Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
15. apr 2010

rogi ahoj 😉 ze sa ukazes, ale asi sa venujes malej 😉
tak potom daj vediet ked pridas fotky
kolkaytky uz nosite vecicky?

tadotami
15. apr 2010

ale mne to celkom chutilo.to asi preto ze som bola hladna 😅 no ale toto mam uz odskusane a odpadavat uz nemusim.

misatko25
15. apr 2010

No ved uvidím zajtra. Takže môžem rátať so 6 týždňom. A posledná otázka kedy dávajú knižku? cca?

rogerka
15. apr 2010

ja mam chute akoby som bola stale tehotna a hladna som castejsie ako dori 🙂 s chudnutim je to teda u mna bieda...

tadotami
15. apr 2010

misatko podla mna ti ju este nedaju ☹ ale dockas sa 😀 myslim ze ti najskor urobia odbery,sono,presacuje ta a tak.podla mna taky 10-tyzden.ale kazdy lekar je iny a ma ine zvyky.razti ju da urcite.nemozes sa jej dockat? 😀 😀 😀

mirka12011
15. apr 2010

misi kazdy doktor inak dava ale tak cca v 12tt ale niekomu dali hned niekomu az v 12tt mne dali az v 12tt....
rogerka ty hladosko....
tadotami no hlad je hnusny poznam na lacno je premna utrpenie

rogerka
15. apr 2010

ahoj dugy 🙂
pomaly vyrastame zo 62. ako sa mas? diplomovka odovzdana?

misatko25
15. apr 2010

No veru neviem sa jej dočkať 🙂 . Najradšej by som už mala prvé tri mesiace za sebou nech som si trošku istejšia. Ale to je asi každý taký nedočkavý. Pokial to je vytúžené bábätko. Viem že ich nechcú dávať moc skoro kvoli vysokému počtu spontánnych potratov.

dena6
15. apr 2010

Ahoj misatko. Ja som este docela cerstva tehulka a do piateho tyzdna som ani nevedela ze som a tiez som mala vytoky ako keby velmi slabu mrchu. A teraz som v 9tom tyzdni. 😀 Ale presne tak, najlepsie ti povie doktor vzdy to je indiviualne. Budem ti drzat palce. 😉

misatko25
15. apr 2010

Ahoj dena, ja som to zasa vedela hned lebo som také stavy nikdy nemala. Stále som mala pocit plného mechúra, boleli ma kríže ako keby som bola už vo vyššom šťádiu. Najprv som si myslela že som asi prechladnutá ale tieto príznaky prešli behom týždňa. A tak som si minulý víkend spravila test a bol pozitívny 🙂

simcab
15. apr 2010

misatko, ani nevrav! 😀 ja tiež behám na záchod a tie krííííže 😀 .. a mrcha mešká 1 deň 😖

dena6
15. apr 2010

sice hovorim deviaty podla mojho vypoctu poslednej mrchy ale doktor si mysli ze ma 11 tyzdnov ale to sme este moc maly na to aby sa to zistilo na sto percent 😅

tadotami
15. apr 2010

misatko nechcem byt mrcha ale ved teba to prejde ked ti bude zle a budes taka naladova ze to nebude moct vydrzat ani zrkadlo do ktoreho sa pozries 🙂 🙂 🙂 ale pri prvom to tak byva ze si nedockava.ja som sa pri tamarke nevedela dockat kedy sa uz narodi a posledne 2 mesiace sa teda riadne tahali.a teraz mi to ubieha velmi rychlo.mozno preto ze chcem aby bol cervicek co najdlhsie v bruchu.prvy krat to aj vsetci okolo teba inak prezivaju a ked budes po druhe tehotna tak to beru uplne inak.ale som rada ze sa tak tesis 😀 😀 😀

misatko25
15. apr 2010

No ja som tiež mala pociť že asi prasknem 🙂. Mne už mrcha mešká druhý týždeň...

misatko25
15. apr 2010

No vieš tadotami, prvý krát je prvý krát 🙂. Každá si to musíme prežiť na vlastnej koži.

dena6
15. apr 2010

ja som mala zase strasnee bolesti v podbrusku asi dva tyzdne ak nie viac ale take ze som sa na ne az budila. Myslela som ze mrcha zase ide ze jej zasibalo, lebo som ju mavala dost bolestivu . Test som si ale spravila na zaklade toho, ze ma tlacili rifle ked som sedela a musela som sa rozopinat 😀

tadotami
15. apr 2010

misatko no ved prave 😀 a co by si chcela?

misatko25
15. apr 2010

Dena to kvoli brušku?

misatko25
15. apr 2010

tadotami ja by som chcela chlapca. Ale hlavne nech je zdravé a nech mu nič nechýba 🙂

lenocka84
15. apr 2010

ahojte kocice
pozeram ze nam tu pribudaju tehulky 🙂

tadotami
15. apr 2010

no ved to je jasne nech je to zdrave 😀 😀 😀
na chvilu od vas idem prec lebo som zase hladna 😎 majte sa

misatko25
15. apr 2010

Ja som teraz jak malé decko, jedávam každé dve hodiny lebo inak mi je zle.

dena6
15. apr 2010

misatko ano kvoli brusku ale nie ze by som ho mala vypukle, to neni este ani teraz poriadne vidiet, ale ono bolo to podbrusko zrazu take tvrdsie a to ma tlacilo. aj teraz ho mam na moj vkus az moc tvrde ale doktor povedal ze to je normalne.

misatko25
15. apr 2010

Dena aj ja mám pocit že ho mám trošku tvrdšie. No šak uvidíme čo mi povie lekár zajtra. Ty si nemala problém so špinením? Lebo ja som včera začala trošku špiniť. Ale nie je to stále, len asi tak 4 krát som na papieri videla taký hnedastý výtok

dugyna
15. apr 2010

rogi dneska mi ju dal rano skolital s pripomienkami na opravu takze musim to opravit a polat na zviazanie

dugyna
15. apr 2010

inak to je ako rychlo vyratsli z tych veciciek...

dena6
15. apr 2010

mala som vytok v 4tom tyzdni potom uz nie skor mam problem, ze teraz mam nevolnosti a taketo problemiky s tehotenstvom spojene 🙂

misatko25
15. apr 2010

No tomu verím, ja si tiež myslím že je to len nejakým prekrvovaním a praskaním cievok. Ja budem rodiť asi mesiac po tebe ak to všetko bude v poriadku 🙂

dena6
15. apr 2010

tak dufam ze bude budem moooc drzat palce 😉

tadotami
15. apr 2010

je tu niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre