Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
12. jan 2010

akdarka

presneeeeeeeeeee rychlo ešte mame more času 😀
aky si mala dnes deň?

dugyna

ja som za cele tehu nezvracala ani raz musím poklopkať chvalabohu ale len raz som sa povracala ako som pomiešala marhule a za tym som vypila pol litra mlieka 😅

lienkad
12. jan 2010

Ahoj dugyna.S tími dasnami to mam aj ja že my krvacaju a bolia ma no je to normalne a kazala my zubarka aby som si kupila listerin lebo my riadne obuchlo dasno na prednymi zubami...No ja som vobec nevracal a čakam pravdepodobne dievča tak neviem....ved to nech je hlavne zdrave

vejula
12. jan 2010

čagfte kočky. Tak ja som bola dnes na prvej hodine tej predpôrodnej prípravy a celkom v poho 😉

Inač Leni krásna neestička si bola... Ja ešte musím nejaké foto nashádzať, len mám akési problémy s počítačom nechce mi načítať to DVD so svadobnými tfotkami. Inač to dievča v tých čiernych šatoch na 40-tej fotke mi je veľmi povedomé, nieje náhodou z Brodna????? A nevolá sa Maťa?

garonka
12. jan 2010

a ešte koluju povery ak mame bruško do špica bude to chlapček ak guľate tak baba alebo opačne? 😅
mne sa maly vyduva kade tade takže ja mam neforemne bruško 😀

lienkad
12. jan 2010

mne zas že kde ta prvy krat kopne -no prvy pohyb tak podla toho vie sa určit že čoto bude

akdarka
12. jan 2010

garonka, dnes som mala polrocne hodnotenie u sefa - a kedze ma chvaaalil tak som spokojna...dufam, ze ma februarova vyplata potesi 😉 ty ako? co si dnes vyvadzala bez muza?

dugyna - skus pastu parodontax a vyplachuj listerinom - pekne to stiahne dasna a nekrvacaju...ten parodontx zo zaciatku zle chuti, ale po par dnoch si zvyknes...

dugyna
12. jan 2010

ahojte garonka akdarka 🙂 garonka aj ja som doma cely den pri PC a nudim sa..a cez obed isiel konik dost pomaly

garonka
12. jan 2010

hi hi hi ake povery existuju že ?

veji čaukoooooooooooo

vejula
12. jan 2010

no ako do špica ??? Tak ja mám asi gulaté že? Ale aj tak čakám chlapčeka.. Ja som skôr tak počula že ked ide bruško do predu-chlapček a ked do bokov-baba... A s tými pohybmi že ked prvý krát kopne napravo- chlapček a naľavo- baba... Mna ale celkovo viac kope napravo takže podla tohoto to vychádza.

akdarka
12. jan 2010

veji a co ste robili na priprave? a kedy musi ist aj manzel ked chce byt pri porode? (vlastne ked ho zena prinuti aby tam bol)

garonka, toto s tvarom bruska som pocula aj ja🙂 tych povier je veru neurekom...

vejula
12. jan 2010

čo garonka, ako si si užívala dnešok???? Ja celkom fajne, len teraz som sa napráskala omeletou z troch vajec 😝 tak ledva dýcham.

dugyna
12. jan 2010

no dakujem ten listerin sme mali doteraz doma,teraz som kupila elmex..ale ok zajtra zbehnem do drogerie a kupim listerina paradontax.

no ja mam take tehotenske brusko..ale ci je gulate alebo ostre..hm tazko povedta..drahy hovori ze je pekne gulatucke..
a v ktorom tyzdni vam povedali ze co to bude?mi ideme zajtra do poradne..tak snad by mi uz mohla doktorka povet..ked sme v 15tt
a kedy vas drobcek prvy krat kopol?

dugyna
12. jan 2010

tak mne asi ide viac dopredu 🙂 brusko
vejula a ako sa ti zda ten kurz..ja som neni este rozhodnuta..ci mame ist alebo nie

vejula
12. jan 2010

akdarka na príprave sme najprv cvičili, potom sme nacvičovali pôrod, to bolo také smiešne, viš jak sme tam fučali a v takej polohe 😀 Ale dobre aspon budem lepšie pripravená a potom nám hovorila ako bude nastupovať pôrod, že kedy máme začqť stresovať a ísť do nemocky a potom ako to bude prebiehať v nemocke počas kontrakcii, čo máme robiť, nejaké triky a čomu sa máme vyvarovať. Celkom poučné to bolo 🙂

No ja sa nabudúce spýtam na to že kedy mm... Ale pokial budem nacvičovať ten pôrod pravidelne, tak by to bolo asi neprijemné ostatným dievčatám, keby tam moj mm na ne čumel ked budu mať hlavu medzi nohami a funieť jak o dušu 😀 😀 😀

dugynka ja som prvé pohyby cítila v 19 tt 😉

akdarka
12. jan 2010

dugyna, a bola si si to dat aj pozriet zubarovi? mozno keby ti urobil nejaku odbornu hygienu tak by to pomohlo...ja som este mimo tehu bola kvoli krvacaniu (priznak parodontozy) a urobila mi kadejake vyplachy, fluorizovala mi zuby a potom sa to vyrazne zlepsilo - a odporucila mi nech este pridem na konci 1.trimestra, ze to skontrolujeme vsetko 🙂

akdarka
12. jan 2010

veji 🙂 takze aj prakticke rady? to znie dobre...a to sa odporuca od 28tt, alebo je to v kazdej porodnici ine?

garonka
12. jan 2010

veji ja som cely deň v posteliiiii taky papučkovy deň 😀 😀 😀

vejula
12. jan 2010

akdarka v Čadci tam kde chodím ja sa môže začať od 27 tt a je to desať kurzov... Tak som šla tam lebo u nás v žiline su len tri kurzy a to mi príte také o ničkom. Asi to má každá nemocka ináč..

jeeej garonka, tak riadne leháro. A ozaj ako to včera dopadlo s tými vyšetreniami so psíkom???

garonka
12. jan 2010

veji havo je oki nevedia z čoho tie zachvaty ma ale epilepsia sa u neho prejavuje pomaly dal mu lieky ale v lekarni nam teta vravela, že tie lieky sa nevyrabaju, tak zajtra musíme po druhy recept, a ja sa bojím mu tie lieky davať lebo som čitala, že psíky potom tie zachvaty maju častejšie a naš to mal len dvakrat 😔

ja si čakam na fajnovy šalatiiiiiiiiiiiik drahy mi šiel kupiť mňam

akdarka
12. jan 2010

a aky to je salatik? ja som si nakupila ovocie, tak si spravim ovocnu bombu 🙂
tak havinkovi drzim palce!

vejula
12. jan 2010

☹ No to sa ti nečudujem že sa bojíš, ved to musí byť strašne vyčerpávajuce aj pe toho psíka tie záchvaty. A to aká haluz že predpísal lieky ktoré sa nevyrábaju 😕

rogerka
12. jan 2010

dobre ranko, ja som sa len pred chvilou zobudila 😀

citala som o tych pohyboch... co to bude, ked prvykrat koplo v strede???

garonka
12. jan 2010

akdarka z reštiky šalat chudobneho chlapca, je tam čínska kapusta, paradajky, na kocky opečeny chlebík, aj kusky mäsa, cibuľa no len aby mi nebolo zle nieže mi tam dačo zle daju
ja ovocie nem večer lebo v noci ma páli zaha ☹ a včera som si dala kiwi no v noci som ledva lapala dych 😝

akdarka
12. jan 2010

ja nastastie ovocie zvladam - zle mi je z masa, salam a takychto veci 🙂 ale samozrejme ku koncu to moze byt naopak 😝

garonka
12. jan 2010

juj salamy som davno nemalaaaaaaaaaa a ako by som si dala s horčicou a chlebíkom mňam
šak počkaj ako ťa bude paliť ta zaha ako ti to bruško narastie do riadneho sudka 😀

rogerka
12. jan 2010

mne na to palenie pomaha kofola, vypijem 2l denne 😅

akdarka
12. jan 2010

no garonka, to verim ze ta zaha je dobre neprijemna...a napada ma povera - ked ma tehotna zahu tak bude mat vlasate baby 😀

janefonda
12. jan 2010

cauko 🙂
Vidim ze sa to tu nejako zaplnilo 😉
garonka ty mas salat...hmmm... ja som si dala dve kiwi, ale som este hladna tak neviem co si este dam 😝 poradte.
rogerka aj ja som citala o tych pohyboch...mna mala stale kope hlave na lavej strane tak si myslim, ze podla toho kde kopne je to iste asi na 50% 😀

akdarka
12. jan 2010

jane, ja som si dala cerstve pecivo so syrom a paprikou a idem si robit ovocny salat! moj otrok (manzel 😀 ) isiel na 3 dni do Nemecka, tak si sama musim chystat!!!

rogerka
12. jan 2010

ja len, ze to neni moc doriesene s tymi pohybmi, ked babo kope vyhradne v strede 😀 to akoze ma byt hermafrodit??? 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre