Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
28. máj 2010

@happy8051 nooo nemam problem 😀 tie prve mesiace som ale nemohla... teraz som sa uz rozbehla ako nic 😅

happy8051
28. máj 2010

dnes som prisla na to, ze prvy trimester mi ubiehal nejako rychlejsie... teraz akoby som stala na jednom mieste 😉 tak dufam, ze sa to zas pohne... 🙂
mimi21mimi pozeram, ze ste uz vybrali pre malicku definitivne meno 🙂 to druhe co si mala dam ja, ak bude dievcatko 🙂

mimi21mimi
28. máj 2010

@happy8051 to druhe myslis Natalku alebo Emu? 🙂 Lebo mali sme este tieto varianty.... ale kedze su moc pouzivane, rozhodli sme sa pre toto - ono to vlastne bude Mia, ale tak oficialne, nech su vsetci v rodine spokojny bude Miroslava.

happy8051
28. máj 2010

Natalku myslim... 🙂 mas pravdu, ze to meno teraz strasne fici, ale kedze som ho mala vybrate uz par rokov predtym ako som bola vobec tehu, nevzdam sa ho 🙂
dobre ste to vymysleli, nech je v rodine vseobecna spokojnost 🙂 obcas je s terajsimi menami problem 🙂 Mia je super meno, len by mozno nebolo take super pre kazdeho... ked to moze byt Miroslava 🙂

mimi21mimi
28. máj 2010

@happy8051 preto sme to dali tak, akoze sa vola po mne 😀
ja som zasa chcela vzdy mat malu Emu... ale kedze to je fakt moc pouzivane, vzdala som sa toho mena .... ked sa budes hrat vonku a budem na nu kricat z okna, tak aby mi neprisli domov dalsie styri deti 😀

f.mima
28. máj 2010

ahojte, chcem vás všetky poprosiť o radu, máte niektorá skusenosti s bylinkou pyštek lekársky? môže sa mastička z tejto bylinky používať počas tehu? som prvý krát tehu a vobec netuším či by to neublížilo bábu, dakujem za všetky dobre rady

happy8051
28. máj 2010

@f.mima skus ist do temy "dakujeme annag" tam bude niekto urcite vediet 🙂

elko69
28. máj 2010

@tadotami ja uz som aj oprala a vyvesala na slniecko nech s ato pekne preschne,a uz som aj bola v obchodiku aby sme mali co papat n aobedik..dnes mi ma prist este jedna perinka tak cakam kedy mi dotycna pani co ich predava zavola,lebo mi ju ma doniest osobne...

yokralovnayo
28. máj 2010

@elko69 ja som bola na sone naposledy v 20tom a teraz pojdem za 3 tyzdne v 30tom tyzdni... a na 3D sme neboli.... ja chcem radsej prekvapenie 🙂 ale fotku normalne mame zo sona...

elko69
28. máj 2010

@happy8051 to aj mne rychlejsie siel ten zaciatok asi tak do 20 - 25 tt a teraz mi to ide akosik pomalsie vsetko...to uz asi tie posledne dni...
@mimi21mimi takze uz to bude 100% Mirka???ty rodis v TT ze?ty aj budes chodit na poradnu do nemicnice alebo si to Štrbo vsetko robi sam az do konca tehu??

mimi21mimi
28. máj 2010

@elko69 Do nemocnice.... teraz deviateho idem uz k Strbovi na poslednu poradnu... inak ty uz do nemocky chodis, ake to tam je? Dlho sa caka?

lulu4
28. máj 2010

@tadotami dakujem ze si na mna myslela pocas skusky, v pondelok treba zase drzat palce rano o 8:00 😀

elko69
28. máj 2010

@yokralovnayo aha tak s amozno uz ukaze teda co to je...

dugyna
28. máj 2010

caute baby pisala janefonda ze zajtra ich uz pustia domov, malicka stupla na vahe,ze moc sa nevyspala ale za to ju vykrmila, kazde 2 hodky. a ze dnes je hore od rana bieleho.

mirka bola rano na CTG nebolo nic moc...a teraz cakala na dalsie a ze co dalej...

lulu4
28. máj 2010

Ahooojte, uz sme doma z OCTG testov, zvladli sme tu hnusnu sladku zbrndu a este aj poradnu sme mali, sme o tyzden vacsi, mame 1142 g a mamicka sa velmi tesi 🙂

elko69
28. máj 2010

@mimi21mimi no ja som bola teraz v ut 1. krat a teraz v utorok dalsi idem 2. krat,ja chodim k tomu dr. co som sa s nim dohodla takze mna si dal na urcitu hodinku a ked som tam dosla,zobrala ma sestricka jeho, dala ma n atie pasy kde som bola asi 15 min kde pozerali cinnost maternice a srdiecko maleho a ked sa pohol tak som stlacala taky spinac...a potom mi robil ultrazvuk, pytal sa ma na par veci ako sa mam a tak a to bolo vsetko ,ani ma nepozeral zo spodu,asi este nebolo treba ked maternica nevyvijala nejaku cinnost teda neboli tam kontrakcie a teraz uz ma hadam kuk aj zospodu...a to bolo asi tak cele vysetrenie,ale bala som sa toho,taky zly pocit som mala z toho najprv..ale pohoda...

tadotami
28. máj 2010

@elko69 dnes volako nestiham ☹
@lulu4 to vies ze budem drzat 😀 zmaknes to 😎

lulu4
28. máj 2010

@dugyna dakujeme za infosky Dugy, ty nasa informatorka 😵 a Mirka je doma ci rovno si ju nechali v nemocke a preco jej davali tu infuzku co sa jej pohorsilo? no tak ci vydrzi do toho pondelku ako by chceli lekari, ci nebude aj ona uz pocas vikendu maminou 🙂 ale tak tam uz by nemalo nic hrozit ved aj tak ma termin 7.juna co je uz o chvilocku... pozdravuj ich ak si s nimi budes pisat

elko69
28. máj 2010

@lulu4 no tak potom super..pekna vaha...aj my sme vacsi,sice o 3 tyzdne ale tak co uz... 🙂

elko69
28. máj 2010

@tadotami tak odpocivaj ked sa ti nic nechce...

lulu4
28. máj 2010

@elko69 noo teda tak vy o 3 tyzdne, tak mozno sa valibuk aj von vypyta skor, ved uvidis, hlavne, ze mu je v tvojom brusku dobrea a rastie pekne a to zrovna ty si vela ani nepribrala a aj tak ako je dobre ziveny 😵 ja som bola dnes na tej istej vahe ako na poslednej poradni z pred 5 tyzdnoch absolutne sa mi to neposunulo, ako ja som len rada, hlavne, ze maly rastie ako ma 😵

jjana17
28. máj 2010

ahojte ,,,,,,tak som tu konecne,,,,,mm je doma tak sme trosku behali po meste, ale fakt len trosku 😎

mimi21mimi
28. máj 2010

@elko69 chodi sa presne kazdy tyzden? Lebo ako tak rozmyslam, prvy julovy tyzden (od soboty do soboty) chceme ist do Tatier, tak dufam, ze s tym nebude nejaky problem :-/ kvoli tym poradniam.

tadotami
28. máj 2010

@elko69 nie ze nechce ale mam toho aj na tri dni ☹ od 5tej som hore a makam 😅

elko69
28. máj 2010

@lulu4 no ale tiez mi najprv tvrdil ze je len o 6 dni vacsi a neskor mi povedal ze az o 3 tyzdne,takze sa stihol este zvacsit 😀 ale nevadi,no uz sme pribrali 9 kg a este asi priberieme urcite,len ta sestricka v nemocnic ma zle odvazila takze teraz n aporadni jej to musim povedat ze ked som sa odvazila doma mala som o 2,5 kg menej ako ona namerala,sak som sa aj zlakla ze som behom 2 tyzdnov pribrala 3 kg,sa mi to nezdalo...a ty si kolko zatial pribrala?

elko69
28. máj 2010

@jjana17 to poznam uz aj ja len velmi malo beham..
@mimi21mimi no raz za tyzden do nemocnice a potom myslim ze ked si uz v tom 40 tt tak co som mala kamosku aj sestru tak bola v pondelok, v stredu a aj v pia..asi podla toho ci zena uz prenasa a musi sa sledovat castejsie..
@tadotami fuha tak to nezavidim,ja osm si privstala ale tak ajtak som celu noc skoro nespala,chodila som na WC a potom mi bolo akosik blbo a este aj zle sny do toho,no super a mm bol v praci a ja sama v postely...

baby mna boli hrdlo...myslite ze mozem tie cuclacie tablety??

tadotami
28. máj 2010

no dobre baby,idem do zahrady papriku posadit,zatial sa operie,vyvesim na balkon a mozem detsku povysavat.potom slaninu osmazit na halusky,prevliect paplony,vydrhnut vanu,ist pre tamarku,pozehlit................majte sa zatial

elko69
28. máj 2010

@tadotami ty nezder sa od prace!!!!!!!!!!!

jjana17
28. máj 2010

@tadotami no tami ako trosku s mierov,takymto stylom zachvilku porodis, zvolni tempo
ja som vcera isla vysavat ale zacalo mi tvrdnut brusko tak som to nechala na mm,,,,

mimi21mimi
28. máj 2010

@elko69 taaak to budem asi v nejakom 36-37tt ... neviem presne, snad mi to podari nejako vybavit... aby som tam sla trebars v piatok... potom cely tyzden nie... a potom az v pondelok 😀

elko69
28. máj 2010

@mimi21mimi no ja osm tam bola ked som zacinala 37 tt..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre