Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
25. máj 2010

ahoj Liv ako ide tehulkovanie, ako sa citis?

tadotami
25. máj 2010

na chvilku som tu 🙂 ahojte 😀

lulu4
25. máj 2010

@janee_ co sa tyka toho pitia tiez by som ti odporucila ako tuto pise Liv nejaky dzus ktory ti zachuti riedit s vodou, to urcite pomalicky vypijes, ja som si oblubila velmi grepovy a multivitamin a pila som, to ma zachranovalo, lebo tiez mi cista voda nechutila moc... teraz miesam obcas cistu vodu a obcas mineralky Magnesiu hlavne s horcikom ktory je v tehu potrebny... tak drzim palce a ono sa to zlepsi...

lulu4
25. máj 2010

tami ahoj, no co dnes vyparatila tvoja slecinka mala? ci dnes poslucha? ako sa mas? aj oddychujes trosku?

tadotami
25. máj 2010

bola tu burka a ona sa vtedy veeeelmi boji takze sme pozerali rozpravku 😅 a oddychovat?hihihi.co je to?

lulu4
25. máj 2010

@tadotami ten tvoj maly krpec v brusku ma teda vydrz ked mu nedoprajes oddych 🙂 jaaj takze sa boji burky, no inak ja tiez to mam este z detstva 😝

tadotami
25. máj 2010

@lulu4 to ho trenujem na tamarku 😀 a ona zase trenuje na babikach.uz chcela vediet aky darcek dostane ku dnu deti 😅 za nech jej to poviem ved to do rana aj tak zabudne.fakt vtipna.

lulu4
25. máj 2010

@tadotami jaaj a to nebude mat tvoja dcerka toho 31.5. narodky co si bola dnes nakupovat? ci to pre niekoho ineho? uz aj na MDD caka darcek, tie deti by ozaj stale nieco dostavali 😀 vsak nejaku sladkost a mas ju vybavenu nie?

tadotami
25. máj 2010

@lulu4 posledneho maja ma krstniatko 2roky.to som jej kupila a tamare teplaky do skolky. no oznamila som jej ze by mohla konecne na den deti povysavat obyvacku,lebo tu kazdy den striha svoje vytvory a ja to musim vysavat.zdula sa.ale volala som s mamu a ze na podkylave-myjava je v sobotu nieco pre deti takze v sobotu ideme gratulovat a mozeme ist kuknut.ale pozerala som ceny a fakt sa da len pozerat.v nedelu by malo byt nieco aj v nitre v parku tak ju tam zoberiem.tak vysvetlila som jej ze dnes sme jej anglictinu platili a nemoze mat vsetko.ze ked dojde ocino z roboty ona to vraj este s nim prediskutuje.srandistka.ten ju hned zrusi 😀

lulu4
25. máj 2010

@tadotami no to mas ozaj srandistku dceru, ved to nejde to vsetko ako by si to predstavovala, tak je este len dieta ale dobre ju ucite, ze nebude mat vsetko po com tuzi, ja aj keby mam penazi nazvys nikdy nekupim decku to na co si zmysli, to je rozmar a decko si to aj tak nebude vazit... takych rodicov nechapem, ale je to kazdeho vec samozrejme...
no tak si spravite aspon vylet na Myjavu, len aby bolo pekne...to je dobre, ze ste ju v skolke dali na anglictinu to sa zide, len nech sa slecna uci 😀

lusa889
25. máj 2010

@lulu4 k Jandovej mozes chodit od kedy chces na prednasky aj cvicenia, nie je to zavisle od chodenia do poradne na Kramare. Na cvicenia by som ale zacala chodit skor, je to podla mna dobra priprava aj to samotne cvicenia v tehu je prinosom, aspon ja som to tak vnimala 🙂
na nadstandardne bidet nebol ale vobec mi to nechybalo kedze som zo zaciatku gatky ani nemala, len vlozku, a na wc obcas chodila kazdu chvilku, takze do tej sprchy vbehnes tak ci tak, ... nevnimala som to ako nejake negativum ani ma to nenapadlo, ze bidet, ...
nadstandardne som mala klasicky boli sme na izbe dve a aj mi to celkom vyhovovalo, nas s kym pokecat, predsa len si tam 4 dni, na izbe a babom a obcas to ide na mozog na to sa treba pripravit, hlavne ked babo zacne plakat a nechce prestat a nevies preco, ako to prejde, vsetko sa da zvladnut,
nadstandard stoji 16,60 E na den a treba ratat ze tam budes urcite min. 4 dni, tolko treba aj zaplatit hned na druhy den po porode, to staci ked ti zbehne vyplatit manzel ked pride na navstevu (da sa aj kartou)
EPI stoji okolo 103 E (nepamatam presne) treba ist najprv na anesteziologicku ambulacnciu, ale to vam vsetko poviem Jandova na prednaske 🙂

budem drzat palce aby vsetko dobre dopadlo, a aby si mala len prijemne spomienky ako ja 🙂

tadotami
25. máj 2010

@lulu4 ona chodi na anglictinu toto uz 4rok.ked robil mm v skotsku tak sa vonku s anglickymi detmi hrala a nemala ziaden problem.a co sa cudujem ale fakt ju to bavi.mozno preto ze obidvaja vieme po anglicky.inak sranda moj mm sa zacal ucit tento jazyk ked mal 36rokov 😅 ked mal 40 urobil si vodicak a ked mal 37naucil sa narabat s pc 😀 ako 33rocny splodil tamarku a ako 40rocny nase druhe 😀

lulu4
25. máj 2010

@tadotami no tak tvoj manzel stihol vsetko ako sa povie po 30tke, nic nepremeskal... s tym jazykom sa to da ked sa chce, viem to podla mojich krstnych, tiez maju nad 40 rokov a pred par rokmi isli zit a pracovat do UK a na SVK nevedeli nejako rec a tam sa to na nich nalepilo, zahranicie tomu velmi pomoze... no a deti sa ucia ovela rychlejsie hlavne ked ich to bavi, aj ich syn, moj bratranec, tam vhupol do skoly jednoducho medzi tych ziakov a uz to islo aj ked zaciatky boli tazke...
ja napr. vodicak nemam tiez, anglinu viem tak biedne tak tiez to hadam niekedy dobehnem 😀 ale dieta by som v cudzom jazyku podporovala tiez uz od skolky...samozrejme nie na silu

lulu4
25. máj 2010

@lusa889 dakujem za info, pytam sa take podrobnosti lebo neviem ako to prebieha a tak nech som trosku v obraze, si mi to aspon priblizila... uz som trosku kludnejsia ked viem co ma tam caka... ja by som tiez nechcela sama izbu to musi byt dost na nervy... takto je s kym prehodit rec presne ako pises... a aj sprchu spolu s wc ste mali na izbe? to wc si spominala ale neviem ci aj sprchu? ty si si teda nekupovala tie jednorazove nohavicky po porode, chodila si len tak s vlozkou? a tie jednorazove podlozky pod pacienta tam nevyzaduju co sa kupuju v zdravotnickych potrebach? daju ti tam este pred porodom zoznam co si treba priniest?

tadotami
25. máj 2010

damy musim koncit.tak zatim

lenocka84
25. máj 2010

ahojte bambulky
ako sa mate?

elko69
25. máj 2010

@pepppe nebolo to take strasne,to len asi ten strach z neznameho..no dosla som sestricka mi skontrolovala moc,odvazila ma a potom ma sli natocit na pasy kde som bola asi 15 min,som pocula ako drobcovi bije srdiecko a ked sa pohol tak som musela stlacat take tlacitko,potom si ma dr zobral na ultrazvuk a to bolo vsetko,dnes ma nekuk zo spodu,asi nabuduce,neviem,asi nebol dovod kuk ma zospodu..neviem..ale pohoda,uz viem co a ako co ma caka takze dobre,sestricky boli tiez velmi mile..
@ginger17 ja ked som zistila ze som tehu, som 2 dni plakala lebo som nevedela co a ako ale potom to prislo uz taky ten dobry pocit,je to sok kazdopadne pretoze vsetko sa zmeni v tvojom zivote...

elko69
25. máj 2010

no idem vyvesat pradlo este rychlo,hodit sprsku a lahnut k telke,sme prehodili s mm izbu tak hadam sa nam tam bude dobre haji...papa

happy8051
25. máj 2010

gratulujem Jane k Natalke 🙂 hlavne ze su v poriadku a konecne spolu 🙂

ja dnes predposledny krat dviham kotvy smer Rakusko a asi sa aj tesim.

happy8051
25. máj 2010

lusa89 aky pocit si mala pri EPI?? vazne rozmyslam, ze si ju dam aj ja...

dugyna
25. máj 2010

@riag ako mysli ci je uz dole hlavickou? este nie stale sme KP...takze asi pojdeme sekciou ak si to este nerozmysli...

janinna11
25. máj 2010

AJ ja sa pripajam, ak som pochopila, Jane porodila, neviem kedy, ale blahozelam, nech su hlavne v poriadku 🙂

deina79
25. máj 2010

@janefonda gratulujem mooooc, konecne si sa dockala 😀 , tak vela zdravicka, tesim sa s vami 🙂

dugyna
25. máj 2010

@happy8051 epi si daj urcite aj miska mi dneska pisala ze ona epi povodne nechcela ale ze je rada ze si ho dala 😉

inak miska vas pozdravuje maju sa uz lespie, ale ze malicka placka..takze si musia este zvykat...a vsetky vas pozdravuje

gali
25. máj 2010

@lulu4 ja som si farbu nevyberala - beriem to, ze len docasne 😀 Ja mam biele. Ale nad tym pasom asi vazne pouvazujem, ked budem objednavat este tie ostatne veci, napr. plienocky... - to som sa zmohla teda na vyratavanie... 😀 😀 😀

lulu4
25. máj 2010

@dugyna dakujeme za info o Miske, akurat som rozmyslala, ze sa od porodu neozvala vobec, ale ona nema tusim doma net, chodievala k mamine, tak je jasne, ze teraz nema cas, zvyknu si vsetko chce cas a trpezlivost... pozdravujeme ju

lulu4
25. máj 2010

@gali tak jasne, ze je to len na docasne pouzitie, ved to nebudeme nosit vecne 😀 mozno aj ja nad tym pasom pouvazujem... akurat som malemu kupila tuto z konikovskeho bazariku nove riflove topanocky, take malicke chutnucke len za 2 Eura, tak sa vytesujem 😀

riag
25. máj 2010

@dugyna Ano,tak som to myslela.No,ani tomu mojmu lenivcovi sa moc nechce,Tak sa tiez,pripravujeme na sekciu☹ Dr ju chce naplanovat na 38 tt.

gali
25. máj 2010

@janefonda Jane, gratulujeme a tesime sa s tebou. Uzivaj si malicku, nech ste obe v poriadku. 🙂

gali
25. máj 2010

@lulu4 jej, takze bude maly frajer v riflickoch 😉 Super, naozaj sa daju kupit pekne vecicky a ked si predstavis, ze tie deturence tak rychlo z nich vyrastu... Nad tym pasom uvazujem aj skrz toho, ze nohavicku mozem za den aj viac vymenit, a kym vyschnu a skor pas mozem vecer preprat a rano bude v pohodicke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre