Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
21. júl 2009

ahooooooooooj 😀 , nooo, dnes som vstala až o 10h, po veľmi veľmi dlhej dobe a malovala som sa a tak. Ako sa cítiš dneska? mne je tak nejak divne, dúfam, že vonku nepadajú teplotné rekordy, lebo sa zbláznim. 😝

garonka
21. júl 2009

a ja že sa niekde tulááááááááš 😀 😀 😀 😀 ja som tu odrána 😀 😀 😀 necem zakríknuť ( klop klop ) ale dnes lepšie ale vonku na slnku mi bolo zle, tu v KE je 30 stupňov 🙂 no daj potom vedieť ako si dopadla so šatičkami, teším sa 😉

andrejusa
21. júl 2009

ja už bežím, tak drž palce, nech som za tú dobu do nich nestučnela 😀, potom prídem, budeš tu, alebo sa niekam chystáš?

garonka
21. júl 2009

nie dnes budem doma 😀 aby sa mi zas nič nestalo 🙂 nožky mam vyložené a relaxujem 😀 no bež čakám ťa tu s novinkami 😀 pa pa neboj a šatičky ti upravia svadbu maš 8.8 xi xi jasne, že sa nejake kilečko nalepí veď bábo rastie 😉

aninka89
21. júl 2009

ahojte baby, vy ste tiež PN? Všimla som si že ste tu písali o zvýšenej teplote, je to normálne, patrí to tiež k príznakom tehotenstva....ja som ju mala asi mesiac...

garonka
21. júl 2009

aninka ahooooooooooooj 🙂

my doma leňošíme ale nie žartujem 🙂 ano zvyšena teplota v tehu je vraj normalna nieje to nič hrozne, niektoré tehuľky ju maju až do 9 mesiaca 🙂

aninka89
21. júl 2009

ja som PN,viac menej na vlastnú žiadosť 😝 ale už sa začínam nudiť. Dnes som vstala o jedenástej, mužiček sa len čuduje ako to dokážem 😀

garonka
21. júl 2009

hi hi ja som tiež niekedy vstávala o jedenástej ale potom som mala pocit akoby bol deň krátky 😀 a ani spať nemôžem susedia prerabaju byt do konca augusta, buchaju vrtaju ale čo už treba sa povzniesť našťastie že v našom vchode niesu male deti ale dôchodcovia, u nas bude prve babenko v bloku 🙂

chytá ma na spanie ale nie a nie zavrieť oči, kvôli tomu rachotu 🙂

aninka89
21. júl 2009

taký rachot veru spať neda, to musí byť človek hrozne unavený aby ho nepočul 😉

garonka
21. júl 2009

našťastie robia buchot do šiestej ale i tak neda sa cez deň odychovať nebodaj ešte i spať ale do augusta vydržím 😀

aninka89
21. júl 2009

no veď aj musíš 🙂 🙂 🙂 ale zbehne to a potom budeš mať pokoj.

aninka89
21. júl 2009

sme tu asi len my dve, keď tak pozerám, viac toho popišete večer.....to ja už dávno odfukujem v posteli alebo sa venujem polovičke. Chodi domov až pred večerom tak PC ide bokom aby sme aspoň chvíľu boli spolu 😝

garonka
21. júl 2009

väčšinou je tu andrejuška , Mirka, a sem tam i babenky ktoré maju čas, no my zas večer sa rozkecame aby sa nam oči zatvorili od unavy 😀 u nas je sem tam taky režim večer visím na koníkovi, venujem sa manželíkovi a šup do postele, môj drahy zvykne aj doma pracovať čo nestihne v práci musí dokončiť doma.
a som zvedava na nových susedov ktorí tu prerabaju lebo komplet jadro dávaju nove, som zvedavá či to bude aspoň nejaka mlada rodinka lebo tu bývaju sami dôchodcovia 😠

aninka89
21. júl 2009

určite to budú nejakí mladí....starí by si neprerábali..... Kamoška tiež býva v paneláku kde sú samí dôchodcovia....hovorí že sa dá ale niekedy veľa upozorňujú a tak... My máme mix, takže pohoda

garonka
21. júl 2009

no hovor mi niečo nielen upozorňuju ale im vadí všetko aj uplne nezmysly 😒 ale inač je tu ticho a nie ako na inych sídliskach 🙂

andrejusa
21. júl 2009

ahojte 🙂 , tak ja už som aj doma a parádne napálená 🙄 . Drahý mi dal kartu, lebo už mal pred dvoma dňami výplatu, tak som tam na istotu šla vyplatiť si šatočky a na karte 0. Skoro ma šľahlo. Drahý hneď volal do práce a účtovníčka mu povedala, že na neho a ešte na pár chlapov zabudli!!!! chápete??? a pritom vedia že máme pred svadbou a treba plno vecí zariadiť, polatiť šeky a podobne.

Aninka... prečo si sa dala na PN na vlastnú žiadosť?

selyma
21. júl 2009

Ahojte babky. Ja čakám svoje prvé. Ked som nola naposledy u dr. tak mi ešte nedal tehotenskú knižku, bola som asi v 6 týždni. Povedzte mi, lebo do najbližšej kontroly to nevydržím, má byt 5. augusta, čo mi bude robiť? Dá mi ešte okrem tehotenskej knižky ešte niečo? Chystám sa to hned aj po tom oznámiť mojim rodičom. 😀

miroslava89
21. júl 2009

ahojte idem k vam na chvilku nakuknut.. nechali si ma v nemocnici na dobu neurcitu, vzali mi krv na tripple testy a od rana len lezim na infuziach nic nerobim a nudim sa ale snad budu nase babatka v poriadku 😔

andrejusa
21. júl 2009

ahoj Mirka... ty máš notebook? kde si v nemocke? aspoň blízko k domu, aby ťa mohol navštevovať mužíček? čo ti zatiaľ povedali? prečo si ťa tam nechávajú a aspoň zhruba dokedy???

garonka
21. júl 2009

andrejuska

no sevas 😀 fíha a šatky doma maš? neboj budu peniažky i mne sa to stalo a tesne pred Vianocami peniažky mi nabehli rovno 23.12 to boli nervy

Mirka

no mi ani nehovor že si v nemocke, ale aspoň sa o teba budu starať a babenka budu pod kontrolou si v KE v nemocnici aby bol drahy často pri tebe?

selyma

každý lekár ma ine vyšetrenia myslím tak niektorým tehuľkam davaju knižku až keď počuť srdiečko moja lekárka mi urobila ultrazvuk, a o tri dni som mala knižku v rukach a aj kufrík pre buducu maminku som dostala, brali mi krv do 3 ampuliek, merali tlak, važili a ďalšiu kontrolu mam presne o týždeň, a to som sa načakala 5 týždňov lebo moja doktorka si vyvaľovala šunky na Rhodose 😀 😀 😀 a inač gratulujem k tehu 😉

miroslava89
21. júl 2009

garonka v kosiciach som.. a drahy by najradsej behal za mnou kazdu chvilu 😅 ln dufam ze babetka budu v poriadku musia byt a nase babetka mi stoja za to aj keby som si tu mala odlezat viacero tyzdnov

andrejusa- v nemocnici som u nas v Ke a ako som uz pisala garonke tak drahy by za mnou najradsej behal kazdu minutu dna..a mam zaplateny nadstandard (na prikaz mojho manzelika) takze som si mohla dovolit aj notebook zobrat.. dokedy tu budem -to neviem mozno par dni alebo tyzdnov netusim.. mam skrateny krcok maternice takze hlavne preto si ma tu nechavaju a aj preto ze jedno babetko nam robi dost velke starosti co sa tyka jeho vyvoja.. a niektore vyvojove vady sa daju zmiiernit alebo im predist aj liekmi len musime pockat na vysledky druhych tripple testov..

garonka
21. júl 2009

mirka

tak tak nech sa o teba krásne staraju a ak maš nadštandard aj drahy môže spať pri tebe 😉 mne môj blaznivy brat vybavuje pôrodnicu už teraz 😀 do Šace a tam tiež maju nadštandardne izby a chcem i ja vlastnu izbu je viac súkromia..........a ja ti veľmi veľmi držím prstiky aby všetko dobre dopadlo a som rada že budeš aj s nami na koníkovi tu visieť lebo my ťa často spomíname nie andrejuška ? 😉

miroslava89
21. júl 2009

garonka ver mi zeby to najradsej spravil😉 ja budem pri vas casto inac by som sa asi unudila k smrti 😔 ale co si clovek neodtrpi pre deti?asi vsetko..a dakujem za podporu..

miroslava89
21. júl 2009

ja som sa akruat motala v teme o tej cinskej tabulke na urcovanie pohlavia..
a zaujimave- drahy hovori stale ze on si vyrobil dievcatka... a podla tej tabulky vychadza D 😅
a viacerym zienkam uz ta tabulka vysla...na tom asi nieco pravdy bude mozno..

garonka
21. júl 2009

ale moja neďakuj veď my sme tu nato aby sme sa podporili, a predsa každá sa bojíme o svoje bábo a chceme urobiť všetko pre to aby bolo krásne zdravé 😉 no na izbe maš i telku že? a par noci by mohol byť drahy pri tebe 🙂 môj drahy by sa dotrepal ale vyhodila by som ho 😀 už teraz mi nič nedovolí robiť ani vysávať nemam 🙂

a svadba ako prebehla? 🙂

garonka
21. júl 2009

môj stále túži po dvojičkach 😀 😀 😀 ale ma smolu 😀 máme len jedného chrustika no mne vychadza v tej tabuľke dievčatko hadam bude Ella, uvidíme o pár mesiacov čo bude

miroslava89
21. júl 2009

garonka sja som ho tiez vyhodila lebo uz mi liezlo na nervy to jeho ci nieco nepotrebujem ci sa mi dobre lezi.. kazdu minutu sa ma daco pytal.ale to je len dokaz toho ze mu na nas zalezi..ale tak do vecera casu dost- mam silne tusenie ze on sa vrati..

inac svadba kukni tuto nasu temicku stranu 58 asi..uz som to pisala 😉

my smechceli jedno babetko a dve boli prekvapenim aj pre draheho ale teraz sa chvali aky on je sikovny 😀

garonka
21. júl 2009

mirka

prečítam si už sa teším 🙂

to je spravny chlap šťastie že máme takych užasnych mužov 😉 a vysledky druhych testov kedy budeš vedieť? ešte dnes?

šikovny fíha maloktorému chlapovi sa to podarí 😀 😀 😀

blazka24
21. júl 2009

ahojte dievčence, idem sa sem zamotať trošička lebo téma je tiež o mne len s tým, že nám už malý klope na bruško že tam trochen tesno 😀

garonka
21. júl 2009

blazka

fíha veď ty už zachvíľu budeš mať krasny uzlíček na rukach 😉 ja sa načakám až až 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre