Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzumajko
4. jún 2010

@ginger17 ahojky, aj mne termin vychadza na vianoce. Resp podla toho ako som to pocitala by to malo byt 23.12 😀 Tebe to vychadza na kedy?

elko69
4. jún 2010

idem sa naranajkovat babule..pa zatial..

ginger17
4. jún 2010

@zuzumajko mne asi na januar (asi koniec), uvidime neskor, lebo ja som si neviedla velmi poctivo kalendar, tak to lekarka len tak odhadovala...

lusa889
4. jún 2010

babule idem si zriemnut kym spinka aj moja Nelinka 😉

ginger17
4. jún 2010

@zuzumajko inac.. to budes mat pekny vianocny darcek, teraz mi to vlastne az doslo... 😀

zuzumajko
4. jún 2010

@ginger17 no to budeme mat cela rodinka. u manzela je to prve babo do rodiny, tak su z toho vsetci paf 😀 ja by som aj prijala keby sa babo narodilo v termine, pred sviatkami. Lebo sestra zije v USA a pride po sviatkoch na 2 tyzdne. A kedze ju a jej manzela chceme za krstnych rodicov, bodlo by keby sa babo narodilo skor ako pridu 🙂
inak, vracias alebo tak? mne byva zle, najma vecer, vracala som len na zaciatku prveho trimestra, teraz je uz trosku klud. asi si zaklopkam 😀

ginger17
4. jún 2010

@zuzumajko jeeej, to je krasne 🙂 my sme planovali svatbu buduci rok, tak ale neviem, teraz nas caka dost toho.. aj byvanie doriesit. nie, prave ani raz som nevracala, iba stale ma bolel krcok ale teraz je uz lepsie 🙂 akurat som taka.. daka pribrata a kedze som bud spala, alebo mala bolesti, tak som nemohla sportovat. tak sa citim uz teraz velka. sportujes daco? 🙂 inac a co ma caka neskor? ked vracanie uz preslo.. 😀

romcag
4. jún 2010

@elko69 - ahoj.. no tak som to nejak prežila.. akurát hlava bolí stále.. no snáď to prejde ☹ a vy ako sa máte?

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 rektálnu rúrku nedávaj pre boha!!!!!!!!!!môže sa stť že bez nej už nebude môcť kakaťž vôbec!!!!!

lulu4
4. jún 2010

to mame ale dnes krasny den ze? u mna este krajsi lebo mam strasne bolesti v podbrusku... som myslela ze z toho ze sa neda ist na velku potrebu ale to som bola si pred pol hodkou, na chvilu bol pokoj a uz je to tu zas, tak nechapem z coho?

zuzumajko
4. jún 2010

@ginger17 no, to budete mat pekne krusne obdobie, ale o to krasnejsie, lebo uz budete traja 🙂 ta svadba to je fakt des, my sme planovali 3/4 roka dopredu 😀 byvat uz byvame vo vlastnom, ale zase hypoteka strasna, neviem ako to utiahneme z jedneho platu ked budem na materskej. Snad sa bude dat. Inak aj ja mam pocit, ze som uz trosku pribrala (rozopinam nohavice v praci ked sedim), ale na vahe to nie je vidno.
a co ta caka neskor? 😀 co ja viem? 😀 som len tri tyzdne pred tebou 😀 ale mozno aj ty budes jedno jedlo jest dve hodiny ako ja, alebo sa rozplaces kvoli hovadinam a nebudes to vediet zastavit a taaak 😀 chudak moj muz 😅 😵

ginger17
4. jún 2010

@zuzumajko hehehe, to mam uz teraz, a to som si hovorila ze "ja nikdy nebudem ako tie precitlivene zeny" vsetko ma dojima a specialne ked ide o deti. no asi dake hormony... chudak moj priatel. ja sa rozopinam tiez, okrem brucha to ani mechur neniesol extra dobre. ale ja to mam aj kvoli tomu, ze som si v zime vyzrala 5 kil hore a akurat v case najvacsieho sportoveho snazenia sa mi podarila tato mala fazulka 😀 tak o chudnuti uz velmi nemoze byt rec. inac mne poradila kamoska, ze aby mi nebolo zle, pravidelne jest a trosku preventivne, mne to funguje 🙂 tak ale aspon mate vlastne. neboj, dako to zvladnete, my budeme riesit to iste pravdepodobne. preto aj nebudem moct zostat dlho potom s babom, kvoli peniazkom. len dufam ze zozenieme nejake jaslicky, ci co to teraz funguje.

zuzumajko
4. jún 2010

@ginger17 no, ja som behavala (to som ti zabudla napisat predtym) ale kedze som uz 2x krvacala, tak som prestala sportovat pocas tehotenstva, aj ked ten moj gyndos povedal ze pokial nebudu kompliakcie, mozem. No, krv je podla mna komplikacia. Inak, ja sa snazim jest viac zeleniny a ovocia (fakt sa mi celkom dari), lebo nechcem teraz priberat, viem ze priberiem postupne ako babo bude rast. Moja sestra pribrala 20 kil a to fakt bolo pre nu hrozne 😖 uz v 8.mes. ledva chodila. Tak sa nechcem velmi prejedat. Napr. zmrzku si doprajem este pred siedmou a potom uz nic. A ked som hladna, papam ovocicko vecer 🙂 drzim palce s tym byvanim - nepremyslali ste byvat u rodicov? 🙂

ginger17
4. jún 2010

@zuzumajko ani nie, lebo ani jedni neziju v bratislave a kvoli praci tu musime byt. ale myslim, ze by sme sa ani nezmestili 🙂 20 kil? ja som akurat pozerala tabulku, ale neviem neviem ci aj mne ta dvacka nehrozi pri mojom apetite 😀 a pribrala si uz daco? inac ja sa tesim, lebo moje chute su asi dost netypicke: vobec nemam chut na sladke, ale za to ryby a salat by som jedla vkuse. a este slane a kysle veci. klasika ze uhorky, ako z filmu 😀

lusa889
4. jún 2010

@vefi89 nedavam, nie som jej nadsenec, ,.... najprv ideme spravne papat 🙂

lusa889
4. jún 2010

@vefi89 mas s nou zle skusenosti? mne ju lekarka spominala, ale v suvislosti s plynmi a vzduchom co mala nahlta, ale neda sa povedat ze mi ju odporucila, mam ju doma ani neviem kde, ale mne sa take praktiky velmi nepacia ...

tinkarisko
4. jún 2010

Ahojte baby tak ako sa VAm dari? Mne pomalicky ale uz sa tesime na utorok ideme na morfologiu.Tak som zvedava

pepppe
4. jún 2010

@lulu4 mozno by si mala zbehnut k doktorovi,,aby si mala istotu moja

elko69
4. jún 2010

@romcag my celkom fajn len po dlhej dobe ma kyselinka kaosik trapi,juj to jedine mi vadi na celom tehulkovani ...
@vefi89 to je take zle??ja neviem zatial co som sa s tym stretla si to pochvalovali a teda sestra to zatial pouzila len raz ked uz fakt nechcelo ist,ale odvtedy v pohode..malinka jej kaka normalne uz aj bez tej tycinky..tak ja neviem teda..aj kamoska si ju velmi pochvalovala..

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 ja osobne nie, ale zazalienka..ona písala že tiež malý nevedel bez nej kakať, no a že po štyroch mesiacoh jej tiež kamoška poradila psyllium no a odvtedy majú pokoj. Keď si nebudeš vedieť rady, kúp si to, to je také ako prášok, niečo okolo troch éčok to stojí a teda pomohlo to aj nám

zuzumajko
4. jún 2010

@ginger17 no, to aj ja som mala v tvojom tyzdni. Stale iba salatiky, lososy alebo take lososovite ryby som mnamkala 😀 no jo, 20 kil, fakt trasne vela pribrala. Tak ja sa bojim aby som aj ja tolko. lebo babo nosit je jedna vec, ale aj svoje veci nosit, to uz je vec druha 😀 ale ked papas salatiky a take veci, to nebudes pribrata 😀 no, mna pred dvoma tyzdnami vazila endokrinologicka, aj mi merala brusko a vravela, ze som musela schudnut, lebo vaha taka ista, brusko take iste. Takze neviem ci som pribrala daco odvtedy 🙂 ja inak tiez kysle, ale robim si kysle zalievky do salatikov..ze veeela octu 😀 z otho mi hrabe 😅
a byt chcete kupit, ci ist do prenajmu? 🙂

vefi89
4. jún 2010

@elko69 ani nie že zlé, ale dieťatko si na to môže tak zvyknúť že bez nej sa nevykaká vôbec 😒

vefi89
4. jún 2010

@lulu4 nemáš doma kompót??slivky, marhule...to by ti možno pomohlo.. 😅

elko69
4. jún 2010

@vefi89 jakoze ja som tiez za prirodnu cestu vyprazdnovania sa,ale keby to fakt neslo a maly by bol asi strasne zly ze by ho bolelo brusko mozno by som to vyskusala aspon raz,nie zase pravidelne,tiez s ami to moc nepozdava pichat nieco do zadocku ale keby to malo v tu chvilu zabrat a pomoct malinkemu tak by som to aspon vyskusala...no uvidime od situacie...budem pouzivat aj tie kvapky do mliecka lebo viem ze sestrinej malej pomahaju,tak si poprdkava ze jedna radost a co je zaujimave feniklovy caj malej skodi,vzdy po nom placka..na kazde babo asi zabera nieco ine.. 😉

vefi89
4. jún 2010

@elko69 ako jasné, ako krajiné riešenie je to ok, ale teda ja som sa tomu vyhýbala čo to len dalo...no a s feniklovým čajom. niektorý ho odporúčajú, a iní vravia, že ešte viac nadúva, asi záleží od bábätka. 🙂

elko69
4. jún 2010

@vefi89 no hlavne ze som si ho kupila dve krabivky,jeden znamy to nosi z nemecka tak hadam malemu nebude ublyzovat a len pomahat a kedze v lete by malo babetko viac aj pit a keby som kojila ten cajik by mohol mat viac od smadu keby sme sli na prechadzku a ze je napapany a iba smadny..

vefi89
4. jún 2010

@elko69 ja by som ti skôr doporučila harmančekový, ten je aj na kakanie aj ukludňuje...ale teda ani týmto nič nepokazíš 😉

tadotami
4. jún 2010

@pepppe ako na klokocine?dnes si tam idem robotku zaniest na muraniho.

ginger17
4. jún 2010

@zuzumajko fakt? ja tiez brutalnu chut mam na ocot 😀 😀 😀 s tym bytom neviem, spytame sa na hypo ale v krajnom pripade aj prenajom. ved pojdeme tam, kde bude praca. sice to nie je bohvieco s baby, vkuse v cudzom, ale zase tak praktickejsie trosku. inac ako vas tak citam, mna ani nemerali, nevazili, krv mi nebrali, nic. ani srdiecko som este nevidela, bo som bola len v 5. tyzdni ked som bola na kontrole a to uz som to tak tyzden vedela... ☹ vy ste nechceli byt s rodicmi?

elko69
4. jún 2010

@vefi89 no sak vyskusame a uvidime co mu bude a nebude robit dobre,lebo neviem ci by mu mliecko iba stacilo v lete ked bude moc teplo nahodou, Misko bude uz velky chlapisko a myslim ze su aj cajiky uz ovocne od urciteho mesiaca, ale ten moj taky vyliahnuty spuntik bude a bojim sa zase aby som mu niecim neublyzila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre