Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
18. máj 2010

mimi, to bude dĺžka, nie otvorenie

barbyes
18. máj 2010

ale či je to dobré alebo zlé?? 😒 😒 to by Ti vedela povedať dugy, ona je v tom odborník

mimi21mimi
18. máj 2010

barbyes,,. tak to znamena ze je to ok? 🙂

mimi21mimi
18. máj 2010

aaa dugy tu teraz nie je.... no nevadi spytam sa zajtra 🙂

elko69
18. máj 2010

mimi2 co mas nejake problemy?

tadotami
18. máj 2010

dievcata prepacte ale musim sa zvalit z gauca a dat pani dr spat lebo rano nevstane.
mimi.....skus sa este dugy opytat.ale ja si myslim ze si asi prepocula ci je uzavrety alebo otvoreny.pokial uzevrety tak mas cas a ak otvoreny tak mas toho casu menej.ale otvorena mozes byt aj do toho 40tt.ono to neznamena ze do 2 dni porodis.si v 29tt takze skor to je ze krcok je uzavrety na 3,5cm.nestresuj a chod na to logicky.mas este cas.mimi to chce klud 🙂

tadotami
18. máj 2010

tak sa majte a este raz mimi neboj sa.som si ista ze tam malo byt krcok uzavrety na 3,5cm.ak sa chces este uistit tak napis dugy IPcko.hned ti odpise.je tu.

barbyes
18. máj 2010

presne mimi, ako vraví tami. a hlavne ak by si bola otvorená na 3,5 cm tak máš nariadený úplný kľud a ležanie s nohami hore a možno by si Ťa aj nechali v nemocke takže je to určite OK 😉

barbyes
18. máj 2010

tak ahoj tami a daj potom vedieť ako si dopadla, držím palce

lulu4
18. máj 2010

ahojte asi ste vsetky pri telke ze?

Tami drzim palce na zajtra a daj nam vediet ako si dopadla..

elko69
18. máj 2010

lulu no veru pri telke,uz sa mi akosik tazsie aj sedi pri PC,brusko uz riadne tlaci,takze vzdy len odp a letim do postele alebo sa vystret na gauc...sak idem uz aj teraz off,idem zalahnut a kuk tv z postielky...

tak dobru nocku babule 😉

janefonda
18. máj 2010

Dalsia teplucka vana za mnou...a nic 😠
elko tak ja neviem, co tam ta krpana mala robi, ci si stavia chatu, alebo co 😉 No ma sa ocividne dobre 😅
Lulu akooo?

lulu4
18. máj 2010

jeeej ahoj Jane ty si tu? takze dalsia tepla vana a nic? hmm? myslim na teba, ved ty sa nam zajtra ozves aka bola noc...
dopozeram Odsudene a pojdem spat... mm uz spinka a dnes je ako maly ze sa mu malo venujem, ze s nim nejdem spinkat... no ako male dieta 🙂

zuzumajko
18. máj 2010

🙂 caute babeny, tak my zajtra ideme mrknut, ci nam bije srdiecko 🙂 strasne sa tesim a zaroven bojim ci bude vsetko v poriadku..drzte palce, prosim

camilla_1
18. máj 2010

ahojte kockym, neviete mi poradit nahodou ? co pomaha pri nizkom tlaku ? viem kava atd ale kava mi skor robi zle aj ked si uvarim slabu kavu tak mi je z nej proste zle od srdca,uz asi dva tyzdne mam nizky tlak a taky pocit tazoby od srdca 😒

dugyna
19. máj 2010

Caute baby,co vy tu vsetky lietate po lekaroch,musite dohovorit svojim drobcekom. Mima 3,5cm je dlzka krcka, pokial hovorime o otvorenosti tak sa udava na spicku prsta,1prst, 2prsty....

dugyna
19. máj 2010

Mima ak by si bola otvorena na 3,5cm tak tu s nami nepises,ale lezkas v spitali...

jeiny
19. máj 2010

ahoj dugy, mozem sa spytat otazocku...minuly tyzden som mala vytok aj ma to svrbelo tam dole, vylucila som setko sladke a mi to pomaly ustava...myslis ze to treba riesit s dokim nech mi da nejake cipky este? moze to babo nejak ohrozit? lebo teda neviem ci neni moja radost predcasna ale svrbi to uz len obcas

dugyna
19. máj 2010

Jeiny,v lekarni si kup canesten femina, ak bol vytok biely a svrbenie,najpravdepodobnejsie to su kvasinky. Po 3 dnoch aplikacie canestenu by mala byt vse ok. Canesten si aplikuj dnu podla navodu,ale aj sa natri zo spodu. Pokial by ti tazkosti neprechadzali al sa zhorsili tak chod k dr. Kvasinky u niekoho suvisia so stravou(cukry) ,ale u vela zien sposobuju obyc.mydla,sprchove gely... to narusi pH u zeny a aj fluory a vznika kvasinky...zena by sa mala zo spodu umyvat cisto vodou alebo intimnim mydlom, v case svrbenia 2-3krat denne. Pozor lebo nie kazde intime mydlo vyhovuje kazdej zene,cize ak mate svoje osvedcene pouzivajte to. Lebo u niektorych zien moze aj ina znacka sposobit tazkosti. Neboj babo je ok.

dugyna
19. máj 2010

Kocky ak budete nieco potrebovat napiste IP,bo sa musim ucit na statnice takze forum nebudem stihat,ale IP si precitam kazdy den.

mimi21mimi
19. máj 2010

dugy, diky 🙂

a inak dobre ranko vsetkym..... dnes ma zrejme caka navsteva u zubarky s bolavym zubom,l ebo uz dve noci som nespala :( este cakam na telefonat, ci mozem ist....

dugyna
19. máj 2010

mimi este k tomu krcku..ono sa neda urcite co sa deje len z dlzky na hodnotenie sa pouziva taka bodova tabulka..kde sa hodnoti dlzka /skratenie, otvorenie, orientacia krcka, jeho tuhost atd.. apodla toho sa hodnoti ci sa nieco deje...je to CS /cervikalne skore/
ale takisto su zeny ktore mozu byt otvorene na prst..uz od 35tt a budu prensata...

mimi21mimi
19. máj 2010

dugy, mne doktor ani viacej nepovedal, ale tak nic si z toho nerobim.... ako si vravela, keby bolo zle, tak som uz v nemocke...
dal mi nejake tabletky na bolesti a to je vsetko.
aaaa drzim palce pri uceni 😉

dugyna
19. máj 2010

mimi a co mas v tehu knizke napisane tak zvyknunu pisat ze krcok..., branka.... nemas tam nieco napisane?
a nazov tabletky nevies?

dugyna
19. máj 2010

a dakujem 🙂

mimi21mimi
19. máj 2010

tabletky su Nospa a myslim, ze pise nieco o branke....

dugyna
19. máj 2010

to mas na uvolnenie krcov hladkeho svalatva...cize maternice..ono matrnica a krcok zviknu pracoavt spolu cize ak prejde proces ktory prebieha na maternici..tak sa stopne aj na krcku...
tak pekne papakaj nospu a klud a oddych

dydynka
19. máj 2010

ahoj tehulky,,,,budete niektora rodit na kramaroch?ak hej tak uz chodite tam na kontroly?co vam tam robia?

tadotami
19. máj 2010

ahojte damy 🙂 je tu vobec niekto 😉

tadotami
19. máj 2010

to som tu skutocne sama?halooooooooooo ozvite sa.co ste sa vyparili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre