Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. apr 2010

no pisali sme o tom, inak ze ked ides s porodky mozes mat dieta aj na rukach normalne ze ked ta zastavia a povies ze ides z porodky tak by to malo byt ok,,,,,,no ale podla toho aj na jakeho pana policajta natrafis,
ja si neviem predstavit dat hned drobca do autosedacky ved to je take malinke a ja neviem ja si asi tu prenosnu tasku poziciam od sestry to sa mi zda byt take naj

vejula
21. apr 2010

jj, treba davať pozor, ako ja som bola velmi prekvapená ked som videla ako na pokeci uplne neznámi človek vystupuje pod mojou fotkou čo mal stiahnutu tu z konika, s bruškom... Som z toho nechápala... No takže človek fakt nevie kto všetko sa tu pohybuje...

jjana17
21. apr 2010

no ved hej iba oni nesmu mat zenu a deti a potom su z toho taky aky su,,,,,,vodu kazu vino piju asi tak

jjana17
21. apr 2010

vejula to ze sa ti stalo ze ti fotku z konika niekto ,,ukradol,, to je co za veci uz

barbyes
21. apr 2010

ja bývam od nemocnice po ceste asi kilometer takže neriešim. asi ju zoberiem na ruky na ten kúsok. a ako do vaničky? veď by tam lietala a ako ju upevníš do auta?

jjana17
21. apr 2010

no neupevnim to do auta to len bude v zadu pri mne, my sme male mesto a cesta autom z nemocky bude trvat cca tych 5 minut tak to je v pohode si myslim,,,,

dugyna
21. apr 2010

vejula ty kokso to sa ti fakt stalo a ako ste na to dosli?

no my budeme malinku brat z porodky vo vajicku

barbyes
21. apr 2010

pekne a ako si na to prišla? Ťa niekto upozornil, či si ju tam náhodou sama všimla?

lusa889
21. apr 2010

barbyes nasa vanicka sa da normalne upevnit do auta na zasne sedala cez pasy a male lietat nebude, vo vanicke je tiez pas pre babo podobne ako vo vajicku, len je podla prirodzenejsie babo vo vanicke ako vo vajicke hned niekkolko dni po porode, a zas len tak na rukach v auto, to sa mi zda nebezpecne, aj ked mm moze jazdit bezpecne nikdy nevies jaky idiot sa na ceste ukaze, do mna tak minule jeden skoro nabural - nejak si nevsimol ze neni na hlavnej a vooooobec ho to netrapilo, ze som skoro porodila, ked na poslednu chvilu dupla na brzdu, ked som sa pre istou obzrela jeho smerom ,,,,,, kreten !

vejula
21. apr 2010

no zbadala to valria ona chodí občas aj tu na temu... Tak mi volala že nech sa kuknem na pokec na tu a tu osobu, že používa moju fotku čo mám v albume v koniku... Tak som ju nahlásila adminovi... By človek fakt nečakal že zbadá sám seba ako niekoho uplne iného...

vejula
21. apr 2010

Inač kočky mi sme šli z porodky fakt originálne... MM zabudol do nemocky zobrať fusak ked sme odchádzali (Som myslela že ho uškrtím 😅 ) tak som malého zabalila do môjho župana previazala opaskom zo župana a držala som ho na RUKáCH.. a TO SOm neviem kolko plánovala že ako pôjdeme z nemocky a do vajička a tak... 😀 😀 😀

jjana17
21. apr 2010

vejula no to je inak ubohe uz,,,,,nejako by to mali spravit ze fotky by sa nemali dat kopirovat

jjana17
21. apr 2010

no tak to ste mali domov originalnu cestu,,,mm sa uz na vas asi velmi tesil tak pozabudal

vejula
21. apr 2010

tiež si myslím... A rozmýšlam že to aj nejako napíšem adminovi že čo sa tu deje a či by sa to takto nedalo riešiť... Ale či s tým niečo spravia tak to neviem...

vejula
21. apr 2010

no teraz sa užť na tom smejem ale ked prišiel bez toho fusaka tak mi do smiechu nebolo... Ale tak čo už, zvládnli sme 😅 😝 😀

barbyes
21. apr 2010

to hej, to musel byť dosť šok 😒 si neviem predstaviť, že sa niekde prihlásim a uvidím tam príspevky pod svojou foto a pritom nebude moja 😠 asi by ma to dosť nasralo

jjana17
21. apr 2010

no podla mna toto je nedoriesene, ako rusia tu foto ked ti nie je poriadne vidiet do tvare alebo ked mas foto s muzom a taketo dolezite veci to nedoriesili

jjana17
21. apr 2010

ako pozeram na hodinky za 3/4 hodku pride aj mm z prace,,,juchuuu , boze dnes mi to tu inak rychlo uslo

barbyes
21. apr 2010

to hej, dnes máme plodný deň 🙂 sme sa poriadne rozpísali, po mňa príde zasa za nejakú hoďku muž do práce, tak sa tiež už teším 🙂 potom idem do práce až v Utorok tak mám predĺžený víkend. akurát nebudem vedieť prísť na net keď že doma nemáme, ale asi sa naseriem a pôjdem ho zajtra alebo v piatok založiť lebo keď budem čakať na toho svojho inteligenta tak ho nebudeme mať asi nikdy. už som na neho aj nasraná 😠 a veď ak by sa mi chcelo tak zbehnem k maminke a napojím sa tam. kľúčiky mám a ak segra nebude potrebovať PC kvôli škole tak OK 🙂

jjana17
21. apr 2010

no veru barbyes ja si neviem predstavit teraz byt cele dni doma a bez pc, vies co tak je to fajn ked som cely cas zavreta si takto popisat to je uplne super

barbyes
21. apr 2010

zajtra zbehnem asi do tej rače popozerať, pozriem TV, trošku poupratujem a avečer ideme do divadla tak to snáď nejako zvládnem. a možno dám aj niečo prať uuž pomaly, uvidím ako sa mi bude chcieť a v piatok mám eto stretko 🙂

jjana17
21. apr 2010

no to mas riadne rozplanovane, my ideme na cely den zajtra k svokrovcom, takze tu ani nebudem, uvidim kedy vlastne pojdeme

jjana17
21. apr 2010

idem ja off, aj tak som tu osatala asi sama, prajem pekny dnik ahojte

barbyes
21. apr 2010

tak ahoj jani

dena6
21. apr 2010

Ahojte ako sa mavate??

tadotami
21. apr 2010

ahojte 🙂

miska1981
21. apr 2010

ahojte tehulky, maminky....
vidim, ze tu nik nie je, tak vas aspon pozdravim, dnes som bola konecne po mesiaci na poradni, ale neviem ake je mimco velke, nerobila mi sono, len povedala, ze otvorena som na jeden prst a krcok ma 1 cm, ak som dobre rozumela, mudra z toho teda nie som,o tyzden idem zas a ked som sa pytala ci vydrzim do buduceho tyzdna, ona, ze ano 😅

aj tak by ma zaujimalo aka je velka babulka, lebo mam pocit, ze mi vyskoci z bruska zachvilu, podla mna uz tam nema vobec miesto, španuje mi brucho poriadne, bojim sa nech sa mi neroztrhne....

😒

jane ty si mala tiez dnes poradnu ak sa nemylim, napis ked prides ako si ty na tom, nech mozem porovnat 😉

zuzu1111
21. apr 2010

ahojte baby - ja ked tu pisem - stale mam nejaky problem...uz som z toho zufala, vcera tie bolesti hlavy a dnes este horsie -
nedavno som bola na WC a na nohavickach som si objavila taky cerveno-hnedy fliacik - take spinenie, ako ked zacina alebo konci MS (neviem ako by som to lepsie vysvetlila). Aj mam take trocha zvlastne pocity v podbrusku, nie su to nejake bolesti, ale take jemne akoby tlaky. Strasne sa bojim, je nieco take normalne este v 8tt, lebo viem, ze na zaciatku tehu spinenie moze byt, ale na konci druheho mesiaca????
Zajtra mam ist k mojej gynekologicke, tak neviem ci pockat a povedat jej o tom, alebo utekat uz dnes do nemocnice na pohotovost? Nemame to daleko...Len zas aby na mna nepozerali ako na blazna...preto zistujem, ci je alebo nie je nieco take normalne
poradte mi, ak viete som zufala, velmi sa bojim ☹

miska1981
21. apr 2010

zuzu o ti takto nemozeme povedat, moze to byt spinenie, ale aj nemusi...

ak si nekludna, tak skoc do nemocnice, tam ti urobia vnutorne sono budes mat klud, ja som na zaciatku tiez bola, ale to som mala neznesitelne bolesti ako pri MS, bala som sa ci nejde o mimomaternicove tehot. ale tak vidiet tam moc nevidel, len vacok, ani srdiecko este nebuchalo, ale ma ukludnil, ze je to aspon v maternici.

zalezi na tebe ako sa rozhodnes...hlavne sa neboj a radsej chod k nemas spat celu noc kvoli tomu.

snazilkant
21. apr 2010

zuzu
s mojej osobnes skusenosti ti odporucam vobec necakaj a chod na pohotovost nech sa na teba pozru a ak bude zle daju ti tabletky ale si ta nechaju. Ja som tak tiez spinila a vtedy som potratila nechcem ta strasit ale ja by som do zajtra urcite necakala.
nemas co stratit skor budes kludnejsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre