Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tinkarisko
18. apr 2010

Uz nepiste take skarede veci bavme sa tu o krajsich veciach.

elko69
18. apr 2010

dobre rano babule,tak malinky sa konecne vcera aspon trosku ozval konecne...aj srdiecko mu bolo zevraj pocut a aj s atam trosku mrvil,som rada sak lebo posledne dni ani neviem skoro ze tam je...

veji no mas to krasavca ty doma,strasne je zlatucky...a ako spinkava???a ako papka??

dugyna
18. apr 2010

elko to som rada ze drobec sa vcera teda viacej pohybal 🙂

tadotami
18. apr 2010

krasnu nedelu vsetkym gulickam 🙂 ako mate? 😀

lutsine
18. apr 2010

pekne ranko 🙂

tadotami
18. apr 2010

uz ma krpec netlaci na mechur 😀 😀 😀 taka som rada,juj 🙂

elko69
18. apr 2010

dugy ani nevrav uz som bola z toho taka dost zla ze sa nehybe predsa len uz sme pri aciatku a keby s amalo nieco stat tak sa asi zblznim

dugyna
18. apr 2010

elko ale keby sa ti to nezdalo..nahodou..tak treba ist k dr. radsej ist 100 krat pre nic ako 1 neist...

ale viem si predstavit co si prezivala..nasa mala tiez take obdobie ze menej kopkala..a uz som z toho bola zla..tak jej moj muzik do bruska dohovoril ze ma poriadne maminku pokopat..a by si neverila..ale mala mi potom udelila par peknych sup 😀 tak som si vydichla..
lebo ja uz muzikovi hovorim ze mam hodinku v brusku..ona vzdy kope v rovnkay cas...

inak aj tebe sa niekedy vala maly tak akoby ti tahal nieco od pupka az mocovej rure..akoby sa mocovom mechure valala..to je dost nerpijemne..a vecra ju to poobede dost bavilo 😉

elko69
18. apr 2010

no sak to prave ze v poslednej dobe som citila skor ako by mi chcel mechur rozkopat a teda nie vonkajsok bruska ale do vnutra to slo...aj dnes rano sa trosku prevalil maly a mamina moja mi vcera pocuvala brusko a povedala ze pocuje bit jeho srdiecko...

dugyna
18. apr 2010

alko moze byt ze mali je otoceny navonok chrbatikom a dnu rucickami a nizickami a preto hocitis tak ze vnutri a nie navonok...
ked sa mi tak mala prevali..tak mam pocit ze mi vypadne z bruska..ale zase ja citim rukou na brusku ten jej chrbatik...

a pocula jeho srdiecko..alebo tvoje? ako nic v zlom..len ze ci isto pocula maleho..len niekedy sa moze stat..ze laik pocuje npr. ked meria niekomu pulz nahmata tomu druhemu svoj a nie jeho..

dugyna
18. apr 2010

elko to pocuvala fonedoskopom?

elko69
18. apr 2010

no zevraj jeho lebo skusala na viacerych miestach bruska a na jednom ho pocula dost silno...nie volne,od urciteho tyzdna je mozne ho pocut aj volne uchom iba...neviem ale od ktoreho...

elko69
18. apr 2010

no co mam tu mudru knizku o tehotenstve tak uz od 20 tt je tam pisane ze: Možno počúvat tlkot srdca, kto na mamickine brusko prilozi ucho, bude pocut srdce dietatka....

deina79
18. apr 2010

elko ja som mala ten isty problem, stale som bala ci bab je ok, malo som ho citila, stale spinkalo, aj teraz spinka skoro cely den, ale uz sa mi otocila a pohyby, resp kopance do rebra konecne citim 😀 , ale kum bola hlavickou hore, tak som necitila skoro nic, az do 32 tt, ale tych 10 pohbov denne co by si mala citit som veruze ratala, bala som sa tie, vydrz a vsetko sa pomeni, len netreba na nic zle mysliet 🙂

dugyna
18. apr 2010

tak ked ho pocula len na jednom mieste malo by to byt srdiecko maleho...ja mam doma fonendoskop..takze neviem ako je to s tym volnym uchom...a ani som to nepocula a ani necitala..

elko ak ho citis vnurti.. ze sa ti hrajka s mocakom..tak je podla mna ok

vejula
18. apr 2010

dugy je to pravda 😔

tinkarisko, nechcem strašiť, ale také bolesti som si do vtedy nvedela predstaviť...Lenže každý to má iné, ja mám asi moc pevne tie šlachy alebo čo... lebo ani sa mo nedalo dobre otvoriť, asi aj preto boli tie bolesti také príšerné... Aj mm ked ma videl, tak bol z toho total mimo... Ale niektoré kočky ani nevedia že rodili, je to indivindy. A sekcia - prvé dni boli ťažké, každý pohyb bolel ale o 3 - 4 dni to bolo už OK a teraz skáčem ako srna 😀 😀 😀 No nie ešte tak celkom ale je to OK 😉

Maličky je dobrý, spinká mi aj vyše 3 hodin, len niekedy máme problem sa prisať na bradavku 😒 a ja mám dopraskané cele bradavky takže boli boli, ale to všetko je nič oproti tej radosti ktoru mi maličký priniesol do života...Takže sa tešte 😵

dugyna
18. apr 2010

teda citala som ale iba fonedoskopom a testoskopom....nie volnym uchom, ale nevylucujem..ak je dobre ulozene babatko..ale 20tt sa mi zda moc skoro pocut srdiecko volnym uchom nakolko babtko tam ma dost volneho pohybu..a na stenu bruska sa moc neopiera

elko69
18. apr 2010

deina dakujem za povzbudenie,cez den ked sa hybem ho citim menej ako ked si sadnem alebo lahnem len stale nemozem len sediet alebo lezat a teda potom cakam vzdy vecer aspon co a ako,ja len dufam ze tym aky je velky ze to je len nedostatkom miesta ze uz tak nekopancuje ako inokedy...zas ekeby nieco nebolo ok tak by som ho vobec necitila,ani vcera vecer ani dnes rano,aj ked slabo ho citim ale citim....

dugyna
18. apr 2010

veji a kamilky si na tie bradavky neskusala? a este viem ze nejaka kocka spominala slivkovy lekvar namazt na bradavky...

a nevies co si im stalo? to je strasne smutne ☹ co sa im stalo.

dugyna
18. apr 2010

tak ked ho pocula len na jednom mieste malo by to byt srdiecko maleho...ja mam doma fonendoskop..takze neviem ako je to s tym volnym uchom...a ani som to nepocula a ani necitala..

elko ak ho citis vnurti.. ze sa ti hrajka s mocakom..tak je podla mna ok

elko69
18. apr 2010

dugy no ja neviem ja som len napisala co bolo v mudrej knizke,mne sa to tiez zda ze moc skoro tym volnym uchom uz od 20 tt...no s tym mocakom s aniekedy hra lebo sak vcera mi dal asi take rany donho ze som sa skoro pocikala v aute ked som sedela...

dugyna
18. apr 2010

elko aj ked ked upratujem alebo sme vonku smm tak malu tolk nevnimama ked kopancuje..viacej sit to uvedomujem ked sedim alebo lezim..ale ked sa vala po mechure to si uvedomim vzdy 😉

elko69
18. apr 2010

baby idem off na chvilu odpocinut a skusat ci maly bude kopancovat alebo sa vrtiet,sme sa teraz napapali tak by mohol zacat sa ozyvat....tak papa zatial 😉

dugyna
18. apr 2010

elko v pohode..ja viem ze si len napisala co bolo v knizke 😉 ....

to poznam..mna to prvy krat spravila vtedy co sme mali s babami stretko..skoro som sa v tej restike pocurala...a az slzy som mala v ociach

elko69
18. apr 2010

no ved to ze ked chodim alebo robim nieco tak maleho to asi skor uspava a necitim ho vtedy tolko ako hovoris aj ty...

dugyna
18. apr 2010

pa elko

dugyna
18. apr 2010

najvic ju bavi kopancovat ked sa ucim ..alebo som pisala diplomovku to mala diskoteku celu noc skoro..asi mi fandila 😀 a este s oblubou kopka ked si vecer lahneme ze ideme spat..tak niekedy az tak ze nemozem zaspat 😀

vejula
18. apr 2010

dugy ešte sa to prešetruje, takže nikto nevie čo sa stalo

dugyna
18. apr 2010

aj tak je to strasne ☹

veji inak je s teba krasne maminka 😉

tinkarisko
18. apr 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre