Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
26. apr 2010

presne ako elko pise, maly to citi...

elko69
26. apr 2010

a ked budes aj ty kludna a v pohode vnutorne aj ked je to asi velmi tazke tak aj malicky bude dobrucky a bude sa citit dobre.... 😉

camilla_1
26. apr 2010

😅 ahoje kocky cakame babetko v novembri dufam ze to coskoro zbehne 😵 ..... tiez mate problem so spankom? ja koncim tretim mesiac ale uz teraz nespim 😒 co bude v osmom ? 😅

elko69
26. apr 2010

dobru nocku baby

elko69
26. apr 2010

camila v 8 sa veru nevyspis ked sa maly alebo mala rozhodne ze spat nebudes..hehe ked to zacne riadne kopat tak spanku si moc neuzijes,ale je to krasny pocit citit v sebe toho cloviecika maleho zase...tak drzim palce nech ti to rychlo ubehne vsetko 😉

gali
26. apr 2010

dobru noc, elko 🙂

camilla_1
26. apr 2010

elko dakujem za povzbudenie hehe 😀 ,mne je to dokopy asi jedno ked uz teraz nespim myslim ze sa vyspim poriadne az na vianoce hehehehe ked mi manzel s malickou pomoze samozrejme ze musi lebo ho vymenim :DDD

gali
26. apr 2010

ahoj, camilla 🙂
hm, tak na zaciatku som nechapala o com vsetky hovoria, ze su ospale... som spavala 4h a aj to, ze hura idem spat. Potom ako prisiel druhy trimester ma hocikedy poobede odvalilo a pochopila som o com hovoria... Teraz je to uz ako-tak skoro v normale, ale asi aj tym, ze musim pracovat, tak si nejak ten den neuvedomujem ako leti. Takze pekne si uzivaj kazdu chvilu, lebo nikdy nevies co ta caka druhy den 😉

lenocka84
26. apr 2010

baby ja sa snazim, len aj ta bolest mi v tom brani

mozno dugy by vedela poradit, ci OXYTOCIN moze pomoct, a v akej forme to je

dugyna
26. apr 2010

vefi ano osmeho 😉

miska pokial ju dr videl na sone a mala ma dobru hmotnost a je zrela..tak ju to nema ako ohrozit...ako urcite je lepsie prirodzene...sak mala sa vypyta ale miska ako pises ze tam mate takych masiarov tak asi aj ja by somzvazovala tńad tym ked ma niekot sluzbu...ak teda budes otvorena na tych 5 ..tak je v pohode ked ti vyvolaju porod a odrodi ta dorby lekar...ako nejaky masiar..

miska a to CTG ti ako dopadlo...? co ti povedali...?

dugyna
26. apr 2010

miska dufam ze si nasla co som ti napisala 😉

dugyna
26. apr 2010

lenocka co s oxytocinom? nejak mi nieco uslo...sorry

lenocka84
26. apr 2010

niekde som citala ze sa pouziva k liecbe sitia
ale teraz som nasla nazory ze skor homeopatika arnika montana bud 9CH alebo 15CH
a ze je tiez dobry gel z dubovej kory
tak sa pytam ci o niecom nevies

dugyna
26. apr 2010

lenocka tak som ti to kukla..nakolko som o tom nepocula ze by sa na takuto funkciu oxytocin vyuziva..ale ani v knihe taketo jeho vyuzitie nepisali a aj podla zlozenia aindikacnych skupin nie....
ono sa vyuziva pri porode potrete nadrziavanii mlieka n azacitaku sestonedelia, pri predmenstruacnej tenzii..ale nikde sa nepise o vyuziti zmiernenia liecby bolesti...
a nakolko je to hormon...tiez to nevychdza z povahy tejto latky ze by take nieco robila...a ani by som sa nepchala hormonmy zbytocne

co ti mozem odporuvit tak tie homeopatika a niekolkokrat denne sa umyt zo spodu kamilkovym cajom..a co najviac zo spodu vetrat rana sa najrychlesjie hoji na vzduchu...
ta dubova kora moze byt tiez dobra ...ale kamilky by som skor..

a na sedenie odporucam kupacie koleso..

inak na mlieko je dobre homotaikum ricinus comunis CH5...

lenocka84
26. apr 2010

dugy na mlieko som to uzivala, 3 dni,a teraz odsavam 1liter denne, myslim ze to staci 🙂

no skusim ten dubovy gel, lebo bolest je neznesitelna, a nejako viac sa to rozbolelo, co som si myslela ze sa to uz zlepsi
a btw nevies ako dlho su tam tie stehy? kedy sa to rozpadne?

dugyna
26. apr 2010

leni super to staci 😉 mozno budes moct este aj darovat pre ine deticky mliecko 😉
a nazapaluje sa ti rana..ked hovoris ze je to horsie...skus aj tie kamilky staci cajik a tym sa poumyvat..
a na bolest je tiez homeopatikum ale neviem ten nazov...
stehy leni 14 dni az 3 tyzdne..zavisi od imunity

lenocka84
27. apr 2010

dobre ranko

dugy na tie stehy pouzivam oplachy rosalgin, tak snad sa zlepsi, a tie homeopatika sa volaju arnika montana 9ch alebo 15ch
tak to dnes idem zhanat, dokonca som nasla ze aj ten gel z dubovej kory pomaha, tak teraz ale neviem ci sa tym mozem kludne namazat alebo ako
uvidime, vcera som kvoli tomu lietala po nete ako blazniva

liv1
27. apr 2010

Caute babulky, tak som uz spat, vcera som sa vratila z nemocky. Ako sa mi mate?

Leni musim ist uz konecne kuknut toho tvojho drobca, este som nevidela fotecky 🙂

Dugy ake bolo stretko?

vefi89
27. apr 2010

dala som nové fotky 😉
inak pekný dník prajem, aj keď zamračený 🙂

vefi89
27. apr 2010

leni a s vetraním súhlasím, ja som robila tak, že keď malý spal, som si dala pod seba len podložku a ležala som s holou 😉

vefi89
27. apr 2010

liv prečo si bola v nemoccke???????????????????????,, 😕

liv1
27. apr 2010

Leni kraaasnucky je ten vas malinky. Taku pusinku nadhernu, no ozaj sa vam vydarila.

Vefinka ako sa mas? Dlho som ta nepocula 😉 aj tebe pekny dnik, idem kuk aj tvoje foto

vefi89
27. apr 2010

liv, celkom oki, len som sa na prd vyspala, takže poobede si asi zdriemnem s drobcom 😝

liv1
27. apr 2010

Vefi kukla som foto, ako malinky rastie je naaaadherny. Taky usmiaty vyphodkovany, urcite mu je velmi dobre 🙂 .

Tvrdlo mi brucho a bola som u dr, ta ma poslala na kramare, tak som si polezala za to tvrdnutie a nieco s krckom, tak musim oddychovat, pn, az do konca tehu 😒 . Nuz ale co by som neurobila kvoli malinkej, no nie? 😵 Necakala som ze takto skoncime, ale asi som to prehnala pri prerabke. Ja som ani nic tazke nenosila, ale asi proste ten stres, namaha, zle vyspatie, asi tak.

jjana17
27. apr 2010

dobre ranko,
liv tak budes doma radsej ako by si mala nieco prepisknut..inak strasne vela tehuliek co poznam su doma ze nemaju bezproblemove tehu

vefi89
27. apr 2010

tak skoto ti brucho tvrdne??? 😲 ty si davaj na seba pozor, aby sa nieco nestalo, lebo pridem a prehnem ta cez koleno 😀 😀
to aka robota ti bola prednejsia ako drobec???nechcem pocut, ze nieco robis.....budes len sediet, lezat a pisat tu na koni 😉
ale teda vsetko je v poriadku?nic nehrozi??

jjana17
27. apr 2010

baby a ako vlastne to tvrdnutie brucha prebieha mna sa to pytala doktorka a ja ze nemam nic take, ale vobec neviem ake su priznaky toho alebo co citite ked vam tvrdne brucho

vefi89
27. apr 2010

janka, jasne, ze to citis, teda ja som to nie velmi,ale bol to pocit, akoby si bola strasne nafuknuta a aj na dotyk ostane to brucho uplne tvrde

liv1
27. apr 2010

vefi to mi hovoris ty, ktora si sa nezastavila do konca tehu? 😀 😀

no musim lezat. ale stretla som sa v tej nemocke so vselicim, clovek si cely cas mysli ze jemu sa to nestane, ze vsetko je ok, a zrazu bum. a boli tam teda vselijake pripady. nie nadarmo sa hovori co sa v tehu ma a co nie. niekto moze cele tehu skakat po plafon a nic, a niekto sa len zohne a je zle. ale dobra skusenost ta nemocka, bola som na oddeleni sestonedelia, tak som tam vselico videla, nebude mi to potom take cudzie.

vefi hrozi ze sa to zopakuje, preto pn. nasledok je skrateny krcok, potom sa zena moze otvarat a to uz je zle, hrozi predcasny porod al. to druhe co ani nevyslovim, kedze som v stadiu akom som... treba si na seba davat proste pozor a v ziadnom pripade sa nepremahat, nenosit nakupy atd. aj ked ste v poriadku. 😵

liv1
27. apr 2010

inak keby vtedy lucy ked bola v 16tt nepisala ze jej tvrdne brucho a dostala od dr magnezko, ani by som nevedela ze nieco nie je ok....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre