Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenkaa222
6. apr 2011

noo mne tiež na začiatku chutiloo...mala som žravku tiež dosť často...ale teraz vôbec..ked si len pomyslím na jedlo už mi je zle..jediné šťastie, že nevraciam...lebo to by som nič nepribrala...

lucinka222
7. apr 2011

@pancuska Dik.Aj mne sa paci.Tak pekny dnik 🙂

afra
7. apr 2011

ahojte, aj vam sa chce tak spat, ci len mne ? :/ Vcera som prespala celucicky cely den a dnes ma to tam stale taha 🙂 nic sa mi nechce, som strasne leniva ...hadam to tak nebude stale :( v pondelok mam dizertacne skusky, tak uvidim ako to zvladnem 🙂 A zajtra uz hadam uvidim to male prekvapenie v brusku 🙂

ketrin007
7. apr 2011

Malinka ma dneska tak kope do mechura až hruzaaa... 🙂 asi si robi s neho trampolinu aj ked travim cely den na wc aspon viem že sa hybe a je v poriadku 🙂 ved čo mama nevydrži kvoli svojmu anjelikovi 😀

anjelaa
7. apr 2011

@afra veru ťahá, len škoda, že väčšinou vtedy, keď si ľahnúť nemôžem 😒 ale samozrejme dobieham, ako napr. dnes, pred chvíľkou som sa zobudila, lebo musím ešte do práce 😉 tak zajtra ideš na sono? ja idem až 18.4. mňa sestrička skôr zobrať nemôže pre plný stav pacientov 😖 ale nevadí, počkám si. Cítim sa dobre, len sa už nemôžem dočkať toho, čo uvidím 😀

anjelaa
7. apr 2011

@afra držím palce na pondelok 😉

afra
7. apr 2011

@anjelaa No ja som si zavolala, ze potrebujem ist cim skor, tak ma dala po tyzdnovom cakani na piatok :D No hadam to na pondelok zvladnem vsetko 🙂 Dakujem, si zlata 🙂

afra
7. apr 2011

priatel ma v tom nechal samu ☹ ☹ ☹

xclusive
7. apr 2011

Ahojte osobky ...ja som v 5 tt....chcem sa opytat na bolesti v podbrusku....citala som fora kde zeny pisu,ze je to v poriadku....su to bolesti typu menstruacnych bolesti...doktorka mi dala nejake cipky na udrzanie tehotenstva...vraj len ako prevenciu kedze som dlho brala antikoncepciu...mam ich brat vecer....stava sa mi ale ,ze sa cca 2-3 hodiny po uziti zo spodu budim na krce ako pri menstruacii...dost bolestive krce...obcas mam take krce aj cez den ...ale aj v noci to trva maximalne 5 minut mozno ani tolko...a potom ,ako by utalo vsetko je ok a nic neboli...mozno tu bolest ja zle znasam ...ine mavaju mozno take bolesti cez menzes...ale ja som mala uplne bezbolestny menzes..tak co si o tom mysliet???Ja som sice zdravotnik ,ale tehotna som prvy raz.. 🙂

janulka_01
7. apr 2011

dakujem, ze ste mi vsetko vysvetlil, uz som kludnejsia 🙂 asi ta doktorka vie najlepsie, co a ako, len jej treba doverovat.... ale je fajn, ze si to tu mozeme vsetko preverit, zdielat svoje skusenosti, poznatky, predsa len nechcem s kazdou blbostou otravovat doktorku a za tych sedem mesiacov, co ma este caka, mi ich napadne este dost 😀

regrutik
7. apr 2011

ahojte baby poradite mi ja som tiez prvykrat tehotna a chcem sa spytat ze ci mozem pit bylinkove caje ale len obcas ....raz ovocne obcas bylinkove..dnes ovocny caj isiel zo mna von....som citala ze by sa nemali bylinkove pit....ale moja mama pila aj svokra a v pohode...

chirabell
7. apr 2011

@regrutik ahoj, bylinkovym by som sa vyhla alebo velmi dobre nastudovala ake bylinky obsahuje,lebo niektore bylinky mozu vyvolat kontrakcie maternice a teda potrat alebo predcasny porod, podla toho v akej faze si a ine zas ovplyvnit vyvoj jednotlivych organov...kukni sem https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/bylinky-v-tehotenstve/ a https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/ake-cajiky-sa-mozu-v-tehotenstve-a-ake-aj-liecia/ mozno najdes odpoved na svoju otazku 🙂

preshibana
7. apr 2011

@xclusive Ahoj. aj ja som v 5tt a mam podobne bolesti....ale nejak som ich zatial neriesila, brala som to aj ako mozne zle travenie, tak neviem....ale dnes som v praci utekala na wecko, lebo som ozaj mala pocit, ze mi zacal menzes....Spytam sa lekara, ked pojdem najblizsie. Ako sa volaju tie cipky?

preshibana
7. apr 2011

a este by som sa chcela spytat, ze ci mozem 1-2 kavy denne...alebo aspon kapucino, ked som si uz na nu zvykla... 😒

ankiki
7. apr 2011

@wieruss Veru, na to vyšetrenie si počkám, ale ako píšeš, možno tak je to aj lepšie 😉 Zatiaľ pocity nevoľna, aj bolesti mám, tak verím, že je všetko v poriadku a ďakujem za typ na čajík, určite sa za ním pozriem 😉

xclusive
7. apr 2011

@preshibana ahoj...volaju sa utrogestan...to nie su ani tak cipky...skor take gulicky...do prveho trimestra sa podavaju od spodu...neskor vraj aj peroralne...je to v podstate progesteron,aby sa babo dobre uhniezdilo...moje bolesti nepripominaju traviace...skor klasicke ako ked som mala menzes...ja som uz mojej doktorke volala a povedala mi ,ze bolest ako pri menstruacii je normalna...vraj sa predlzuju nejake upony na maternici a tak...ale aj tak stale nad tym rozmyslam...a k doktorke idem az 15.4....ale dnes ma vynimocne bruch nebolelo...inak nemam ziadne priznaky tehotenstva okrem toho ,ze ma straaasne bolia prsia...ani unava ani nic...dokonca dnes mam v praci prvu nocnu od kedy to viem...cakala som,ze budem hotova,ale nic,....som svieza ako ryba....snad bude vsetko ok 😎

xclusive
7. apr 2011

@preshibana Na kavu mi doktorka povedala:"v ziadnom pripade...jedine Caro...."no ta tak som dopadla...

ankiki
7. apr 2011

@zora256 Ahoj, ďakujem za krásnu odpoveď 🙂 Vystihla si to, že veľa v mojom strachu zohráva aj to, že som ešte stále slabo informovaná 🙂 Síce tiež sondujem kade-tade po nete, ale akokeby tie info neboli ucelené. Dokonca som narazila už vo viacerých prípadoch, že si navzájom aj stránky protirečili 😕 + neviem, či to bolo vždy len na dobré, pretože na dosť veľa stránkach aj dosť strašia, napr. zamĺknutým potratom ☹ a pri tej téme bolo hneď niekoľko desiatok odkazov tých, čo to majú za sebou 😨 . Ale dnes ráno som sa dozvedela, že putuje ku mne vraj výborná kniha zo SR od mojej segričky, možno už zajtra bude tu, tak sa teším a dúfam, že mi pomôže 🙂

ankiki
7. apr 2011

@lucinka222 Ahoj, vďaka, už máš aspoň potvrdené, kde pôjdeš rodiť a ako píšeš, ak sa dá, tak radšej už na mieste poradiť 🙂 Ja som tiež počula, že najčastejšia poloha pri pôrode je ležanie na chrbáte, ale vraj najideálnejšia je skôr v podrepe - zemská tiaž. Ale neviem, ako by to prežili moje nohy 😀 Chcem sa spýtať, nebojíš sa, keďže predsa len je to ďalej od Tvojho bydliska, že, či stihneš prísť včas? Presne totižto nad tým sa zamýšľam, keďže aj ja som prvorodička a nemám žiadne skúsenosti, či, ak by som si vybrala nemocnicu ďalej od svojho bydliska, či stihnem doletieť 😝

ankiki
7. apr 2011

@preshibana Ahoj, presne to bol aj môj prípad, doteraz som bola zvyknutá na 2 kávy denne, po nete sa väčšinou informuje, že káva sa nesmie vôbec, ale mne lekár v pohode dovolil 1 kávu denne, hoc som len v prvom trimestri, ale slabšiu a dávam si ju ešte aj s mliekom, mlieko len kvôli chuti. Ak by som mala porovnať nekvalitné kapučína, kt. sú bežne v potravinách, alebo kávu, tak radšej by som zvolila tú kávu, ale slabšiu. Lacné kapučína obsahujú dosť veľa odpadového materiálu... Proste je to "šmece" 😅 Pardon za výraz, ale dokonale to vystihuje 😉

ankiki
7. apr 2011

@xclusive Ahoj, aj Ti to nejako lekárka zdôvodnila, prečo nie? Lebo ako uvádzam vyššie, tak mne 1 kávu lekár dovolil...Alebo je to silne individuálne? Záleží od organizmu?

ankiki
7. apr 2011

@xclusive Ahoooj spolutrpiteľka 😅 , tak takéto bolesti mávam aj ja. Mám to úplne každučký deň iné. Raz ma bolí niekoľkokrát za deň, 2. deň max. 2x, 3. deň - keď raz ...tak veľa a takisto to mám aj v noci. Niekedy prespím celú noc, niekedy zas sa na to nadránom zobudím. Teraz mi najčastejšie prichádzajú takéto bolesti len večer a čo som sa informovala, tak je to presne to, ako píšeš. Maternica sa rozťahuje, tie úpony sa predĺžujú a preto máme tieto bolesti a mám presne také, akokeby som mala menzu. Nie je to nič nezvyčajné, neobávaj sa pre to. Treba to len vydržať 😉 Na vyšetrenie idem takisto neskôr. Vieš, pokiaľ sú to, hoc strašné bolesti, ale po chvíli prejdú, tak je naozaj všetko v poriadku 🙂

xclusive
8. apr 2011

@ankiki ani nevies ako si ma potesila...ja uz si v hlave premietam katastroficke scenare..kavu mi nezdovodnila niako...dovodom je v podstate,ze kava zvysuje tlak krvi...cim moze dojst k odlucovaniu placenty....ale vydrzim prve tri mesiace a potom si dam aspon jednu za den ...inak neviem ako v praci vydrzim....v podstate co sa toho tlaku tyka...ja ho mam skor nizsi cize mne by kaveja ublizit nemala... 🙂 V kazdom pripade som rada,ze namam sama taketo pocity co sa tej bolesti tyka... 😀

gazovicka
8. apr 2011

@afra drzim vela vela prstekov.... teraz sa treba zameriat na ten maly zazrak, nech vie, ze bude ocakavane a milovane.... verim, ze to zvladnes, mas moj obdiv, drz sa.... mozno si to este rozmysli, ze to bol len prvopociatocny panicky strach...

lucinka222
8. apr 2011

@ankiki Ahoj.Aj ja som pocula o polohe v poddrepe,aj som videla take videa.Ved uvidim,co mi tam povedia a poradia.A ako pises,ci by som v bolestiach zvladla taku polohu.Nebojim sa ,ci stihnem prist,lebo od nas do TT je to 40 min cesty a lekar mi povedal,ze mam ist do porodnice ,ked budem mat kontrakciu kazdych 15 min.Vraj je to lepsie pre dieta,aby ho mohli cim skor monitorovat.Tak dufam,ze to stihneme.A ked nie,tak budem v televiznych novinach-ze zena porodila na polceste do porodnice 😀 😀 😀 .A ked sme pri tom,co hovoris na tu opilu,co mala 2,4 promile.Ja by som ju zabila.Chudatko babenko.Je to take nespravodlive,ze zena,ktora chce dieta,ho mat nemoze a hentaka alkacka,si to nevie vazit. ☹ Tak zatial papa.

lucinka222
8. apr 2011

@ankiki , @xclusive Caute,co sa tej kavy tyka,mne to lekar zdvovodnil tak,ze ked uz bude babenku bit srdiecko,tak kava bude pre no zataz.A potom kava zvysuje krvny tlak a to v tehotenstve ide aj akosi samo,takze tomu netreba este dopomahat.A este ze kava odvodnuje a to je tiez zle,lebo teraz musime dodrziavat pitny rezim.Je pravda,ze tie"nahrady"za kavu su bleeee,ale co neurobime pre zdravie nasich drobcov 😀

kajla123
8. apr 2011

ahojte baby som tu prvykrat a chcela by som sa spytat co pomaha na palenie záhy ? ☹

dai
8. apr 2011

ahoj kajila123,
ja som si kupila anacid - davam si to ale len ked je uz naozaj zle... inak babske recepty : mandle, obycajnu fatru , pripadne studene mlieko...

kajla123
8. apr 2011

@dai ahoj velmi pekne dakujem za radu vyskusam to urcite lebo uz sa to neda zniest

dai
8. apr 2011

hej kajila123, boli to nenormalne - ja som pri mojom prvom tehotenstve nemala s tymto vobec problemy - mozno 2x tesne pred porodom... teraz zial od zaciatku tehotenstva ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre