Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
3. feb 2010

mirka, pred týždňom mal len 2500g, a to je dosť málo, boja sa, že nebude mať dosť podkožného tuku a tým pádom si nebude vedieť udržať teplotu 😒

rogerka
3. feb 2010

vefi, svokor ma zachrani, spolieham sa nanho 😀
ale keby sa nahodou drobec vypytal skor, neurazim sa 😉

rogerka
3. feb 2010

a maly misko urcite pribral, vraj v poslednom mesiaci babatka priberaju 250g kazdy tyzden, neboj 😉 aby nahodou nebol nakoniec riadny macko z neho 😀 uzv moze skreslovat aj o pol kila, nestresuj sa, ved si neni anorekticka, urcite ho dobre krmis 😉

mirka12011
3. feb 2010

vefi ja som sa narodila s 2,7kg a som tu tak neboj ked bude aspon taky ako ja tak budes mat krasny porod ja som nerobila problemy pri porode hih horsie to bola s mm on vazil cez 4kg no ja som zvedava co mna bude cakat 😀

vefi89
3. feb 2010

rogi, ani ja by som sa nerazila 😅 a čo svokor je kuchár, alebo ako ?? aspoň že tak, že ti bude mať dať kto najesť, ja som bohužiaľ trpela 😀

rogerka
3. feb 2010

dnes sme sa tam stavili cestou z nemocnice, tak ma hned utesoval 😀 on to nema daleko, varit ho bavi, len mam zavolat, co ma uvarit a donesie 😀

vefi89
3. feb 2010

mirka, ja som druhé dieťa, brat mal 3900g, ten mamu dodriapal, ja som mala 4200g a mňa mama vyprdla 😀 😀 teda aspoň tak vravela 😀 😀

elko69
3. feb 2010

vefi no to ti verim,sak zistime kedy zacnes rodit ked nam odtialto zdrhnes... 🙂

vefi89
3. feb 2010

tak potom si sprav hody 😀 😀 sviečkovú, steaky a pod 😀 😀 😀

vefi89
3. feb 2010

elko, ja vám dám vedieť cez Garonku, neboj 😉 lebo teraz nemám toľko času byť tu s vami 😒 😀

dugyna
3. feb 2010

jej rogi takze nase tipy su spravne..ze pojdes prva..rogi ked je maly otoceny dole a je zle napolohovany..tak tam hra viac veci rolu to ze ake si mala prietoky a v akom stave mas krcok a kedy mas termin..to vsetko zvazuje..ak to vyzera na porod a tym ze je malinkjy dole nechavaju si radsej maminky uz v nemocni mozne je ze rodit budes az o tyzden..ale rogi ak chces ja ta dojdes velmi rada navstivis..a pokecat si stebou 😝 ja to mam kusok a ani by ma nazavialo takze daj mi vediet ci chces aby som ta dosla kuknut a do ip potom napis meno aby som vedela koho si tam mam pytat 😉

mirka12011
3. feb 2010

no vefi tak sa neboj misko pribral a hotovo....
babky ja som bola v mekaci na chickenburger a milkshake hihih jajajaj fajne bolo

vefi89
3. feb 2010

mirka, mne dnes svokra napiekla šišky a tvarohov sypaný koláč 😝 tak som si kúpila plnotučné mliečko a vrhnem sa do toho 😀

elko69
3. feb 2010

no to som zvedava teda cakam potom na rozpravanie z porodnice na tie zazitky.... 🙂

vefi89
3. feb 2010

elko a just budem písať iba o bolestiach, aby som vás vystrašila 😀 😀 😀 😀

mirka12011
3. feb 2010

vefi tak ja som pre dnesok plna hihi ten hambac mi stacil teda zatial 😀 a zajtra hmm neviem neviem

mirka12011
3. feb 2010

vefi no opovaz sa

rogerka
3. feb 2010

dugy, ale ja nemam ziadne problemy, posledne uzv mi robili pred 2 tyzdnami a odvtedy nic, tak ani nikto nemoze vediet, v akej je maly polohe. a furt sa este vrti a presuva, nemam pocit, ze by uz chcel ist von, stale tam besnosi. a nechce sa mi byt tyzden v nemocnici zbytocne 😖 ak by bol nejaky problem, ani nepipnem, ale ked neni, tak naco tam mam kysnut?

vefi89
3. feb 2010

ale veď ja len žartujem, ja som provokatér 😝 😀 aspoň si sa napapala a máš plné bruško....ja len žeriem a žeriem a hlad mám stále 😅

rogerka
3. feb 2010

vefi nebud taka zla 😉

mirka12011
3. feb 2010

jojjojo regi uz nemurci tolko budes pod dozorom a to ma vyhodu 😎 a ja si myslim ze ak sa nebudes otvarat ani plodovka ti neodtecie tak ta pustia home... mozno fakt len tym ze pojdes na cisarak tak preto ta prijimu a mozno ta odrbal doktor a na dalsi den uz budes mamina ved budes stastna tak moja bude ako ma byt...

elko69
3. feb 2010

vefi no dakujeme teda..hihi nas chces pekne postrasit a potom nepojdem ani rodit,nie??hehe jak keby sme mali uz na vyber,ze? 😀 ale tak ty uz budes coskoro mimi drzat na rukach a my niektore si teda este pockame par tyzdnov...

dugyna
3. feb 2010

soni ..jja som si robila tie testy asi 2 ktore vysli negativne a vecer pre dnom ako som mala dostat menzes nam vysiel pozitivny..takze to si este skoro robila test..aj ked pisu ze na 10den po oplodneni..tak to tak nefunguje

dugyna
3. feb 2010

rogi a zo spodu ta nevysetroval??
a termin mas kedy?

dugyna
3. feb 2010

lulu si tu 😀 dnes sme kupili saty 😝

dugyna
3. feb 2010

rogi preco si sa neopytala dr ze preco ta chcu hospitalizovat???hm? 😒
je mozne aj to ze pravdepodoben pojdes cisarskym a preto ta chcu hospitalizovat..ale to sa teraz len mozem domnievat ..kedze neviem co ti dr povedala neviem ake mas vysledky..atd..

a pojdes tam v pondelok?

rogerka
3. feb 2010

vysetroval, termin mam 12.2., ale drobec bol na prvych uzv asi 3 mesiace vzdy o 2 tyzdne mensi, moja lekarka to nebrala do uvahy pri urcovani terminu, na poslednom uzv v nemocnici bol mensi o tyzden, tak chcem byt buduci tyzden este doma 🤐 inac mi nic nepovedal, len som si precitala, ze vsetko zatvorene, tak neviem. o maknuti alebo skracovani krcka ani slovo, tak nechapem 😕

dugyna
3. feb 2010

ju kam ste mi zdrhli pred chvilkou ste tu boli vsetky a zrazu nikto ☹

dneska sme s drahym kupili paradnu knizku 😉 nejstastnejsi miminko v okolo 😉

rogerka
3. feb 2010

asi preto, ze je male stale dole ritou, ale ved to neni nic nezvycajne, tak fakt neviem. v pondelok tam chcem ist neskor, ne na pol 8 ako mi kazal, a chcem sa spytat na nazor ineho lekara. naivne dufam, ze ma posle domov 😀

rogerka
3. feb 2010

my sme asi pred mesiacom s drahym kupili knizku prenatalni komunikace, ale cakala som od nej viac 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre