Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
28. máj 2010

@elko69
@jjana17 baby pohoda.zatial krpec neprotestuje.tak utekam.majte sa

jjana17
28. máj 2010

@tadotami ale aj tak davaj si pozor

jjana17
28. máj 2010

Aky klud tu ostal, kde ste sa vsetky stratili,,zeby cas obeda 😀 😀 😀 😀

elko69
28. máj 2010

@tadotami ok ale ak by zacal protestovat tak skonci...tak papa zatial

elko69
28. máj 2010

@jjana17 no ja asi za chvilu pojdem obedik nachystat...ale som tu zatial

jjana17
28. máj 2010

@elko69 aj ja pojdem pozohrievat ,,,,a poobede sa vrhneme na upratanie bytu nech mame volny vikendik,,,,ked mam aj pomocnika doma sa mi to lepsie

liv1
28. máj 2010

@lulu4 jeeeeeeeeej vy uz mate tolko kil, to je priam uzasne. potisku zavidim 😉 , dufam ze aj my sa tam rychlo dostaneme 😀
aj ja som dnes mala ist na tu glukozu, ale strasne skoro som bola hore a bolo mi zle od hladu, tak som sa na to vykaslala a pojdem v pondelok alebo utorok. inak lulu to oni ti to tam namiesali, ci to si mas spravit doma sama? mam ten prasok akurat.
a inak ako sa mas? co skuska?

jjana17
28. máj 2010

dobre kocky idem ja off,,,,,tak zatial

elko69
28. máj 2010

@jjana17 no ja som vcera umyla aspon zem a nemam tam ani nic ine kedze uz som si poprala 3 pracky,teda aj postelnu bielizen som vymenila,aj zavesy som oprala a uz zavesila aj,prach mam utrety,tak uz len postel dat do poriadku po manzelovi ked vstane z postele..tak papa zatial

elko69
28. máj 2010

@liv1 ty si kolko zatial pribrala?

liv1
28. máj 2010

@elko69 myslim ze okolo 3,5 az 4 kila. ale uz 2 tyzdne som sa nevazila tak neviem presne..

elko69
28. máj 2010

@liv1 waw tak toje dost malo,ale moja sestra pribrala len 6 kg za cele tehu takze to asi neni az take zle...no niekto ma to stastie ze moc nepriberie veru..

juj uz mi dosla zavinovacka tak som ju hned supla do pracky ked je tak pekne nech sa pekne vyschne na cerstvom vzduchu..

liv1
28. máj 2010

@elko69 tak ty si aka akcna tolko veci porobit, ja uz tak tuzim po upratovani ze az 😅 doslova...
inak s tymi kilami a v suvislosti s lulu som pisala preto, ze jej malinky ma uz cez 1100 gramov. az teraz som pochopila preco sa ma pytas na tu vahu 😀 . ja cakam ako na spasenie, nech je malinka stale vacsia a vacsia ked mam tieto problemy, potom som kludnejsia..

liv1
28. máj 2010

@elko69 tak ja som schudla prvy trimester 3 kila. takze odvtedy som nabrala celkovo 6,5. ale to sa nepocita takto ze vraj, ale od vahy pred tehu. a podla tabuliek som v norme stale tak pohodka. len ako viac lezim, tak sa mi to uklada vselikde nerovnomerne, ocakavam ze to pojde po tehu trochu tazsie dole. hlavne mi velmi chuti jest a vobec sa nehybem. 😒 ale tak co uz, hlavne nech je malinka tam kde ma byt az do konca tehu 😵

elko69
28. máj 2010

@liv1 ked ja neviem akosik odpocivat,my uz vsetci nadavaju za to 😅 a teraz ides kedy na sono teda kedy ti povedia ako je uz velka?

vefi89
28. máj 2010

ahojte 🙂
čo máte nové???
my sme dnes boli očkovať 😒

lulu4
28. máj 2010

@liv1 no veru rastieme pekne, ja som bola taka stastna, ze bolo vsetko v poriadku, aj tlak, moc, vaha stale na tom istom, krcok mame pekne zatvoreny... no len to tvrdnutie bruska niekedy, tak mam viacej oddychovat, nenamahat sa a kupit si magnezium - ved klasika 😀 som pysna na nasho drobceka aky je super, aj vcera, ze pekne vydrzal so mnou od 14tej do 20tej v Trnave na skuske, v pondelok nas caka dalsia tak drz prosim palce...
s tou glukozou, no ja som to mala v lekarni uz pripravene a namiesane vo flasticke, cize mna ked si sestricka zavolala dnu, zobrala mi najprv krv, potom som si do tej flasticky mohla vytlacit polku citrona co som si priniesla zo sebou a vypit hned, som to exla ako sa povie co sa s tym budem po duskoch ale ten citron pomohol trosku dalo sa to prezit, ale v cakarni mi uz nebolo vsetko jedno lebo ja nejedavam na rano nic sladke a ked sa nenajem hned ako vstanem tiez mi byva zle, chvilkami take navaly isli na mna aj sa mi dva krat do krku taka kyselina vratila ale citala som si casopisy a preslo to rychlo, medzi tym som mala aj poradnu... da sa to zvladnut neboj.. tak drzim ti palce na pondelok a potom daj vediet co a ako..

liv1
28. máj 2010

@elko69 naposledy mi povedali ze ma 700 gramov, to bolo asi pred 2 - 3 tyzdnami. teraz asi az na ultrazvuku co sa robi v 30tt
tak ty uz si v 37tt mozes dovolit neodpocivat. 😉 keby sa Jakubko narodil, uz je to uuuuplna pohodka.

@vefi89 vefinka ahoj. ako to maly zvlada?

vefi89
28. máj 2010

neviete čo je smirkou?ak som dobre kukala, posledne tu bola v stredu 😕

elko69
28. máj 2010

@vefi89 ahoj zatial nic nove myslim teda 😅 juj ockovanie??to asi nebyva moc prijemne ze???a ako to misko znasa?neni zly nepokojny?

lulu4
28. máj 2010

@elko69 ved ani ty si vela nepribrala... no mne sa vaha drzi na 4 kg navyse od zaciatku tehu, a to od minulej poradne do tejto co bol medzi nimi odstup 5 tyzdnov som absolutne nic nepribrala co je super... len tak dalej 😀

vefi89
28. máj 2010

@liv1 zatiaľ vyzerá že dobre. len neviem ako dlho môže trvať kým sa dostaví nejaká reakcia, teda ak sa vôbec dostaví. 😅 očkovali do oboch nožičiek. pri prvej asi ani nevedel, bez náznaku reakcie a pri druhej začal vrešťať...ale keď som ho nakojila, tak už bolo dobre..tak možno to bol iba hlad 😀

lulu4
28. máj 2010

@vefi89 Dugy dnes pisala, ze bola na infuzke ale neviem co jej bolo, ze ta zabrala a ze do pondelka ju chcu nechat este kinderkovat ale ze bola na CTG ze boli zle ci co tak ze dnes ide este raz... no nema to jednoduche mozno uz co chvila nebude kinderko 😕

vefi89
28. máj 2010

@elko69 teraz spinká, tak neviem aký bude keď sa zobudí 😅 ale mrzutý je aj tak stále pre zúbky 😒

a vy čo nového??

lulu4
28. máj 2010

@vefi89 no hadam nebude mat prudku reakciu na ockovanie, kamoskina mala mala brutalne teploty, no nic prijemne, prajem vam aby ste to dobre zvladli a nech je to v poriadku

elko69
28. máj 2010

@liv1 aha tak to uz bude vacsia drnda mala 😉 no veru my uz sme riadne donoseny myslim takze by sa asi ani nic nestalo,sak v utorok mal 3200 g uz 🙂

vefi89
28. máj 2010

@lulu4 no keď príde mm dom, tak jej zavolám že čo je s ňou ak sa dovtedy neobjaví...chudinka, ju musia stresovať...aj tí lekári ako nahlavu 😠 ale ďakujem za info 😉

vefi89
28. máj 2010

@lulu4 ďakujeme 🙂 zatiaľ to ale vyzerá dobre, nemá ani teplotu, ale teda hneď ako sme prišli domov som mu dala nurofen a obklady, a teraz ani nevidím, kde ho to pichali...tak to je dobré...len neviem či sa to ešte môže nejak zhoršiť 😕

liv1
28. máj 2010

@lulu4 tak super ze mas v poriadku dalsie vysetrenia, super 😉 .
ja uz konecne viem co je to s tym mojim krckom, to ani nie krcok, ale tzv. cervix skore mam cislo 2, v tehu knizke je 6 veci co sa hodnoti cislami tak 2 mam zvysene...
no ja mam len prasok tusim v krabicke, tak neviem. fuj ale vypit to snad ani nebude problem, ale ja tiez hned rano ranajkujem a neviem si to tam predstavit. to len ze vstanem, rychlo tam pojdem a nejak to prezijem. len dnes som bola hore uz o 5, o 7 somt am mala byt a este 2 hodky cakat, no to by asi neslo.. 😒
tak budem drzat prstenky na pondelok, vidim ze to zvladas lavou zadnou 😉

tadotami
28. máj 2010

paprika zasadena......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre