Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dadika1114
18. máj 2010

ahojte som tu nova este neviem kde co sa pise tak napisem sem uvidime ci ma nevyhodia:Dcakam svoje prve babatko a moc sa tesime.Teraz vo srvrtok 20.5 idem na druhe sono a strasne sa tam bojim ist.Aj na prve som sa bala ze mi povie ze tam nic nemam...ale dopadlo to dobre stuplik tam bol:Dale teraz sa zase bojim ze mi povie ze nieco nieje v poriadku,alebo povie ze je po babatku:( aj vy sa tak bojite pred sonom?ci to len ja??.... pritom ratam kazducky den do sona a tesim sa..ale jak sa to blizi sa bojim:(teraz ide somnou moj ,,zatial priatel,,o dva mesiace uz manzel a bojim sa tusim este viacej.Je to normalne?? dakujem

lulu4
18. máj 2010

to vazne dnes sa neumyvaju a to preco? lebo ja som tiez rozmyslala ze dnes si umyjem, tak pockam tiez do zajtra 😀 😀
ved aj tu tusim teraz neprsi ale fuci riadny vetrisko tak ja by som na postu mala ist ale ked sa necitim prave najlepsie a nemam tu postu ani moc blizko tak kaslem na to... ved to tam 18 dni pocka

lulu4
18. máj 2010

dadika: vitaj medzi nami tehulkami co sme tehotne prvy krat, takze velmi dobre si zavitala a dufam, ze budes aj chodievat castejsie... tie obavy pred sonom asi preziva kazda z nas, to je jedno ci si na zaciatku alebo na konci tehu ale vsetky chceme aby bolo s nasim drobcekom v brusku vsetko dobre... zakladom v tehotenstve je mysliet pozitivne lebo to velmi vplyva aj na babenko.... takze snaz sa o to a bude to dobre... pokial sa aj ty citis dobre a nemas ziadne komplikacie nema to byt preco zle...

mirka12011
18. máj 2010

lulu ale hovorili ze dnes sme v nejakom znameni ako hoovrili v pocasi a ze dnes si nemame umyvat vlasky lebo sa budu lamat hih tak lepsie pre mna nechce sa mi umyvat tak mam vyhovorku hih ze preco umyt az zajtra hih
ahoj dadka a vitaj....

lulu4
18. máj 2010

miri tak dobre vediet, ved nechceme aby sa nam lamali no nie? 😀 do zajtra to pocka ved aj tak nikam dnes nejdem....
akurat mi pisala ta kočka co som od nej tu odsavacku objednavala a paplonik s vankusikom do postielky a plachtu podgumovanu nepremokavu ze mozem poslat peniazky na ucet a balik hned po pripisani platby posiela... takze to tu do konca tyzdna aj budem mozno mat 😀

lulu4
18. máj 2010

Inak rada by som vedela kde sa flakaju v takomto hnusnom pocasi ostatne baby, ved tu uz nikto nechodi 😢

dadika1114
18. máj 2010

dakujem za privitanie.Dakujem za radu🙂budem sa snazit na to nemysliet v zlom ... esteze teda niesom sama 🙂citim sa dobre,len mam aj take nafuknute brucho sem tam pobilieva,ale to je hadam v poriadku.Jasne budem sem chodit🙂ked uz som nasla takuto stranku🙂

mimi21mimi
18. máj 2010

mirka, to v ktorom pocasi hovorili? :D
ja som prave vstala 🙂 znova...

mirka12011
18. máj 2010

lulu len aby to doslo do konca tt ved mam pocit ze vsetci maju cas hih a kolko platis postovne?

lulu4
18. máj 2010

dadika: v tehotenstve este zazijes rozne stavy, od nafuknuteho brucha, moze ti byt zle na odpadnutie z kolisajuceho tlaku, mozu ti neskor puchnut nohy... mozes mavat stavy obzerstva alebo nechutenstva, kazda z nas je uplne ina a ma ine prejavy ale to vsetko je v tehotenstve normalne pokial nemas strasne bolesti alebo nespinis tak je vsetko oki... takze si uzivaj tehotenstvo naplno a hlavne ked ti nebyva zle tak to je na nezaplatenie tomu ver 😀

lulu4
18. máj 2010

miri: ved kazda ma postovne ine, jedna pyta 2 Eura, jedna este menej a tato mi napisala ze 3 Eura tak som sa jej pytala ze od coho sa to odvija... tak aom zvedava co odpise lebo sa mi to nezda byt nejaka mega velka zasielka... ale aspon je rychla, tieto baby z mimibazaru sa snazia to rychlo dorucit nemala som zatial zlu skusenost...

natalia777
18. máj 2010

lulu mala este nelozi ale vie sa krasne dvihnut na rucky a vie sa uz pretocit z chrbatika na brusko 😵 😵 😵 je to nas pokladik sikovny 😵 a ked je v polosede sama sa dviha do sedu ale to jej este nechcem dovolit tak ju tlacim naspat a ona sa hneva 😀

mirka12011
18. máj 2010

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/pocas...
mimi
no teda to je pravda ze kazdy inu sumu da a tiez nechapen preco ved tu na slovensku 3eura za postovne a ked mi prisli satky z anglicka tak 10eur a to isli letecky no teda

natalia777
18. máj 2010

mirka a ty objednavas aj nieco z amazon.co.uk? posielaju aj na svk?

mirka12011
18. máj 2010

natalia na slovensko neposielaju ja ked objednam cez kamku v uk a ona preposle tu....

dadika1114
18. máj 2010

chvala bohu nespinim ani nic 🙂 no mozem sa pochvalit .. tuk tuk ze som zatial este nevracala a to som uz v tretom mesiaci tak super ... dufam ze ani nebudem.Ja som inak taka ze mne casto byvalo blbo... ako sem tam mi je tak divno ale bez zvracania,tak super:D no uzivam si toho veru 🙂a uz sa neviem dockat rastuceho bruska 🙂🙂🙂

natalia777
18. máj 2010

miri aj ja budem musiet nieco poriesit cez kamosov teda 🙂 lebo na svk je drahota riadna 😠

zuzumajko
18. máj 2010

baby ja mam dnes hrozny den :( dojdem do prace a sefka dojde do kanclu s tym ze "zuzana stahujes sa" ziadne vysvetlenie nic. tak som teraz tehotna, sama v kancli (v predoslom som bola s kolegynou, kamoskou) so sklonmi k odpadavaniu lebo som anemicka. no ak odpadnem, najde ma tu tak upratovacka... 😠

mirka12011
18. máj 2010

sak toto natalia ze tam maju omnoho lepsie veci a lacnejsia ako tu...

lulu4
18. máj 2010

dadika: tak to si potom na tom podobne ako ja, ja som absolutne cele tehotenstvo nevracala iba mi v nejakom tretom az stvrtom mesiaci byvavalo velmi zle akoby na odpadnutie a na vracanie mi bolo a nemohla som hocico zjest... ale postupne sa to upravovalo a uz je dobre...sladke mi nechuti stale moc, dam si iba raz za cas...a brusko bude pekne rast... mne uz teda pekne narastlo, by som uz mala niekedy do fotoblogu hodit aktualnu foto, poviem manzelovi nech ma odfoti uz... a ked este len zacne kopkat to budes mat radosti to je uzasny pocit ako na teba reaguje, aj vcera ked som si isla lahnut hovorim krpcovi nasmu ze ho lubim a ze ideme spinkat uz a on mi pekne zakopkal naspat, od nejakeho 22 tt tusim uz babatka aj pocuju vsetko aj na hlasy reaguju... a od cca toho 19 tt by si uz ako prvorodicka mohla zacat citit prve mrvenie resp. pohyby babatka najprv slabucke a postupne sa to bude zintenzivnovat

maminakatka
18. máj 2010

ahoj dadika mne byvalo dost zle a zvracala som jedna radost 🙂 ,ale preslo to okolo 3 mesiaca ,teraz ma vie najviac potrapit zaha ,uffff nespim cele noci ,opacny rezim mam ,ale nevadi vsetko bude fajn ,ked tu bude drobec 🙂 ozaj baby je ten bazar dobry ?to su pouzite veci ,ci ako ?

lulu4
18. máj 2010

zuzu: to je dost blbe, ked mas sklony k odpadavaniu a este ti da samej kancel, nie ze by som ja nechcela mat sama kancel, maximalne dve keby sme boli lebo ja som robila v tych akoze uzasnych open space ale to je take otrasne ze som povedala ze v takom uz robit nebudem, aby 20 ludi sedelo v jednej miestnosti a cumeli si do compov, ziadne sukromie... aka je tvoja praca, prac. pozicia ak sa smiem spytat? ale nebolo to od sefky teda fer to ti poviem, ale co zmozes, jedine ak by si jej povedala o tom odpadavani ak to nevie, ze sa budes citit nesvoja ked budes sama v kancli co keby sa nieco stalo? tak skus na nu ist..

lulu4
18. máj 2010

maminakatka: daj si stranku www.mimibazar.sk a zobrazi sa ti taka akoby tabulka na vyplnenie tam si vyberies ci chces novy tovar, pouzity tovar v akej kategorii aby ti to vyhladalo napr. kojenecne potreby a potom stlacis vedla toho uz len taku velku oranzovu lupu a vyhlada ti uplne vsetko v tej kategorii ktoru si zadala... je to super a su tam ovela lacnejsie veci ako v obchodoch som rada ze som take nieco objavila a tie zenske co tam predavaju su velmi ochotne to co najrychlejsie dorucit... vela veci som uz tak kupila pre maleho... aj teraz mi maju prist tri balicky....

lulu4
18. máj 2010

maminakatka: sorry ak si otvoris tu stranku tak najprv vlavo v takom ruzovom mas ze druh tovaru a tam si klikni ci chces novy alebo pouzity a az potom sa ti zobrazi ta tabulka na vyplnenie dalsich specifikacii ako som pisala v predoslej sprave

dadika1114
18. máj 2010

no na to sa veru teskam ked ho zacitim 🙂 musi to byt krasny pocit juuuj 🙂🙂🙂 no s tlakom aj nieco mam preto som aj na pn uz mesiac ..povedala som na gynde sa raz sa mi hlava toci raz mi zase tak trieska srdce ako keby malo z hrude vyskocit a nechala ma doma...lieky mi nedala len aby som bola radsej doma... ale uz je to omnoho lepsie.To som ani zaspat nemohla ked mi tak bubnovalo silno

maminakatka
18. máj 2010

lulu4 :dakujem velmi pekne ,ani som nevedela ,ze cosi take existuje a ceny su v pohodke 🙂)

lulu4
18. máj 2010

dadika: tak to nie je sradna s tym tlakom, radsej byt doma ako to podcenit, ja som raz mala taku migrenu ci co to bolo, ze mi bolo zle ako konovi, hlava mi isla prasknut a este aj srdce mi do toho tak silno buchalo ze dovi, som si iba lahla, vyssie dala vankus pod hlavu, na celo studeny obklad a potom som akosi zaspala, lebo lieky ziadne sa neodporucaju radsej tak to len pretrpiet....

lulu4
18. máj 2010

maminakatka: som rada ze som dobre poradila, ja si odtial casto objednavam, teda vsetko potrebne do vybavicky pre maleho... ved mozes kuk moj fotoalbumik, tam kde mam napisane ze objednane pri tych vecickach tak na tie este cakam co maju prist odtial

lulu4
18. máj 2010

miri: tak uz som spraskala spagetky, uvidim ako mi to sadne ci mi bude lepsie 😀 ty co dnes obedujes? ci ta torta stacila na cely den?

mirka12011
18. máj 2010

lulu zavidim spagetky mnam mnam no zatial niesom hladna hih ale mame gulas 😠 ale mozno si spravim cestovinky ked sa mi bude chciet hahahahah inak bru chut.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre