Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

fleuerette
7. nov 2010

človek sa na chvíľu vzdiali, a už je "svorka" na pretriaške, xixi 😀 😀. Musím sa pridať k vera1132 mám skvelú svokru, príde, požehlí, poupratuje, pokecáme a zasa frčí domov. Našťastie moja mamika je tiež super, takže dvojitá výhra.
Ale neviem neviem ako by t odopadlo, keby boli u nás niekoľko týždňov pospolu, to by bolo 2 na 1, a to by asi nedopadlo dobre

vera1132
8. nov 2010

to treba mať asi šťastie na svokru, alebo pán božko vyraba svokri na mieru možno každú piatu 😉
mať takí vzťah ako mam ja zo svojou svokrou ako s mamou, radšej by som brala za svoju mamu moju svokru 🙂
veľa ludí mi hovori že ked sa narodí babatko, tak sa mama zmení, no pochybujem 😒
ma niektora už s takou zázračnou zmenou prax ? ? ? 😉

dannizeta
8. nov 2010

@fleuerette tak ti máš ozaj šťastie! U nás je to naopak.Svokra si zmyslí a ja to mám urobiť.Že ona to nevie,že mne to ide lepšie.Najlepšia výhovorka ako sa vykrútiť z každej práce! 😠 Čo chudera robila celé tie roky,keď som u nich ešte nebývala??Neupratovala,neúmyvala okná,nepiekla? Najlepšie je narozkazovať a vypariť sa z domu...tomu hovorím drzosť! Teraz jej to na 80% tolerujem,kedže u nich bývame,nič neplatíme,tak jasné,že aspoň takto má chce využiť,ale bojím sa aby si nemyslela že ma bude využívať aj ked sa presťahujeme do svojho,kedže budeme bývať v dome hned oproti 🙄 Svokrovcov mám dosť už teraz...kým sme pod ich strechou,platia ich pravidlá...bohužiaľ,teraz nemáme prostriedky zmeniť to... ☹

kikinkka
8. nov 2010

@monulik0209 no to bol jeden dôvod prečo som nechcela po svadbe u nich bývať. Som mu povedala,bud sa kúpi byt alebo budeme bvať u naších. No a nakoniec si vybral byt. Tak bývame sami a je nám dobre. Robíme si všetko podla seba. 🙂

solinkarka
8. nov 2010

ahojte 🙂 baby trosku mimo otazka vasej temy...neviete mi poradit ze ci zena normalne ovuluje ked te teho? celkom ma to zaujima kedze uz potom nema kramy 😒

monulik0209
8. nov 2010

@kikinkka no mi sme nemali inu moznost,len ist po svadbe tam na rok byvat,ale ten řrok tam mi zobral polovicu zivota....potom aj manzel konecne pochopil, ze to nema vyznam,ze sa stale budu do nas starat,tak sme sa prestahovali do svojho,aj ked nebolo prerobene,ale aspon sme mali pokoj.Ale na svokra nemozem povedat zleho slova,stym vychadzam perfektne...ten by mi dal aj modre z neba a vzdy vo vsetkm pomoze.

disky
8. nov 2010

@solinkarka ahoj, nemala by mat ovulku uz...aspon si myslim, lebo to by mohla znova otehotniet...

solinkarka
8. nov 2010

@disky no ja si tiez myslim, nikde to neviem najst

disky
8. nov 2010

@solinkarka myslim ze druha ovulka moze prist do 48h a potom su z toho dvojcatka, ak je zena vtedy oplodnena,,,ale neskor uz isto nemoze prist...az po porode sa znova objavi, a vtedy moze aj ked zena nema este kramy.

solinkarka
8. nov 2010

@disky no mna to tak zaujima bo sice som mala minuly mesiac kramy ale meskali mi 5dni 😖 no a dnes som uz 19dc a ovulka nikde..a citim sa aj tak blbo.stale sa mi toci hlava, unavena som a zacalo mi smrdiet kuracie mäso 😝

disky
8. nov 2010

@solinkarka hm a boli to normalne kramy alebo ine ako inokedy? tak si skus spravit test...

solinkarka
8. nov 2010

@disky praweze normalne tak asi z toho nic nebude ☹

disky
8. nov 2010

@solinkarka niekedy vraj moze mat zena normalne kramy, aj ked je tehu...ale nechcem ti robit zbytocne nadeje, lebo je to fakt velmi zriedkave...predtym si mala ovulku pravidelne v tie iste dni?

solinkarka
8. nov 2010

@disky no to prawe neviem bo som zacala az tento cyklus merat BT...no ale stale mam vytok tak ja neviem..pockam si na dalsiu mrchu a pak sa uvidi

disky
8. nov 2010

@solinkarka to moze byt hlien tesne pred prichodom ovulky...

solinkarka
8. nov 2010

@disky no len ten hlien uz trva vyse tyzdna...a ja neviem necham to tak 🙂

disky
8. nov 2010

@solinkarka mas grafik? mozno aj bola ale nenakreslilo ti ju.

fleuerette
8. nov 2010

@dannizeta to verím že, to musí byť na palicu. My sme v rozumnej vzdialenosti od jedných aj druhých rodičov. Je to asi to najlepšie možné riešenie. Tešíme sa na seba keď sa vidíme, ale zasa sa nevidíme tak často. Je fakt že sme v dennodennom kontakte cez skype, ale to si len apíšeme, ako ide deň, kto má koľko robotky a hotovo.
Ale neboj, keď už sa presťajuhete bude super, len budeš musieť na začiatku veľmi jasne a nahlas definovať pravidlá. MOžno sa to nezaobíde bez trochu odutosti na druhej strane 😠 , ale ušetríš si koooopec starostí neskôr.
A ako to vyzerá zo sťahovaním, stihnete to dopríchodu mimi?

solinkarka
9. nov 2010

takze baby dnes som merala Bt a konecne sa zyvsila o 0,2 stupna takte dufam ze to pojde uz len hore 🙂

dannizeta
9. nov 2010

@fleuerette na 95% to nestihneme.To by sme museli vziať ďalšiu pôžičku,aby sme to stihli.A manžel je proti a ja sa mu ani nečudujem.Od februára budem bez práce a s bruchom neviem kde ma zoberú ☹ Hlavne v našom kraji je to bieda.Takže všetko ťahať z jedného platu je ťažké,stavba,úver,šeky...Taká prekliata doba! Takže musíme vydržať...ach jaaj. ☹ ......alebo vyhrať v športke. 😉

laerke
9. nov 2010

Ako tak pozeram tie zalezitosti so stahovanim, mna napadlo nieco ine...

Ako riesite Vianoce? Pre mna uprimne tento sviatok vela neznamena, kedze som zidovka, no sviatok je sviatok a oslavovat sa musi. Zistili sme, ze je jedno ci pojdeme k nasim alebo k svokrovcom na Stedry den, vzdy bude jedna strana nas.ana. Tak sme to poriesili tak, ze nepojdeme ani k jednej rodine, nech sa obe mozu pravoplatne nastvat a my budeme pekne spolu pokope 😀 Som ja ale nevdacne decko, co? 😀
Rovnako s byvanim, svokra je nasrdena, ze nie sme vo Viedni, esteze mojej mame je to celkom sum a fuk. Tak sme to docasne vyriesili Bratislavou. Do Viedne nepojdem z jednoducheho dovodu - povedala by som, ze svokra je krava, no kedze sa to nepatri to nepoviem a vy si domyslite 😀
A zas, ta nekonecna vdacnost 😀

Ako riesite podobne zalezitosti vy? Podstatne podla mna je - ziaden stres, babo na ceste 😉

fleuerette
9. nov 2010

@dannizeta ani nehovor, my sme síce postavili, ešte treba niečo podokončovať, ale bývame. Ja teraz robotu mením, našťastie ma do novej zobrali a keď som tehotná. Bojím sa len pomyslieťna príjem, keď zostanem doma. Z mužovho platu zaplatíme úver, poplatky za dom a vybavené. Z môjho sme doteraz žili. Ako vyžijeme potom ani nechcem vedieť. Možno začnem rozpredávať nejaké tie orgány, alebo čo. Po pol roku musím nastúpiť do roboty. Keď som vydela polročné dieťa, až som sa rozplakala, je to batôžtek plne závislý na mame. Ani na to nechcem myslieť

buburka
9. nov 2010

Caute baby. Vidim, ze riesite financie...my sa tiez zaciname zamyslat nad tym ako dalej, pretoze doteraz sme mali pekny prijem, kedze sme zarabali obaja slusne, ale teraz som na rizikovom a o vyske materskej radsej ani nedumem, lebo sa iba rozculim....takze tieto vianoce budu skromnejsie 😉
Nerozumiem ako to vsetko zvladnut s takeho prijmu...a co slobodne matky? Ved taka slobodna mamicka zaplati najom a seky a .... kde su plienky, strava, oblecenie a este ked su potreba nejake lieky....? Clovek aby sa naucil carovat..nie?

kikinkka
10. nov 2010

no vy všetky to máte aspon tak že ste zarábali obidvaja ale ja som nezamestnaná a všetko musí platiť môj manžel.a ktomu ešte máme zobratý úver na byt. Takže máme to veľmi tažké lebo z jedného platu sa ako tak nedá vyžiť. No aspon ked už budem na materskej tak aspon niečo sa da k lepšiemu,.

kikinkka
10. nov 2010

@monulik0209 No moja svokra je aká je ale dala by nám všetko no len do všetkého sa stará. No aj môj svokor je v pohode ale aj on má svoje muchy. No keby muž videl čopíšem tak by si vlasy trhal.xixi No aspon že na mojich rodičov nemôže nič povedať lebo moji sa do nás nestarajú. Poradia a tak.

monulik0209
10. nov 2010

@kikinkka no ja som si uz zvykla svokru nepocuvat,alebo sa tvarit ze ju pocuvam 🙂 a speniazmu sme na tom rovnako...manzel zaraba ja som na pn-ke,ale je to bieda.este sme nikdy neboli takto vyhadzany z penazi....este aj ked sme na skolu chodili,tak sme mali viac penazi ako teraz.Vzdy si musime rozmysliet co kupime,ktory mesiac.Cakala som ze nam s vybavou troska pomozu svokrovci,ale to by som sa nacakala.....dala mi jednu perinku po jej detoch 🙂 a ze to mate obydvaja na vianoce.....uchvatny darcek....keby radsej kupila plienky....Este stastie ze moja mamina mi pomaha a kupuje vecicky,ale da peniazky ze co mi chyba to si mam kupit....

monulik0209
10. nov 2010

@laerke no mi riesime tiez uz vianoce,minuly rok sme sa vyhovorili ze chceme byt sami,ze ked sme uz konecne vo svojom,tak chceme mat pokoj od vsetkych.Ale tento rok budeme musiet ist asik k svokrovcom,lebo svokra si mysli ze som asik mantava,ze ked som tehotna aby som nemusela varit.Aj tak budem musiet,ved co by sme jedli cez sviatky 🙂 Stale nie a anie jej to vysvetlit...Chvalabohu ze mojij rodicom je jedno kde budeme,len aby sme ich potom pridli na sviatky pozret.

kikinkka
10. nov 2010

@monulik0209 No veru aj mi sme tak na tom isto. Rátame peniaze že čo musíme kúpiť a tak. No ale teraz v decembri to bude dobre lebo dostane aj 14plat tak aspon niečo.No na sviatky budeme doma alebo ja už možno aj v nemocníci. No a 25 u naších a 26 u svokrovcov aby nikto nič nepovedal. No ja nemôžem povedať nám pomáhajú aj moji rodičia a aj svokrovci. všetci nám kupujú vecičky alebo dávajú a to je dobre lebo nepotrbujem teraz toho veľa. No čo sa tíka vianoc tak ani mi od svokrovcov nedostaneme toho veľa mužovi teraz dala rifle a povedala že to ma vianočné.No a moji rodičia nie su taký oni daju toho dosť. No ale každý rodič je iný.

laerke
10. nov 2010

@monulik0209 Kym je to aspon jednej strane jedno je to v pohode 😉 Ja to uz neriesim.. My mame take rodiny, ze nech hocico spravime, nebude to dost dobre, tak som sa naucila zit s faktom, ze je uuuplne jedno kam pojdem na Vianoce alebo Den Nezavislosti alebo co ja viem co 😀

Asi sa na Vianoce zahrabem do piseku a preckam to tam 😀

monulik0209
10. nov 2010

@kikinkka no aj mi uz tiez cakame na december,aj moj muz bude mat 14 plat,tak aspon bude troska viac peniazkov.....no mna najviac zarazilo,ze svokra nam dala tu perinku a povedala ze je pre oboch darcek.este by som pochopila,ze keby povedala ze je pre mna a muzovi by nieco este kupila,ale ona je divna,ked ani vlasnemu synovi nic nemieni kupit.....Este aj ked byval u mami,tak jej musel platit najomne,ze ona mu vari a perie ... pritom vzdy sme sa najedli u nasich,alebo sme sa isli najest niekde inde,pripadne sme si vzdy nieco kupili,lebo svokra bohvieako nevari...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre