Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dannizeta
7. dec 2010

@monulik0209 Ah jaaj,keby sa dalo,tak ti dám aspoň polovicu mojej spavosti 😀 Aj keď si zdriemnem po práci na hoďku,dve,príde deväť hodín večer a ja už zas driemem... 😖 Manželovi sa to nem páči,že už nič zo mňa 😅 ,ale tak dúfam že to o pár týždňov (mesiacov?) prejde.Kamaráti sa čudujú,čo to so mnou je,že už ani von nechodím,ale už ma to zrazu prestalo baviť,jediné na čo myslím,je oddych.. 😀 Inak už nech sú tie Vianoce,konečne vytrúbime do sveta,že budeme traja! 😀

matulka616
7. dec 2010

@adulka1981 Ja som to neratala na dni, my sme babo neplanovali, takze take presne cisla ti neviem povedat ☹
No a robila si si rano test??

matulka616
7. dec 2010

Tak dnes sme boli na poradni, vsetko v poriadku, a pocula som ako malej bije srdiecko, no je to nieco užasneee 😅

miriamab
8. dec 2010

@adulka1981 no ja som si robila 2 testy. prvy hned rano okolo 7.30 a druhy potom o tie 2 tyzdne o 10.00.

monulik0209
8. dec 2010

@laerke no ved sa snazim,aj ked sa mi neda pobhvieako spat,tak oddyxchujem...uz aj ked upratujem,tak si musim po chvily sadnut a oddychnut,lebo mi tvrdne brucho a opuchaju nohy....ale inak to zatedy zvladam v pohode

adulka1981
8. dec 2010

@matulka616 no nerobila som si ešte, akosi nemám odvahu. Ale musím si urobiť, lebo ešte stále nič a nejako ma pobolieva podbruško, vaječníky ma trochu pichajú. Tak neviem. Ty si si robila test po troch týždňoch meškania?

adulka1981
8. dec 2010

@miriamab no prvý si si robila, keď ti to už meškalo a ukázal ti, že neni si? Koľko ti to meškalo, keď si si robila prvý test? A ten druhý po 2 týzdňoch ti už určite ukázal, že si🙂. dík za odpoveď

adulka1981
8. dec 2010

@miriamab no ešte raz som si prečítala tvoj príspevok a chápem. Po týždni meškania ti vyšiel negatívny a potom týždeň povyvolačke, čiže po 3 týždňoch meškania ti vyšiel pozitívny. No ja mám tiež posunutú ovuláciu, mávam ju po 20 dni, takže možno preto neukázal. A možno je to ozaj len z toho stresu.🙂

matulka616
8. dec 2010

@adulka1981 No zhruba.....mna neuveritelne boleli prsia a bradavky, nemala som chut do jedla a zaludok jak na vode, tak som tusila ze to asi nebudu kramy 😒 tie som mala v dost pravidelnych cykloch. Ani u lekarky si nebola?

adulka1981
8. dec 2010

@matulka616 Vážne si čakala skoro tri týždne než si si urobila test? Nebolo ti podozrivé, že ti to dlho mešká?🙂...nebola som ani u lekára, uvidím do konca týždňa ako to bude. Ale som dosť unavená, navečer som hotová a o 9 som už v posteli. Prsia ma moc nebolia, iba ked si ich potlačím, len to podbruško ma bolí poslednú dobu. A ešte stále som to nedostala...🙂.

venika_v
8. dec 2010

@dannizeta no ja som sa citila tiez tak, vecer pred telkou ani spravy nazacali a ja som spala .. a vydrazala som az do rana.... teraz to pomaly prechadza a uz aj o desitej som hore co nemam chut spat a rano som hore o piatej...
uzivaj si spanie kym sa ti chce 🙂

miriamab
8. dec 2010

@adulka1981 a kolko ti meskaju?

adulka1981
8. dec 2010

@miriamab dnes je to už 9 dní....ale asi to už dostanem, pobolieva ma brucho....

denulka28
8. dec 2010

@solinkarka ja sa tiez pripajam ja som v 8 tyzdni

denulka28
8. dec 2010

Ahojte mozem sa k Vam pridat?Ako som sa uz pochvalila som v 8 tyzdni.30decembra si mam ist po tehotensku knizku.Velmi sa tesim aj ked mam trosku obavu ci bude vsetko v poriadku.

denulka28
8. dec 2010

@adulka1981 Ja som si robila test hned v prvy den cakanej menstrulacije a hned vysiel pozitivny i ked ta druha ciarka bola slabsia.O tyzden som si robila dalsi a ta druha ciarka bola ako hrom.

monulik0209
8. dec 2010

@dannizeta no to by som brala,tak konecne dobre si pospat....No aj ja strasne tesim na vianoce,dufam ze ma porod nechyti prvsie,aby som nebola v nemocke.....Urcite budu vsetci stastny,ked im poviete taku fantasticku novinu...

solinkarka
8. dec 2010

@dannizeta ahoj aj mi planujeme na Stedry den oznamit ze budeme traja 🙂

basa22
8. dec 2010

@solinkarka ahoj uz to mam potvrdene od lekara 🙂 videla som malu fazulku a tiez to povieme na stedry den 🙂

fleuerette
9. dec 2010

konečne som tu po dllllhej dobe, v novej robotke ešte nemám pc, tak som ako odstrihnutá od sveta. je to hrúza to vám poviem.
Ale máme za sebou prvé skríningové vyšetrenie, výsledky OK, aj keď ich sestrička veľmi nerozvádzala, tak sme zasa na pár dní kľudnejší 😅

miriamab
9. dec 2010

@adulka1981 jaj, tak som si aj ja myslela, ze uz dostanem. den pred tym ako som si robila test som si bola na 100% ista ze dostanem, strasne ma bolelo brucho, presne ako pred menzesom a nic. ked mi bolo aj na druhy den tak isto zle,tak som si skusila spravit ten test a bolo to tam 🙂 . este ti to nemusi ukazat, niekedy ukaze az po 2 tyzdnoch meskania. a niekedy az po troch 🙂

adulka1981
9. dec 2010

@miriamab moja, poznáš takých viac prípadov, že test neukázal ani po týždni, ani po dvoch??? No ja som to ešte stále nedostala. Tak som zvedavá, asi by som si ozaj mala skúsiť urobiť ten test ráno, len si myslím že keby som bola tak to musí ukázať hocikedy, aj ked viem že ráno je hladina HCG najvyššia.

adka83
10. dec 2010

Ahojte babulky, môzem sa k vam pridat? Ja som tiez 1.krat tehotna a tato tema sa mi velmi paci 🙂

Kocky, co sa tyka tych testov...ja som to mala presne rovnako, pocit ako pred menstruaciou a nic ...test som si robila asi az po troch tyzdnoch a samozrejme ze bol pozitivny...krasne dve ciarocky - i ked vtedy az take krasne pre mna neboli, lebo sme babo este neplanovali ale to rychlo opadlo a teraz sa uz neviem dockat 🙂

dannizeta
10. dec 2010

@adka83 Vitaj! 🙂 No vidíš,my sme sa snažili 9 mesiacov a stále nič ☹ a potom keď som zistila že som konečne tehotná,bola som v rozpakoch,že už je to tu,vôbec som sa netešila,ako som si myslela,že budem...skôr ma prepadla panika a obavy... 😲 Ale teraz som to už "rozchodila" 😀 a tešíme sa.Samozrejme,že občas prídu také myšlienky,či je všetko v poriadku,ale to cíti asi každá mama 😉 To nám zostane už doživotne.. 😅

dannizeta
10. dec 2010

@monulik0209 Držím prsty,aby si si Vianoce užila ešte doma 😉 , maličká má ešte čas,tak nech len vydrží... 😅 Vianoce v nemocnici...to nikomu neprajem...Každý nech je pekne doma s rodinou.. 🙂 🙂

monulik0209
10. dec 2010

@dannizeta no dakujem,bodaj mi malicka vydrzala,po januari sa uz moze kedykolvek narodit...

miriamab
10. dec 2010

@adulka1981 citala som na nete, ze niekedy ukaze az po tyzdni, dvoch.hlavne u tych, ktore nemaju pravidelnu menstruaciu.niektore testy je lepsie robit radsej rano pre vyssiu koncentraciu hcg a u niektorych je to jedno. ved to vies. skus si spravit hned rano ked sa zobudis a snad to tam bude. drzim palce! 🙂

monulik0209
10. dec 2010

@adka83 Vitaj medzi nami....no mi s mangelom sme mali to iste,dlho sme sa snazili o babo,potom sme na to nemysleli,nechali to tak a ostala som tehotna,vobec sme to necakali,uz sme si zacali zvykat a zrazu ze som tehotna...dlho sme stym bojovali,ale teraz sme uz neskutocne stastny a uz sa nevieme malickej dockat...aj ked sa bojime ako sa budeme o take malicke stvorenie starat,ci vsetko zvladneme....

dannizeta
10. dec 2010

@solinkarka No,ja som zvedavá na reakcie 😀 , v poslednej dobe sa ma každý vypytuje,či nie som tehotná,ako naschvál....takže klamem odušu! 😀 Na Vianoce budem už vo 4.mesiaci,ale zatiaľ nič nevidno 😉 Vidíš,ešte musím kúpiť topánočky....zabalíme ich pod vian.stromček a budeme čakať na reakcie 🙂 🙂 Teším sa jak malé decko! 😅

adka83
10. dec 2010

dakujem kocky...

ja som teraz hlavne uz strasne zvedava co to bude...buduci piatok idem na sono tak dufam ze sa uz babo nebude skrývat a ukaze sa..naposledy sa vrtelo na vsetky strany ale to co sme chceli neukazalo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre