Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
2. jún 2010

@zuzumajko drzim palce urcite to bude ok kazdy lekar ma asi inu taktiku 🙂.. Kolko si pribrala?

dugyna
2. jún 2010

@tadotami este mi napadlo ze tie tvoje opuchy viecok co si pisala mozu suvisiet aj s oblickami tak aj to povedz dr..neviem ci mas aj opuchy noh..a ci nemas aj bielkoviny v moci..

drzkosa
2. jún 2010

@dugyna ahojky ty to uz mas tiez za par pozeram 🙂

janefonda
2. jún 2010

@drzkosa dakujem ti za pochvalu. Vonkajsia rana po sekcii neboli, ale vnutorna na maternici to uz hej. No ale naozaj je to kazdym dnom lepsie. Aj ked mam zakazanu cinnost na 4-6 tt zatial. Cize ziadne natahovanie sa, upratovanie ani nic. Pretoze som mala aj trhlinu na maternici, cize ju mam situ na dvoch miestach 😒
A co tebe sa ako dari v tehulkovani?

drzkosa
2. jún 2010

@janefonda no nevolnosti mam ale da sa to zniest a priberam pekne 🙂 ale nevadi teraz to neriesim... Inak vsetko je ok ale vies tie obavy su stale uz by som chcela mat ten 3. mesiac za sebou

dugyna
2. jún 2010

@drzkosa este su tu kocky predo mnou 😉 najpr barby, elko , riag a az potom som narade ja 😀

dugyna
2. jún 2010

@elko69 nie nemala by si ist cvicit dneska este radsej..nechaj si to na buduci tyzden. a ako poradna 😉 uz sa otvaras?

janefonda
2. jún 2010

@drzkosa nevolnosti boli aj u mna, ale neboj bude dobre. A presne viem ako som cakala uz na 4. mesiac. Ale tak tyzdne ti pekne pribudaju a ani sa nenazdas a budes v 20tt, potom v 30tt a nakoniec v 40tt. Ja som sa dockala aj 42tt 😉

janefonda
2. jún 2010

@dugyna cauko, tak my uz skusame latkovat 😅

lusa889
2. jún 2010

@janefonda to je super ze tiez kojis, som nejak zabudla ze mala mala tu zltacku tak preto prikrmujete, ale hlavne ze papaka a pribera 🙂 No fialovu vodicku na vytieranie ustociek nepouzivam, nedala mi ju lekarka a ani poriadne neviem preco sa to robi? tebe to dali v porodke alebo lekarka? naco to je dobre? uska cistime kazdy vecer po kupkani aby jej nahodou vodicka neostala a aby potom neprechladla. Nechtiky som uz strihala a aj striham lebo ich ma dost dlhe a stale si ich pcha do ocka 😠 pozerala som foto a vasa malinka ma asi tiez dlhe nechtiky podla tych rukaviciek 🙂 A pupik nam uz odpadol asi minuly tyzden niekedy v stredu tak nejak, len tak odpadol ze sme ho nenasli 😉 asi sa prilepil na plienku a putoval do kosa 😝 ne 😢 adi hlavne ze uz je zahojeny, teraz este obcas ma krvave na nom ale to cistime liehom takze by to malo byt oki 🙂

vefi89
2. jún 2010

@lusa889 tá fialová vodička je proti bielemu povlaku v ústach. keď bude mať povlaku veľa, začne chrčať, ako keby mal soplíky. ale niektorý dr to neodporúčajú, neviem prečo, ja to používam

dugyna
2. jún 2010

@janefonda a ako to ide? ja uz sa neviem dockat

dugyna
2. jún 2010

kocky takze Mirka mi poslala fotku malickej ze ju mam vam sem dat tak nech sa paci 😉 kuknite na krasnu princetnicku Timejku 🙂

jjana17
2. jún 2010

ahojte,,,,jeeej Timejka je aka nadherna,

@dugyna odkaz mirke ze ma krasnu dcerenku,,,

janefonda
2. jún 2010

@dugyna no ide to pomalicky, zistujem co a ako. Dnes mi uz kraska niekolko nalozila 😀 Som zvedava zajtra vecer budem asi prat, ze ako sa mi to podari...

Timejka je nadherna!!! Dalsia babaaaaa!!! 🙂

dugyna
2. jún 2010

@jjana17 odkazem 😉
@janefonda tak budem chodit k tebe na rady 😉

dugyna
2. jún 2010

kocky inak u nas v julovkach sa uz zacalo rodit 😀

elko69
2. jún 2010

@dugyna no ani som nebola radsej,som sa zvalila na postel a som aj zahajala a vstavala som o pol 6 🙂 no j ajakoze neviem stale sak ma odvazili,odmerali tlak,moc skontrolovali a dali na pasy na 20 min,malemu sa to samozrejme asi nepacilo tak vystrajal miestami a to bolo vse,si to dr pozrel a povedal ze babetko je velmi aktivne a v poriadku,len s ama pytal ci nemam bolesti v krizoch a nejake problemy a mam dojst v utorok,ja nevim ci sa ma boji tam dole alebo podla tych vysledkov z pasov este nebolo dovod kukat ma???

jakoze dnes som dostal ataku chut na cervene vinko tak som si kupila colu light a musela som si urobit maly strik ale sak pome vina voci kole asi 4:1 🙂 hadam uz malemu neublyzim tym,mozno ho len popozeniem trosku,ze?

elko69
2. jún 2010

jeeeeeeeeeee Timuska, drobcek maly 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dugyna
2. jún 2010

@elko69 no sice neviem co dr videl na tom zazname ale ked sa ta pytal ci ta nebolai krize mam pocit ci nebola na zazname nejak kontrakcia 😉
to fakt ta nekukal dole????

dugyna
2. jún 2010

@elko69 aj ja mam strasnu chut..ale este vydrzim..aby som nepohlanal malu 😉 musim em pockat aspon do 15juna

elko69
2. jún 2010

@dugyna nie fakt ma nekukal vobec,ja neviem preco,sak ja reku sa uz dozviem co a ako co mozem ocakavat a stale nic??zeby sa malemu az tak pacilo u maminy??pozeral akurat tak termin porodu ze uz sa nam to blyzi teda,neco si zapisoval a tod vse..no keby som sa rozumela tym ciarkam tak ti aj poviem ci tam videl alebo nie kontrakcie...jako chvilkovo ma bolelo brusko ked som tam lezala ale uplne slabulinko..a tak malemu bilo srdiecko ze mm to pocul az na chodbu... 🙂 ale to vino nejako nemoze uz uskodit malemu,nie??ono ho moze sice asi vyvolat aj skor ale sak jako maly uz je aj dost velky na to aby siel na svet...sak je o 3 tyzdne vacsi zevraj...

elko69
2. jún 2010

jako predomnou tam na pasoch bola jedna co uz sla rodit a ked som videla ako odchadza na salu tak som povedala mm ze ja tam nechcem ist,ze sa uz bojim 😕

dugyna
2. jún 2010

@elko69 nie taka spitka mu nemoze uskodit neboj 😉
no je divne ze ta ten dr nepozrel zo spodu...mna uz kuka teraz pravidelne kazde poradnu..
a ty este nechodis do nemcoky?

maminakatka
2. jún 2010

caute baby potrebujem radu ,nas valibuk ma 1709 g ,je to vela ? ak ma polohu PPKP ,este sa moze otocit ???a co to je skratka FL ?dakujem Vam za odpovede 🙂

dugyna
2. jún 2010

@elko69 ale kazdu z nas to caka...

dugyna
2. jún 2010

@maminakatka otocit sa moze neboj,.,niektore deticky sa tocia tesne pre porodom..a kukni oar stran dozadu tam su vypisane vahy deticiek v jednotlivych tydznoch tehu

maminakatka
2. jún 2010

aha o.k dakujem velmi pekne dugy 🙂 a ta skratka FL?

elko69
2. jún 2010

@dugyna no sak praveze chodim a tam ma este nekuk zospodu,ten moj ma na kazdej poradni kukal zo spodu..no hadam nabuduce ked uz bude nabeh na 39 tt ma konecne aj kukne!!!!!!!!!ja viem ze nas to caka vsetky ale tak vies taky ten divny pocit cezomna presiel,to tam bolo vsetko take realne uz,uz take ze sak za chvilu ja tak pojdem uz a som normalne tak na tu babu myslela ze ktovie ze ci uz neni na sale a tak..no maly jak zacal vyvadzat po tom vine??no to bude tusim po tatovi 😀

romcag
2. jún 2010

Ahojte aj ja sa k vám chcem pridať, ak smiem 🙂 tiež som prvý krát tehotná, dosť sa o bábätko bojím ☹ mali sme nejaké problémy, ležali sme týždeň v nemocnici kvôli krvácanie (pred mesiacom - v 7tt) a tak teraz podvedome chtiac - nechtiac stále nejaké strachy. Boli sme teraz u doktora a pochodili po vyšetreniach, všetko v poriadku, malému srdiečko bije a hýbe sa ako splašené 🙂 . Mám niekedy trošku bolesti, alebo ma pichne v brušku. Doktor povedal, že aj to je v poriadku, pokiaľ to nie je v pravidelných intervaloch. No ja už neviem. Máte niektorá skúsenosti? Či už s tými miernymi bolesťami v brušku, alebo s krvácaním v začiatočnom štádiu tehotenstva? Poraďte, či sa fakt báť nemusím.. viem, že to bábu neprospieva 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre