Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
13. jan 2010

janefonda su aj vysielacky ktore maju nieco take ako monitor dychu tiez monitoruju dych ja asi sa na tie dam hihi len ich najst v PO hihi

akdarka
13. jan 2010

mati - ziadne nervy!! s usmevom to ide lahsie 😀 (hovorim, kym ma v praci niekto nenastve...)

janefonda
13. jan 2010

mati nic nevyhadzuj, pohladkaj ho mozno to bude lepsie 😀

garonka
13. jan 2010

matiiiiiiiiiiii nevyhadzuj ako budeš s nami čmarať? 😀

jane chceme ho kupiť ale najlacnejší sme našli za 89 € a musím zistiť či ešte ho maju al pochybujem 😒 inač je to draha vec
a aky kočík mate?

garonka
13. jan 2010

idem si zohriať polievku nieže mi ujdete 😝

mata1001
13. jan 2010

mate pravdu lebo ked ho vyhodim tak si s vami nepozem pisat 😒 😒 😒

dugyna
13. jan 2010

jane monitor dychu je len pmocna pomocka..ked ti aj alarmuje..alebo teda bude asi prvej garonke..treba v klude skontrolovat malinke..ak je ruzovucke dycha..ked mu das nejak stimul malo by sa roplakat alebo pomrvit..hlavne ze musi mat ruzove pery a nechtiky..vtedy stresovat netreba..lebo almarmovat mozze preto ze male si dobre neodgrglo a tlaci mu na branicu a preto ma plytkejsie dychanie a preto moze monitor alarmovat..to jak mi ked sa poriadne najeme tiez sa nam horsie dycha..

podla mna je to dobra vec..zachranilo to vela deti..ale treba mat vzdy napameti ze ci ju ruzove a ci vnima podnety..

no ked ja si spomeniem co vsetko este musime kupit..tak to aby sa nas chlpac zmenil na oslik otras sa..ale postupne nakupujeme tak snad do jula stihneme vsetko- mame kocik,vajicko,postielku a matrac do postielky,jednu flasku..

dugyna
13. jan 2010

garonka viem ze v niektorych porodniciach aj zapoziciavaju ten monitor..teda aspon v BA

no a kocik mame bledomodro cokoladkovohnedy s bezovom...ja by som ho nazvala sportovy..jeden rad koliecok je otocne a jeden je staly..dole je kosik na nakup, ma tasku ktora sa da dat na rameno-v nej je ta prebalovacia podlozka a obal na flasku a kopec kapsiciek, a rucka sa da dat tak ze vidite na babenko alebo nevidite a cela nastavit, strecha ma okienko do ktoreho moze a nemusi byt vidno,strcha sa da spravit polovicna alebo dat prec cela..no a mato tu fusakotasku..takze ked je tam je to ako hlboky kocik..a ked nie tak uz je pre take vecsie co moze bude sediet alebo lezat.. a cela ta cast latkova sa da odopnut a oprat..takze ja som spokojna 🙂

janefonda
13. jan 2010

ja verim ze je to uzitocna vec taky monitor, urcite to aj mnohym pomohlo, len neviem ci je to nevyhnutne. No ved ak by som nasla nejaky za piaznivu cenu mozno si ho aj zadovazime 🙂 Uvidime.
My toho tiez musime vela kupit, ale vsetko pekne pomalicky 😉

mata1001
13. jan 2010

my nemozeme jest sackove polievky vsak?

lenocka84
13. jan 2010

dugyna a ty uz mas kocik kupeny???

janefonda
13. jan 2010

mati no nemali by sme, myslim vsak ze jedna neuskodi nikomu 😉

akdarka
13. jan 2010

mati, asi si radsej nejaku uvar kde vies co je...sackove su naozaj plne chemie a aj ked pisu bez glutamanu ja im neverim 😝

akdarka
13. jan 2010

ja som si vcera musela kupit snickersku a tak mi dobre padla - mnaaaam!

rogerka
13. jan 2010

caute jezibaby, ale vas tu je 🙂 len tak dalej 😀

dugyna
13. jan 2010

mata to som nepocula..ale ja si myslim ze ta jedna ti neuskodi.. pocula som ze by sme nemali jest ani pasteky a citala som to potom co som ich uz par zjedla od kedy som tehotna..a kedze som mala minule chut tak som si dala....volakedy jedli vsetko a my sme zdrave 🙂

jane mozno v nejakom bazare na koniku alebo niekde na nete najdes ja tiez skusim asi tak..lebo ten monitor sa pouziva asi tak do pol roka alebo do 9 mes..cize casto ich predavaju este v zaruke

mata1001
13. jan 2010

asi si ju nedam.tak nic.dam si spenat....

rogerka
13. jan 2010

mati, sackovu polievku nepapaj, je tam glutaman, a ten nie je dobry ani keby nie si tehotna...

mirka12011
13. jan 2010

dugyna tak pasteka je prva zakazana potravina v tehu hihi ale ja som ju minule zjedla, ale vyvracala som ju tak nezostalo nic hih len nepapat denno-denne

mata1001
13. jan 2010

baby ja koncim,uz ma boli zadok.a idem sa psychicky pripravit k dr idem tam na pol 6 a musim sa este zclovecit.potom vam dam vediet ze ako som dopadla ak chcete.paa pekny dnik

janefonda
13. jan 2010

no popozeram teda po bazaroch ci daco nenajdem, a pozriem aj v obchodoch v rakusku ci nahodou nemaju lepsie ceny ako u nas. A musim sa opytat ci vlastne niekto ten monitor nema aj v mojom blizkom okoli 🙂
Ja jem vsetko co mi chuti a nezamyslam sa nad tym co mozem a nemozem. Tiez mi teraz chutia pasteky a neplanujem ich vyradit z mojej stravy 🙂 to by som pomaly nemohla jest nic, keby som stale premyslala nad tym co mozem a co nie 😠

akdarka
13. jan 2010

jasne, mati informuj!pa pa 🙂

garonka
13. jan 2010

som najedenaaaaaaaaaaa

joj sačkove polievky tu rozoberate? môže sa jesť všetko len nie tie hluposti, surove mäso, neumyte ovocie a zelenina, paštety i plesnive syry a to su všetko fajnoty čo ja mam rada 😒

akdarka
13. jan 2010

garonka, a babo je spokojne s papanicou?

rogerka
13. jan 2010

gari, ani sa nenazdas a zas budes jest vsetko 😉

garonka
13. jan 2010

akdarka zatiaľ sa nesťažuje ale nieje mi zle 😀 len naposledy z pizze a tu už do ust nikdy nedam fuj 😠

rogi, no po pôrode ešte taka debilna dieta kvôli pečeň.testom a ak prestanem kojiť maleho si nakupim haldy dobrot z mcdonaldu, kopu zmrzky a obžeriem sa tak aby mi bolo zle 😀

čo budete dnes robiť? ja sa už doma nudím 😠

akdarka
13. jan 2010

ja trcim este v praci...ale ked pridem domov tak sa pohram so psom a budem oddychovat - som nejaka unavena. akurat som rano rozmyslala ked som sa chystala do prace, ze sa mi nechce a ci sa predsa len nehodim na PN 😝

dugyna
13. jan 2010

baby ja si myslim ze keby babetku nieco z mojej stravy vadilo tak nemala by som na to chut..alebo akonahle by som to zjedla tak by som to vyvratila..takze pasteky urcite nevysadim z jedalnicka..ale urcite ich nejem kazdy den..co mi nechuti tak je teraz klobasa...ale co som vysadila z jedalnicka..tak to je pecienka-to sa vraj nesmie a to dodrziavam..a umyvam podstivo zeleninku a ovocie...ale keby som mala nejest vsetko co my uz moja starostliva babicka povedala tak asi nejem nic..lebo napr. nemozem jest tunieka..lebo vraj nieco v mori olizuje a to nie je dobre pre tehotne...

mati aj ja idem na pol stvrtu..do poradne..

jane daj potom vediet ..ci si nasla a ci je lacnejsie v rakusku..

lenocka hej uz mame koci 🙂 cena velmi prijatelna nie je to ziadna znacka ale podla mna je perfektny..velmi lahko ovladatelny..a da sa zlozit do auta..a neni ani tazky..
a neuveris kde sme kupili..ty si z BA tak ho chod ked tak kuknut..boli sme kupovat obyvackovu stehu v mobelixe..a tam..maju dva druhy..ked tak napisem ti do IP

dugyna
13. jan 2010

lenocka ak chces napis IP

garonka
13. jan 2010

dugy aky mate voz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre