Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
27. jan 2010

janinna: aj ja mam ovela vacsie ked sa napapam ako aj teraz napr. ked som napraskana 😀
ale je uz vacsie to moje aj ked sa nenapapam ale baby kamosky mi hovoria ze nevidia na mne ze by som pribrala co je dobre a nohavice su nam aj preto uz male lebo maternica sa zdvojnasobila takze sa ti vsetko rozsiruje ako boky a pod...a ta sa este len bude zvacsovat...

janinna11
27. jan 2010

no prave,ja uz mam i tak siroke boky, budem jak Venusa 😀 Ale to neva, hlavne nech je mimi ok 🙂

lulu4
27. jan 2010

janinna: aj ja mam siroke boky, budeme dve Venuse co bojis 😀 😀 ale aspon sa nam bude lahsie rodit, zevraj tie co maju sirsie boky sa im lahsie rodi ako utlym stihluckym babam.... veru hlavne nech su drobci ok, to je hlavne...

liv1
27. jan 2010

lulu ze vraj to s tymi bokmi nie je pravda. ze zalezi na inych proporciach 😀 😀

lulu4
27. jan 2010

liv: ved som pisala zevraj lebo na 100% tieto famy myslim ze nie su potvrdene, ale ved je to jedno... nech mame vsetky lahke porody, prajem to kazdej 😀

janinna11
27. jan 2010

Neviem Liv, asi to zalezi aj od velkosti mimi, od sirky panvy urcite trochu, ale nie uplne a ako je mimi otocene, niektore utle ciganocky to len tak za 5 minut vypluju a biele Venuse sa trapia aj niekolko hodin.... to je priroda, ta to zariadi za nas...a verim, ze dobre 🙂)

liv1
27. jan 2010

Neviem v ktorom tyzdni to je, ale kamoska hovorila ze sa meria odpredu dozadu. Niekolko cm od pupka dole, dozadu neviem pokial 😀 A samozrejme aj tie ostatne ako pise janinna, velkost babatka, nase skvele svalstvo, a plllno inych veci. To by nam vedeli poradit uz nejake maminy. Ze vraj je dobre cvicit panvove dno.
tiez verim ze to priroda dobre zariadi 😀 😀

elko69
27. jan 2010

lulu4 no neviem teraz co ukazovali v spravach ze jake mrazy maju zase prist aj s vetrom a snezenim...neeeeeeeeeeeee ☹

liv aj 10 by mi stacilo len nech sa potopi lad ako vravis a nech uz tak nemrzne,sak to je dost neprijemne aj do tvare,zle sa mi dycha

liv1
27. jan 2010

vzdy ked idem von sa bojim ze sa smyknem 😠 uz dlho nebola takato zima. nech je pekne sneh a lad na horach, nech nas v meste necha tak. ale na vianoce moze 😀

janinna11
27. jan 2010

ok kocky, ja to balim v praci az teraz, majte sa krasne a vecer sa ozvem, papa mam strasnu chut na zemiakove placky......... snad ma to prejde..

liv1
27. jan 2010

to jani najdes v cechach na kazdom kroku 😉 maj sa pekne zatial..

liv1
27. jan 2010

aj ja utekam, musim aspon minimalne upratat, drahy ma anglinu za chvilu tak nech lektorka nie je zhrozena 😀

elko69
27. jan 2010

cavte babule sak uz aj ja pojdem off ideme s drahym k jeho starym rodicom kuk a nieco im nakupit kede svokrovci teraz ziju v anglicku momentalne..

dugyna
27. jan 2010

lulu obruscky sme kupili v aupraku v jednje predajne ak chces vysvetlim ti v ktorej..je to slovenksy vyrobok aj zlato ci ako to hovoril ten pan..a tym ze nasm sadli na prsty tie co sme si vybrali a nam srdiacka po nich zapistali..tak nam ich aj hned ten ujo predal a este nam dal aj zlavu..su z bieleho zlata..a po zlave nas vysli obe 400eur..a su fakt krasne..kombinacia matneho a leskleho zlata a mojom su 3kamienky v troch takych rihacha a drahy ma len take rihy
prepac ze az teraz ale papkala som a s drahym sme troska upratovali 😉
pepe cena prstienkov 400eur po zlave a svatbu mame 27.2.2010 😉

rogerka my budeme latkovat..ale nie tymi klasickymi stvorcovymi plienkami..ale take latkove co vyzeraju ako jednorazovka ale daju sa oprat..a mne vzdy dojde asi tak 5ks ale 6ks plienok..takze preto mi chodia tak casto..staci ti tak 20ks..pozri ked chces www.plienka.sk je no aj lacnejsie ako jednorazovky..a zdravsie pre babetko

jjana to mas uplnu pravdu a nielen ohladom veci na svatbu..ale aj ine vybavicka a tak..a inak janka da sa dobre nakupit na internetovych obchodoch 😉

dugyna
27. jan 2010

no takze po rade
vejula jaj to si myslela diky 😉

janine sak ak nechcete nejaku velku svatbu..tak si spravte len taku malicku.ze vy dvaja a svedkovie 😉 a hotovo

a na ten uces na svtbu se fakt tesim som zvedava co mi kadernicka s tymi mojmi vlasiskami spravi 😀

garonka ahoj kinderko

rogerka
27. jan 2010

lulu, preco ti to chodi po 5-6 ks? nepreplatis takto na postovnom? inac poznam latkovky, kamoska s nimi zacala na jesen, ked mal maly pol roka a zacinali prikrmovat

dugyna
27. jan 2010

janine ja sa budem tiez vydavat v 21tt 😉 to sme tu taka parat..tak dufam ze aj ty pojdes tak ako mi 😀

liv drzim palce aby ti bolo rychlejsie lepsie

dugyna
27. jan 2010

rogerka to asi nemao byt lulu ale dugy ze..no preto ze som zohnala tu na koniku v bazari..od takych bab co kupili a nepouzivali vobec alebo pouzili 6krat alebo mesiac..a je to tak lacnejsie 😉 a nic im neni..su ako nove..tak preto mi to chodi po par kusoch..ale uz mam skoro vsetky..vlniaciyk ustrikuje babka a este nejake 3kupim uplne nove.. 😉

a ty si nad takymi plienkami neuvazovala?

lulu a rodit sa chystam na antolsku zazmluvnovat nechem ale drahy bude pri mne a chceme ten samostatny box na rodenie-cize nastndartny..to je samostatna izba

dugyna
27. jan 2010

jaj a volala som to AFP..ze je troska nad normou..ale celkove vysledky su ze 1:29tis.
a do poradne ideme teraz 17.2. a objedna nas aj na morfologicky

garonka
27. jan 2010

baby ta to čo? 😀 nejak ste sa tu všetky povydavali? 😀
ja mam tretie vyročie v juli na draheho narodky 😵

inač môjmu havovi zas bolo zle, včera bol nejaky čudny cele popoludnie a večer nespal len sa triasol, a v noci kukam na neho a on jazyk vyplazeny a vyplašeny pohľad ,tak drahy snim šiel na pohotovosť, dostal tri pichačky do riti a nejake antibiotikum čo z neho cely deň nemôže jesť chuďa havo a on hladny ako vlk 😀
teraz šiel po ďalšiu davku injekcie 😕
tri hodiny na pohotovosti boli a cvakli sme 50 € paradny príplatok za lekara ak ho z postele vytiahnete 🙄

prdka1234
27. jan 2010

holky mam na vas jednu otazecku vysli mi testy negativny a mam i menstruaci takze nejdem v tom ??

garonka
27. jan 2010

dugy vysledky maš oki, urobia ešte utz a super super 😉

garonka
27. jan 2010

prdka asi nie

prdka1234
27. jan 2010

tak dekuji 🙂

dugyna
27. jan 2010

garonka je viem 😉 ale dakujem
garonka to ma mrzi ze mu bolo zle..a nechcete mu kupit kamosa?to mi hovor ja som tak bola raz na pohotovosti s papagajom..a drahy ze to by mi kupil niekolko novych 😒

janinna11
27. jan 2010

dygy vy mate papagaja, inak uz som dosla z prace domov kocky 🙂

janinna11
27. jan 2010

Baby buduci tyzden chcem ist opat na gyndu, vo stvrtok si chcem ist po potvrdenie, ze som tehu pre zamestnavatela, aby som nemusela na sluzobku, fakt sa mi nechce cestovat v takomto necase do nemecka, brrr no a v piatok asi pojdem na SK a povieme to rodicom, ze som kinderko 🙂

garonka
27. jan 2010

dugy nie nie my si svojho havkača nedame 😕 jemu je dobre samemu veď bude mať čo robiť, bude stražiť ďalšieho člena rodiny 🙂
svokra mala andulky ale tak furt škriekali, piskali nikdy neboli ticho tak ich svokor pustil vonku polietať si 😀 a ušli a bol pokoj no to mi pripadalo drasticke

janinka aka si šikovnaaaaaaaa 😎

janinna11
27. jan 2010

Garonka to si ako myslela?? 🙂 Inak aj u vas je taka kosa? Ja uz by som tak strasne chcela jar... 😲

garonka
27. jan 2010

jani že si doletela domov skôr 😀
kosa kosa ja som dnu v teplučku ale rano zamrznem určite kym sestrička otvorí čakareň aj cencuľ zo mňa bude a kym ježibaba príde tak to budem komplet z nervov roztopena 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre