Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
25. jan 2010

lenocka: tak to verim Lena sa ani mne napaci to je hrozne to ako keby mne niekto povedal Luca to by som ho asi prizabila, nastastie ma tak nikto nevola

akdarka
25. jan 2010

lulu, tak sa neupracuj prilis 🙂 ja som dala prat a zalozila 1x ohen v krbe tak dufam, ze vydrzi a poriadne sa rozhori 🙂 zo vcera mi zostalo toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9801 a urobim len zemiakovu kasu. a aj ked bravcove moc nemusim toto bolo fakt chutne 🙂

lucy, mne ide kysla kapusta strasne na chut a volala som mame, ze cez tento vikend co bude mi musi urobit segedin 😝 mnaaaam sa napraskam...

uz mi trochu presli bolesti zaludka, tak som sa vcera slusne napapala a tiez som si dala balicek m&m´s a rano som mala menej kg ako pred par dnami - uz fakt nechapem...

lulu4
25. jan 2010

Lucy: no ved prave, ja som tiez Lucia ale paci sa mi moje meno ale ked uz drahy chce chlapceka po sebe tak neviem ci to mam aj ja komplikovat a dat dcere meno po sebe, radsej nejake ine vyberieme....

lucy1990
25. jan 2010

Ja sa za chvilocku pojdem pomaly chystat, nech na mna mm nemusi dlho cakat 🙂

lulu4
25. jan 2010

akdarka: to nevyzera zle ten recept, ale problem je v tom ze drahy by to zjedol jedna radost ale ja nie, ja bravcove nepapam 😒

lulu4
25. jan 2010

Lucy: a kam sa chystate?

lenocka84
25. jan 2010

baby ja dnes robim privarok zo zelenej fazulky, roky som to nejedla, tak som zvedava ako to vyjde

lulu4
25. jan 2010

akdarka: a vies co je sranda ze ja by som min. tyzden za kyslou kapustou aj zabijala ako sa povie ale nakoniec som bola leniva ju ist kupit a tak ma aj chut presla ale dobry segedin nie je na zahodenie, mnaaam

akdarka
25. jan 2010

lucy, lulu - dam si do zapekacej misy kopu kyslej kapusty (vobec ju nepremyvam aby nestratila kyslost, ja to mam rada kysle) na to poukladam kuracie stehna, okorenim, osolim prikryjem alobalom a peciem v rure, potom ked uz je prepecene tak dam alobal dolu a dopekam nejakych 15 min aby chytilo peknu farbu 🙂 totalne jednoduche a velmi chutne s kapustickou

miroslava89
25. jan 2010

ja som si akurat objednala obedik kuracie soty s ryzou a hranolkami🙂 a o chvilu budem konecne pjest🙂

lulu4
25. jan 2010

lenka: no to je tiez dobre, to mam rada ten privarok.... drahy robil vcera na veceru lievance s marhulkovym dzemikom od jeho maminky, mnaaam take to bolo dobre 😀

jjana17
25. jan 2010

miroslava,,,,,objednavas si z restiky jedlo alebo mas ,,znameho,, na telefone co ti nosieva

lulu4
25. jan 2010

akdarka: dakujem za receptik, skusim niekedy ked kupim kapusticku a stehienka 😀 😀
mirka: noo dobre si si vybrala, takze ty mas kludovy rezim a varit nemozes ze? takze to mas dobre kazdy den si vyberies na co mas chut a to pride priamo za tebou, to je dobre 😀

dugyna
25. jan 2010

baby na chvilu sa pohnem ze vyvesiam pradlo a dam oprat plienky co mi prisli a uz neviemna co mam odpisat

no takze ak sa garonka neozve do 13 hod podla mna uz to mame jasne

lulu moj drahy spravil teraz naposledy tak ze zapiekol naporcovane kuriatko s kapustickou..a k tomu pyre manmnamnam

jjana to ja som bola s hafkom vonku nie mirka 😉 a praco ti drahy nedovily psika?

janina krv mi brala skor jasne len mi to zapisala vsetko dokopy..brala mi na krvny obraz a to ostatne a potom v 11tt po sone zase brala krv.takze to by aj tebe mali brat skor...a na to NT neni neskoro neboj

vejula moja mamina myslela ze to sa uz nebude pouzivat takze nemame nic take..po mne ani po bratovi..ale ja som dobre kupila tu na konikovi v bazare 20ks..a este asi 10ks kupim tie kiko co na babybporte predavaju..lebo v tescu su sietkove tie plienky, a ostatne som nakupila tie babylucy a popoliny nohavickove plienky..jenorazovky budem mat akurat tak do nemocnice../aj ked som si uz nakupila viac..to este kym som neobjavila tie moderne latkove..ale sak predam /

mirka precitam is ip.dakujem

lucy hej aj nanho som pocula ze je dobry..sak na odbery chodim tym padom k tvojej sestricke..len mne jedna dr z antolskej odporucila tu dr dubcakovu..a naozaj som spokojna..sice terz ju zastupuje dr.greksova ale aj ta je v poho...aj ty si platila este za tehu starostlivost 50eur? no ja mam len jednu nevyhodu ze ta moja dr ordinuje len v stredu..ja mam v stredu volat o vysledky AFP

jjana ja som bola prvy krat u dr v 5tt..lebo predtym tyzden mala dovolenku..

lucy1990
25. jan 2010

Mnam! dakujem, asi to dnes vecer urobim 😉 lulu, len take bezne vybavovacky...tak sa tu majte, potom pridem..

akdarka
25. jan 2010

lulu, to vcerajsie bolo hlavne pre potesenie manzela, ja som si dala kusok a fakt som bola prekvapena ake to je chutne. ja kyslu kapustu kupujem v kauflande (odkedy nezije dedko a nerobi domacu) - taku vo flasi s drevenym sudkom na obale - a mam vzdy v zasobe 🙂

jjana17
25. jan 2010

akdarka, to je fakt jednoduche a moze to byt fakt skvele,,,,pod tu kyslu kapustu davas aj nieco ako trosku oleja alebo tak???

lulu4
25. jan 2010

no kočky ja budem uz musiet ist, lebo by som tu s vami kecala aj do vecera ale zajtra by tie skusky moje dopadli zle a vysavac tu vytiahnuty pri nohach a nema kto povysavat, tak idem sa do toho pustit veru a aj dlazky ma cakaju umyt nech sa pekne lesknu.... tak dobru chut vsetkym ktore idu papat...

daia
25. jan 2010

Jejj Akdarka, ja mam presne taky isty obedik teraz v praci, len to vsetko mam zaliate smotanou a slahackou 🙂 mnamky

lulu4
25. jan 2010

akdarka a kde maju tu kapustu v kauflande, aby som ju tam nehladala po celom obchode? a to je kolko kilovy ten pohar alebo sudok?

akdarka
25. jan 2010

jjana17 - niekedy nic a niekedy trochu olivaku...

daia - tak sme mali vcera rovnaky napad 🙂

lulu, je to sklenena zavaraninova flasa, len je tam etiketa s takym drevenym sudkom (maju viac druchov, ale tato s tym drevenym sudkom je najlepsia) - v SC to maju hned na zaciatku pri zelenine/ovoci a tam su take zavaraniny...

jjana17
25. jan 2010

dugyna prepac som sa sekla, no nechce dovolit, ze ked bude male tak dost starosti bude okolo neho a nie to este aj so psikom behat, ja som na psov naucena my sme mali doma 11 rokov hafana takze pre mna by to nebolo nic nove,,,,,ved u nas v cinziaku ma polka rodin hafanov

lenocka84
25. jan 2010

kde dnes mame garonku???

akdarka
25. jan 2010

na garonku padlo "podozrenie" ze rodi 🙂

dugyna
25. jan 2010

kocky norlmalne som vyhladla takze si idem zoriat slepaciu polievocku..a vyprazenae kuracie prasia a pyre a k tomu kapostovy salatik mnamn

a inak kyslu kapustu maju dobru aj v terne ci jednite ta v kybliku

jjana ..sak prave psik sa nauci kym bude male a poomv poho..nas sa minule tak hral..mali sme nanavsetve znamych co maju 1,5 rocneho chlapca a sa nahanali po byte..lebo su rovnakej vysky no mozno hafan o nieco vacsi..ale ma strasne rad deti ..aj draheho baby ked su u nas tak sa s nim jasia a on si necha..inak sa hra ked sa hra s drahym a a so mnou ainak s detmi..dava pozor..a hlavne citala som ze je dobre aby dieta nebolo alergicke..aby bolo zo zvieratkom od malicka

lenocka84
25. jan 2010

akdarka uz???
tak snad bude ok, a bude to mat rychlo za sebou

ja som dnes mala poradnu, dr. ma prekvapil, a nechal ma vyliezt na kozu, ci je vsetko ako ma byt
pekne uzatvoreny krcok, takze bol kludny

janefonda
25. jan 2010

ahojteeee 🙂
No prave som sa vratila od gyn. , bola som na glukozove testy, cize mam dopichane prsty aj zilu 😒 Uzsa mi aj robi krasna modrina. Ale hlavne vsetko dopadlo dobre, dve hodky po vypiti som mala 7,4 cize som v norme 🙂 a teraz az do 17.2. tam nemusim ist nastastie. 🙂
Teraz mi tu robite chutky na kapustu, aj ja milujem kura na kyslej kapuste a este aj s kyslou smotanou...mnam....asi si nieco take urobim 😉

jjana17
25. jan 2010

dugyna, aj my ked sme mali hafanku tak ked sestra prisla z nemocnice tak hned sa sklonila k psikovi a dala mu privonat celu perinku, on si ju ovonal a ked mala vyrastla tak skor psik mal respekt pred nou a ked mu aj nieco vyparatila tak bol kludny a radsej niekam zaliezol ako by mal co i len brechnut, bolo to take zlate, no kedze ja som alergik na vselico mozne aj na psov tak nebudem nic kupovat, teraz jak si pisala o tej alergii tak ma to tak napadlo. naco riskovať

garonka
25. jan 2010

baby ja som tuuuuuuuuuuuu jooooooooo?

dugynka ty sa ešte načakaš kedy pôjdem do pôrodky 😀 😀 😀 😀

v stredu mam poradňu moja čo a ako 😉

len dnes som akasi unavena, zaspala som o štvrtej a vstala o siedmej tak potom sem nakuknem a budem sa vam venovať jo?

akdarka
25. jan 2010

janefonda, takze si ok - to je hlavne...a cestujes kedy? ja naozaj neznasam pichanie do prsta, radsej nech mi 10x napichnu zilu, ale prsty auuuuuu

lenocka, to bol tip dievcat, ze rodi - ved sa ozve ked bude moct a bude nas informovat 🙂 len nech je vsetko ok ci uz rodi alebo sa niekde motka po nakupoch 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre