade vedľa primacionálneho palácu je jeden veľmi pekný podnik, volá sa to archa, tu je link http://www.obedovat.sk/bratislava/Restauracia_1...

janinna11
11. feb 2010

Baby aj ja mam v rodine cukrovku, ale niekde som citala, ze tehu cukrovka neohrozuje mimi. Ide len o to, ze organizmus nestiha vyrabat potrebne mnozstvo inzulinu... ja sladim najcastejsie medom, sladidla su sama chemia, to nemusim...

mirka12011
11. feb 2010

janinna teraz si ma potesila trosku ja sa uz tych testoch bojim a to sladke nejedavam nasej malej nechutia..

lenocka84
11. feb 2010

dugy ja len ze ci sa v tehu take moze

a k diabetologicke som sa sama, zajtra na rano

garonka
11. feb 2010

ahojte 🙂

som doma zajtra mam poradňu v nemocke 🙂

mirka12011
11. feb 2010

gari ahojky vsetko v poriadku?
babky myslim na mirku co sa vlastne deje...

garonka
11. feb 2010

mirka no ani nie mam už tlak s ktorym asi musím už do nemocky
zajtra mi urobia CTG a prietoky zmeraju ešte raz tlak a doktorko povie čo a ako

a druha Mirka čo musela do nemocky? rychlo som preletela čo ste načmarali

janinna11
11. feb 2010

baby aj ja myslim na Mirku, snad sa coskoro ozve, ze to bola len nejaka trivialna zalezitost a malinka je ok!! Velmi jej to zelam 😉 Ved Harmony je predsa bojovnicka!!

janinna11
11. feb 2010

Ahoj Garonka, no som si myslela, ze kym som tu tych par dni nebola, ze ty uz aj z porodnice prides domov a ty este stale 2in1!! 😀

mirka12011
11. feb 2010

uch gari tak budes mat net tam alebo nebudeme o tebe nic vediet?
no janina ja dufam, ze malicka sa ma len a len fajn....

garonka
11. feb 2010

mirka no vezmem notebook ak sa mi tam podarí pripojiť sa na net som zvedava 🙂
ale zatiaľ nepredbieham možno budem ešte zajtra doma 😵

barbyes
11. feb 2010

a čo sa stalo Mirke?

dugyna
11. feb 2010

leni..k tomu sa ti vyjdrim tak ze nedokazali sa skodlive ucinky na plod..ale niekto ti povie ze neodporuca..a niekto ze mozes..ako myslim teraz v tehu..pocuj skus to sak do zajtra vydrzat..a ta diabetologicka urcite ti povie ze ak mozes sladidlo..tak aj ktore je napr.pre tehotne...mozes sa po pripade poradit s lekarnickou..ale to sa tiez niekdey stava ze jedne povie tak a druhy tak. nechcem ti poradit nahodou zle..ked to neviem na 100%percent.

garonka ahojky 😉

miri precitaj si to co som tu ja dnes napisala o tej tehu cukrovke.a nestresuj sa.vsetky tie vysetrenia su len pre dobro babetka 😉

dugyna
11. feb 2010

barby mirka pisala ze im volali z nemocnice ze maju okamzite prist

didulka85
11. feb 2010

Alenkam ja som bola na prvom sone v 5. tyzdni. Doktorka mi povedala, ze je tam len vacok a je to vnutromaternicove tehotenstvo. Upozornila ma, aby som sa netesila, lebo este nebije srdiecko. O dva tyzdne som isla zase na sono a uz nam srdiecko bilo.

barbyes
11. feb 2010

a vieš kvôli čomu? peboha, hádam nič vážne.

garonka
11. feb 2010

dugy čaukooooooooo 😵

mirka12011
11. feb 2010

dugy citala som podrobne ale pre istotu ak budem moct tak prejdem na tie nahradne sladidla....
no babky mirka nas riadne vystrasila ja ked som to citala az srdce sa zlaklo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre