Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
31. dec 2009

mne garonka ale nemala este sestricka vysledky na protilatky ze nabuduce mam pytat uz by mali byt, len vysledky mala z tych testou na choroby ale na protilatky este nie do prdelky...

vejula
31. dec 2009

čafte kočky... Tak ja som včera bola v kine na avatarovi, prvý krát na 3D filme, tak to bol celkom zážitok, boli ste niektorá už na tom????

Inač čo sa týka tej gebuzinky na ten cukor. Mne dala sestrička taký papierik že nech si to vyberiem v lekárni vypijem to a o dve hodiny nech dojdem do poradne. Ale ja som ten papierik asi stratila.... 😅 Vy ste si to tiež brali v lekárni????

elko69
31. dec 2009

garonka ja vzdy z niecoho sladkeho iba ukusnem a potom to dam dojest drhemu alebo mamine kedze byvame teraz u nasich momentalne co bude mat vyhodu ked odjde baby na svet :D tak hadam gebuzinku zvladneme a zostane v nas a nie na podlahe :D

mirka tak to ti nezavidim..a nehovori sa ze zle byva tak do 3 max 4. mesiaca??ty uz mas 5. nie???

garonka
31. dec 2009

mirka aha no už sa pamätam lebo minule sme sa bavili aj o krvnych skupinach ja už v tom mam konečne jasno, kukam do knižky som 0 + a protilatky negatívne, tak ja som oki

veji

no dosť divne ti to dala sestrička, ja som si kupila hroznovy cukor teda to je 75 gr glukozy, najprv vzala krv, potom som vypila tu gebuzinu po hodine vzala z prsta krv a po ďalšej hodke zas vzala z prsta krv, v knižke mam 3 hodnoty prva je nalačno ako brala a tie dve čo mi brala po hodke,

garonka
31. dec 2009

elko kamoške bolo zle do 8 mesiaca 😅

mirka12011
31. dec 2009

no hovori sa hihi ale tak moj gyndzo to ma na haku pricom on sam ma poslal na infuzie a basnil o PN alebo rizikovom a teraz mu poviem ze mi je vzdy zle a on nic...len nech ma ubezpeci ze mimco je a bude all right a ja si to aj do porodu este vytrpim...

elko69
31. dec 2009

garonk to fakt??fuuuuuuu no nezavidim jej ze jej bolo tak dlho zle....to je ale inak haluz ze niekto nic a niekto pregrca cele tehotenstvo...

mirka budem drzat palce nech to prejde coskoro... 🙂 musim uz ist baby prisiel manzelik a ideme este do tesca nieco pokupit..tak sa majte vsetky a stastny novy rok este raz..papa

mirka12011
31. dec 2009

no ja som tiez Oplus a manzel Aplus a protilatky nam brala, najskor preto lebo mne pri narodeni nieze menili ale cistili alebo daco take krv a dostala som krv od jedneho pana lebo tato je 0minus tak mozno preto im vyskocili protilatky...

garonka
31. dec 2009

mirka jaj aha už rozumiem a neboj neni to nič hrozne, a 0 plus je vzacna krv sa teším to malokto ma 😉

mirka12011
31. dec 2009

fuj no ale ten test na cukor ma prekvapkal to som nevedela 😀 a to nalacno sa robi? a to potom ti vezme krv ci co?

garonka
31. dec 2009

mirka presneeeee tak, prídeš nalačno, vezme krv, vypiješ ten sladky mok 😀 sadneš do čakarne a po hodke zaklopeš pichne do prsta berie krvičku tak zas do čakarne na hodku síce ja som už mohla po 45 klopať, zas vzala krvičku a hajde domov 😀

garonka
31. dec 2009

aspoň vo väčšine na gynde tak robia 😉

mirka12011
31. dec 2009

do prsta??????????omg to neexistuje lahsi sposob???? uz len tie 2 hodiny ma zabiju tam aspon keby tv tam bola alebo vonku slnecno sadnem von a slnim sa no mna asi tam klepne...a este nalacno omg

garonka
31. dec 2009

mirka veru do prsta do ukazovaka 😀 😀 😀 štípe to jak fras, ja som skoro sestričku pohryzla keď pichla prvykrat tak oki, ale druhykrat do toho isteho vpichu tak som myslela že ju pokušem 😀
neboj tie dve hodky ti zbehnu ako nič, ja som robila vyhadzovačku indianov, napratali sa do čakarne ako nejaka zberba, tak som ich pekne krasne vyhodila vonku a ich žienky mohli ostať v čakarni 😝

rubinka
31. dec 2009

Baby je normálne že ešte nemám príznaky tehu? Teda okrem pálenia záhy a únavy. Nemám žiadne nevolnosti, nie som citlíva na pachy. A prsia tiež bohvieako nenarastli a ani moc nebolia. je to ok? Ja už som v takom strese že až

garonka
31. dec 2009

rubinka tak to si šťastny človek 😉
ani ja som nemala žiadne príznaky, žiadne vracanie, časte močenie, len meškajuca mrcha a bolestive prsia, neboj všetko je oki, 😉

vejula
31. dec 2009

no tak neviem garonka. Skúsim tam na budúci týžden zavolať, že čo mám spraviť. Snád už nebudu mať dovolenku.... A ako na infekčnom????? Dopadla si dobre???

mirka12011
31. dec 2009

rubinka moze to prist aj zajtra a nemusi vobec budes stastna ak nepride vobec aspon budes fungovat normalne...
garonka tak ja ju pokusem aj za teba 😀 mne brala krv na 2x bo zabudla zobrat viac aj na tie protilatky ale ta co zabijes ju a ked sa ospravedlnovala, ale prst uch auuu

garonka
31. dec 2009

veji

vysledky oki, vírus neprebieha i pečeň.testy v norme, len ma nahneval jeden debilny tuberák v čakarni, kašľal o dušu a mal teplotu 39!!!!!!!!!! a ešte mal drzosť mi povedať že čo ma dotoho lebo som ho stokrat upozorňovala a jeho žena mala reči že som šla prva lebo ma uprednostnili ako tehuľu 😕

mirka

ja som tak na infekčnom dopadla 12.12 keď mi brala neskusena maturantka krv, vrtala s tou ihlou v ľavej ruke ako besna kym som sa odtiahla nech neberie krv lebo ma cela ruka bolí a zfialovela, jej kolegyňa mi nakoniec super z pravej ruky vzala krv ani nebolo vidieť a z čakarne som vyšla obe lakte zohnute a na ľavej ruke svalovka ah jaj ale čo s takymi nie?

vejula
31. dec 2009

tak gratulujem garon ku dobrým výsledkom... A nad takými ľudmi už nemá ani zmysel sa pozastavovať. Tak nech si frflu, proste ťa zobral skôr, ty vieš prečo a oni keby trocha pohli rozumom tak tiež vedia prečo...

mirka12011
31. dec 2009

babky daco by som zjedla, ale co aby to ostalo dnu? mam pocit, ze ta kapustnica este pojde znova von...

garonka
31. dec 2009

mirka ja si pôjdem o chvíľu pre tarhoňu s mäskom, kuracie ale dietne 😀

garonka
31. dec 2009

veji presne tak 😉

mirka12011
31. dec 2009

ja by som si dala ....ale pred tebou nehovorim to slovo.... 😀

garonka
31. dec 2009

mirka jaj pizaaaaaaaaaaa? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
31. dec 2009

až ma striaslo 😎

garonka
31. dec 2009

idem si dať tu tarhoňu s mäskom

a kde ste všetky zdrhliiiiiiiiiiiiiiiiiiii? 😲

rubinka
31. dec 2009

Dakujem za povzbudenie 🙂

mirka12011
31. dec 2009

ale davam si makov.zavin tak snad to dopadne dobre...trebalo by mi zehlit vlasky hihih juj ako sa mi chce

garonka
31. dec 2009

mirka nieže zmizneš ja si idem po tanier naloženy jedlom 😀
ja sa okupem a umyjem vlasky až jak príde drahy nejak sa mi nechce teraz 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre