Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
5. máj 2010

liv tak to som rada ze nie som sama som bola z toho smutko a aj take obavy trosicku vies

janinna11
5. máj 2010

Caveste kocky!!
Som tu len na skok, ako sa mate?? 🙂

lulu4
5. máj 2010

ahoj Janina, no co ako uz lepsie tie crevne problemy co si spominala? ty sa pochval ako sa mas?

janinna11
5. máj 2010

No ahoj Liv, nooo, to by aj mna zaujimalo, to s tym pasom, vsak sme mali termin v jeden den... Ti to preratavali naposledy na poradni?? Mala je mensia, alebo??
Inak ahoj Lulu, ako sa mas??

janinna11
5. máj 2010

Ahoj Lulu, uz treti den beriem smectu, vcera a predvcerom 3x denne a dnes si dam uz len 2x - rano a vecer a predvcerom som vypila 2l coca coly, viem, ze s anema, ale musela som, aj to my pomohlo a este aj 80% cokoladka, mnam..
Takze dnes som uz trochu v praci s 1/2 ckou

janinna11
5. máj 2010

No Lulu, Liv zase zdrhla, asi sla spat lezat, chudatko, ale asi jej ten termin doky preratal na poslednej poradni, ale vsak to je indivindi, ty mozno skor porodis, ako my dve, alebo sa moze sat, ze vsetky budeme az na zac. septembra... 😀
tak ci tak, hlavne na tie teploty sa fakt "tesim"..

lulu4
5. máj 2010

Jani: no to teda musi byt, ale uz ti to musi zabrat a co si mala hnacky alebo preco tu smectu? ci nejake zaludocne problemy? ale ked si das trosicku coly nezabije ta to, to si dame kazda z casu na cas, aj ja som si minule na travenie dala tak som si z flase odpila dva glgy... ako to ze v praci? ved uz si na SK nie a tu mas uz hned pracu? ja ze si uzivas tehulkovanie pekne doma..

janinna11
5. máj 2010

Babyy kde ste, ja som sa tu rozpisala a vy nikde.... strasne s vami, o chvilu uz opat pojdem off a potom zacnete odpisovat... 😅

liv1
5. máj 2010

Ahoj Lulu aj Janka.
Tak ja som si to tam zmenila. Este ked nebol zmeneny konik tak mi to vypocitalo same skorsi termin ako mi dala dr. Moj termin podla PM je 31.8., i keď malá je trosku vacsia aj pohyby som citila dost skoro tak ten termin je teraz 20.8. ale moc sa v tom nevyznam.
Mam sa celkom fajn, vcera som bola v nemocke cez urgentny, pre istotu bo 3 dni stale tvrdlo, ale je to v poho nic sa nezhorsilo pekne ma poslali domov. Juchuuuuu 😀 dr mi povedal nech kludne idem na prechadzku, a ze kazdy ma iny prah citlivosti tak ja to citim a mozno ina zena by ani nevedela. Tak som sa ukludnila a prestala sa kontrolovat, mala ma uz 700 gramov tak som happy, krasne rastie.
A vy babulky moje krasne ako sa mate? Rada vas tu vidim 😉

lulu4
5. máj 2010

no ja som LIV normalne pisala internu postu lebo uz si to zacinam brat osobne, vzdy ked sem pridem a nieco jej napisem tak neodpise...
veru veru s tymi nasimi datumami porodu je to take hore dole, to nikto nevie ktora z nas pojde skor, to ja neratam presne ten den ako mi tam svieti... nechame sa prekvapit ale to teplo mi ani nespominaj ved teraz ked to uz bolo min. tyzden tych 25 stupnov som si povedala keby takto bolo to sa este da ale viacej ze 35 a tak, uuuf to si uzijeme s opuchnutymi nohami

janinna11
5. máj 2010

No Lulu, este ze ty odpisujes 😉

Ja som na SK, vsak jasne, ale nemozem byt cele dni doma, tak drahemu sem-tam s niecim pomozem v praci, a vypadnem z dedinky do civilizacie.... nie ze by sa mi na dedine nepacilo, ale clovek raz za cas potrebuje zmenu, za to ale cez vikendy si uzivam prirodu 🙂)

zuzumajko
5. máj 2010

lulu4 diky, fakt mi padol velicizny kamen zo srdca.

Inak baby neviete v ktorom tyzdni je vidiet pohlavie? (u mna divna otazka, ked som len na zaciatku, ale tak co uz 😅 )

tadotami
5. máj 2010

zuzu...mne povedali v takom 17tt a pri prvom to nedokazali za celych 9mesiacov.

liv1
5. máj 2010

lulu ak neodpisem tak som si lahla 🙂 . teraz som este tu ako som vas objavila. 🙂 inak nie kazdemu puchnu nohy, tak snad nas to obide, ktovie. ale to teplo veru ani ja sa moc netesim na velke horucavy, asi budeme musiet domov kupit klimu...

lulu4
5. máj 2010

Liv, jeej ty si nam napisala, rada ta tu vidim, a tesim sa spolu s tebou ze sa mozes aj prejst a ze je to dobre.. paraaaada...
inak mozno uz aj mne tvrdlo brusko ale ako pises kazda mame iny prah citlivosti a mne sa to mozno len zdalo lebo v ten den som ozaj toho vela nabehala... fuuu ved aj pred vcerom som obehla cele mesto, v kniznici bola zaniest 7 tazkych knih, potom som este domov dovliekla nakup aj so zemiakmi a taaak som mala dost...

liv1
5. máj 2010

haloooooo vsak ja som este tu baby jedny 😀 😀 😀 😀 😀

janinna11
5. máj 2010

No teda Liv, super, ze si sa ozvala 🙂)
Lulu k tomu tvojmu prispevku o IP - 😀 😀 😉 Ty si teda... 😵
No vidis Liv, ze uz je to lepsie, a mala ma uz 700g?? Neskutocne...ja mam poradnu buduci piatok, tak uvidime, ale asi sono robit nebude, tak nebudem vediet kolko ma... ale tiez uz by mal mat fesacisko okol trostvrte kilecka 😀 a nejakych 30 -32cm

Baby ja si normalne uzivam toto zamnracene pocasie a normal teploty

lulu4
5. máj 2010

zuzu: je to individualne ale to si este pockas, mne to zistili v 20 tt ked som bola na morfologickom ultrazvuku, na ten ide priblizne okolo toho tyzdna kazda zena, kde ti kontroluju organy babatka ci je vsetko ako ma byt a tam to zvacsa povedia, moze sa stat ze aj skor bezne na poradni ak ma tvoj doki sono, aj nejake 2 tyzdne skor alebo niektore baby nevedia ani do konca ked sa ich mimi stale otaca chrbtom vtedy ani lekar nic nezmoze 😀

liv1
5. máj 2010

lulu pocuj. ja viem ze to az clovek musi zazit sam na vlastnej kozi. ale pochop. vykasli sa na nakupy zemiaky knihy fakt. stoji to za to ver mi. aj ja som si myslela ze vsetko v poho, vsak nic az take takze som nenosila, ale nakupy som robila, spratavala kuchynu do krabic atd. tak klud hmmm? 😉

janinna11
5. máj 2010

Zuzu ahoj, mne pohlavie tak na 70% povedali na USG na genetike v 13tt a nemylili sa 😀 , potom som bola o tt neskor v BA v genetone a len sa to potvrdilo

lulu4
5. máj 2010

Jani aj mne vyhovuje ze nepecie to slnko, zase mam rada slnko hned je den krajsi ale nemusi vela piect 😀
no ja som bola naposledy u doktorky pred 2 tyzdnami a vtedy sme mali skoro 500 g tak tipujem ze teraz to bude uz tiez tak pol kila asi cca... no najblizsie idem na tu sladku gebuzinku co zistuju tehu cukrovku az 28. maja a vtedy mi spravi aj poradnu rovno...

janinna11
5. máj 2010

Lulu aj ja idem n aOGTT, 14-teho rano este do plzne a potom mam poradnu a asi sup na SK, ok kocky, uz musim bezat, ideme s drahym za architektom ohladne tej prerabky, tak na mna myslite, nech sa nejako rozumne dohodneme, papa a setrite sa kocandy 😀

lulu4
5. máj 2010

Liv ja viem, je to tak ale ked to nema kto za mna spravit napr. tu kniznicu tak si to tam musim odvliect sama s tym nakupom jasne ze mm pomoze ale nebol doma a Lucka mala chut na francuzske zemiaky a doma ani jedneho zemiaka ale uz som sa zaprisahala ze budem radsej viacej oddychovat, ved som maleho po tom vylete dobre uspala kopkal az na druhy den vecer, asi prespal celu noc, cely den...

lulu4
5. máj 2010

Jani jasne budeme na teba mysliet a potom sa zas ozvi...

Liv a ty ides kedy na tie testy na tehu cukrovku, kde sa pije ta sladka zbrnda?

zuzumajko
5. máj 2010

baby tak diks 😀 budeme cakat 😀 a ako sa citite dnes? neviete ci mirka uz sla do porodnice? Sa mi zda ze vcera pisala ze uz citi brusko...

liv1
5. máj 2010

ozaj lulu a gratulujem k chlapcekovi 😵
ak si bola pred 2 tyzdnami, tak maly ma uz urcite ovela viac. aj ja som mala pred 2 tyzdnami pod 500, a teraz pozeraj 😀 . ale tak zase su tam aj odchylky tak treba to brat s nejakou rezervou. prosiiiim babulenky moje nehnevajte sa na mna, len ja uz si idem zase lahnut. tak majte sa krasne a davajte na seba pozor. cmukkk 😉

elko69
5. máj 2010

lulu a ty mas kedy tie glukozove testy??uz sa" tesis "?

lulu4
5. máj 2010

zuzu: mirka ma poslickov uz dlhsie, to su take krce akoby pred menstruaciou a zvycajne chodievaju pred porodom a zvestuju porod ale ona ich uz ma dlhsie a nic... ma ist v piatok za porodnikom do nemocky co pisala, ze ju ma pozriet, tak uvidime, teda ak to v noci na nu neprislo...

janinna11
5. máj 2010

Ok babulky, ja uz letim off, papa 😉

liv1
5. máj 2010

neviem zatial, doktorka mi nic nepovedala. poradnu mam o tyzden jedenasteho, tak mozno vtedy. uvidime... paaaa paaaa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre