Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
30. jan 2010

jj mirka ja som rada že apríl, to už nebude taká velká kosa a do najbližšej zimi tiež ešte daleko... A možno už budeme mať malého šibača 😀 😀 😀

dugy tak náš to je oriešok, taká zmeska 😀 😀 Ale najkrajšia na svete... My sme ho našli pred rokom takto v zime, chudatko ani nechcem pomyslieť čo by s ním bolo keby sme ho nezobrali. A taký dobrý psík je to... No a znamenie teda neviem aké je ale je takýstrašne milý, ale myslím že si to uvedomuje a vie to využiť v správnom čase. Inač je velmi citlivý naviazaný na nás, ked ho dáme ku niekomu že musíme isť preč tak nežere ani nepije kým sa nevrátime... A ked sa s mm hádam tak zaleze pod postel a tam tíško čičí schulený v klbku... Na aké znamenie sa to hodí??? Ja sa v tom moc nevyznám 😕

elko69
30. jan 2010

no j avobec netusim co budem dnes obedovat,zatial to ani neriesim nepoctujem nejkao hlad..sak ked som ranajkovala o 12 hod :D

vejula
30. jan 2010

Inač ako si sa na tu rasu pýtala taK MY sa s mm smejeme že je to rasa slovenský vrčiak 😀 😀 😀 lebo každý den má taku chvílku že sa začne okolo nás krutiť aby sme ho začali škrabkať a tak ked ho začneme škrabkať okolo chvostíka tak vrčí jak 30kg psisko a ked prestaneme tak si zas vyžaduje... Ako keby sa potreboval vyvrčAť. sTRAšNE JE PODARENý, TO SOM FAKT EšTE NEVIDELA U žIADNEHO PSA A KED ho takto šrabkám vonku a on začne tak ludia kukaju sa smeju na nom že čo to robíme 😀 😀 😀

dugyna
30. jan 2010

ja papm poliecovku slepaciu 😉 moja oblubena lebo drahy taku uzasnu vari..ze sa jej neviem dozrat..a babicka nam doniesla ako boli u nas navsetve svieckovu tak sa na nu tesim 😉 😉 😉 😉 😉 mnamnamananm

garonka aj spagetky by som si dala hlavne stym syrom..
a ten nas tiez sa chodi zasyit do kuplky na kobercek..potom ho musism kazdy tyzden prat od chlpov 😉 😀 a najlepise ze ked idem prat ..alebo do kupelky tak sa nan rozvaly a zavadza mi tam..
a hracky no ..plysaky nas pitva...najprv oci potom hlava potom hnutro..a potom ostatne..a co ma gumene hracky tak ich rozkuse postupne na drobny odpad..
a ked prideme domov tak skace od radosti..ale sranda ze je ze odkedy som tehu tak na mna uz prestal skakat..iba ked si knemu cupnem tak sa mi obtiera o brusko..a kym sme este nevedli ze som tehu..tak sa tak strasne zvlastne choval..bol taky uknuckyny..pytali si pozornost..a stale chcel byt s nami oboma..neviem to opisat..len sa tak inak choval..a potom ked sme zistili..tak uz bol pomaly v pohode..on asi prvy vedel ze som tehu..teda aspon si s drahym myslime a si nam to chcel nejak povedat 😉

elko ja som sice julovka..ale uz pisem aj na junovkach.. 😉 ja tipujem ze to stihne malinky este v juni..koncom

zazalienka
30. jan 2010

AHojte baby, neviem či ste to čítali, Mirka89 porodila sekciou, v 23 tt, malinká má 520 g.. budú potrebovať veľa síl aby to zvládli..

elko69
30. jan 2010

dugyna jaky mas presne termin???

zazalienka viem a drzme jej palceky vsetky!!!!!!!

vejula
30. jan 2010

jej dugy tak máte aj vy riadne nezbedníka... Inač ten náš sa kupely bojí... Lebo tam ho sprxchujeme a on to neznýáša takže kupelku moc nemusí...
Inač on sa stále od kedy som tuhu chová ako keby tušil že už nebude taký vymaznávaný z jkaždej strany tak si to chce aspon zatial užiť... Vždy ked počuje že si sadnem na gauč tak pribehne z druhej izby a sadne vedla mna a tiež je taký uknučaný a vždy ránu začne labkou škrabkať po posteli čo už mu je smutno ked je sám hore... Fakt ja som nikdy nemyslela že budem mať niekedy psíka ale velmi som zmenila názor od kedy je s nami náš chlpáčik, niekedy mi pripadá skoro ako človek 😉

dugyna
30. jan 2010

veji neviem xixi ake znamenie..nas ked drahy dojde sprace..sa snim musi prvy pozdravit..a ja az potom.xixi
a potom caka ze vecer sa bude sdrahym byt..xixi sa pasuju vies..
a so mnou sa zase tulinka..
a ked sa v kuchyni vari..tak caka co padne a uz hned vysava 😀
ja viem za nas sa narodil 13.juna..jeho maminka bola z utulku..cistikrva labradorica zlata..a tatinko neznamy..ale bolo ich 10...asi su s nejakym stavacom alebo bradacom..veterinar hovoril ze nieco polovne..

a ten vas je krasny oriesok..taky psickovia su najvdacnejsie.. 😉

mi rozmyslame este nad jednym aby mal kamarat..len potom by snami uz asi nemohli chodit na dovolenku ked budu dvaja 😒 a to mi je luto..lebo v lete bol nas chlpac s nami pri mori

dugyna
30. jan 2010

veji to je krasne.. 😉
no nas uz neni taky uknuckany odkedy to vieme aj my dvaja s drahym..potom s tym nejak prestal..preto si myslime ze nam to hccel povedat 😀
a to poznam..dneska som spala..ale viem ze ma chodil kukat do splane ci uz som hore..lebo som uz tak plytko spala..a jeho nechtiky klepkali po parketach..a ked ma uz pocul buchnut..tak v momente..bol na tej strane postele ako som mala hlavu a kukal na mna 😀 xixi a pred par dnami mu asi uz bolo dlho..lebo teiz ma takto kontroloval..az raz dosiel..sadol si z mojej strany postele..a zaknucal.. 😀 takze ma zobudil..
a vecer ked kukame telku tak je bud tam pri kvetinaci..alebo lezi hbed pod sedackou..ako sme s drahym..tak musime davat bach aby sme na neho neslapli. 😀 a potom sa este vie uplne zasunut pod obyvackovy stol 😀
aj ja mam taky pocit akoby to bol clovek
sa tesim ako sa bude hrat s drobcom ked uz bude chodit..a sme strasne zvedavy co bude robit ked prideme z porodnice..a dame mu onuchat ten maly batoztek..

janefonda
30. jan 2010

No caute, uz mam zasa trosku casu,
navarila som tomu mojmu hladosovi manzelovi a uz je to aj spapane 😉 Mali sme opekane zemiaciky s bravcovou panenkou na smotane, zapecenou so syrom a samozrejme so salatikom 🙂
takze co budem robit teraz? Asi upratovat ten nas bytik po tej bombe co tu spadla.
Dugyna no taka slepacia polievocka mnam, mnam. Len skoda, ze moj muzicek polievku k zivotu nepotrebuje, ale ja milujem polievky vseho druhu.
Inak co som bola na tom glukozovom teste,, tak som musela na druhy den ist k dokine, zistili mi malo zeleza, tak teraz papam zelezo s kyselinou listovou 😉

vejula
30. jan 2010

hej kukala som že váš bude mať niečo z bradáča... Inač ten náš vypadá jak zlatý retriver vypraný na 80-ke 😀 😀 😀 Aj nufáčik mu cez zimu bledne ako retriverom, ale tá velkosť mi nejde do hlavy... Inač ten náš tiež vysáva a robí stále iné zvieratko raz je ako krtek ked začne čumačik pchať do každej škárky, nám za chrbty... Alebo medvedík ked sa postaví na dve a prosí aby sme ho išli škrabkať a ked kaka tak je ako potkanik 😀 😀 😀

Jeej tak vy chcete ešte jedného, to je super... No my v našom jednoizbáku budeme radi ked sa pomestíme nejako aj s maličkým... Ale potom neskôr ked raz budeme mať viac koruniek tak chceme stavať domček, nie veľký ale tak aby sme mohli mať viacej detičiek...

No dugy idem sa ja čosi poučiť, aspon sa o to pokusim 😅

dugyna
30. jan 2010

jane ty mas novu foto..si jaka kocka..hotova snehulienka 😉

veji..presne si to napisala ten vas mi pripomina zlateho retviera
a mi nasmu striham etu bradu..teda to robi drahy..tak asi treba uz ked je to vidno na foto..xixi..vie on je chlap..tak sa akoze holi 😀
nas je tiez taky herec..vie take oci robit ked pride moja mama a na stole su chrumky alebo kolaciky..
ale on ich robi aj ked ja jem..
no proste herec..a v snehu cumak tiez pcha az neviem kam..
mala si ho vidiet..ked vonku videl jezka 😀 sme sa nemohli s drahym dosmiat
ale zas v lete ked sme boli na chate v lese tak si strazil teritorium..ked sme opekali..a zver sa priblizila moc blizko..tak zacal stekat..ani by si nepovedal na jeho vysku ale hlas ma riadny..radsej sme ho dali na voditko vtedy aby nesiel do lesa nahanat zver

veji aj ja by som sa mala..v PO mam prakticku skusku statnicovu.hahah..mi ju dali skor kedze som PN

dugyna
30. jan 2010

jane ja este teraz upratujem sem tam veci po prerabke..tak ako myslim..co este nemaju stale miesto..alebo im menim miesto a tak..

janefonda
30. jan 2010

No ved aj ja pocitam s tym, ze upratovat budem dlhodobo 😒
Snehulienka to ma uplne vystihuje, nemyslim tym krasu, ale tmave vlasy a biela plet. 🙂

dugyna
30. jan 2010

nebud skromna podla mna aj krasou 🙂 a mas krasne vlasy huste..pokial ich mas dlhe?

garonka
30. jan 2010

som tuuuuu najedena dotlačila som croasanty seven days a ešte ošupem dva pomaranče a môžem spať 😀 😀 😀

dugyna
30. jan 2010

garonka som myslela ze si isla vyrabat tie cestoviny 😀
nechces babovku? 🙂 ja nemam teraz v tehu moc chut na sladke..len sem tam chytik taku chut vtedy zjem vsetko sladke..a potom mam pokoj tak na tyzden .

dydynka
30. jan 2010

baby viete nieco nove o mirke??

garonka
30. jan 2010

dydy zatiaľ nevieme nič len to že sa jej narodila malinka Bianca Harmony čakame na ďalšie newsky ako sa to vyvíja 🙂

janefonda
30. jan 2010

Dugyna vlasy mam tak nejako nad pasom, som sa dala trosku podstrihnut teraz. My aj viacej padaju pocas tehu, ale huste su stale, aj ked dufam, ze po tehu sa to da do normalu 😉
Garonka no super teraz mam chut na croasant 🙂 ja som teraz dotlacila salatik, tak mi to snad bude na cas stacit 😵

dugyna
30. jan 2010

elko podla dr mam termin 9.7 ale podla mojich vypoctov to vychdza tak nejak ako konovi 🙂

jene mne podstrihava vlasy moj drahy..lebo ja naverim kadernicke z noznickami..xixi a vlastne ani tam nchoim..teraz pojdem prvy krat 6.2 lebo idem na ples tak mu bude cesat..aj to som musela hladat taku co spravi s mojimi vlasiykami nieco 😀
a bude mat cesat aj na svatbu 😉
ja mam troska dlhsie ako ty 😉 pod zadok..hm a neviem ci mi padaju viac ako pred tehu..mozno trolinku..ale myslim ze to je aj tou zimou..a v lete to bude zase ok..resp. na jar

ja papm svieckovu 😉 mnam

dugyna
30. jan 2010

garonak isla buvat a jane asi upratovat ☹

janefonda
30. jan 2010

nesla som este upratovat, ale sa chystam...uz pol dna 🙂 Aj ja som mavala dlhe vlasky po zadok, kym som ich nedala ostrihat 😉
svieckovu tu lubim tiez 🙂

garonka
30. jan 2010

dugy ešte som tu čakam na draheho no i vyvesiť pradlo mi zas treba a tak sa mi nechce joj
sviečkovu by som si dala i ja mňam 😝

dugyna
30. jan 2010

no to vam poviem svieckova od babicky..to je pochutka a ta husta zlta omacka..fakt mrkvova.mnamnamna

jane ja si raz dvakrat do roka podstrihujem konce.. 😉 teda moj drahy podstrihuje 😉 a malo ich nosi rozspustene..lebo sa uzlia..a potom musim dlho rozcesavat 😉

ja este dlazku sa chstym utriet 😉 povysavane uz mam..
no hold ked mame doma chlpaca..tak skoro kazdy den treba vysavat

elko69
30. jan 2010

dugyna ja 24.6. tiez som zvedava ci to vyjde alebo nie ..hihi

akurat som si objednala zasobnik na plienky,no super ani som nevedela ze nieco take je a je :D

dugyna
30. jan 2010

elko a ako to funguje ze zasobnik na plienky?
a mozno sa stretneme niekdy v porodnici xixi

liv1
30. jan 2010

dugyyyyyyyyy gratulujem k pohybom malinkeho uuuuuzasneee 😀 😀
a pozeram ze so samymi fesandami si tu vypisujem 😉

liv1
30. jan 2010

😅 ani som sa nepozdravila cauteeee kinderka 😀

dugyna
30. jan 2010

ahoj liv dakujem 😉
kocky neviete poradit v BA kde orbia za dobru cenu aodbre tie gelove nechty..chcem si to dat spravit na vsatbu..ixix v zivote som to este nemala gelove nechty tak bude sranda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre