Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
1. mar 2010

lulu jo rodila spontanne bez epi, tak klobuk dolu ale pisala akonahle videla maleho na bolesť zabudla, tak to jej verím
a je pravda ak porodíte na bolesť zabudnete ja som pri bolestiach sa vypiplala raz dva pri 4400g babenku 🙂

elko69
1. mar 2010

no fakt ked jej o 9 zacali bolesti a o 11.15 bol uz vonku????waw rychlovka...

garonka
1. mar 2010

elko presne to som chcela napisať že presne ako v horore 3:15 😀 sranda ale chvalabohu že to maju za sebou a su oki 😉 sa tešííííím a aj na foto 🙂

garonka
1. mar 2010

elko veruže rychlovka a aj oxytoxín to urychli vyvolavačka 🙂

lulu4
1. mar 2010

tak to ano to zvladla sikovne teda, dobre ze nerodila dlho to je parada, ze je maly Ok... ved nam napise ona to urcite este aj okoreni aby to bolo pikantne ako poznam vefi 🙂) veru tak ty si ozaj mala co robit este ze ta nechali cisarakom ved take velke dietatko, fuuu to by si sa natrapila....a co Tobiasko spinka? a svokra som sa ta zabudla opytat pride aj na navstevu tesila sa z maleho ci ju moc nemusis ako aj predtym?

barbyes
1. mar 2010

a vefi má už tretie, má to v profile 🙂

garonka
1. mar 2010

lulu ta stara ježibaba ani nezavolala ako sa mame s malym, proste nič ale chvalabohu neoxiduje u nas ale o princip by šlo, že aspoň cinknuť mohla ako sa jej vnučik ma
a ako ju poznam strepe sa tu keď ja nebudem mať na ňu naladu 😎
Tobi haja drahemu na rukach, zaspavať chce len tak a akonahle ho položime do postieľky je hore síce len vynimočne ale cviči s nami poriadne 😀
a cez deň haja i 3 či 4 hodky
dnes tak pekne spinkal že som sa len na neho pozerala
šupnem fotoooo 🙂

lulu4
1. mar 2010

garonka: veru supni nove foto nech sa pokochame 🙂 tak to teda mate co robit aby ste ho uspali len na rukach, co si tie deti nevymyslia na chudakov rodicov 😀 😀 tak ta svokra je ale cislo nemam na nu slov to je ale zaujem.... nech sa potom ani nedotrepe ked sa ta doteraz nevedela opytat ako sa mate ci nic nepotrebujete a podobne? pekne vam prespinka 4 hodky to je dobre...

garonka
1. mar 2010

barby šikovnica je nie keď ma tretie dieťa 😀

lulu4
1. mar 2010

barbyes: ale vefi ma svoje prve sice ma tri deti dokopy ale tie dve su z byvaleho manzelstva jej terajsieho manzela... takze sa o ne stara aj ona, je to sikulka a bojovncika ta vefi nasa

lulu4
1. mar 2010

garonka: som ti to skazila lebo sme to pisali sucasne 😀 😀

elko69
1. mar 2010

gari no jasne hlavne ze su zdravy obaja a vsetko je v poriadku, som myslela ze bude aj vacsi kedze bol v brusku tak dlho a on je taky akurat.. 😉

no ja uz cakam ze kamoska bude mat kazdu chvilu babetko takze som v ocakavani co v stredu sa este stretneme na cviceni alebo tam uz babam budem oznamovat prichod malej Emmy tak sa totiz bude volat.. 🙂

jaj jak sme tu zacinali este len na sice uplne na zaciatku vy uz asi tak jak som ja a uz mate svojich drobcov pri sebe,ako to strasne leti...si pamatam jak som ratala tyzdne aby som uz presla kriticky I. trimester a uz budem o chvilu koncit aj ten II.

barbyes
1. mar 2010

aha, to som nevedela...tak to potom mala naozaj veľmi rýchly pôrod 🙂

jjana17
1. mar 2010

no supeeer, som na nu aj myslela, ze ci uz ma,,,,, a ona isla z domu do nemocky ci uz lezala v nemocke

garonka
1. mar 2010

lulu 😀 😀 😀 😀
pche ona sa vôbec nečiní aby mi pomohla, a poviem po sekcii nieje sranda sa dostať raz dva do normalu a ja ešte som i take veľke babo dvíhala no čo, nedala by som ho za nič na svete môjho bučika 😀
stara sa neopyta či treba pomôcť ešteže som si tu zavolala maminu, ta tu chodí každe dva dni a keď je tu maleho prebaľuje, uspava, ja mu dam papať a babka da i odgrgnuť no odych 🙂

elko69
1. mar 2010

no veru vefi mlada baba a dokaze sa postarat o 3 deti a dve co su neni jej,waw je fakt zenska ako sa patri,riadna...v tomto ju obdivujem si neviem predstavit ze by som v tomto veku mala uz 3 aj moje keby boli,sa ledva pripravujem na jedno a tak hadam to zvladnem a nebudem panikarit....a baby mamicky ono to asi samo pride ten materinsky cit,ze hned viete co mate robit a tak????ja s atoho strasne bojim...

garonka
1. mar 2010

elko za chvíľu ste všetky v III. trimestri a mne to vtedy šlo veľmi pomaly a furt som odkladala aby som nerodila kym mi primar nepovedal v piatok, že v pondelok príjem a v utorok sekcia jaj ale som sa bala 😅

garonka
1. mar 2010

vefi veľky obdiv patrí aj preto že su to manželove decka a niesu male ale väčšie a niektore deti maju problem s ich otcovou partnerkou a vefine deti na ňu nedaju dopustiť, tak veľky klobuk dolu 😵 😵 😵

elko69
1. mar 2010

tak taku svokru ako ty gari bude mat aj moja sestra asi....ja mam super svokru ta sa stara uz etraz o maleho a ani na svete nieje este,len ono ziju v Anglicku tak bude velmi malo s malym a to ma mrzi a ju teda este viac,ale ratam ze tak do roka su na slovensku a zostanu tu...ju to sem bude lakat kvoli malemu - prvemu vnucatku!!!

garonka
1. mar 2010

elko i moja svokra ma teraz prveho vnučika no nejaví zaujem ale časom určite len ja si nato budem musieť zvyknuť 🙄
tak to je super že maš užasnu svokru mne to vynahradza mamina ta je skvela a užasna žienka na svete 😵

elko69
1. mar 2010

no sak uvidime ako mi to pojde do toho juna a potom uz budem len ocakavat ci a kedy to presne pride..hehe

janefonda
1. mar 2010

Ahojteeee, tak vefi gratulujem k Miskovi!!! Budte zdravucki a stastni!!!
Uz je tu pomaly viac maminiek ako tehuliek 😉 baby zalozime potom temu maminy z prvy krat tehotne? 😀 aby sme sa mali aj nadalej kde stretavat 😉
Garonka ten tvoj Tobiasko je ale sibal jeden maly....sa necha takto na rukach nosit- panko je to 😀

garonka
1. mar 2010

jane no presneeeeeee ale je ťažky no citím aj chrbat ešteže mam kojenecky vankuš ten pomaha 😅

elko69
1. mar 2010

gari ona teraz posielala veci pre maleho a nejake poslala aj mojej sestre,kedze ona ma zlu svokru ktora kasle na ich malu,uvidime co po porode,ale teraz nejavy zatial zaujem ziaden....je to smutne ak su taky ludia co sa nedokazu z takychto veci tesit...tak budem drzat palceky nech sa ta tvoja tiez znormalizuje...aj kvoli Tobimu hlavne aby mal dve babky dobre a nie len jednu...

lulu4
1. mar 2010

garonka: ved to ta tvoja svokra sa k vam nasackuje ked ju vobec nebudes cakat a ani potrebovat, ale ona si najde ten vhodny cas ved naco by ti teraz pomahala....esteze mas maminu po ruke ze nebyva od vas neviem kolko kilometrov to je velka pomoc, ja tu zase po ruke budem mat len svokrovcov lebo nasi aj rodicia aj starki byvaju v Prievidzi co je 170 km od BA ale verim ze pridu lebo to bude pre nich prve vnuca aj pravnuca a aj pre svokrovcov vlastne vsetkym sme spravili radost tou novinou ze cakame babo.... esteze ja mam svokru k svetu lebo by som tu bola s malym sama ako prst samozrejme mam tu par kamosiek ale tie ti po narodeni nepomozu ako mama

lulu4
1. mar 2010

elko: aj ked mas svokru v anglicku aspon vecicky ti poposielala co je super a hlavne byvate u vasich nie tak aspon maminu budes mat potom po ruke co je dobre... ale hrozne take zenske co sa netesia na vnuca, ved ako potom vychovali svoje deti ked nemaju k detom vztah to je mi divne? 😖

elko69
1. mar 2010

a preto momentalne byvam u maminy aj s manzelikom,mame tu jednu izbycku spravenu a teda kuchynu,kupelku WC a obyvacku spolocne..a staci uplne... 😉

rogerka
1. mar 2010

caute kocky, ale vas tu je 😀

garonka
1. mar 2010

lulu no veď prave preto budem nervak keď sa mi tu dovali, no čo prežiť ju musím
a v nemocke ma bola kuknuť i maleho a hneď ho lapala za ruky, a mamina mi vravela, že v aute fajčila krucinal ale som nadavala na ňu
lebo schmatla maleho na ruky keď som bola pri sestričke si pichnuť injekciu proti bolesti 😠

elko69
1. mar 2010

lulu no ved to,sak uz teraz mam plne asi 3 sufliky veci co stale nakupuje :D veru co su to za zeny ktore sa netesia na deti - vnucata????nechapem ani ja...ok babule idem do tesc atak zatial papa...ked sa sem vecer dostanem tak napisem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre