Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
14. jan 2010

akdarka: no co ako sa ti dari? ako prezivas tehotenstvo, byva ti este zle ci uz ani nie? a kedy idete na poradnu najblizsie? a co s tou pracou, budes chodit aj nadalej alebo uvazujes nad tou PN?

garonka
14. jan 2010

veji skus piť aj acidko aby ti čreva pracovali, ja som nemala zapchu našťastie ale hnačky jedna radosť 😀

ja babo nesiem domov v autosedačke je to bezpečnejšie a ak ma vanička popruhy je to oki ale naša nema a nechcem ani riskovať pokutu 200 € a nedaj bože aby mi male vo vaničke lietalo 😅

luluuuuuuu no si predstav nemala som tu polievku ale drahy prišiel domov a uvaril konečne konečne a aj cestoviny s kuracim mäskom mňam 🙂

elko dva utz za sebou vôbec nevadia 😉

dugyna
14. jan 2010

ahojte dievcata vy ste tu teda popisali mam co citat..
dnes ma cely den boli hlava neviete poradit ci alebo aku tabletku by som si mohla dat..aj ked moc nechcem

elko69
14. jan 2010

lebo sa toho bojim lebo zevraj babo to vnima ako hluk nejaky som tak pocula...

lulu4
14. jan 2010

garonka ja neverim my sme sa tu konecne stretli, nejako nemame na seba statie v poslednej dobe....
juuuj ani mi o tom jedle nepis tak by som si nieco dala, to mam ist zase varit???
som mala na ranajky chlebik, potom banan na desiatu, na obed omeletu z 3 vajec, potom kusok orechovnika z obchodu s jogurtom na olovrant a ja som teraz hladna ako pes... a uz aj pecivo dochadza tak neviem co si tak na rychlo uvarit...

akdarka
14. jan 2010

lulu, drzim palce na skusku - uz nech mas po skuskovom a odbudnu ti stresy 🙂
ja sa asi dam vypisat, lebo chodim ako zbity pes a ked som unavena tak mam krce v podbrusku...a to moje nechutenstvo stale pretrvava. 18.1.si idem pre knizku! jupiii a vtedy sa dohodnem s dr ako s tou PN. ale normalne nevladzem rano vstat, vyhrabem sa z postele o 8mej 😝

garonka
14. jan 2010

dugy paralen je bezpečny ale niektore vravia aj polka ibalginu nevadí no ja som radšej nebrala žiadne lieky, natrela som čelo chladivym gelom a hajde do postele

ci panečky moje babo zas ma štikutku dnes je to už 3x 😕

lulu4
14. jan 2010

akdarka: dakujem, este vydrzat do konca januara a je po ZS, ale jednu skusku som nespravila som sa dnes dozvedela takze v utorok opravny termin, sa teda tesim...
a ty by si si mala davat pozor, ved tieto nase zaciatky su velmi citlive... vtedy sa treba vela setrit a ked sa citis ako zbity pes asi by som to neriskovala, ved korunky boli a budu...

dugyna
14. jan 2010

garonka diky..asi si dam ten chladivy gel..
a ako sa prejavuje ked ma babo stikutku..a kukala si ten kocik?som trosku viac fotiek spravila xixi 🙂
som kukala tvoj to je trojkombinacia?peknucky..tie reflexne pasy su fakt dobre

lulu4
14. jan 2010

dugy: ty si ale nacvakala to faro pre male .) pekny kociarik akurat ked budete mat babu tak sa bude vozit v modrom ale inak ved nevadi... ja by som chcela kupit taky neutralny asi bezovy alebo cierna kombinacia s nejakou farebnou, ved uvidime...

vejula
14. jan 2010

mno garonka asi máš pravdu, ja som si len nevedela predstaviť ako to maličké mimi dám do autosedačky... Ale určite sa to bude dať ked je to na to vymyslené.

Inač dugyna mna tiež bolí hlava, som umyla podlahy, tak som sa zafučala až som bola spotená z toho A hlava ti ma rozbolela, asi som alergická na upratovanie 😀
A ibalgin, či ibuprofen sa vraj môže len v 2 trimestri, že je kontraindikovaný pre prvý a tretí trimester.

garonka
14. jan 2010

dugy jasneeeeeeee, že som kukla je fakt užasny aj som ti písala myslím že o siedmej rano 😅 😅 😅 😅 ale to je veľa stran dozadu hi hi hi
jo to mame trojkombinaciu a tie pasy som ani nevedela že kočík ma tak aspoň budeme svietiť 😀 a neviem či si pozerala spravy čo romom zomrelo 7tt babätko a oni mali taky kočík ako my ale tyrkysovy, tak som zurila preboha to odkiaľ nahrabali 330 € tak trefna poznamka od draheho, že oni ho šlohli a my kupili 😀
proste tak štikuta že sa bruško dviha, naskakuje akoby niečo klopkalo ale aby to prešlo musím ľahnuť na bok 😕

garonka
14. jan 2010

veji moja mama robila cirkusy či som normalna dať male do sedačky veď chrbatik sem a chrbatik tam no ma pravdu ale jej vravím a v brušku je tiež poskladane, tak ho radšej bezpečne dopravím domov no to ešte budem zuriť ako prídem z nemocky domov a hneď mi ho bude vyberať zo sedačky a rychlo baliť do zavinovačky 😕

elko69
14. jan 2010

juj zase sa nieco dialo v brusku al eked ja neviem ci som iba tak prezrata a travim alebo sa baby pohlo...

garonka
14. jan 2010

elko to môže byť pohyba miminka 😉 skus aj niečo sladke, vtedy su tie poklady viac aktívne 😀

garonka
14. jan 2010

no ste všetky ušliiiiiiiiiiii tak idem aj jaaaaaaaaa 😎

dugyna
14. jan 2010

xixi diky lulu 🙂 no my by sme chceli chlapceka..aj sme boli vcera v poradni drobcek bol dolu hlavou jednou rukou si skrabal hlavicku a druhou zadocek.. 🙂 chvilu aj videla doktorka medzi nozky..ale velmi kratko..hovorila ze bud je to pipik alebo pupocna snura...a potom nech robila co robila mali sa hnyrila furt bol dole hlaou..a nozicky mal vylozene..ale nechcel ukazat..asi sa hanbil 🙂 tak dufam ze buduci tyzden na 3d bude vidiet

dugyna
14. jan 2010

garonka hej viem videla som a tiez som kukal..ze nejaky paradny kocik na romov..
fuha tak to musi byt zabava ked stikuta..ja este malicke necitim..dufym ze uz coskoro budem 🙂

dugyna
14. jan 2010

no a kukam ze uz tu nikto nie je 😒

janefonda
14. jan 2010

Ja som sem práve prikvitla 🙂
Aj keď vy už asi spinkáte, alebo leňošíte 😀

garonka
14. jan 2010

dugy ja som tu bola len všetky ušli tak som zmizla i ja 😕
no zabava ako štikuta ale niekedy je to nepríjemne vtedy ani neviem čo robiť 😒

jane ja nehajam hram online hry a tu nik nieje 😉

dugyna
14. jan 2010

citam ze sa sa dnes bavili o plienkach s jednorazoviek su vraj nejlesie tie babylove z DM..ja som par nakupila..ale objavila som tie moderne latkove takze uz som si objednala tie..a je to pre babetko zdravsie 🙂
babylove maju zvyhodnene balenia..100ks ale az od tej velkosti cislo 3..a stoja cca 14-17eur..tie newborn su len male balenia

elko ja mam tolko rokov co ty zajtra mi maju odobrat AFP..tak ti dam vediet co mi napisu..ale to je nejaka blbost ze by tvoj vek bol rizikovy.. to je hlupost..vek je rizikovy..tak 30

dugyna
14. jan 2010

elko ja som 15+1 bola vcera v poradni a keby sa nehanbil tak by nam aj povedala co to bude.. 🙂 bud tam mal pipika..alebo pupocnu snuru tak dufam ze pipika..ale hlavne nech je drobcek zdravi

garonka
14. jan 2010

dugy ja mam zatiaľ len jedny pampersy stali nas 10 € vravím že debilna cena to už fakt prehaňaju 😠
skusim kuknuť do Dmky ale tam maju tie newborny len balene po 42ks a tie stovky su pre väčšie baba joj
ja mam latkove asi 30ks ale to len pre prípad ak by trebalo baliť naširoko 😕

dugyna
14. jan 2010

mirka podla tej tabulky co si tam hodila..by sme mali mat chlapceka..a ako som uz pisala..ak to nemal pupocnik medzi nozkami tak to bol pipik 🙂

garonka
14. jan 2010

ja som z tej tabuľky nevedela vyjsť 😅

dugyna
14. jan 2010

no a kukam ze aj u vas je 3D celkom prachate..ak to mam tak nazvat..nas prve 3D vide 18e..a druhe..nejakych 42e

ake to je ked citite prvy krat ked vas male kopne?

vejula
14. jan 2010

čavte kočky, no tak mna ta hlava nakoniec riadne rozbolela, nepomohla ani postel, tak som si dala panadol... Dufam že som tým neublížila bábu. Ale kukala som a aktívna látka je tam paracetanol tak isto ako aj u paralenu a ten si hovorila že sa môže garonka, že??? Dufam že som drobcovi neublížila.

A ešte ja havino nám grcal ☹ trikrát ale len tak po troškách hádam je v pohode. Ale už to len mm zobral toaleťákom už som nemala silu to zas umývať, aj kvôli tej hlave...

garonka
14. jan 2010

dugy ja som na 3D nebola nechcela som zbytočne vyhodiť peniaze, lebo tam kde som chcela do nemocky beru 50 € tak sa mi to zda prehnane

najprv zacitíš take jemne vlnenie, akoby ti rybky plavali v brušku 😀

garonka
14. jan 2010

veji joooooo paracetamol sa v tehu môže neboj 😉
a aky maš tlak? nízky či vysoky? lebo aj pri tlaku bolí gebuľa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre