Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
27. máj 2010

@jjana17 ja tak hladam mobil..hihi len ten sa da przvonit aspon..hihi hadam to po porode pominie vsetko...

dugyna
27. máj 2010

@jjana17 preto ze viem rizika tak by som spontanne KP nesla rodit..

jjana17
27. máj 2010

@elko69 tak tomu verim,,

@dugyna ved ano,,,,,to mas pravdu

elko69
27. máj 2010

@jjana17 a ked nie?????????????sakra 😒

elko69
27. máj 2010

no idem ja zehlit,ozvem sa neskor..

dugyna
27. máj 2010

pisala jane..takze najprv co vsera lebo asi som zabudla napisat..- vcera malicka bola vcera pod lampou nakolko ma zlatcku, a inak ze po tom cisarskom potrebuje zo vsetkym pomoct..z cely den bola s nou sestra v nemocke a starala sa a pomahal jej..ze nevie ani malu zdvihnut., ani prebalit ☹ aspon ze na wc si zajdem..a vsetky pozdravuje

dneska pisala- ze uz vie aj malu pestivat!ale ze musela odsavat lebo sa malej nechcelo papat, dufa ze je to len tym ze je malicka unavena zo zltacky. a ze keby rodila normalne tak uz zajtra by isla domov..ale takto tam musia ostat do PO asi, ale zase je rada ze malicka ostane pod dohladom koli tej zltacke. a vsetkych vas pozdravuje

mirka sa zatial neozvala

yokralovnayo
27. máj 2010

@elko69 ja mam podla ultrazvuku skorsi a podla PM o 3tyzdne neskor 😎

yokralovnayo
27. máj 2010

@elko69 pohlavie nebolo vidiet.. lebo moja doki nema v ombulancii sono.. takze som bola zatial len 2rat a to sa vtedy krutilo 😀 takze nebolo vidiet

lenocka84
27. máj 2010

leveretka porodila, dcerka Zoe, 16:45, 51cm a 2,98kg
gratulujemeeeeeee

elko69
27. máj 2010

@yokralovnayo aha lebo mne dr.tiez povedal v 30 tt ze je maly velky ako v 33 tt podla ultrazvuku,ale termin mi teda neposunul nijako zatial..a kedy si bola na sone naposledy??ja v 6, v 12 v 20 a v 30 tt a teraz az v nemocnici v 36 tt,a teda v 20 tt sa chvalabohu maly ukazal..a 3D ste neskusali??aj tam som ja bola v 23 tt a tam mi to iba potvrdili..podla mna to stoji za tie peniazky a ist tam..

elko69
27. máj 2010

@lenocka84 mame tu dalsie babetko?a take cerstve,par hodinove??waw tak gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

dugyna
27. máj 2010

@lenocka84 leni oddkaz ze srdecne gratulujeme a nech si uzviva maminkovanie 😉 a isli ako nakoniec prirodzene ci cisarskym?

deina79
27. máj 2010

@leveretka gratulujem 😉 😉 , juj tesim sa s vami velmi 🙂 , vela zdravicka 😉

elko69
27. máj 2010

Baby aj vy mate uz tolko mliecka toho pociatocneho???sak ja mam kazdu chvilu flaky na tricku a ked si prsnik stisnem tak mi az strieka,to asi je dobre a jakubko bude mat asi aj co papat,ze?

lenocka84
27. máj 2010

leveretka sla nakoniec normalne, co som aj rada
akonahle nieco bude dam vediet, pozdravy odovzdam

dugyna
27. máj 2010

@lenocka84 leni ze aj kocky z temy porodnica v BS gratuluju a pozdravuju

kocky mirka je v poriadku infuzka zabrala..do pondelka by ich chceli este nechat kinderkovat 😉

lenocka84
27. máj 2010

odovzdaaaam dugy

barbyes
27. máj 2010

ahojte
leni, môžem sa Ťa niečo opýtať? čo všetko treba vybavovať po narodení bábätka a ako urgentne?? lebo som z toho mierny debil. čítala som, že trvalý pobyt treba nahlásiť do 3 dní, ale na základe čoho keď rodný list budeme mať až po nejakom týždni...a tak isto sociálka, poisťovňa a ja neviem čo ešte všetko 😒

lenocka84
27. máj 2010

barby nestresuj, rodny list ti daju cca do 3-4 dni
k nemu ti daju ziadost o prispevok na dieta, na urade prace, soc.veci a rodiny ti dajud alsie tlaciva, k prispevku
po 28 dnoch das potvrdit pediatricke, svojmu gynekologovi a das zase na urad
socialka podla toho ci si zamestnana, alebo szco
ja viem len szco

elko69
27. máj 2010

ok babule idem uz off ja..pekny vecer este prajem...papa

barbyes
27. máj 2010

@lenocka84 nám vraveli, že ho vystavia až tak neskôr...a trvalý pobyt ste mu kedy nahlasovali? ja som bola zamestnaná tak to zistím niekde inde..a ďakujem

lenocka84
27. máj 2010

@barbyes ja som mala za 3 dni
treba si volat na matriku a overit
a socialku by ti mal poslat zamestnavatel

barbyes
27. máj 2010

@lenocka84 zamestnávateľ posielal iba ohľadom materskej, všetko ostatné si budem musieť riešiť sama..ani neviem čo tám ísť vlastne nahlásiť 😒 ale tak zistím...samé papierovačky....sa na to neteším 😒

barbyes
27. máj 2010

musím sa ísť venovať mužovi. pa-pa

mimi21mimi
27. máj 2010

dobry vecer... je tu este niekto vobec?

tadotami
28. máj 2010

ahojte 😀 vsetky este spite?vylezte z postele ved vonku svieti oskar 😎

mimi21mimi
28. máj 2010

@tadotami ahoj ja som tu uz hodinu.. len som nepisala, kedze tu nikoho nebolo :P ... manzel zaspal do prace tak som pospala dlhsie... ale sak tak mu treba.

tadotami
28. máj 2010

ja som si urobila konecne hemendex a bola som v obchode lebo dnes mame bryndzove halusky.

mimi21mimi
28. máj 2010

dobru chut... ja tiez ranajkujem hemendex... sice nanho nemam vobec chut, ale neviem co ineho by som si dala 🙂

happy8051
28. máj 2010

baby, vy zvladate jest nieco ako hemendex? 🙂 ja by som si dala tiez, ale od zaciatku tehu take nehrozi... budem si musiet pockat nan az po porode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre