Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzumajko
12. júl 2010

@drzkosa caaf 😀 klopem, lebo uz nevraciam (ak tak, tak len z nervov ako v piatok, lebo mi mali brat krv kvoli AFP 😅 😀 ) ale inak tazka pohoda, len som stale unavena - ziadne take ze v druhom trimestri si plna energie..u mna to vobec neplati, stale spim 😀 ale uz relativne papam vsetko, len chute mam rozne. Inak napr. nemozem zaidne ovocne stavy 😒 ani stopercentne, ani zriedene..nic - mam z toho hroznu kyselinu 😒 a to pritom milujem mangovy dzus 😒 nevadiii 😀 inak uz mam aj vybrateho porodnika, uplnou nahodou sme ho nasli a fakt ma dobre referencie aj tuna na konovi, len riesim to, ze asi nebude velmi otvoreny epiduralu a ci vobec budem moct mat epidural, lebo ma strasne pobolieva kostrc, ledva chodim. Aaa vcera sme boli pozerat postielky a kociky!! No, kocik co sa nam pacil stal 679 eur, co je and nas limit bol peg perego, ale supis (druhu alternativu mame chicco trio enjoy fun, ale tam sa nam nepacilo, ze v sportaku je nejaky maly priestor pre chrbatik babatka...) a taaak, soms a rozpisala 😅 ako sa mas ty? co mas nove? a co brusko?

happy8051
12. júl 2010

@zuzumajko peg perego zozenies lacnejsie aj tu na MK... pokial teda netrvas na uplne novom... a ak hej, cez net je to ovela lacnejsie

happy8051
12. júl 2010

baby caute... zuby mudrosti mi vysli :DDD

berenice8
12. júl 2010

@ivca17 ano, bola som na amnio...no bolelo...skor to bolo take neprijemne..tahave, najhnusnejsie bolo, ked tocili to ihlou tak, aby malemu neublizili...cele to bolo take "hnusne" bolestive ani nie..

drzkosa
12. júl 2010

@zuzumajko noo ja som na tom celkom v pohode, uz aj unava upadla len to teplo ma trapi ale co uz 🙂 hod mi link na tie kociky lebo aj ja uz pomaly pozeram 🙂 Ja idem zajtra na tripple testy

ivca17
12. júl 2010

@berenice8 no ale aspon mas istotu, ze je vsetko vporiadku.. co by sme pre tie male drobatka nevytrpeli,nie? 🙂 na vsetko neprijemne zabudnes ak budes male drat v rukach 😉

berenice8
12. júl 2010

@ivca17 no to verim...tak ale este si chvilu pockam...tak 4 mesiace...teraz sa hlavne tesim na dovcu...trosku oddychnut aj od roboty a stresu a tak...sak sme sa stahovali..mam pocit, ze som asi prestahovala cely vchod...energie ziadna...

zuzumajko
12. júl 2010

@drzkosa uz ides na tripple testy? ja som zatial mala len AFP (minuly tyzden) a predtym v 12 tyzdni ci kedy NT hodnoty a PAPP-A. Inak, v USa napr si mozes vybrat ci tieto testy chces absolvovat alebo nie. To mi segra povedala, ked som s nou rozoberala ci vobec ona na taketo nieco sla. Ze jej brali krv 2x a to na zaciatku tehu kvoli pohl. chorobam a typu krvi a na konci kvoli neviem comu..

lulu4
12. júl 2010

NAJNOVSIE INFOSKY:
Zhruba pred hodkou a pol sa Pepppe narodil dlhoocakavany pokladik Alexik s krasnymi mierami 4190g a 53cm. Su v poriadku, Pepppe pise, ze porod bol dlhy a dost bolestivy, ale uz je z nej stastna mamina
GRATULUJEEEEM

happy8051
12. júl 2010

@lulu4 jeeeeeej gratulujeeem

happy8051
12. júl 2010

@berenice8 kedy si bola? ja v 18tt a tiez som mala z toho podobne pocity ako ty...

lulu4
12. júl 2010

@happy8051 dakujem aj za Peťku 🙂 xixi
inak citala som si o tych tvojich zuboch mudrosti, no teeeda ti poviem ze sila, to teraz ti idu robit neplechu zubale? 😕
ako sa inak mas ako sa tehulkuje? a ten kocik si uz kupila? vidim ze vybavicka pre malu Natalku sa ti pekne rozrasta 🙂

berenice8
12. júl 2010

@happy8051 vychadzalo mi to na 19tt, akurat minuly stvrtok som bola pre vysledky...

happy8051
12. júl 2010

@lulu4 zatial ma to az tak neboli, ale mohlo to pockat po porode 🙂 vybava je uz skoro komplet, potrebujem este kocik, monitor dychu, plienky a veci pre seba do porodky inak mam uz vsetko

lulu4
12. júl 2010

@happy8051 to je dobre, si sikovna, aspon nebudes musiet zhanat na poslednu chvilu, vidis ja som v 34 a bud nam pride kocik tento alebo az buduci tyzden ale nestresujem pohoda, ved si stale hovorim ze je este cas, tak hadam maly v brusku bude posluchat 😀 uz sme min. vikend aj postielku poskladali... uz mame tiez vsetko len mam zatial polovicu popratu a caka ma druha polovica, je toho este dost a potom to nestastne zehlenie, ach jaaaj...pre seba som veci do porodky kupovala min. tyzden... ale uz by som si mala zbalit tasku do porodky musim sa uz k tomu dokopat 😀

happy8051
12. júl 2010

@lulu4 nahodou si to tiez stihla super, niekedy sa to fakt riesi na psolednu chvilu 🙂 ja do hainburgu potrebujem len osobne hygienicke potreby nocne kosele zupan papuce a doklady 🙂 inak daju vsetko... je mi to az smiesne 🙂 pre malu nepotrebujem nic aspon tak mi minule povedal doktor na poradni..🙂
a aky kocik ste objednali?

lulu4
12. júl 2010

@happy8051 to budes mat super ulahcene ze nemusis tam tolko veci trepat zo sebou, bud len rada ze rodis tam... no ja som si akurat spisala zoznam co treba do porodky pre mna a maleho a je toho veru dost, to budem celkom slusnu cestovnu tasku potrebovat 🙂
ale uz zacnem balit nech mam srdce na mieste keby daco...
kocik mame objednany ten co mam v albume, mozes kuk ak chces... presne v tej istej farbe, je to DorJan Prestige kolekcia z tohto roka

berenice8
12. júl 2010

baby, mam otazku, treba ako prvorodicke chodit aj na nejake cvicenia? ako to funguje? to su kurzy, alebo nieco?

mimi21mimi
12. júl 2010

Zdravim Vas tu.... tak som po dovolenke doma 🙂 Uz som mala tri dni pocit, ze babo porodim niekde v tatranskych lesoch, ale zatial sme pokope. 🙂
Nejake nove babo za posledny tyzden?

jjana17
12. júl 2010

@zuzumajko no malinky zatial poslucha na svet sa nepyta,,,ale od stredy moze:DDDDDDDDDDD tak som zvedava ci posluchne a bude sikovny chlapcek
kupili sme dany sport prestige 2010

happy8051
12. júl 2010

@mimi21mimi a meno este stale nie je jasne? 🙂

zuzumajko
12. júl 2010

@jjana17 no tak budem na vas mysliet, nech sa podari ako by si chcela 😀 a ten kocik jani (sory ze otravujem s nim) ste aj videli niekde osobne? pytam sa kvoli vanicke. Ze aka je velka asi a ci je hlboka. Ja totiz rodim v zime, a vies, fusak tam narvat a taaak..lebo ten sa paci aj mne, len som ho nikde nevidela osobne

jjana17
12. júl 2010

@zuzumajko
ano videli sme ho osobne a terez je uz doma,,,,takze ti ho kludne mozem premerat ale vanickovo je najvacsi na trhu,,,,,,,a fusak bol k nemu gratis

mimi21mimi
12. júl 2010

@happy8051 Uz ano, ale rozhodli sme sa, ze ho budeme tajit az do porodu, lebo kazde, ktore sme vybrali a prezradili, sme potom zmenili 😀

happy8051
12. júl 2010

@lulu4 velmi pekny kocik si vybrala naozaj 🙂 mne prave prisla hracia deka a par veci este

happy8051
12. júl 2010

@mimi21mimi no to je pravda, to je dobry napad 🙂)) tak som zvedavaaa

lulu4
12. júl 2010

PRECITAJTE SI O PEPPPE NAJNOVSIE INFOSKY:
Dnes ráno, neviem presny cas sa Pepppe narodil dlhoocakavany pokladik Alexik s krasnymi mierami 4190g a 53cm. Su v poriadku, Pepppe pise, ze porod bol dlhy a dost bolestivy, ale uz je z nej stastna mamina
GRATULUJEEEEM

lutsine
12. júl 2010

@lulu4 rodila spontanne ci na vyvolavacku?

lulu4
12. júl 2010

@lutsine to naozaj netusim, nechcela som jej moc vypisovat iba som jej pogratulovala nech sa drzia a nech sa nam potom ozve... ale ked pisala ze porod bol dlhy a bolestivy tak asi aj normalne... ved ona nam napise... kedze len rano rodila nechcem ju otravovat... hlavne ze su oki...a ty ako sa drzis, uz ste maleho trosku popohnali sexikom ci nieee?

lutsine
12. júl 2010

@lulu4 no trosicku ano....uvidime ci to bude mat nejaky efekt,ale brusko boli kazdy den....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre