Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janee_
29. máj 2010

idem off. Drahy akurat dojedol a potrebuje trocha pozornosti. Takze sa mu idem trocha venovat. Papa

elko69
29. máj 2010

baby je mi total na h.... strasne ma boli nosohltan a bojim sa ze namna lezie horucka...bolia ma dokonca aj prsty na rukach a nohach..co si mozem dat na hrdlo a v pripade horucky aj na to???viem ze v 1. trimestri sa nemohli lieky a ako je to teraz???pomoooooooooc...nemozem byt teraz chora...

natalia777
29. máj 2010

janee ahoj ja som tiez v uk. nebalim do latkoviek ale dostanes ich kupit v toyes are us alebo v mothercare alebo vsade na internete 😉 a co sa tyka balenia na siroko je to kvoli klbikom ale nepotrebuje to kazde babatko....... v uk v porodnici povies ze chces aby malo tvoje babatko ultrazvuk noziciek a oni ta objednaju.....robi sa to niekedy okolo 7 tyzdna. ak je vsetko ok nemusis balit na siroko ak nie daju ti take specialne medzi nozky pre babatka........

janefonda, este raz gratulujem 🙂

elko69
29. máj 2010

baby tak mi neviete poradit s tymi liekmi...

liv1
29. máj 2010

@elko69 myslim ze na hrdlo sa moze bioparox aj v tehu. je to antibiotikum, ktore sa strieka do hrdla, pozri na nete, a nech ti mm skoci do lekarne. a klasika veeeela pi. co najviac. ale urcite nie horuce, ani studene. vela vela mierne teplych tekutin.
na horucku nic, jedine ze by si mala nad 38, alebo 38,5 si mozes dat 1 paralen.

happy8051
29. máj 2010

@elko69 alebo uplne naj bude ked sama pojdes na pohotovost... myslim ze by sa mal na to kuk lekar-.- stale to totiz nemusi byt stav na atb a ak hej, je otazne, na aky druh...

elko69
29. máj 2010

@liv1 rozmyslam ze pojdem na pohotovost asi...sice mam doma bioparox lebo ma n azaciatku tehu chytila angina a ked mi po dvoch tyzdnoch neustopovala tak mi uz dr. dala bioparox..

elko69
29. máj 2010

@happy8051 no sak pockam na mm by mal za chvilu prist domov tak pojdeme asi,necitim sa dobre a to mame zajtra krst a my sme krstny rodicia...

janefonda
29. máj 2010

no rychlo sem na vas mrknem, kym mala haja. Vidim ze si tehulujete pekne dalej 😉
pekne ma informujte co tu noveho, lebo teraz nemozem vsetko citat, tak nech som v obraze 😅

happy8051
29. máj 2010

@janefonda asi okrem babatka co ma leveretka sa neudialo nic..🙂 vsetky stale kinderka 🙂 janeeee hod fotky natalky rychlooo nech ju mozeme poobdivovat

lusa889
29. máj 2010

@janefonda ahoooj, vidim ze nabiehas na novy rezim konikovania 😉 rychlo jednym ockom mrknut co noveho 😀 ako sa inak mate? ako ste sa na seba zvykli? dost rychlo vas pustili z nemocnice ci len stracam prehlad o case? Ako sa citis?

happy8051
29. máj 2010

baby zacinam byt zavisla na cokoladovom pudingu s bananom 🙂

janinna11
29. máj 2010

cavte baby, ako sa mate?? janefonda, blahozelam k malickej, kedy sem supnes nejaku vasu spolocnu foto?? 🙂

lulu4
29. máj 2010

@janefonda tak vitajte doma, pekne si na seba zvykajte aj doma aby ste sa coskoro dostali do zabehanych kolaji 🙂 super ze Natalke aj zltacka ustupuje.. miery mala krasne pri porode... tak nech pekne papa a rastie... s kojenim nemas problem, ide to?
a zmen si status lebo si uz v 42 tt 🙂 ked budes moct prihod aspon par foto, sme zvedave na malicku 😵

janefonda
29. máj 2010

Dievcata foto bude, hned ako sa zmobilizujem 😅
Neviete nahodou, kolko stupnov by mala mat asi tak izba, ked kupete mimco a potom ho tam obliekate? Aby malickej nebolo zimka...

@lusa889 Zvykame si...iba ze musime trosku dokrmovat , lebo pocas tej zltacky hrozne pochudla, tak pomalicky stupame na vahe. Zakazdym kojim a par krat denne po kojeni dostane aj Umele mliecko...

liv1
29. máj 2010

@janefonda moooc gratulujem, cely cas na vas myslim. tesime sa na fotecky 😵

elko69
29. máj 2010

No hlasim teplotu 38st.tak myslite ak dam ten jeden paralen ze neublyzim babetku???obklady neucinkuju

vejula
29. máj 2010

@elko69 určite daj paralen, teplota je nebezpečnejšia ako paralen, tak šup šup

elko69
29. máj 2010

@vejula no idem dat este studenu sprchu a ked do pol hodky neklesne teplota idem na paralen...a to je ta 500??neni to silne??
Dakujem a drzte mi palce,bojim sa o drobca

vejula
29. máj 2010

elko ja som tiež na konci mala teplotu. PAralen mu určite neubliži nebojkaj, 500 nieje vela. Hovorim tiež som si dala lebo mi kočky poradili že v tehu je nebezpečnejšie prehrievanie organizmu ako ten paralen tak si bez obav daj

elko69
29. máj 2010

@vejula dakujem si zlata,som po sprche ale idem na ten paralen,antibiotika co mi dali na pohotovosti budu az zajtra uzivane v pripade nudze a ze to nebude rechadzat,to mi aj dr.povedal...

vejula
29. máj 2010

nemas zač elko 😉 žiadny strach drobček už je veliky a silny paralen mu neubliži. Si človek uvedomi až ked sa narodi ako bol v tehu v bruščku pred všetkym chraneny, tvoje telo to tak zariadi že sa mu nič nestane. KEd sa už narodi tak nebude mať taky ochranny kryt 😒 Tak neboj teraz je najlepšie zabezpečene pred všetkym zlym.

dugyna
29. máj 2010

@barbyes Daj do googlu bum genius,a malo by ta to na nu hodit

dugyna
29. máj 2010

@j.a.j.a.j.a Neni zac 🙂

elko69
30. máj 2010

@vejula
@dugyna baby dakujem za rady a podporu,jakoze uz to mame skoro dobojovane vsetko a musim zase ochoriet,si ten moj drobcek somnou vytrpi chudacik,ale je to asi riadne silny chlapisko ked somnou vydrzal est e azaciatku skoro 3 tyzdnovu anginu a teraz zase...to jako co som mala ze na zaciatok a aj na koniec chorobu aby mi nebolo luto???juj my mame dnes krst a ako krsny mama by som tam mala byt ale tak ked sa necitim dobre,neviem co mam robit vobec..

happy8051
30. máj 2010

@elko69 no...krst bez krstnej mamy asi nebude mozny..🙂

tadotami
30. máj 2010

ahojte dievcata 🙂

mimi21mimi
30. máj 2010

@elko69 drz sa... ja som tiez mala na zaciatku tehu anginu... a zajtra pekne krasne k doktorke, lebo uz som aj o hlas takmer prisla.
Ten krst urcite vydrzis, ono je to tak, ze clovek sa vzoprie a ani nevie ako a vydrzi.... len teda po krste asi rovno do postele na par dni ☹

mimi21mimi
30. máj 2010

Bre ranko, baby...

tadotami
30. máj 2010

vari sa obedik vari 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre