Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
9. jún 2010

idem ja za chvilku off ma prist kamoska tak ideme trosku kecnut,,,zatial

zuzumajko
9. jún 2010

@ginger17 vies co? mne byvalo tak zle, ze zaludok ma bolel. Ako keby som sa prejedla. Ale teraz je to fakt zle. Je mozne ze je to prave ukoncovanim tretieho mesiaca, lebo uz mam len dva tyzdne do konca. Vraj sa volakedy stavaju taketo veci. No, divne 😀 len dufam ze babo bude okej 🙂 jejda, ja kysele tiez dost papam (prave mi prislo na chut 😀 ) ale ten chlebik ma silnejsie chute 😀 u nas nikto netipuje babo, kazdy dufa, ze to bude to co chce: moj tato chce konecne chlapa, lebo mal mna a sestru a ziadneho chlapca. Manzelova mamina by strasne chcela vnucku 😀 lebo mala dvoch chalanov doma: svagra a mojho muza. No a ostatni stari rodicia su taki, ze im to je jedno 😀 moja mamina by asi tiez prijala chlapca a svokor, ten asi tiez 😀 a podla mojich tuseni to aj chlapcek bude 😀 u nas babo nerobi zatial ziadnu neplechu, az na tie chute a zvracanie, co je dost neprijemne, lebo ma to strasne vycerpava a skoro cely den prespim, alebo prelezim, ale aspon ze som PN, lebo v praci by som to asi nezvladla 🙂

lulu4
9. jún 2010

@zuzumajko no to mal teda tazke manzo zhanat v Parizi take exkluzivne ranajky 😀 😀 ale nie poznam to ked ti ide nieco strasne na chut ale hovorim, ja mavam taketo iste ranajky kazde rano a ked nemame nieco z toho doma tak som nervozna ako tiger, ved minule ze zmena spravim si na ranajky krupicu, ako zjedla som ju ale po takych 2 hodkach mi ostalo uplne zle lebo nezvyknem mat sladke ranajky a aj tak som si potom musela natriet moju staru znamu klasiku... zeby si cakala chlapca ako ja? no lebo sa smejem ze tomu mojmu drobcovi to nehorazne chuti 😀

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 Jeej Jani to musi byt krasne, tak to uz ma za sebou, paradicka... verim ti ze si stastna spolu s nou ved coskoro to caka uz aj teba 😀

ginger17
9. jún 2010

@zuzumajko och, tak vela oddychuj 🙂 ja sa stale citim zaroven prezrata aj hladna.. krasna schizofrenia 😀

tadotami
9. jún 2010

ahojte dievcata

zuzumajko
9. jún 2010

@lulu4 no, to poznam! 😀 s tou krupicou 😀 ja mam inak pocit, ze to naozaj bude chlapcek. Tak nejak to citim. A este predvcerom som mala taky sen, ze to bol chlapcek 🙂 manzo by sa strasne potesil keby to bol chalan. Mne je to jedno, uz teraz mam k tomu babatku taky vztah, ze ho lubim nech je to co je to 🙂 byvalo aj tebe takto zle ako mne? preslo to?

@ginger17 jeej, to poznam! to som mavala ked sme boli v parizi 😀 stale som chcela jest a sucasne som myslela ze som prezrata 😀

lulu4
9. jún 2010

@zuzumajko Zuzi no mne byvavalo len tak zle ako som ti uz opisovala, tzn.ze som musela ovela castejsie jest aj ked len nieco ako napr. piskoty alebo tak ale ked som ostala hladna tak mi bolo na odpadnutie akoby take zavraty... ale ja som nezvracala ani raz za cele tehotenstvo... len toto boli take stavy raz v noci to na mna prislo v 1. trimestri som vtedy myslela ze budem zvracat po sto rokoch tak mi bolo zle a potom sa to tahalo par tyzdnov so mnou ale ako skoncil 1. trimester skoncilo vsetko trapenie... tak netvrdim ze mi aj teraz neostane zle niekedy ako napr. s tou krupicou to bolo asi min. tyzden, nie vzdy ti vsetko sadne na zaludok aj ked si uz vo vyssom stadiu tehu a to ja som uz v 3. trimestri.. alebo hlava sa ti moze tocievat aj dalej lebo su v tele hormonalne vykyvy a este ked idu tieto horucavy... dvojnasobna zataz na zensky organizmus ked je tehotna... bude dobre uz coskroo uvidis, su sice baby ale tych je malicko co sa trapia so zvracanim skoro cele tehu ale ty nebudes ten pripad treba tomu verit... a tiez ta tipujem na chlapca ani neviem preco ale si na tom velmi podobne ako ja, a tiez som mala tusaky ze chlapec to bude a aj sa mi par krat snivalo s babatkom nejakym a vzdy to bol chlapec 😀 😀

mimi21mimi
9. jún 2010

caaaute baby... fuuuu ale ste toho od rana popisali 🙂
Tak malinka uz je otocena hlavickou dolu, vazi 1900 gramov a termin mam posunuty o tyzden neskor.... 🙂

zuzumajko
9. jún 2010

@lulu4 no tak to sa mam na co tesit este 🙂 dobre si mi to opisala. mne byvalo fakt len tak ze zle, len velmi malo som vracala. Ale teraz mi to tak divne prislo..aj hlava sa mi toci. V nedelu sme sli na jahody, a tam som skoro odpadla ☹ tak som sla potom do auta na chladok a bolo lepsie 🙂 supis ze to bude chlapcek, vacsina z rodiyns a potesi 😀 inak ty uz si pekne blizko, uz len dva mesiace a nieco a budes mat Vladka pri sebe 🙂 ja som tiez chcela meno po manzelovi - marian, ale on nechcel. Tak bude Simon, alebo David. Podla toho, co sa mu bude hodit viac. Len nbuem velmi dufat, ze druhe babo bude Alzbetka 😀 lebo chcem dceru 🙂

tadotami
9. jún 2010

@mimi21mimi super,teraz ma peknu vahu.lepsiu ako nas tadeas.

mimi21mimi
9. jún 2010

@tadotami a vas malinky ma kolko? Ja mam vlastne o tri tyzdne neskor termin ako ty.

tadotami
9. jún 2010

@mimi21mimi 1740 tusim ale hned nas dr ubezpecil ze na vahe su velke odchylky takze rata nejakych 2kila.ze takto sa vaha hovori naozaj len orientacne.

maminakatka
9. jún 2010

@zuzumajko ahojky ak by si napisala vek a mesiac pocatia pozrela by som sa ti na pohlavie 🙂 ,mne to vyslo 🙂

mimi21mimi
9. jún 2010

@tadotami ahaaa a tebe aj nejako menil termin, ci stale nechal ten isty?

tadotami
9. jún 2010

@mimi21mimi podla tabuliek mi ho tiez posunul o tyzden ale povedal ze budeme radi ak do toho prveho vydrzime.

mimi21mimi
9. jún 2010

@tadotami takze mas kludovy rezim?

dugyna
9. jún 2010

@janefonda ahojky jane vy sa chystate na SR? 😉

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 mala je nadherna, strasne vlasata no uplny tata,,,,uz sa neviem dockat kedy ich pojdem pozriet

janee_
9. jún 2010

@zuzumajko ahoj, citam citam, ze mas strasne nevolnosti. Sucitim s tebou. Ja som tu nebola tyzden prave kvoli tomu. Ja som bola na tom tak zle, ze mi prepisali lieky aby som aspon nevracala. Ale zle mi je aj tak. Nonstop. Uz je to pomaly ako ritual. Rano vstanem, vsetko v poho tak prvu pol hodinku, nieco zajem zapijem a hned na to mam pocit ze sa mi zaludok posunul do krku. Staci, ze nad tym chvilu rozmyslam a uz mi je na vracanie. Lieky/nelieky. Tak dufam, ze ma to do dvoch tyzdnov prejde, lebo takto to je uz dobrych 5-6 tyzdnov a nevyslovne ma to vycerpava. Drzme si palce, ze za chvilu bude po tom.

jjana17
9. jún 2010

kocky co ste na zaciatku tehu skusali ste proti nevolnosti sa hned po otvoreni oci napapat? aspon trosku chlebika spapat ked este lezite v posteli , v takom polosede,,,,,,mne to pomohlo i ked som aj tak vracala ale nie az tak strasne

janee_
9. jún 2010

@jjana17 jani, skusala som vsetky recepty. Nic nepomohlo. Ranne kekse v posteli s poharom tekutin... nic, izotonicke napoje .... z tych mi bolo este horsie, jedenie po troske cely den .... mam pocit, ze mi to tu nevolnost udrzuje, ale inak by som sa asi ani nenajedla, pohar mlieka ... nic, zinok ako doplnok vyzivy. Proste vsetko co mi kto kedy poradil. Aj teraz mam zaludok v krku, ale zatial to nie je az take strasne ako to vie byt.

tadotami
9. jún 2010

@mimi21mimi nariadil ale nedari sa mi ho vobec dodrziavat.

janee_
9. jún 2010

Ale inak som uz separovala jedla po ktorych mam krce v zaludku. Takze je to dost dieta. Nemozem chlieb, varene vajcia, slaninka, caj, prakticky akekolvek maso na akykolvek sposob, + vsetko co je v tehotenstve zakazane. Proste fungujem na zemiakoch, zelenine a ovoci. Normalne neverim, ze ma nieco donutilo zmenit sa na vegetariana. ☹

jjana17
9. jún 2010

@janee_ ta nevolnost je riadna mrcha, ako ja som to mala nejakych 3-4 dni co som sa nevedela ani z postele dostat, ruky som uz mala take cudne tak ta koza na mne plavala, prosto uz dehydratacia, a tak som volala znamej co je na porodke co mam urobit tak mi poradila cipky a ked mi ich mm doniesol z lekarne tak som sa zazrakom nomrmalne napila a najedla cize ani jednu som neminula,,,,,to bolo fakt cudne
a tak potom jasne ze som grckavala este veselo ale take strasne to uz nebolo, a vlastne vracala som este aj pred takym mesiacom, ale to len ked som niekam rano isla ponahlala sa rychlo nieco zjedla a ked som sa obuvala som sa vratila vygrckala a isla som kam som potrebovala

jjana17
9. jún 2010

@janee_ aj varena ryza je dobra

janee_
9. jún 2010

@tadotami to sa termin moze tak radikalne zmenit vo vysokom stadiu tehotenstva? Som myslela, ze tie merania na zaciatku urcuju termin.

janee_
9. jún 2010

@jjana17 hej hej, zeleninkove rizoto funguje.

tadotami
9. jún 2010

@janee_ dalsia v spolku co vracaju.moja ja zvraciam kazdy den.a keby som nejedla na silu tak umrem od hladu.aj tak viem ze to pojde von.a nepomaha naozaj nic.

jjana17
9. jún 2010

@janee_ tak to je fajn, treba fakt vyseparovat veci ktore sa udrzia v brusku aby aspon niejake ziviny isli,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre