Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pancuska
1. apr 2011

@wieruss femibion800 je dobry vitaminovy doplnok,aj ja to beriem a brala som aj chvilku pred tehu.strava je normalna ale zasa ja si davam stale pozor na to co zjem,to je uz asi moj zlozvyk a teraz mi riadne berie zelenina,tej by som zjedla na kila!!...ale alchimelka aj mne sa zda ze radsej by si ju nemala pit! 😉

lucinka222
1. apr 2011

@chirabell Jeeej,tak to Ti gratulujem.To je nadherny okamih-ja som nemohla uverit,ked som si spravila test a bol pozitivny.My sme sa pokusali asi 8 mesiacov,takze ta radost bola obrovska.Teraz mam asi 14 dni do porodu a je to neopisatelne 🙂Tak Ti drzim palce 🙂

lucinka222
1. apr 2011

@pancuska Ahoj.Tak vitaj🙂Mne tiez nebyvalo zle a asi v 12tt som zacala mavat zavraty a zistili mi srdcovu vadu.Prito kondicku mam dobru a dovtedy mi nic nebolo.Ale vsetko to ustupilo a niekedy sa vraj urcite"choroby" v tehotenstve objavia a potom sa strata.Tak mysli pozitivne a bude to dobre.Drzim pasticky :D

stanka04
1. apr 2011

@lucinka222 Ahoj,viem sa vzit do tvojho pocitu,my sme 3 roky skusali,behali po doktoroch,neuspesne pred rokom absolvobali IVF,tak si vies predstavit reakciu u nas doma,ked mi to meskalo 😀
Inak som tiez tehotna prvy krat 🙂
Prijemne "tehulkovanie" vsetkym 😎

denda29
1. apr 2011

@ankiki Ahoj. Tiez suhlasim s dominika_sk. Preco by si mala cosi vylucit z jedalnicka ? Ja ked som bola tehu s mojou dcerkou tak som jedla naco som mala chut a dokonca sem tam som si aj cierne pivko dopriala 😉 . A co som cele tehu pila bola cola nikdy nezabuden ked som ju nahodou nemala doma tak som bola cela bez seba. No a teraz mam doma 8 rocnu krasnu a mudru Karolinku. A mozem ti poved ze je asi najzdravsie dieta na svete. Choru ju mam tak asi raz do roka a antibiotika este nikdy nemala predpisane. Samozrejme kazdy papa v tehu co chce a kazdy vyluci z jedalnicka co chce ale ja si myslim ze je to uplne zbytocne.

to som ti napisala iba moju skusenost 🙂
Samozrejme prajem dobre tehulkovanie a hlavne v zdravííí 🙂 Hádam aj ja budem zase coskoro 😅

lucinka222
1. apr 2011

@ankiki Ahoj myslim,ze robis dobre.Ale ked bude babätko väcsie a bude mu silniet srdiecko,vtedy mu moze skodit kava.To mi povedal doktor.Takze treba potom prejst na bezkofeinovu kavu.Tak Zelam vela zdravicka 🙂

denda29
1. apr 2011

@dominika_sk Suhlasim s tebou co si napisala ankiki. Aj tebe prajem krasne tehulkovanie uzi te si to 🙂

lucinka222
1. apr 2011

@stanka04 Gratulujem,tak nech Ti to vsetko dobre dopadne.A hlavne vela zdravia 🙂

lenkaa222
1. apr 2011

ahoojte aj ja som prvýkrát tehu...niekedy mavam obavy či to všetko zvládnem?? stavalo sa to aj vam?? možno aj preto, že mam iba 21 rokov.. 🙂

stanka04
1. apr 2011

@lucinka222 Dik,zatial som bez priznakov,keby mi nerastlo pomaly brusko,tak neviem,ze tam mam babo...
Inak som stravou som vela nenavymyslala,akurat plesnove syry sli trosku bokom a ficim na bezkofeinovych pressach od zaciatku.Doma sa stravujeme celkom pestro,mam cas varit kazdy den,takze pohoda.Akurat ani ja,ani muz nejak zelenine neublizime...Ale snaha je 😝

stanka04
1. apr 2011

@lenkaa222 To nebude vekom,mozno hormony 😉 Ved teraz mame pravo na vsetko 😀

lenkaa222
1. apr 2011

noo ved tie hormony...som uplne niekedy ako vymenenáá 🙂

pancuska
1. apr 2011

@lucinka222 dakujem!!!tebe sa to uz blizi!!!tak tiez drzim palce!! 😉

lucinka222
1. apr 2011

@pancuska diky,potom dam vediet,ake to bolo 🙂

pancuska
1. apr 2011

@lucinka222 tak na to som zvedava,ak nezabudnes bude rada 🙂

lucinka222
1. apr 2011

@lenkaa222 Ahoj dobre cislo 🙂Ja myslim,ze kazda z nas mala obavy zo zaciatku.Ale moj nazor je,ze ak mas vedla seba partnera,alebo osobu,ktora stoji pri Tebe ,ked sa Ti chce plakat,aj ked sa Ti chce smiat-vypocuje Ta a je Ti oporou,tak sa da vsetko zvladnut.Ja som teraz na konci tehotenstva a mam zase obavy s toho,aby porod dobre dopadol,aby bola mala zdrava a rozmyslam aj nad tym ,ze Boze,co budem s tym drobcom robit,ked mi ho daju.Ci budem vediet,co jej chyba ,ked bude plakat a tak .Ale treba len mysliet pozitivne a ono to bude dobre.Neboj,nie si jedina,kto ma strach z niecoho noveho.

@matonka26 Ahoj-k tym rucickam tolko,ze moja ich vzdy ma pri hlavicke.Ale neboj,ked sme boli na 3D sono,tak s nimi vystrajala 🙂Dokonca pri ultrazvuku,jej lekar aj pocitaval zo zaciatku prsteky-to bolo strasne zlate 🙂

dominika_sk
1. apr 2011

@denda29 ďakujem ! ja prajem // 😉

denda29
1. apr 2011

@dominika_sk 🙂 dufam tam budu 🙂 a diiikk

chirabell
1. apr 2011

@lucinka222 dakujem pekne za drzanie palcekov 🙂 pozeram ze si z okresu Nitra, ja mam rodicov pri ZM, to sme skoro "susedy" 🙂

lucinka222
1. apr 2011

@chirabell Aky je ten svet maly 😉 😀

gazovicka
1. apr 2011

@dominika_sk
@denda29 dievcence, aj ja jem vsetko, na co mam chut... dokonca si doprajem aj decko cerveneho vinka, lebo mam malo cervenych krviniek. ... 🙂 nejem len to, co by mohlo vyslovene uskodit...(plesnivy syr, ktory som predtym zboznovala a niektore bylinky), takze ... podporujem vasu teoriu 🙂

denda29
1. apr 2011

@gazovicka kludne papaj co ti chutiiiiii a ani deci vinka sem tam neuskodi. 🙂

lenkaa222
1. apr 2011

@lucinka222 noo podarilo sa trošku skôr 🙂 ale tak tešíme sa obajaa..a to je hlavne si myslim...a suhlasim s tvojim nazorom... takže už mam lepší pocit z toho...ty už pôrod?? potom napíš ako to prebiehalo a všetko... 🙂 aa držím pršteky, aby hlavne všetko dobre dopadlo

lenkaa222
1. apr 2011

inak baby vam chuti jest??? 🙂

chirabell
1. apr 2011

@lenkaa222 chutilo az doteraz, ale po tej vecernej grcparty veru ma chut presla....

stanka04
1. apr 2011

@lenkaa222 Mne chuti vsetko ako pred tym,len obcas neviem,co by som radsej...Ale asi 8-9tt som nemala chut snad na nic,tak som jedla len z principu,co bolo uvarene akurat.

lenkaa222
1. apr 2011

@stanka04 noo ja tiež tak jedavam..ako predtým...sem tam teiž z principu - teda nasilu... ale občas ale malokedy sa mi stane, že ma chytí nejaká ta pažravka jednodnová 😀 😀

stanka04
1. apr 2011

@lenkaa222 Mna chytala pazravka na zaciatku,prve 2kg som nabrala behom prvych dvoch tyzdnov,ked som zistila,ze cakame babo.Ale to som vecer pred testovanim prestala fajcit a statocne to nahradzala sladkostami na kila 😀

dominika_sk
1. apr 2011

@gazovicka ďakujem všetkym , ktore neberu tehotenstvo ako dobu nutnej diety a odriekania si...mimi vie čo si ma pytať, preto nam to buď chuti alebo nie 😉

chirabell
2. apr 2011

@dominika_sk tak ja teda neviem, ci mimi vie co si ma pytat....ja som bezne nemavala chut na kvasenu kapustu, aj ked zjest som zjedla...vcera mi tak prisla na chut, ale nie kapustnica alebo nejak varena, len len taka zapecena v trube, ona chyti taku inu chut trosku...no a tak som si pochutila so zemiacikmi na obed aj na veceru trosku, som sa nevedela dojest ako chutila....len ta moja sosovica si asi povedala, ze teda nie, lebo ako chutila, tak bolo vecer zle a von islo aj z obeda 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre