Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
8. apr 2010

mas pravdu 200 km je dost. Ale na druhej strane si vychutnas rodicov a bude fajn. 🙂

janefonda, uz sa tiez tesim, ked so bude aj vidiet ako sa to tam hemzi, toci a vytrca raz hlavicku, raz rucicku...

dugy a vy ako s tymi nad vami? este stale uspesne buraju vas byt a snazia sa prerabat ten na vami? 😠

janefonda
8. apr 2010

gali ty neprovokuj dugy 😀 😀 😀 a tes sa moja, ale to nebude len steklenie, ale aj bolest ked ti da ranu do rebra napr... 😝

lenocka84
8. apr 2010

no gali nie vzdy je to taka radost tie pohyby, by som obcas aj plakala, aka to je bolest

aj teraz sa hemzi a nie uplne bezbolestne

dugyna
8. apr 2010

gali klikni si na julovky..tam som napisala skoro na celu stranu roman o dnesku 😉 hruza

jane v pohode..dnes som bola viac vonku so psom ..lebo aj malinka kopkala..sa jej uz nepacilo vrtanie a aj pes knucal.. ☹ takze asi tak

jane mne do rebier je take zvlastne..prijemno neprijemne

gali
8. apr 2010

hihi, mi hovor. Kamoska, tiez ucitelka nieco vysvetlovala pred tabulov (na SS) a zrazu taky uder, ze az to bolo vidno a studenti v nemom uzase 😀 😀 😀
dugy, nechcem provokovat, skor mi je jej luto, lebo ja som bola len 2 tyzdne doma a uplne mi stacilo. Ako naschval vtedy aj u nas prerabali, ale len na 2 posch. a my sme na 5. a veru to boli riadne dela. Takze to co preziva Dugy si neviem ani predstavit.

janefonda
8. apr 2010

dugy u mna je to podla toho co trafi. Ked sa hybe tak je to take divne, ale ked sa nevhodne zaprie tak mi aj do placu je.

dugyna
8. apr 2010

gali ja viem ze si neprovokovala 😉 , si citala ten roman na julovkach..asi 3 strany pre poslednou...my sme na 3.posch a oni su na 4.posch nad nami. ale uz ich ma dost cely panelak...
no tak to ti verim ze to bolo neprijemne byt doma v hluku 😖

dugyna
8. apr 2010

jane..mna len ked sa gula po mocovom mechure 😉

gali
8. apr 2010

prave som to docitala, no potesi... Fakt nech sa na mna nikto nehneva, keby to robili 6 tyzdnov s prestavkami, ze 2-3 dni, tak sa da, ale stale? A co tam robia emental?

dugyna
8. apr 2010

gali asi tak nejak, len raz mali pauzu na zaciatku 2-3 dni...ale to im asi vypadli robosi...
a to este budu pokracovat povedal mi ze za 2tt im donesu kuchynsku linku montovat a vstavane skrine a parkety.a vanu..takze este sa mame na co tesit..
fakt skor porodim

gali
8. apr 2010

prave som nasla este tu dlhsiu verziu a precitala som si ju... Co sa tyka robosov, su lenivi aj vsi. Nam od septembra prerabaju skolu a co myslite, ze je uz prerobena? Decka sa ucia v takych podmienkach, ze az. Uz sme vsetci z toho podrazdeni. Ked bolo pekne tak pre istotu stali s robotou, lebo neviem co..., potom prisli okna - podotykam velke - tak sa mury pristposobovali oknam. To som este nevidela. Par ich pobili, aby sa nepovedalo a my z druheho pavilonu v nemom uzase sledujeme, ze kto dostava za co peniaze a pride domov s cistou hlavou... 😠
Dugy, to ti je asi aj zbytocne hovorit, ze hlavne klud, lebo to sa asi fakt neda. Len pevne nervy...

gali
8. apr 2010

idem dievcata, rano o 5h vstavam. Dobru noc vam prajem. 🙂

janefonda
8. apr 2010

gali no to vies, ked zakazku dostane firma co nevie ani robit poriadne, ale ma znamosti. Nasa firma sa uz tolko krat pokusala o dostanie prerabky skol, ale oni maju uz davno dopredu vybrane, kto to dostane, daleko predtym ako vyhlasia akoze vyberove konanie 😖 takto to funguje. Sme mali najlepsiu cenovu ponuku, aj moznosti ale ziadna sanca ☹

dugyna
8. apr 2010

gali dobru nic aj v´brusku. si to vystihla neda sa nerozculovat.

jane vies ako to byva..tan kto to pretlaci dostne od tej firmy do vrecka.
tym nad nami to podla mna nerobi ziadna firma..ale DS maju na uate a po slovensky velmi zle rozumeju...takze asi tak...

janefonda
8. apr 2010

dugy tak snad uz rychlo tu prerabku dokoncia, nech uz mate klud. Ja chapem, ze prerabat treba, ale co je vela to je vela!
Ja si pojdem asi lazkat k tv a budem cakat na muzicka kym dojde z prace 😉 pravdepodobne medzi tym zaspim, ale co uz 😅

dugyna
8. apr 2010

jane sak hej ..ale vyjadril sa este ...a nepovedal kolko...ale povedal ze iny prerabaju aj pol roka..no takze ja asi skor porodim ako ini dorobia
no jane ja idem pisat lebo dnes som este nic nenapisala ☹

elko69
9. apr 2010

jakoze baby clovek tu neni dva dni a vy uz napisete xy stran??? 🙂 pri mojej zaneprazdnenosti momentalnej v praci vas ani nestiham citat,tak s aVas len opytam na novinky ak su tu nejake...

veji stale kinderko si?
liv ty si bola krasna nevesticka teda....

a este sa chcem spytat v ktorom tt ste zacali davat dokopy veciciky pre babo?myslim prat a zehlit???

lenocka84
9. apr 2010

dobre ranko

elko tak my tu tvrdo makame, ty to nejako flakas

elko69
9. apr 2010

no sak to uz nech som na MD a mam viac casu na Vas lebo teraz zaucam tak net v praci nehrozi, este ju tu nemam dnes zatial tak to vyuzivam...

lenocka84
9. apr 2010

no to potesi
ja som dnes bola rano na krv, ale spala by som ako babo
som ko system, kedze v noci som veeeeelmi zle spala

elko69
9. apr 2010

ani ja sa uz tak nevyspim,zase ma trapia moje mocove pudy a musim kazdu chvilu vstat na WC... 😒

lenocka84
9. apr 2010

tak s tym nastastie nejake extra problemy nemam, aspon zatial, uvidime este neskor
ale tak snad to uz horsie nebude
uz sa tesim na stvrtok, kedze bude poradna, a budem mat tu cest opat raz vidiet krpca, a konecne vediet o nom viac

elko69
9. apr 2010

leni a ty si uz prala detske vecicky alebo este len budes?ja na pondelok sa tak tesim konecne ho uvidim zase po dlhych tyzdnoch...

dugyna
9. apr 2010

caute kocky
elko ja to periem postupne, takze v podstate mam vsetko oprate 😉

elko69
9. apr 2010

dugy ty si ale sikovna...no ja som akosik vyradila veciciky 6 a vyssie do krabic a nechala som si tie najmensie,ze zatial iba tie poperiem a teda plienky,navlecky, plachty, baldachyn..a asi aj podbradniky a ponozky a rukavicky a ciapocky sa musia poprat,ze?ale teda na zehlenie sa netesim...

a do porodnice sa kedy zacinate balit baby???ja ani neviem co si tam mam zobrat...musim ist asi na temu trnavska nemocnica

lenocka84
9. apr 2010

elko este nie
vsetky veci su u nasich hore, takze az ked tam pridem
a chystam sa tak koncom aprila zaciatkom maja, aby bolo vsetko cerstvo vyprate
take pianko klidanko

elko69
9. apr 2010

no sak tak som si aj ja myslela ze budem zaciatkom maja ze by aj stacilo ale zase som pocula ze zena by mala byt zbalena od 31 tt preistotu a kedze este nemam ani poprane veci tak neviem co by som tam balila...

lenocka84
9. apr 2010

a do porodky buduci tyzden, ked pridemk nasim
dnes som si dokupila tie jednorazove nohavicky, a poporodne vlozky
proste postupne vsetko

elko69
9. apr 2010

no nohavicky mam uz doma a este tie vlozky musim kupit ale to som dala z aulohu mamine kedze k nim do obchod chodi jedna magistra zo zdravotnickych potrieba ta jej vsetko nosi za zevraj trosku lacnejsie ceny :D hehe

elko69
9. apr 2010

ok babule uz sa odpajam asi lebo mi zacina robota..papa 🙂 a nepiste toho tak moc...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre