Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
24. jan 2010

no vidim ze hej..tak dobru noc aj bruskam

lucy1990
24. jan 2010

Dugy, je to na 99,5% a prebieha to tak, ze si zavolas, objednas sa a dojdes na krv, vyplnis nejake papiere...a daju vediet do dvoch dni.

lucy1990
24. jan 2010

Dobru nocku bruskaa 😀 a dugy, aj ja chodim do probiosu ku gynekologovi, ako sa vola tvoj?

vefi89
25. jan 2010

ahojte baby 😉
konečne som doma, ale už sa vám nemôžem toľko venovať 😒
v piatok o jedenástej som utekala na pohotovosť. Bruško mi tvrdlo každé 4 minúty. hneď si ma tam nechali a včera som podpísala reverz, aby som mohla byť s mužíkom. bola som non-stop napichaná infúziami, 3krát denne som mala pásy, kažý deň sono a prietoky. stanovili mi diagnózu O47.9 čo je nešpecifikovaný hroziaci predčasný pôrod. v tehotenstve sme o týždeň ďalej ako uvádzal môj gynekológ.
prietoky mám v poriadku, vlastne už je všetko celkom ok, len Miško je malinký, má len 2500g. doktor vravel, že keď vydržíme ešte aspoň týždeň 2v1, môžme byť radi. bruško mi už úplne padlo, bolesti zatiaľ nemám.
takže mám prísny kľudový režim, už ani do obchodu nesmiem, nesmiem ani sedieť. takže budem len zbežne pozerať ako sa vám darí...ak by sa náhodou malý začal pýtať von, dám vám vedieť cez Garonku

a vy sa máte ako???koľko nových detičiek jesto??

rogerka
25. jan 2010

ahoj vefi 😉 uz som na teba myslela, ked si sa tolko neozyvala, ci nahodou nerodis 😀 no peknu kovbojku mas za sebou. dufam, ze vydrzite, budem na vas mysliet 😉 uz nebudes moct tolko upratovat...
inak v 36 tt mal moj drobec 2550 g, takze si myslim, ze celkom pohoda. hlavne teraz oddychuj a priebezne podavaj spravy 😉

jjana17
25. jan 2010

dobre ranko ..ako sa dnes mate

miroslava89
25. jan 2010

dobre ranko..

janinna11
25. jan 2010

Dobre ranko zienky!!
Tak ako sa mate, aky ste mali vikend?? Ja som sa az vcera vratila spat do CR, bola som na vikend u draheho 🙂 Takze som oddychnuta, ale i tak by som spala, ved to poznate... 😀
No Vefi, to si teda mala ale stresy..., ale hlavne je, ze ste obaja v poriadku.

jjana17
25. jan 2010

čo dnes plánujete robiť,,,,,vonku je celkom pekne ale dosť zima a veľmi sa smyka,,,tak neviem čo cely deň robiť

miroslava89
25. jan 2010

ja planujem ak otradicne cely den zalahnut do postele nozicky vylozit a spat..

jjana17
25. jan 2010

no tak to u áno,,,,to ja by som nedokázala spať cely deň, to by som bola jak mechom udretá, musím pozrieť čo je v TV,...

dugyna
25. jan 2010

dobre ranko dievacta.. 😉
ahoj vefinka..fuha moja to si si uzila cez vikend..a ked si isla na reverz tak uz bolo vsetko viac menej ok?
nebij vefi moja dr gyndoska tiez porodila v 36tta mala tak asi ako tvoj drobcek..a su pekne spolu doma..a vsetko je ok.Ak sa ba bo narodi po36tt uz je to viac menej v poho..ale samozrejme budeme na teba mysliet aj s nasim drobcom aby ste vydrzali co najviac. A iank vefi zalezi na tom aj ci je maly zrely nielen na to ako je velky..ja som bola malinka ked som sa narodila..mala som len 2,8 alebo 2,9 a nejakych 48-49cm..takze vobec nestresuj..niektore babetka su malinke ale su zrele..takze tak.podla je teraz dolezite aspon prvy tyzden vydrzat..a potom este druhy..ale halvne aspon jeden..A NIE ZE BUDES NIECO UPRATOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LEZKAT MUSITE!!!!lebo dam si tu namahu a dojdem za tebou a "kopnem ta do zadku" 😉 takze pekne lezkat a oddychovat..mozes kukat telku a citat si.

a ked sa nebudes ozyvat budeme bombardovat garonku s otazkami🙂

cau rogi su tu este ?
cau jjana dobre sa mame

lucy ja chodim tej dr co ordinuje iba v str,teraz ju zastupuje jej kolegyna lebo je na materskej..oni su obe z antolskej..a som velmi spokojna..a ty?

jjana17
25. jan 2010

tak to je super ze sa mate dobre,,,,,

dugyna
25. jan 2010

jaj baby nejake je tu ticho 😉

jjana17
25. jan 2010

aj mne sa to tak zda, inokedy nestiham citat, a dnes este asi vsetci spia,,,,,,,

dugyna
25. jan 2010

jjane ja mam tiez pocit ze este vsetci spia..rogerka tiez niekam zdrhla..xixi

jjana17
25. jan 2010

tak tak,,,,pozerala som tvoj album, ty si si uz kupila kocik, lebo mne sa strasne jeden paci a teraz je aj v dobrej cene, len sa bojim ze to je velmi zavcacu

dugyna
25. jan 2010

jjana ja som kocar kupovala po vianociach..takze to som bola tak asi v 12tt aj cosi..alebo tesne pre 13tt..to aj moja babka hovorila ze sa nema kupovat kym babo nekope a podobne veci..vies ake su babicky..
ale nam sa s drahym ten kocik pacil a takisto nedame na nejake povery...a ako hovorim uz to bol 3mesiac aj cosi. 😉 este sice nebolo po tretom..ale nevadi..teraz mi tak napadlo..mozno to taka podvedoma bodka za tymi troma prvymi mesiacmi xixi..to ma len teraz napadlo..inak sme ho kupili ze ceny bola perfektna..lacnejsie ako na inzerat..kocik sa nam strasne zapacil..a kupili sme tam aj to vajicko
takze jjana v klude si podla mozes aj ty zbehnut kupit ten tvoj co mas vyhlidnuty aby ti ho nevypredali
inak je dobre ak ma ten kocik aj tasku..nas mal aj to podlozku na prebalovanie a ten termo obal na flasku co tam vidis..

jjana17
25. jan 2010

no ved aj ja si myslim ze nejake povery ze nic si nekupuj s tym nic nemaju,,,,,,mne sa strasne paci graco quatrro tour de luxe a teraz som ho objavila fakt vo fantastickej cene tak som aj manzelovi vravela ci ho nekupime on hned ze v pohode a ked to pocula moja mamina hned zhrozena ze nie je cas,,,len ako to byva ked budem potrebovat, tak bud nebude alebo bude v takej cene co by som za to mala aj autosedacku alebo inu potrebnu vec,,,,ved teraz co som pozerala je rozdiel cez 100€ a to je dost si myslim

dugyna
25. jan 2010

jjana no moja mam v poho ta nic nehovorila..to len babicka..a pozri ak ty a manzel ho chcete kupit..je to mas zivot a vase babetko..a hotovo nikto iny vam do toho nemoze kecat..takze podla si ho chodte kupit..to je dost ked usetrsis vyse 100eur..za to by ti vysli dve tie vajicka co sme mi kupili a este by si otsalo 😉
a sak tvoje mamina ani nemusi vediet ze ste ho kupili nie..a htootvo
ja sa moc nevyznam v kocikoch..ja sa kuknem ked ho uz budes mat kupeny a odfoteny..
len mi napadlo ci je sportovy..alebo s vanickou?

jjana17
25. jan 2010

no ten kocik je sportovy ale ma taku tu tasku na malinke babatko,,,,a mne sa paci hlavne koli tomu ze je skladny kedze mi sme dost na ceste

jjana17
25. jan 2010

uz ho mam v albume tak pozri ,,,,

dugyna
25. jan 2010

takze ma taku fusakotasku ako ma ten moj..no tak to mas super..ja len preto ze teraz na julovkach rozoberali ze vanicky vyraju strasne male..tak som ti chcela povedat aby ti do zimi potom malinky z toho nevyrastol a nemusela kupovat druhy kocik..ale fajn ze je sportovy s tou taskou..skladat ako do auta?tak si myslela?
jjana idem vyvencit nasho hafana za takych 15min som spat

jjana17
25. jan 2010

no inak mas pravdu nad tym som aj ja premyslala ze ako to bude cez zimu ze ci sa tam mimco pomesti,,,,no kocik som videla zatial len na fotkach, ale 3.2 ideme do jedneho obchodu kde som ho objavila pozriet a tam si zvazim ci budem pozerat ine alebo ostanem pri tomto,,,ano sklada sa velmi rychlo a hlavne ked sa zlozi tak je velmi skladny v aute,,,
tak tebe potom nie je doma smutno ked mas hafana,,,aj ja by som chcela ale nepreslo mi to

michaela.m
25. jan 2010

ahojte. snazime sa s priatelom o babo a minuly tyzden som bola u doktora na prehliadke a som chcela aby mi vypocital plodne dni. ale hovoril ze mam zvacsenu sliznicu ako tehotne ale moze zistit tehotenstvo az ked som tehotna 3 tyzdne zatial este nic nevidel. meska mi aj menzes tak robila som si doma 2 testy a na prvom som mala uplne bleducku druhu ciarku tak som si spravila na druhy den dalsi a tam som mala tiez bledu ciarku ale nieco tmavsiu ako tu prvu. doktor povedal ze mam prist o 10 dni. tak som zvedava...

jjana17
25. jan 2010

ahoj michaela ja som tiez mala prvy test uplne slabulinkatu ciarocku a kazdym dnom tmavla,,,,,

vejula
25. jan 2010

ahojte kočky...

No vefi, tak maličký sa už pýta na svet... Moje asi už chce vidieť mamičku... No ale ty terqaz žiadne pílenie dreva a podobné záležitosti 😀 Aj ked to bude pre teba ťažké treba vyčkať aspon tie dva týždne ten 38 je už v podstate ako v termíne. A eštže som si všimla že opať mu hovoríš Miško tak ste si to nakoniecx rozmysleli a prčedaa len bude Miško?

Michaela, mna tiež tak pozeral aj som mala uhrubnutu sliznicu a mudry hovorí že to mi už príde menstruácia ked je taká zhrubnutá... Ale ja už som bola necelé 2 týždne tehu 😀 A keby cghcel tak z krvi sa to dá zistiť aj hned, ti mohol zobrať krv a boli by ste si na istom... No zrejme sa mu nechcelo alebo čo. Ale moc držím prsty nech to výjde.

janinna11
25. jan 2010

Ahoj Michaela,
no ked si tam uz mala bleducku ciarku, tehotna urcite si, lebo testy funguju na principe indikacie hcg hormonu, ktory sa vylucuje v tehu. Ide ale o to, ci je vajicko spravne uhniezdene, ci napr. nejde o mimomaternicove a ci sa udrzi, ak je aj na spravnom mieste. Testy sa inak najlepsie robia obden, t.j. kazdy druhy, a ciarka by mala silniet. Ja som sice iba v 9tt, ale uz od 22-23.12 sa bojim kazdy den, aby vsetko bolo ok. Uz som bola na dvoch kontrolach a zatial je vsetko v poriadku, minuly tyzden som bola neplanovane, lebo som mala dost silne krce v podbrusku, tak som sa bala, ci je vsetko tak, ako ma byt, a nastastie aj bolo a videla som uzasne rychlo bijuce srdiecko nasje bublinky. Zelam Ti, aby si aj Ty pocula od lekara len dobre spravy. Ja som bola na prvej kontrole v 6tt s tym, ze som si robila testy a vysli pozitivne, ale lekar mi povedal, ze je lepsie este nechat si tehu pre seba, lebo do toho 12tt je to este dost rizikove.....
Lekar niekedy skutocne nevidi vagin. UZ nic, ale zalezi aj od kvality UZ. Kedy si mala PM, aky tyzden ti vychadza???

jjana17
25. jan 2010

janinana, a co ti doktorka povedala na tie bolesti v podbrusku,,,,,lebo mna niekedy tak zaboli brucho dole a mam strach ale vacsinou je to ked kracam a pridem domov a som v klude tak to prejde hned,,,sestra vravela ze to moze byt rastom maternice a posuvanim organov,,,,

janinna11
25. jan 2010

Ahoj jjani, no prave preto som sla, lebo to boli trochu ine bolesti, ako predtym. A boli len na pravej strane dole, stale taka ista bolest, len boli niekedy castejsie a niekedy zriedkavejsie. Vies si predstavit, ako som sa bala 😕 ☹
No ale mimi bolo v poriadku, uz mame 18.1mm 😲 a krasne nam bilo srdiecko. Vysetril mi pre istotu aj brusko, ze ci to nemoze byt slepak, lebo mam dost problemy so zapchou a to je asi to, co mi tieto chvile zneprijemnuje najviac, inak sa velmi tesim a aj unava a sem-tam nevolnost sa da zniest, len ta zapcha.... Takze povedal, ze kazdy zenu to boli inde, raz napravo, inokedy nalavo, niekedy cely spodok bruska, ale hlavne je, ze nekrvacam. Takze som bola vcelku spokojna a odchadzala som od neho velmi stastna s krasnou fotkou🙂) nasej bublinky. Jani uz mas tehu knizku??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre