Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
12. feb 2010

Ja som mala dnes uplne hrony den, rano som sa normal obliekla do prace a tak mi prislo zle, ze som sa znova vyzliekla a supla do perin a spala som az do pol osmej vecer.

elko69
12. feb 2010

janina no pekne si spala teda dost dlho a uz je hadam dobre!!!

garonka
12. feb 2010

leni nebude dufam, utz skresľuje hodnoty + - 😕

garonka
12. feb 2010

dugy no som veľmi zvedava ale radšej si nebudem nič namyšľať lebo si privodím zle 😒

lenocka84
12. feb 2010

lusy hlavne klud, ok?
a radsej nech je mensi, a bude to ok
neboj po narodeni aj tak schudne

garonka
12. feb 2010

leni si taka zlata ako ma vieš ukľudniť
hoci i drahy bol taky ale už ma nemohol počuvať tak i zavrčal ale nebudem na to myslieť
furt som sama doma a jeho nikde a to sme si chceli urobiť pekny večer
aj ty si sama samučička okrem hava a malinkeho v brušku?

dugyna
12. feb 2010

elko o com mam dat info? o rogerke? nic nema nove..zatial cakaju..ak nie tak v pondelok

garonka
12. feb 2010

dugy v pondelok jej robia cisarak?

liv1
12. feb 2010

som zvedava babule kolke z nas nakoniec pojdu cisarskym..

janinna11
12. feb 2010

Ahoj Liv, tak som sem odbehla od fajciarok, citala som si aj tvoje prispevky, ja som taka stastna, ze nefajcim!!
No Liv, este nejak skoro mysliet na nas porod, nie?? A inak ako sa mas??? Este stale mas nevolnosti??
Ja mam pocit, ze sa my to zacina az teraz, tie ranne, predvcerom som nebola schopna ist rano do prace a dnes tiez....

dugyna
12. feb 2010

gari lenka ma uplnu pradvu sono skresluje a druha vec makinky naozaj po porode schudne..a sak je chlap tak predsa musi chranit maminku..tak bude valibuk 😉 lucy vsetko bude ok uvidis 😉 😉

rogi ..ak som to ja pochopila te jej vyvolaju v pondelok porod..nepisala o cisaraku..lebo pisala ze primar povedla ze tomu pomozu..

janina aj som statsna ze nefajcim a dufam ze uz navzdy 😉

janinna11
12. feb 2010

Elko no mi hovor, normalne proste neviem nejak dospat dobu, to je strasne, nepotrebujem ani jest za dvoch, ale skor spat za dvoch!!! 😀 😀 😀

janinna11
12. feb 2010

Kocky ktore este nespite??

liv1
12. feb 2010

Ahoj Jani, citala som ze ti nebolo dobre. Ma to mrzi. Ja prave naopak, uz posledne dni je to podstatne lepsie, dokonca vcera som sa zobudila bez nevolnosti, dnes sice zase, ale potom je mi uz dobre. Uuuuuplne iny zivot fakt. Neboj ako to rychlo prislo tak to rychlo aj odide. 😉

Co sa tyka toho porodu na to mysliet teraz pre mna nie je ani tak skoro, lebo neviem ci si citala predtym, merala ma dokyna a vyzera to na male hodnoty a tym padom ak bude vacsie babo tak asi cisarsky. No ale dugyna pisala ze to sa moze zmenit a tiez uvidi sa neskor tak ma ukludnila 🙂.

Jani a gratulujem k tomu nefajceniu! 😉 super...
Dugy tiez gratulujem 😉

liv1
12. feb 2010

gariiiiiiiii ty kinderko jedno, budes chybat ked uz nebudes kinderkovat 🙂

vejula
12. feb 2010

ahojte kočky...

Tak garonka riadny chlapák to bude hovoríš, ale tak o pár dni si mamina, sa musíš velmi tešiť. už budeš sdržať malinkého v rukách. Jooj ako ti zvádidím ale v dobrosm samozrejme, potom hned nejaké foto tu šupni 😉

janinna11
12. feb 2010

Liv dakujem 😀
Ja sabehom nejakch dvoch troch tyzdnov chystam znovu na SK, tak asi pojdem cez BA a skocim do toho genetonu na ten odber, v CR fakt nic take nie je!! A Ty si Liv este nad tym nerozmyslala??? Nad pohlavim?

liv1
12. feb 2010

jani jasnacka. geneton sa blizi, za 2 tyzdne 24.2. mam taky ultrazvuk, co zistuju pripadne vyvojove vady, a povedali sme si s mm ze hned ak bude vsetko ok, tak pojdeme na zistenie pohlavia. vsak ja to uz nemozem vydrzat 😀 .
Nahovarala som lulu, aby sme isli spolu, lebo tiez tam chcela ist, ale jej mm to nechce vediet, resp. nie teraz.
Ak budes chciet tak mozme ist spolu. na ako dlho si tu?

dugyna
12. feb 2010

😉 janina ja este nespim zehlim..neboj bude ti lespie

liv1
12. feb 2010

juuuuj dugy neprides aj ku mne ozehlit? ako som tych 5 tyzdnov travila cele dni v posteli, nakopilo sa nam to aaaaaaz az. teraz neviem kto toho tolko pozehli ach jaj. 😅

dugyna
12. feb 2010

liv nieco mi hovor ..ale ja mam k tomu pusteny ten film na jojke a pisem s vami..a pekne pri tom sedim 😉
a nieco hovor to je kopa tiez za niekolko tyzdnov ale sa jej uz chcem dnes zbavit

janinna11
12. feb 2010

zehlis Dugy??? teraz?

dugyna
12. feb 2010

no ja uz zehlim od neviem kolkej ale ja par vecui pozehlima potom dlho pisem 😀

janinna11
12. feb 2010

Liv ja idem v utorok do poradne, a 24.2. na genetiku, tak uvidime, koncom februara by to slo, prip. prvy marc. tyzden, hm???

liv1
12. feb 2010

dugy to sedenie pri zehleni musi byt super! ja ale nemam taku dosku nizku...
jani ten koniec februara, alebo teda ten prelom, neviem kolko trva kym dostanem vysledky z ultrazvuku a potom za ako dlho nas objednaju do genetonu.

tak dame si priebezne vediet, ked ty mas tiez tu genetiku 24.ho 😉 hm?

dugyna
12. feb 2010

liv to bude v ktorom tzydzni ked ides na to sono? na morfologicke sa chodi az po 2Ott

a du dosku nemam taku nizku to je doska z ikei myslim ze stala 150sk a ona je dlha 75 cm a pekne zo spodu rozlozis nozicky a polozis na stol..takze ju mam na obyvackovom stole rozlozenu a pekne zehlim pri telke po sediacky..a pisem este aj s vami 😉

janinna11
12. feb 2010

Ok Liv, sedi vec, ja som volala do genetonu v utorok a povedali mi, ze v tom nie je problem, aj keby som prisla hned, ze odbertrva par minut a ze by am tam este vsunuli,,,

dugyna
12. feb 2010

janine potomnapiste vysvetlim vam kde to je..podpisete tam este len papier ze nepojdete na potrat koli pohalviu..

janinna11
12. feb 2010

Dugy dakujem, vsak uz minule si mi pisala, ze je to na Sasinkovej 4 myslim, ale urcite sa ozveme 🙂)

liv1
12. feb 2010

dugy budem v 14tom. to je ze vraj nieco ako skorsia amniocenteza... zistuje sa tam co pri amnio, len je to ultrazvuk a je to omnoho skor. pozerala som ze nie je to povinne vysetrenie, ale doporucene. dufam ze v tom nemusim hladat nic horsie, ale dokyna mi nic nepovedala. len ze to ze mi berie krv a to vysetrenie ze to je kvoli downu a zistenie pripadnych vyvojovych vad.

jaj a to tou doskou nie je zly napad, by ma nenapadlo 🙂

jani tak dobre, super. dame si potom vediet. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre