Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

martinafin
16. nov 2010

@monulik0209 Dakujem krasne,asi si na mna velmi myslela,vysledky mam vyborne. male je zive a az o 2 cm vacsie ako by malo byt,ze je velke-podla mna len velmi dobre zivene.som taka stastna,tak velmi som sa bala

martinafin
16. nov 2010

@bahara vidim ze mas o 2dni skor termin jak ja a to uz koncis 11t.t.?a ako
sa tehulkuje tebe?nemas problem so spanim?

monulik0209
16. nov 2010

@martinafin no tak teda gratulujem k dobrym vysledkom!!!!len nech je vsetko tak ako ma byt...

monulik0209
17. nov 2010

@kikinkka ahojky kde si zmizla??? dufam ze je vsetko ok

bahara
17. nov 2010

@martinafin Ahoj ja som to tam capla len tak po pravde mi ešte termín nepovedal nik..hm..ale každopádne som v dvanástom týždni 🙂 tehulkuje sa mi dobre 🙂 len včera ma večer brutálne bolela hlava..až som sa zľakla že čo to má znamenať..ale dnes som si ráno spravila slabú kávičku a zatiaľ je to v poriadku 😉 no posledné dni neviem spať len sa tak prehadzujem šomrem haha lebo si neviem nájsť miestečko..a keď aj zaspím je to tak max.na hodinu dve a potom som zase hore..do toho často behám na záchod no poviem ti hrôza.. 😝 najlepšie spím keď mám doma priateľa ..ten keď tu je ľahnem k nemu a zalomím ako poleno..čudné..počuj nemáš problém zo zápchou?u mňa je to od začiatku problém už neviem čo vymyslieť aby to šlo ľahšie už som skúšala asi všetko na prírodnej báze..hm.. 😉

martinafin
17. nov 2010

@bahara,musim poklopat,ale zapchu nemam,ale stalo sa mi min.tyzden,ze som kvalitne krvacala z konecnika,na stolici sama krv,a inak migrena je stale,
nezvraciam len ma strasne napne do kaslu,ze mi oci vyliezaju a nechuti mi maso,male je vymyselnik

fleuerette
18. nov 2010

Dobré ránko všetkým, tak opäť zasa v práci, a stráááčne sa mi nechce 😀 , už by som aj išla domov tuším.

Kočky a čo Vianoce, tešíte sa? Ja som ich vždy neznášala, ale tento rok mi asi s tých hormónov šiblo alebo čo, lebo už mám vybavenú takmer celú rodinu, nakúpenú výzdobu na vianočný stôl a chystám sa na pečenie. Tá tehotenská eufória je des 😀 😀 😀 .

monulik0209
18. nov 2010

@fleuerette Ja vianoce zboznujem!!!!Hlavne minuly rok boli perfektne,konecne sme s mangelom boli sami a vo svojim...Len tieto vianoce asik ideme k svokrovcom,ale hadam to nejak prezijem 😀

vaska101
18. nov 2010

ahojte ja som uz po termine mala som 14.11 v nedelu.Aj dnes som bola u lekara urobil mi sono a poslal ma domou. Zajtra mam ist znovana 9h. Ozaj ma uz mohol nechat.Lebo ties to nieje ktovie co chodit tam kazdy den. On my nechce dat vyvolavacku chce aby som pôrpdila normalne sama. A nakoniec pojdem cisarskym. Toje co

vivien11
18. nov 2010

ahojte

hadam mi tu poradite. Dnes sa citim velmi zle mam pocit ze mam teplotu ale neviem kolko nemam teplomer boli ma chrbat a cele telo som asi v 11,5 tyzdni je to normalny prejavo a som brutalne unavena a nesustredim sa vobec na pracu.

fleuerette
19. nov 2010

@monulik0209 tak my sme vianoce ešte sami neboli. Ja si to ani neviem predstaviť, že by som nemala pri sebe mamiku, otca. Takže odkedy bývame vo svojom, tak sa všetci pekne krásne dovalia k nám, moji rodičia, brat, svokrička, a po 22:00 manželov brat s rodinou. Je to super. Prvý rok som sa trochu obávala, predsa len každý je zvyknutý na svoje pohodlie, zvlášť môj otec, ale bola to úplná pohoda a paráda, ani len telku sme nepotrebovali. A to sme kvôli tomu montovali 2 dni pred vianocami za dažďa satelit, xixi. 😝
Uvidíme ako to vypáli tento rok....

pami2
19. nov 2010

ahoj, chcem sa opytat, je to normalne ked ma vecer zvykne boliet v podbrusku? iba tak mierne, ale citim to

vivien11
19. nov 2010

@pami2
ja som pocula ze je to normalne ze sa ti roztahuje maternica neustale a tym je sposobena ta bolest v podbrusku

pami2
19. nov 2010

@vivien11 vdaka..a ty tiez citis take mierne bolesti?

vivien11
19. nov 2010

noo ja som len v 11 tyzdni a prave teraz sa mi zvacsuje maternica takze ano sem tam ma tak pichne v podbrusku ale najviac som to citila hned na zaciatku tak v piatom tyzdni to ma bolelo vkuse potom to prestalo.
http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo/... skus si pozriet ak nespinis nekrvacas a neboli ta to stale tak by to malo byt ok ale skus si pre istotu nastudovat cez google ja som sa tam vela dozvedela:D

monulik0209
19. nov 2010

@fleuerette no tak to mate super,ked sa cela rodina zide,no v nasej rodine su dost konfliktne tipy a hlavne svokra,tej sa nic nepaci,tak preto radsej ideme mi knim ako oni k nam.Aspon nemusim pocuvat tie jej blbe narazky 😀

dannizeta
19. nov 2010

@monulik0209 Ahojte!Tak tehotenskú knižku už mám,vyšetrenie prebehlo v pohode,vzali mi krv na všetky možné testy,doktor skontroloval baby na sone a znova mám prísť až tesne pred Vianocami...Len ma mrzí,že mi ani neukázal podrobnejšie ako to malé vyzerá.Videla som len machuľu :( Nabudúce si to už nenechám ujsť! :/ A uvažujem o zmene lekára...Čo sa ho nespýtam,to sa nedozviem...Mám pocit,že to fláka a veľa žien ma už na to upozornilo.Predsa len ide o zdravie mňa aj bábätka...
Inak dnes som mala pestrú noc..Do polnoci som sa zvíjala na posteli od bolesti,do druhej som bola na pohotovosti a o pol šiestej vztyk k obvodnému...Ozval sa starý problém s močákom. :( Predpísal mi antibiotiká,tak mám strach,čo to urobí s bábom.Ale kedže prírodné lieky nezabrali,tak nemám inú možnosť :(( Teraz sa o to malé budem báť až kým sa nenarodí.Predsa len som v najrizikovejšom trimestri.Máte niekto skúsenosť v tomto smere?Fakt sa bojím..

dannizeta
19. nov 2010

@bahara Ja mám tiež už od začiatku tento problém.A zhoršuje sa to,na vécku mávam také bolesti,že by som sa po stene škriabala.Asi to budú hemoroidy ☹ Jasné viem že treba zmeniť stravu,veľa ovocia a tak,ale teraz si vyberá ten malý,čo chce jesť.Každý deň mi chutí niečo iné,takže nebudem nasilu niečo jesť keď ma z toho napína len čo sa na to pozriem 😝 Ale v minulosti mi pomohlo na zápchu každé ráno nalačno vypiť lyžicu olivového oleja.Viem,je to hnusné,ale keď sa inak nedá... 😉 Ja osobne to zapíjam minerálkou alebo džúsom aby som necítila chuť toho oleja...Malo by sa to už za pár dní zlepšiť 🙂

laerke
19. nov 2010

Taaak damy, musim sa pochvalit! Konecne sme sa dostahovali, este drobnosti v kuchyni a vymenime linoleum a je to! Obyvacka je pekna, makkucka, vonavucka 😀

Inac otazocka, bola som u gyn predvcerom, genetika kompletne negativna (na oslavu su kupene jahodky 😀 ) no nerobil mi sono, iba ma vysetril "rucne-strucne", povedal ze krcok je v pohode, poloha je v pohode a o tri tyzdne mam ist na 3D ci 4 alebo 5D ci co to je za strasidlo a budu robit kompletne merania. Je normalne, ze mi teraz sono nerobil?

A este ma strasi jedna vec, sice stale "expandujem", no je mozne, ze dietatku nebije srdiecko a napriek tomu vsetko rastie? A vsimol by si doktor nejake zmeny keby to tak bolo? Citala som par strasidelnych prispevkov, radsej to uz robit nebudem 🤐
Okrem toho mensie bolesti v podbrusku semo-tamo ale myslim ze vsetko je v poriadku. Sice babo sa zatial nehybe, no mam vodojem, ze uz som raz citila miniaturny kopanec 🙂

Tehotenstvu zdar, damy!

laerke
19. nov 2010

@dannizeta No ahoj 🙂 Dufam, ze sa ti to coskoro zlepsi, priznam sa, ze na teba casto myslim, viem ake neprijemne tehotenstvo moze byt a mas vela problemov, ktore som mala aj ja..
Mne na zapchu pomahala kavicka a viem ze je to no-no, no ked uz nic ine nepomohlo, priatel mi dal potiahnut z cigarety a potom som sa uz nevedela doondit 😀 😀
Mna skor hnevali hnacky, uz aj to prestalo, no ignorovala som to, obcas bolo horsie, obcas lepsie, ked bolo moc zle, cely den som zuzlala suche rozky a na mna to zabera.

Poviem ti len, papaj co ti chuti, moj drobec si vcera o desiatej vecer vyzobral lievance 😀 😀 A stale do seba tlacim cokoladovy termix, aj tri denne, neviem co mi sibe 😀

bahara
19. nov 2010

@dannizeta Jáj tak to som zvedavá či ja nebudem vraciať práve z toho oleja..lebo osobne zjem zase všetko čo mi príde pod ruku haha..a aj tak nič platné..za tých dvanásť týždňov ma ale dva krát prehnalo 🙂 čo bolo fakt super che..ani neviem prečo..mňa už to ale tak nebolí v lekárni som si kúpila čípky na tehotenské hemeroidy volá sa to (PREPARATION H) sú určené priamo pre tehotné..lebo som už mala sem tam aj krv a pomohlo..síce to ide ťažko stále no už to aspoň tak nebolí 🙂 skús zase ty..ja dnes vyskúšam ten olej..fuj..už teraz mi je zle brrrrrrrr 😝 tak som zvedavá.
Ale chcem sa opýtať nevieš počula som aj že je nejaký sirup na to..aby to šlo ľahšie.. 🙂 či je to na predpis či sa to dá len tak kúpiť..

dannizeta
19. nov 2010

@bahara Sirup?? O žiadnom som síce nepočula,ale treba sa spýtať v lekárni,určite poradia. 😉 Dobre vedieť že existujú tie čípky...Keď nepomôže olej,tak si ich kúpim. 🙂 A ten olej nalačno, nezabudni...Som zvedavá na reakciu! 😀 😀

dannizeta
19. nov 2010

Ďakujeem @laerke! No tak ty si ale! 😀 Už žiadna cigaretka ani kávička,jasné! 😉 Bábätko ťa za to raz riadne nakope....a to doslova 😉 No vidím že apetít máte dobrý 🙂 Ja už ani neviem čo by som jedla.Stále musím prejsť celú špajzu a chladničku a pýtať sa malého na čo má chuť...No raz nemôžem mäso ani cítiť,a na další deň by som v slanine aj spala,a tak je to s každým jedlom.Nikdy neviem,čo si dám na obed,na večeru.Ešteže jogurty mu zachutili 😀 ,ja som ich nikdy nemala moc rada,a tak celkovo mám teraz väčšiu spotrebu mlieka.A začalo mi chutiť sladké...čo mi tiež dopomohlo k tomu zápalu močáku 😖 Ach jaaj,ešte si užijeme s tými drobcami! 😅 Hlavne nech sú zdraví...a aj my 😉

dannizeta
19. nov 2010

@monulik0209 Ja sa už tiež strašne teším na Vianoce,hádam už od októbra 😀 Neviem či je to hormónmi či čo. 😀 Už mesiac si zhromažďujem vianočné pesničky a pospevujem si ich...Ja som práve rada keď sme na Vianoce celá rodina pokope.Minulý rok to boli prvé Vianoce u svokrovcov a super bolo.Sme sa nasmiali pri štedrovečernom stole 😀 Ja to vždy hovorím,čim viac ľudí,tým väčšia sranda.U našich to vždy bolo také nudné..Tak uvidíme ako to dopadne tento rok 😵

laerke
19. nov 2010

@dannizeta Noooo aj mne ide mliecko a sladke co ja som na sladke vobec nebola, jedna snickerska raz za rok a koniec 😀
Nefajcim, obcas si dam cokoladovu kavicku, slabucku, to vobec neskodi, kofein mas aj v ladovom caji, pozri zlozenie 😀
Moj chlap mi teraz vari takze cakam kedy mi zhori kuchyna 😀 Dufam ze nieco cestovinove, mam hroooznu chut na cestoviny v poslednej dobe. Ja by som zozrala aj mamuta, toto nie je normalne so mnou 😀

bahara
19. nov 2010

@dannizeta Tak to aj ja..a má ho dať ako veľa?A kedy je to najlepšie?Ráno alebo večer?? 😉 ty nie že sa poseriem v spánku haha.. 😀 a keď ráno..vieš už sa budím hladná..tak čo?keď na lačno tak asi nie je kedy lebo som najedená stále..hm..

mipolka
19. nov 2010

@dannizeta Ja mam tiez takeho gynekologa, co sa ho nespytam, tak to tiez nepovie....

fleuerette
19. nov 2010

@dannizeta držím palce, aby si sa rýchlo vyzdravela a gratulujem ku knižke , ako si písala o lekárovi, tak ak oby si hovorila o mojom. Pri prvej návšteve mi oznámil, že ultrazvuk potvrdil tehotnosť a uvidíme sa o mesiac. To bolo všetko, a keď som neodchádzala z ambulancie tak sa obrátil k papierom a niečo si písal. Tak som sa ho spýtala že "a teraz čo", a on že nič, nepiť , nefajčiť a minimuj kofeínu. To bolo všetko....

Všade na nete sa píše že prvý trimester je pre bábo najzávažnejší, ale mám pocit aj z rozprávania iných, že gyndoši sa začínajú venovať tehotnej až v 4 - 5 mesiaci. Dovtedy akoby sa to neoplatilo.

fleuerette
19. nov 2010

@monulik0209 dobre robíš, treba eliminovať stres 😀

monulik0209
19. nov 2010

@dannizeta no ved aj mi sme zvedavy,ze ako dopadnu tieto vianooce,este stastie ze budu s nami aj svagrinne,tak to prezijeme.Ale aj ja sa strasne tesim,to bude urcite tymi hormonmi 😀 aj ked sa trosku bojim,lebo neviem ci porod nepride aj skor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre