Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
28. jan 2010

dobre kocky, majte sa pekne, ja to uz balim v praci a idem domkov cez tu hnusnu kosu, tu stale snezi.
Papa vecer🙂 🙂

vejula
28. jan 2010

joj, jani ja som taká vyklepaná, normálne mi už bolo zle z toho čo som ho už videla... ani nechcem hovoriť.... a tri hodiny som sa mu nemohla dovolať... , Bože ti chlapi vôbec na nás nemyslia a ešte ked sme v tomto stave, by si mohli trošku dať záležať, aby sme neprežívali takéto šoky....

lucy1990
28. jan 2010

Janka, tak ti prajem co najrychlejsiu cestu domov 😉

janinna11
28. jan 2010

Vejula presne viem o com hovoris, niekedy ti chlapi vobec nerozmyslaju a potom, ked nas vidia, ake sme utrapene,alebo na nich vystekneme z nervov a strachu sa este urazia alebo sa len tak usmeju, ze co uz by sa mohlo stat!!! Vtedy by som vrazdila!!!

janinna11
28. jan 2010

dakujem lucy, vejula, zasluzis si aspon jednu velku cokoladu a kopec zmrzliny, na nervy, potrebujes cukor na ukludnenie, a uz fakt letim, caute 😉

jjana17
28. jan 2010

vejula , ja to tiez neznasam ked sa neviem dovolat a zvlast ked su taketo cesty ta strasna beznadej ktora je potom vo mne to je strasny pocit

vejula
28. jan 2010

jaj kočky, fakt teda také nervy som teda už dlho nezažila, a to teraz som ešte ustrachanejšia...
janina11, ja som teraz taká vyklepaná že mi ani čaj poriadne neprejde hrdlom aké je stiahnuté...A presne ešte začnu, že ved čo sa bojíš ved čo by sa malo stať... Ale každý den to predsaa vidím v telke aké nešťastia sa stávaju a potom bud kludná, že tebe sa nič také stať nemôže

jjana17presne tá beznádej je najhoršia, lebo v podstate nemôžeš nič len čakať a tri hodiny sa ti zdaju ako celá večnosť...

vejula
28. jan 2010

presne ako som hovorila... Prvé čo povedal : a čo sa také stalo... No čo asi... Joj nejdem sa už rozčulovať, malé,mu to isto nerobí dobre, zavrem sa do izby a idem sa učiť, konečne.... Žatial čavte kočky...

elko69
28. jan 2010

jjana17 nemyslela som ze znizuje sancu n azivot cisarsky ale ked sa babo narodi v 22 tt vtedy by to mohol byt asi risk a nebezpecne,neviem hadam uz mame take vyspelu medicinu ze aj keby musela Mirka porodit tak skoro ze by bola malinka v poriadku....

elko69
28. jan 2010

no a ako pisete o tych chlapoch su nezotpovedny naozaj,aj aj sa teraz strasne bojim o draheho ked ide len do prace v tomto pocasi aj teraz dostal pokyn aby prezvonil ked tam pride aby som vedela ze dosiel v poriadku...a chvala bohu prezvonil...

xpetka1x
28. jan 2010

no kazdy tyzden sa v nasom tele nieco deje ,,a hovori sa ze je lepsie ked sa dieta narodi v 7 mesiaci ako v 8 mesiaci bo vtedy sa vyvijaju pluca...tak neviem ako je to v 6 mesiaci,, mojej kamoske sa narodila malinka v 25 tyzdni

vefi89
28. jan 2010

hlásim ešte stále úspešne 2v1 😀

barbina182
28. jan 2010

a ako sa mas vefi..?

vefi89
28. jan 2010

celkom fajn..bruško mi už netvrdne tak často, ale dnes musím skončiť s liekmi aby malému neušodili 😕

vefi89
28. jan 2010

lebo to sú dáke lieky, čo nesmú tehotné, dojčiace a deti do 15 rokov 😒

barbina182
28. jan 2010

a ake beries silne lieky dajake..,??

vefi89
28. jan 2010

oxyphillin- ten je dôležitý, to mám na ukľudnenie sťahov a magnézium, ale z neho mám strašne nízky tlak, takže musím tiež skončiť. to mám vlastne na udržanie tehotenstva ak som to správne pochopila

a ty ako?? malý je hyper? 😀 😀 😀

barbina182
28. jan 2010

ahaa...malinky sa ma dobre aj ja...ale nemam dnes dobru naladu...

garonka
28. jan 2010

vefiiiiiiiiiiiii ahooooj

si prečítaj o Mirke spravy 😔

barbina182
28. jan 2010

garonka...ja som pocula o mirke a kde je co napisane..?napis v skratke..

vefi89
28. jan 2010

garonka, čítala som , aj mi slzička vyšla 😢
som ti aj chcela písať , ale som si to rozmyslela, aby som nezariekla, že sa bojím, aby nemala oči pre plač chudinka

barbi a prečo???čo sa stalo??

barbina182
28. jan 2010

tak som citala nanete hnusny pribeh..

vefi89
28. jan 2010

ale čo je oki, už sa nemusím šetriť 😀 😀 už mám fajn tt, takže by nemalo byť riziko 😀 😀
lucka a ty ako u dr??včera si bola nie???tlak je oki??

garonka
28. jan 2010

miroslava89 • 23tt • Dnes o 14:10

ahojte..
mirke sa stav vôbec nezlepšuje..je na 2cm otvorená, na ctg zázname kontrakcie väčšinou s hodnotou nad 60-70..
a mirke navyše vyskočil tlak a drží sa stále okolo 160/100...
doktori sa zhodli na tom že ak sa do pozajtra rána stav nezmení k lepšiemu tak mirke spravia cisársky- to bude v 22tt+2..ale šance na prežitie malinkej budú veľmi malé..

manžel Martin..

vefi89
28. jan 2010

barbi a na čo to čítaš?? 😕
ja som nedávno kukala kyretáž 😖 zimomriavky som mala všade a ešte som aj revala pri tom a veru som to ani nekukala do konca 😲

garonka
28. jan 2010

vefi tlak mam bohovy 140/90 po hodine merania 130/80

ozvy su v pohode aj prietoky

a ty kedy ideš na monitor?

barbina182
28. jan 2010

som si slubila ze to nebudem citat uz...a mirka chudinka...budem sa za jej malu modliť..idem lahnuť majte sa a držte sa..

lutsine
28. jan 2010

co sa stalo Mirke?

vefi89
28. jan 2010

v pondelok idem na poraňu, ale čo bude neviem, lebo on je lajdák 😨 ja som mala v nedeľu tlak 95/65 a sestrička zhrozená že prečo...a som sa kukla na infuzku, že čo sa tak blbo pýta, keď mi denne naliali do krvi 3l magnezka 😀 😀 😀 😀
a ešte si zavretá?

garonka
28. jan 2010

lutsine všetky na ňu myslíme je v 22tt a ak lieky nezaberu pozajtra jej urobia cisarak ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre