Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
15. feb 2010

lulu, ja som ťa prehliadla, prepáč mojka 🙂 písala som jej, ale zatiaľ je tíško, tak dúfam už bude oki. musí mať strašné stresy
a gratulujem ku koláču 😉
ja mám teraz parádny recept a rýchli na jahodovú (robím viac menej ovocnú) tortu

dasena
15. feb 2010

dakujem,ja sa nevytesujem ved nemam z coho 😉

vefi89
15. feb 2010

nesmúť, on vie preo to robí 😉 tam bude v obrých rukách...ale začni behať poschodoch, lepšie keď to príde samo

lenocka84
15. feb 2010

vefi ani ti neviem, uvidime neskor

lulu garonka sa zatial neozvala, teda aspon mne, neviem ako vefi
akonahle by bolo tak napiseme

vefi do 42TT?? to nie, bezne nie
a ja by som po 40tt uz necakala, mame v rodine zle skusenosti, takze ja by som tiez chcela vyvolat

vefi89
15. feb 2010

lenka, nehádam sa, ale kdesi som čítala, že pokial nie su komplikácie tak sa zvykne počkať...ale zasa na internete sa toho človek dočíta 😀

barbina182
15. feb 2010

ja už necchem čakať a dufam že to pride namna skot tak mi držte palce,,

vefi89
15. feb 2010

barbi, jasné že budeme 😉

lulu4
15. feb 2010

vefi: dakujem, ty mas vzdy take dobre receptiky, posles mi aj tento na jahodovu torticku do IP prosiiim?
inak pozerala som stu stranku perinbaba odkial mas kociarik a su tam dobre veci a za dobre ceny, to si dobry tip poslala 😀 a mozem sa opytat na ten kociarik ako sa sklada, myslim ako rychlo a ked je zlozeny ci nezaberie vela miesta? a budes si k nemu dokupovat aj autosedacku alebo niee?

lulu4
15. feb 2010

barbi: tak to ti verim, ze by si to chcela radsej prirodzene ako vyvolavackou ale to co si dnes opisovala na tom toaletaku by uz mohlo byt nejake znamenie mozno... ozvi sa nam keby daco... drzime palce

lenocka84
15. feb 2010

vefi to povedali aj nasej Janke, cakala, vsetko ok, a maly sa napil skazenej plodovej vody
a preto sa ja prenasania bojim

lenocka84
15. feb 2010

taaaaak garonka je uz ubytovana, na nadstandarde, a rano 8:15 ju beru
a boji sa ☹

lulu4
15. feb 2010

lenocka: dakujeme za infosky o Garonke, verim jej ze sa boji, aj ja sa urcite budem bat aj ked ma budu vsetci chlacholit ze bude dobre, ale je to predsa len prvy porod a este ide cisarakom co nechcela ani... no co uz maly Tobik bude valibuk.... chvalabohu ze je uz ubytovana, ved to si pekne pockala teda... 😠
a napis jej prosim ze jej vsetky drzime palceky, ze na nu velmi myslime a nech mysli len na to ze onedlho bude mat pri sebe maleho Tobika, ze v brusku mu uz nie je dobre ze chce byt uz pri mamicke 😀

lulu4
15. feb 2010

vefi asi zdrhla ze? som a pytala na ten kociarik ako sa sklada, ci nie je velky do auta do kufra, ci to ide lahko zlozit ale snad sa dockam odpovede, ze vefiiii 😀 😀 😀 😝

lulu4
15. feb 2010

ani dugyna tu dnes nie je takze nemame ani nove info o rogerke, tej mali dnes vyvolavat ten porod, tak som zvedava ako to dopadlo a hlavne co sa im narodi ci chlapcek ci dievcatko ale tipujem chlapca lebo ti su taki lenivci sa im nechce z bruska von ako Vefin Misko a Garonkin Tobik - je im tam skratka dobre 😀

vefi89
15. feb 2010

lulu, zdrhla, al vrátila som sa 😀 😀neviem ako sa skladá, ešte som nad tým nemeditovala 😅ale prišiel poskladaný a nám sa do auta pichne, ale mi máme combi...tak ja neviem

lenocka84
15. feb 2010

lulu to mas pravdu, chlapci sa radi nechavaju prenasat

vefi89
15. feb 2010

lenočka a potom že prečo sú rozmaznaný tí chlapi celý život 😀 😀

dugyna
15. feb 2010

ahojte 😉 baby

MIRKA si sa pytala na ten tip placenty..je to stupen zrelosti ktory sa hodnoti 0-3. .. na sone podla struktury.
Je to pojem ktory opisne vyjadruje zmeny ktorymi placenta prechadza v priebehu tehotnosti. ide o to ze su zen y ktorym predcasne dozrieva placenta..a niektore rodia s placentou stupna len 2

BARBYv brendone maju tento pristrij co si hodila na link za 27 eur..ak mas on zaujem..ale opatrne s jeho pouzivanim funguje na principe doppler ultrazvuku..v podstate je to silnejsie ako ultrazvuk klasicky..ak chces kup si to ..ale lepsi by bol fonendoskop..
tu mas aj link: http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/22361

lenocka84
15. feb 2010

vefo ti si teraz trafila klinec po hlavicke

vefi89
15. feb 2010

lenka a kedy ti lucka písala?? chcem vedieť, že dokedy ju nechali čakať chudinku

lenocka84
15. feb 2010

pisala pred 6tou, ale uz od 3tej bola "ubytovana"

dugyna
15. feb 2010

lulu asi si si nevsimla..rano som pisala o rogi ze rano mala ist nakoniec na zatazovy test a ked nic tak jej zajtra vyvolaju porod a ze je uz 2 dni nevyspata....nakoniec dostala infuzku s oxytocinom a potom ju hodinu a pol monitorovali ci z toho budu kontrakcie..nic z tho nebolo takze vecer dostane cipok..a rano dalsi

bola sa ja kuknut na porodnej sale..aby sa pripravila ze co ju zajtra cakaa ze sa uz aj tesi
a teraz som s nou pisala ze garonke drzi palce a ze co sa predbieha 😉
a ze ked bude mat nieco nove tak da vediet 🙂 a praje pekny vecer

dugyna
15. feb 2010

lulu a kedy odfotis vecicky co si nakupila do albumu? 😉 a chybala som ti dnes? 🙂 😉 my sme spravili dnes s drahym vylet v prirode a potom sme boli v kine 🙂 a z kina sme sa zastavili na veceri 😉 takze super dnik 😉

a co ty lulu co si dnes porabala?

leni volala som na to cvicenie a povedali ze je vsetko na UT obsadene..

lenocka84
15. feb 2010

dugy to som si aj myslela

dugyna
15. feb 2010

nevadi pojdem nabuduce..aj tak rozmyslam nad tym plavanim 😉
a co svokra uz dorazila? 😉

lenocka84
15. feb 2010

nie
dojde az okolo 22:00

dugyna
15. feb 2010

fuha to dost neskoro dojde..asi bude aj z cesty unavena..a na kolko pride?
mozno dosla nakupit vnucatku 😉

lulu4
15. feb 2010

ahojte, ja uz okupkana, vlasky umyte, pozeram Panelak 😀

dugy: no tak chybala si tu, tak sme tu kazdy den vsetky a ked tu niektora nie je tak tu chyba 😀 inak to ste mali s drahym dnes super dnik... ja som bola v kine naposledy asi pred 2 tyzdnami na tej dobrej komedii s Meryl Streep
ja som nenakupila vecicky ale iba jednu tie dupacky 😀 tak sa z nich vytesujem... ja sa este krotim, este si hovorim, ze mam cas...

lulu4
15. feb 2010

dugy: jaaj a diky za info o rogi, ja som to asi fakt nejako prehliadla... tak to je sila potom s tym jej drobcom to sa drzi asi "zubami nechtami" v tom brusku, tak mu je tam asi dobre... 😀 ale ved ho oni dostanu von 😀
ok tak nas informuj, budeme cakat...

lenocka84
15. feb 2010

nie nie pride kvoli synovi lebo je veltrh prace, tak preto idu do ba
nakupovat nemusi nic, nepotrebujem to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre