Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
7. apr 2010

mirka ja som jej pisala smsku 😉
inak hodila som nejake fotecky do albumu 😉 tak kunite ak chcete

dugyna
7. apr 2010

no rogi a ako malinka?
a chcela som sa ta na tu antolsku popytat nejake veci

mirka12011
7. apr 2010

dobre dobre ja ze telepatia existuje 😀
dugy ktasne brusendo skoro ako moje 😝
musim sfotit a dat tu 32tt

rogerka
7. apr 2010

jeeej, ty si bola krasna nevesta ako princezna 🙂
dori v pohode, poslucha, je dobra po tatinkovi. dnes sme mali poradnu, ma 58cm, 4,80kg, uz mam z nej svalovicu na rukach som dnes zistila 🙂
no pytaj sa, co ta zaujima, vsetko ti poviem co viem ;)

dugyna
7. apr 2010

rogi ja som aj chcela napisat ale potom sme isli tak narychlo s manzelikom na dovolenku na tyuden a tam nebol ani signal na mobil 😉 tak sme si super oddychli.
cukor dopadol nastasie super...ale tie nerviky co som si tam rano zazila hruza... 😒
a zajtra musim zavolat dr ake boli vysledky z krvneho obrazu

dugyna
7. apr 2010

kocky dakujem za pochvalu 😉
miri teraz som bola pred chvilou s barby..bola si pre nejake veci co som objednavala hromadne 😉 a tusim ma nesie brusko..alebo rovnake ako ja 😉

no rogi zaujima ma ze malinku si mala po akej dobe na izbe? kupala si si ju sama? na vystrenie si snou chodila alebo mohla chodit?ked ta dosiel pozriet manzel- musel byt na chodbe alebo mohol dnu na izbu? ak iba na chodbe mohla si tam zobrat malu? mohol ju drzat na rukach? mohli ste ju spolu s manzelom okupat? alebo on ju mohol vidiet len cez sklo?
kolko vas bolo na izbe? co si si mala do porodky doniest a co ti tam dali?

rogerka
7. apr 2010

to je dobre, ze si si oddychla. som na teba myslela vtedy cely den, okolo jednej kukam na telefon, ze uz mas asi vysledky, tak som cakala, ci das vediet a dufala, ze je vsetko ok. nechcela som otravovat poobede, ked som nevedela, ze kedy presne tam pojdes a vecer som zaspala skor ako som ti stihla napisat... ale myslela som na teba a drzala prsty, nech je vsetko v poriadku

dugyna
7. apr 2010

rogi to je super ze malinka je taka poslusna 😉
a nad satkou si nerozmyslala? nebolili by ta ruky 😉

dugyna
7. apr 2010

rogi ja som tam ani nesla nakoniec po vysledky lebo poobede som zaspala, na druhy den som musela cez obed na studijne do skoly a potom sme isli prec..takze pre vysledky sme boli s manzelikom az v po dovolenke 😉 29.3 preto som ani nepisala...

dugyna
7. apr 2010

juj ale dakujem ze si tak myslela na mna a bola so mnou urcite nam to pomohlo k tym dobrym vysledkom.
inak vodu som vypila aisla som domov a este som zaspala..nastasie som mala budik nastvaveny a potom som isla na ten druhy odber..ale prsty ma boleli aj na druhy den

janefonda
7. apr 2010

no caute Rogi a Dugy!!! KONECNE vas tu vidiet 🙂

Dugy krasna si bola nevesticka, tak este raz prajem vsetko najkrajsie do spolocneho zivota 😵

dugyna
7. apr 2010

ahoj jane 😉 dakujem a dakujem 😉

liv som sa zlakla ze sa nieco stalo..no som rada ze je vstko ok

kocky kto to tu daval ten link na taky odkladac na plienky???please dajte este raz...

mirka12011
7. apr 2010

dugy krasna nevesta a fesi zenich hodim aj ja fotku zo svadby hihi brusendo sfotene uz len ho tu dat 😀

dugyna
7. apr 2010

mirka diky 🙂 .tak sa tesim mirka na tvoje foto..daj vediet ked to tam hodis.

rogerka
7. apr 2010

ok, idem od konca 🙂
do porodky beries pre seba vlozky, nocne kosele, podprdy, pre istotu si zober aj tampony do podprdy, ak mas odsavacku, aj tu a brala som aj podlozku do postele (tie DMkove jednorazove na prebalovanie, vyuzijes potom pre babo), ale pouzila som len jednu, ostatne zostali malej. mala som aj jednorazove gatky, ale tie som ani nenosila kvoli bruchu. ani nocne kosele som nenosila svoje, daju ti erarne, ak chces, aby si si svoje nezaspinila. ale pre istotu si vezmi, ak by sa nahodou minuli
pre dori som musela mat jednorazove plienky, vlhcene obrusky na prdel a to je tusim vsetko. ostatne sme dostali - oblecko, perinku, latkove plienky, mast na prdel...
navstevy na oddelenie chodit nemozu (my sme tam mali znamu, tak sme boli protekcni a prve dni za mnou manzela pustili, aj ked sa to nema, lebo som nevladala moc chodit, mala som dost, ked som sla do "jedalne" a to sme mali izbu hned vedla. ale po porode, ked ta prevazaju, moze ist s tebou manzel, vezme ti tasku a tak. to je prvy a posledny krat, co ho tam pustia, ak tam nemas znamych.
na izbe sme boli po sekcii 3, ked ma postavili, dali ma na druhu izbu a tam sme uz boli 2, aby sa zmestil prebalovaci pult a postielky s babatkami. po sekcii dostavaju baby babatka na 3. den hned od rana, mne malu priniesli o 5.26 🙂 neviem, ako je to po normalnom porode, odkedy mas babo.
babatka ukazuju cez sklo, takze to tam obcas vyzera ako na odovzdavani oscarov - vsetci znami si babo fotia, je tam cely zastup, az sa da niekedy tazko prejst 🙂
citaj, pokracujem :v pisani )

janefonda
7. apr 2010

dugy podla mna to sem davala elko, kuk do jej albumu myslim, ze to tam ma!
Inak konecne poprate vsetko a uz nic nebrani prichodu nasej malej na svet, sme pripraveni, teda sa tak aspon tvarime 🙂

mirka12011
7. apr 2010

fotky hodene idem skusit aj brusendo tu dat...

lenocka84
7. apr 2010

ahojte babizneeeeee
konecne som na nete, ta uz sa Vam budem venovat
ako sa tu mate?

jane ako sa citis?

zuzu1111
7. apr 2010

ahojte baby.
Pisala som do temy - Tehulky na zaciatku tehotenstva, ale tam sa asi chodi pomenej, tak hodim moju otazku aj sem:

chcem sa vas opytat, ci je ste niektora pocitovali nieco take v tych prvych tyzdnoch tehu - pri vstavani zo stolicky, kresla, vystupovani z auta a pod. ma tak silno pichne v podbrusku na pravej stane - je to len take jednorazove - ale dost silne pichnutie. Bojim sa, ci to neznamena nieco zle. Som na zaciatku 7tt. Zatial to mam potvrdene z tehu testov a z odberov krvi na HCG, na UTZ pred dvoma tyzdnami este nebolo poriadne nic vidno. Doktorka mi kazala prist zajtra - uz sa neviem dockat - ale zaroven sa aj bojim....To uz by malo byt vidno aj srdiecko, nie?

janefonda
7. apr 2010

rogerka ty tu pises uz aky roman, no ale dobre vediet ako to zhruba funguje v nasom zdravotnictve 😉

dugy uz sa mi susia aj nove plienocky co mi dosli, aj tie flipky a vkladky do nich...a dnes som sa ucila robit novosklad, myslim, ze to ide celkom rychlo . Na ostro vyskusame na malej 😅

rogerka
7. apr 2010

pokracovanie:
zda sa mi, ze ked mas nadstandard, mozes mat navstevu na izbe, ale nie som si ista, radsej sa na to spytaj, ak uvazujes o nadstandarde, ale podla mna je zbytocny
raz mi ukazali, ako mam malu kupat a druhy raz som si to vyskusala pod dozorom sestricky,
na vysetrenia som s malou aj chodila, aj nie. ako na ktore, na sono mi ju brala sestricka, inak chodili po izbach vysetrivat a ockovat, alebo ta pride sestricka zavolat aj s babom. tak som asi absolvovala s nou vsetko okrem sona klbikou, a to dori robili preto, ze bola kp. nepytala som sa, ci mozem ist s malou, bola som rada, ze si chvilu oddychnem. v ten den sme mali vsetky vysetrenia naraz, uz som mala dost
nezabudla som na nieco?

rogerka
7. apr 2010

uz som dopisala roman 🙂 idem vecerat, ale som tu

janefonda
7. apr 2010

Zuzu mna tiez zo zaciatku dost pichalo, ale tak neviem, ci je to to iste co aj u teba. Iste vsak je, ze zajtra by si mala vidiet srdiecko svojho babätka 😉

Leni ahoooj- no mam sa fajn, az na tych poslickov, co ma trapia. A aj brucho tvrdne stale... ale konecne sa mi zacal uvolnovat ten zaseknuty nerv pod rebrom, tak uz viem aj sama z postele vstat a aj si vyfukat nos 😀 A co ty???

Mirka jejo, vy ste zlatucki!!! 😉

dugyna
7. apr 2010

fugy rogi
takze vlozky sa tam uz nedostavaju?
babicka mi kupila hartman mini 20ks..myslis ze budu dobre / su to poporodne vlozky/
jenorazove plienky si mala u seba alebo si ich musela odovzdat? ja si asi vezmem uz aj do porodky tie moderne latkove plienky 😉
a nohavicky si mohla nosit hned? alebo ti to zakazovali?
to s tymi navstevymi je skoda 😒 na kramaroch si mozu maminky umyvat deticky s tatinkami spolu....a ako tak vidim na antolskej by si manzelik malu pomojkal az po 4 dnoch..ked nas pustia domov..teda ak by som rodila prirodzene..
a malu si si mohla kupat sama? alebo ti ju kupali oni? /ty si to mala zlozitejsie..ten cisarsky.. 😒/
sestrisky su ake?
a maju tam nejaku laktacnu poradkynu co ti ukaze ako kojit...

strava bola aka? platila si za nu?

to ste mali dobre ze ste mali znamu tam..a ze ho pustili za tebou

jane idem kuknut.diky za typ

zuzu1111
7. apr 2010

janefonda - vdaka za odpoved 😉
Drzte mi prsty na zajtra, aby vsetko dobre dopadlo....A neviete, su aj pripady, kedy je srdiecko vidiet az neskor? Aby som vedela, ze ak by doktorka este nevidela, ci je este nadej...Nemala by som nad tym rozmyslat, ale bojim sa., tak zistujem

lenocka84
7. apr 2010

jane tak to uz teraz bude na dennom programe
ja som bola u sesterky, maly ma dnes presne tyzden, tak som sa trsku pocickala, pomojkala, krasne babo ma
sesterka bola vystavena, ale velmi stastna
po 4 dnoch ju pustili domov, tak pohodla

ja mam teraz tyzden pred sebou v ba, a buducu stredu sa balim a mizim ku nasim, a uz tam ostavam.
tak som zvedava ako to tam zvladnem, bez mm ☹

dugyna
7. apr 2010

miri ty si bola tiez priceznicka, krasne fotecky.ste mali svadbu v lete? 🙂

rogi to chapem ze si nesla na sono s malinkou urcite si mala toho dost, este k tomu po cisarskom
nadtandart mi u nas v BA pride onicom..teda na antolskej..nakolko tam su dve postele..cize tam mozu byt dve pacintky naraz...
o tom by som uvazovala v ruzinove kde je jedno wc a jena sprcha na cele oddelenie...neviem ako je to na kramarcoh

viem ze na kramaroch , mozu obaja rodicia deticky kupat spolu v kupelke..a ze je tam miestnost kde moze dosjt za tebou rodina- a tm mozes zobrat aj babatko..

a este taka otazka na vizite si musela ukazovat aj vlozku?

inak dobru chut

jane supis, mne dosli uz vlozky co som si objednala www.plienka.sk 😉 a jedna haminko plienka XS. teraz cakam na kapsove plienky..co mi jedna kocka objednala cez ebay.com

mirka12011
7. apr 2010

dakujem babenky nie dugy in september ale mali sme 30stupnov vonku 😝

dugyna
7. apr 2010

jane...mne napisalo vo vyhladavaci ze leko nema aktivny fotoblog ☹

dugyna
7. apr 2010

miri vyzeralo to na nejaky maj alebo jun..naozaj krasne fotecky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre