Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzulatko
20. nov 2010

Ahojte ženy 🙂
Musím si to tu postupne naštudovať, hihi, či nezmením názor na to, že aj ja chcem byť tehotná :-P

buburka
21. nov 2010

@bahara
@dannizeta
@mipolka
@fleuerette - Caute baby 😀 Vidim, ze ste sa riadne rozpisali, nestiham citat 🙂 No neda mi reagovat na margo tych vlazne posobiacich gynekologov...joj! ja mam take nervy na takeho DR., ze by som ho asi na vasom mieste potriasla, ze haloooo som pri vas na vysetreni, tak chcem aspon 10min pozornosti a odpovede na svoje otazky! 😒
Ja som strasne rada, ze mam takeho Dr. akeho mam. Je to zena a asi preto chape co prezivam, kedze som na zaciatku mala dost problemy, tak bola ku mne max pozorna a chodila som ku nej ako na klavir. 🙂
Myslim, ze az teraz ako som v piatom mesiaci, tak mam 1 raz poradnu v riadnom termine, ze o mesiac...doteraz 🙂 som tam bola u nej a 2 tyzdne ci je vsetko ok a ci sa babo dobre vyvyja..tvlastneeraz uz vlastne vyvynute je, len dorasta, tak je uz asi zbytocne chodit ku nej tak casto....snad az potom v poslednom trimestri sa to zas rozbehne 🙂
Tak ako pise @fleuerette , prvy a treti trimester su predsa najdolezitejsie pre mimi aj matku, tak nechapem tych lekarov......raz som sa na jednom fore pytala jedneho, ze co mozem este urobit pre to, aby som tentokrat uspesne preklanula 3 mesiac (kedze sme predtym 3 nezvladli) a on mi debil arogantne odpisal, ze nic, ze aj ked lezim a beriam Duphaston a neviem co, tak ked sa ma plod potratit, tak sa aj tak potrati....no chapete? To je citliva odpoved nie? az mi slzy vtedy vyhrkli.....odvtedy sa plne riadim len pokynmi svojho lekara a som rada, ze ho mam 🙂
Inak baby ja mavam tiez problemy s tvrdou stolicou a ja uzivam, len obycajne glycerinove cipky a super..zatka ktoru treba uvolnit je predsa dole nie? Takze ja to riesim s tym glyc. cipkom...raz som v zaciatkoch vypila olej (tiez mi kamoska poradila) ale nic ☹ bud som ho vypila malo, alebo to namna akosi nezaberalo.


@monulik0209 - Gratulujem k zariadenemu bytiku 😀 Mi to maaame preeesne naopak....vsetko poriesene, len obyvacka prazdna..... xixi....ked ja neviem najst nikde poriadnu sedacku ☹

No...som sa riadne rozbehla s tym pisanim 😀 Drzme sa baby a do skoreho kocikovania!!!!!

buburka
21. nov 2010

@buburka fuuu...este pre haklive na Ypsilony...vidim, az teraz ked to po sebe citam, ale uz neviem opravit 😀
Caute

monulik0209
21. nov 2010

@buburka no mi sme mali taku istu dilemu,sedacku sme zhanali do obyvky dobry mesiac.zatedy sme sedavali na starej valande 😀

dannizeta
22. nov 2010

Baby,asi nemáte znalosti o tom ako pôsobia antibiotiká na plod,že? Ja ich beriem už štvrtý deň a nič nezaberajú ☹ To znamená že mi lekár predpíše iné...Som zúfalá,dúfala som že zaberú hneď a čo najskôr ich budem mocť vysadiť. Ale vôbec nič mi nepomohli 😖 Asi nám osud nepraje.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fleuerette
22. nov 2010

Tak kočky, dnes sa mi podarilo spôsobiť trochu paniky na pošte, som sa zviezla takmer k zemi, a potom ešte raz keď ma polovička vliekla späť do auta. Nevie mčo sa deje, včera som ležala celý deň, nebolo mi najlepšie. Začínam byť zúfala. O týždeň nastupujem no novej roboty. Počítala som tak nejako s tým, že už to bude len lepšie ☹

dannizeta
22. nov 2010

@fleuerette a nebude to nízkym tlakom??Mne je dnes tiež na odpadnutie,motám sa a hmlí sa mi pred očami,tak sa nalievam vodou,aby som to zdvihla.Dnes je aj tlaková níž,tak je to asi tým počasím... 😒 Tak to ti moc nezávidím,teraz do novej práce...ďalší stres navyše,hlavne ked by si najradšej preležala celé dni v posteli...Čii?? 🙂

fleuerette
22. nov 2010

@dannizeta asi tak nejako, niekedy sa mi nechce ani len sa otočiť na posteli 😀 . Závidím babám čo ani nevedia že sú tehotné, ja na to teda nezabudnem ani na minútu.

kikinkka
22. nov 2010

@monulik0209 ahoj no ja som sa vytratila na týžden preč. Už som porodila. V pondelok 15 mi odtiekla plodová voda a v strredu som rodila. O 10:33 som porodila synčeka Patrika vážil 1960g. No myslela som si že je všetko v poriadku ale na druhý den mi doktorka povedala že malinký ma zápal plúc. No tak teraz bojuje v inkubátore. No ale každým dnom sa to zlepšuje tak sa modlím aby bolo všetko v poriadku aj nadalej.a vy sa ako držíte?

monulik0209
22. nov 2010

@kikinkka jejj,tak gratulujem k syncekovi,nech je malicky v poriadku a nech sa rychlo vylieci.A ako si zvladla porod??? No mi sme zatedy v poriadku, do poradne idem az v decembri,ale zatedy to stale vizera na sekciu.ved uvidim.Potom daj foto synceka,som zvedava 🙂

fleuerette
22. nov 2010

@kikinkka gratulujem, a držím všetky palce a päste aby sa rýchlo vyzdravel

bahara
23. nov 2010

Ahojte..aj vám sa stáva,že nemôžte spať? 🙂 tak mne už to trvá cca týždeň ..včera som šla spať po jedenástej lebo ma ešte chytil hlad a už som hodinu hore a zase ma zobudil hlad haha tá malá je asi fakt po tatkovi..ten málo spáva a veľa je cheche..včera som bola na kontrole 😉 a máme sa dobre malá sa predvádzala také vývrtky a kotrmelce dávala,že lekárka mala problém zmerať ju..robili nám ten prenatálny skríning a máme všetko v norme 😀 😀
Sem som len tak od oka capla termín pôrodu a včera mi lekárka povedala ten istý deň ha..dobré čo? 😀
Nemá niektorá dobrú radu na zápchu?Mne nezaberá fakt nič..ani ráno olej na lačno..stále to ide ťažko..včera som bola až po štyroch dňoch..hm..čo je dosť na prd 😒

fairynika
23. nov 2010

@bahara ja tiez a o 5-6 vstavame s tatom lebo nas krpata kope ako divá. ja som mala tiez problemy a upravilo sa to samo papaj vela ovocia a zeleniny ale to uz asi vies🙂

dannizeta
23. nov 2010

@bahara si v 12.týždni a už vieš že je to dievčatko?? Mne doktor to malé na sone ani neukázal 😖 Len mi povedal,že je všetko v norme a vec vybavená! 😠 To je hrozné...Veď ja tiež chcem vidieť ako vyzerá a ako sa má....To je prístup jak v praveku 😖

venika_v
23. nov 2010

@kikinkka gratulujem k malemu,,,, vela zdravia a rychle uzdravenie prajem,,,,,,

venika_v
23. nov 2010

@bahara ahoj na zapchu mi velmi pomohlo psylium, je to dobre na precistenie criev a je to prirodne.... a treba papat vela vlakniny a zeleninky a ovocia....

prajem rýchlu upravu, lebo je to velmi neprijemne

venika_v
23. nov 2010

@dannizeta neboj nic, vsetko sa dozvies v spravny cas.... ono sa moze stat ze az do porodu nezistite co je to, ked sa bude hanbit a chrbtikom sa otacat.....

to mi chces povedat ze nemas ani ultrazvuk na kluci alebo vytlaceny? to kam chodis k lekarovi ?

dannizeta
23. nov 2010

No ja by som bola rada keby som to malé aspoň videla na obrazovke a nie že ešte aj fotku 😢 Viem,musím zmeniť gynekológa,len je mi to nepríjemné,sestra keď si od neho brala kartu,bol nahnevaný,prečo chce ísť preč a vypytoval sa kam si dáva kartu...Najradšej by som poslala mamu po tú kartu,ale nedá sa.Musím prísť osobne :/

eviitka
23. nov 2010

@dannizeta treba mat odvahu a klast priame otazky a poziadavky,proste xces vidiet male,xces fotku pre partnera a kedze si pocula,ze je odbronik,mohol by ti povedat svoj nazor na to,ake pohlavie b to mohlo byt ,hm?))mna to caka 2.12.,to idem na tripple test v 16tom tt,neviem,ci sa robi aj sono,ci nie

zuzkaro
23. nov 2010

@kikinkka gratulujem k babatku a zelam mu skore uzdravenie a nech ste spolu co najrychlejsie dam zdravi a stastni ;)

buburka
23. nov 2010

@kikinkka - gratulujem k Patkovi a verim, ze coskoro vyzdraviete 😉 Ale sa riadne skoro vypytal na svet........len nech sa drzi!!!!!!!

monulik0209
23. nov 2010

@dannizeta nesmies sa vzdat,mna sa doktorka pri kazdom done pytala ze ci chcem foto....aj ja som menila gynekologicku,lebo som mala taku strasnu a teraz som maximalne spokojna.

bahara
24. nov 2010

@dannizeta Jasné vieme to 🙂 no potom máš asi zlého lekára 😉 moja doktorka je svetová vždy mi všetko čo chcem objasní aj čo nechcem jednoducho na každú pacientku má vyhradený čas a tak by to malo biť ale všade.Aj pri sone z jednej strany má obrazovku ona a z opačnej Ja aby som všetko videla jednoducho super..aj prístup.. som ozaj rada,že ju mám.. 🙂
Hm asi by aj mňa štvalo keby mi nič neukázala..veď ale je to tvoje bábätko máš na to právo.Na tvojom mieste by som mu to povedala jednoducho ho chcem vidieť aj ja a basta! 🙂 A pýtaj si aj foto..ja mám z každého vyšetrenia..je to tiež bežné..teda keď je lekár normálny a chápavý.Ja už som teraz nedostala lebo sme sa už nezmestili do záberu haha..
Tak sa drž 🙂 a vydup si na čo by si mala mať právo nedaj sa!!Niektorý lekári sú nepríjemný aj ja som zažila..ale stačí im raz vypapuľovať a hneď je prístup lepší 😀 😀

laerke
24. nov 2010

Holky, mne maju o dva tyzdne robit glukozovy test, ako to funguje?
To je to co musim vypit sladku vodu, pockat kym mi vypadnu zuby a ist na zachod ci ako? 😀

laerke
24. nov 2010

@dannizeta Ja to mam rovnako ako bahara. Doktorul ma tiez dva monitory a obrazky mi dava automaticky, bez opytania 🙂
Takze tiez vravim, dupni si a hotovo! Ty si mamina a mas na to plne pravo! 🙂 Treba na lekara nezne nakricat alebo ho zmenit. Tehotnu ta len tak neodmietnu 🙂 Drzim palce!

kikinkka
24. nov 2010

@monulik0209 dakujem no každý den sa modlím aby sa jeho zdravotný stav zlepšoval. No a pomalinky sa zlepšuje. No neboj určite sa ti ešte obráti. Inak ako sa máte?

kikinkka
24. nov 2010

@fleuerette dakujeme snažíme sa aby sme boli silný a rýchlo sa uzdravili.

kikinkka
24. nov 2010

@venika_v dakujem no ved sa pomalinky uzdravujeme🙂

kikinkka
24. nov 2010

@zuzkaro dakujem no snažíme sa rýchlo uzdraviť ale pravdepodobne tam bude až do januára.

kikinkka
24. nov 2010

@buburka no to sa čudujem prečo sa tak rýchlo vypýtal na svet mohol ešte pár týždnov ešte pobudnúť v brušku.No čo už je tu na svete a bojuje aby prekonal zápal plúc.Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre