Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
28. apr 2010

lulu ved tam si objednas kocik to mas v nom hlboku a sportovu cast a ked chces mozes si k tomu prikupit aj to vajicko co je vlastne aj ako autosedacka.......ale ked si to objednas bez autosedacky tak fusak nedostanes

tadotami
28. apr 2010

elko kazdy porod je iny.tak ja som mala takyto a dufam ze druhy bude lepsi,rychlejsi a bez bolesti.

elko69
28. apr 2010

no presne miery neviem len co mi teraz manzel volal lebo je s moju maminu tak ze 4 kg a 53 cm...a vola sa Terezka...aspon nas jakub nebude jedine velke dieta v rodine 🙂 🙂 🙂 strasne sa tesakujem a hned ju pojdem aj kuk...

elko69
28. apr 2010

este neviem podrobnosti ako to slo ci cisarskym alebo normalne ....

lusa889
28. apr 2010

elko gratulujem , prajem vsetko dobre. bola to rychlovka, ze ?

tadotami
28. apr 2010

mirka dali mi ju asi o osmej a o 14:32 ju tatko na rukach mal.vraj to bolo na prvorodicku rychle ale dalo to zabrat.

elko69
28. apr 2010

tadotami no na prvy porod je to asi zle ked ho mas hned taky tazky ale hovori sa druhy je uz lahsi omnoho zevraj,tak budem drzat palceky...

lusa no to bola rychlovka ked o 11 bola otvorena a dostavala pomaly bolesti ze este nie silne a uz je mala na svete??aj ja chcem taky porod sakra...

jjana17
28. apr 2010

elko a ty si sa bala aby nebola malinka a pozrime sa aka baba!!

tadotami
28. apr 2010

elko....aj ja sa tym utesujem 😉

elko69
28. apr 2010

no sak to...ze jaka babizna velka sakra...a to bola jaka malicka zo zaciatku jej doktor povedal z ebude mala a kukni co z toho nakoniec vyklulo :D

jjana17
28. apr 2010

dobre kinderka idem ja off idem k segre sa mi zaziadalo si babatko popestovat ....tak idem za krpcom malym

elko69
28. apr 2010

jjana ok bez a uzi si to,hadam aj ja dnes uvidim malinku uz...papa

mirka12011
28. apr 2010

tadotami no ťeda 😉

tadotami
28. apr 2010

damy aj ja sa stratim lebo idem do skolky.tak sa majte a nestraste sa porodmy 🙂

lusa889
28. apr 2010

elko na prvorodicku to podla mna bolo rychlo ale to je super, aj ja by som tak chcela 😀

mirka12011
28. apr 2010

lusa kamka isla do porodky o 18.00 a o 19.00 mala babo pri sebe a tiez prvorodicka a klasicky porod....

elko69
28. apr 2010

no n ato z ebola taka velka a teda ozaj prvorodicka to slo uplne super... 🙂

mirka12011
28. apr 2010

elko sikovna....

elko69
28. apr 2010

hadam to budeme mat aj my tak :D

lulu4
28. apr 2010

elko no mozno aj my budeme mat taky dobry a rychly porod, clovek nikdy nevie... no vidis aka velika baba sa jej narodila 😀

Jjana: a ako sa ti pozdavali ceny na tej stranke s kocikmi co som ti poslala, ci ostavas pri tej e-kociky?

elko69
28. apr 2010

lulu uz som dostala foto krasna je ale uz sa tesim jak ju uvidim dnes teda hadam sa mi podari dostat sa tam... 🙂

ok babule idem ja uz off idem dom z prace a cvicit idem a potoms a hadam dostanem aj do porodky vecer aspon an chvilu by som ju chcela vidiet...a ak nie dnes tak zajtra...

papa

lulu4
28. apr 2010

elko tak papa a prijemnu navstevu v porodke, sestra sa urcite potesi, ked prides 😵

mirka12011
28. apr 2010

tadotami a babenky tu je nieco o poslickoch....
http://www.alinka.sk/c/37-40-tyzden-tehotenstva...

mirka12011
28. apr 2010

Ako sa pôrod blíži, nervozita mamičiek stúpa. Dva, niekedy až tri týždne pred pôrodom sa objavujú tzv. poslíčkovia. To sú maternicové kontrakcie, ktoré už majú viac-menej pravidelný charakter, ale nebývajú príliš bolestivé, skôr len nepríjemné. Bývajú napríklad po 15 minútach, ale interval sa neskracuje a za 2-3 hodinky odznejú. Ak nie ste si istá, či sa jedná o začiatok pôrodu či poslíčkov, skúste teplú sprchu či vaňu, poslíčkovia potom zvyčajne vymiznú. Aby sa do pôrodnice nešlo zbytočne, tak je dobré počkať, až keď sú maternicové kontrakcie po 5 minútach aspoň hodinu, potom sa iste jedná o pôrod. Ale ak nie ste si istá, aj tu samozrejme platí, radšej zbytočne ako neskoro.

mirka12011
28. apr 2010

elko ta mi uz rodit pojdeme 😀

sveba
28. apr 2010

chcela by som sa opytat ci nevie niekto ako to funguje, Ak matka nema odrobene ziadne roky na slovenku moze dostat platenu matersku dovolenku alebo nie? a vobec kolko trva materska na Slovensku za odpoved vopred dakujem

drzkosa
28. apr 2010

ahojte, prosim vas o radu. Meska mi MS len nejake 2 dniky, TT som si robila je tam len taky duch a nie ciarka ale je tam ale moj problem je ze sa citim akoby som mala dostat MS a este k tomu ma neskutocne zacali boliet nohy, klby..moze to byt tehotenstvom? dakujem pekne za odpovede

mirka12011
28. apr 2010

sveba nie matersku nedostane matka ktora robila v zahranici alebo nerobila vobec a myslim ze rodicovsky prispevok len ten mensi dostane to je spravodlive slovensko.....

bombulka200
28. apr 2010

DRZKOSA no môže to byť príznak tehotenstvas a aj ked je tá druhá čiarka len slabučká tak pravdepodobne si tehotná... ale skus sdi urobiť o týžden test a tá čiarka by mala byť už silnejšia a ked bude silnejšia tak si na 99 percent tehu... tá druhá čiarka je stále trošku slabšia ako prvá 😉

drzkosa
28. apr 2010

dakujem bombulka no je slabsia ale vidno ju a citim akoby som mala horucku tak divne sa citim a brusko no ako pred MS aj sa uz normalne bojim ze nakoniec dorazi 🙂 dufam ze nie, tesime sa na babo, skusila som aj inu znacku testu a tam bola jasne vidiet no sice slabsia ako kontrolna ale je tam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre