Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
18. feb 2010

AHoj Leni, tak uz si v ZA?? Tak si rada, ze?? Ake tam mate pocasie??

vefi89
18. feb 2010

leni, len myslite na to, že máte drobcov pod srdcom, nie že sa opijete do nemoty 😀 😀 😀
a ako ťa pichá???

vefi89
18. feb 2010

a Lucka ti nepísala?

lenocka84
18. feb 2010

jani tak no nic moc

vefi pit budeme max zeleny caj, alebo dzusik
a Lucka sa neozvala, trosku sa aj bojim

a picha ma tak ze aj ked lezim alebo sedim

ivanka85
18. feb 2010

lenocka84: ved zeleny caj sa v tehotenstve nema pit

lenocka84
18. feb 2010

ivanka ja ho pijem cele tehu,a nic mi nie je

vefi89
18. feb 2010

leni, tam ide len o to, že obsahuje kofeín, ale to je asi tak isto nebezpečné ako káva..
a to ťa nepichá len pri určitej polohe alebo lepšie povedané pohybe??by si mala prestať fajčiť 😀 😀 😀

janka2112
18. feb 2010

Ahojte,
ja sa ozyvam len obcas,lebo ked sa napojim tak ste uz neviem kolko tem dopredu..to nic..............k caju,tiez som citala ze sa nema pit ani zeleny ani cierny.....ja vsak neviem rano pit iny ako vonavy cierny caj.....a pijem aj kavu jednu denne max.konzultovala som to s lekarom,povedal ze je uplne normalne ze sa vsade pisu nazory na caje a kavy,no dve salky kavy,cierneho alebo zeleneho caju neuskodi.............nase mami pili len pigi cierny caj a sme tu zdrave..............

vefi89
18. feb 2010

janka s tým pigi čajom máš pravdu, ja som na ňom dokonca vyrastala 😀 😀 preto som asi taká pošahaná 😀 😀 😀

lenocka84
18. feb 2010

vefi fajcit??? ta diky
a picha hocikedy

a ten zeleny ale ladovy, nie klasicky vareny

liv1
18. feb 2010

Caute kinderka 🙂

elko este k tej nasej teme, ja pozeram na to aky je tazky, ci je lahko zlozitelny, dobre polohovatelny pre babo, bezpecny - podla tych crash testov a inych. a velmi potrebujem nejaky aj do tazkeho terenu. velmi sa mi paci na bumbleride indie, ze ked uz mas tu sportovu cast, tak si mozes babo otocit k sebe napr. a tak. 😉

juj babulky taka som vyhappena, bola som konecne trochu vonku s kamoskou len tak na kafe, trochu kuk obchody lebo mm ma za 2 dni narodky, a citim sa velmi dobre, vobec mi nie je zle. tak idem navarit veceru po 100 rokoch 😀 bravcovu panenku s cesnacikom, zelenou cibulkou, fazulkovymi strukmi a este musim vymysliet prilohu 🙂

vefi89
18. feb 2010

leni, ale to je jedno aký, aj ten obsahuje kofen...a je stále zdravší ako anglické čaje, mi to mamin priatel vysvetloval, že tie snglické obsahujú vela teínu a ten je vraj nebezpečnejší ako kofeín....ale zasa čo nebezpečné nie je však 😀 😀
keď pôjdeš najbližšie na poradňu, tak sa spýtaj na to, prečo ťa pichá

lenocka84
18. feb 2010

vefi budem musiet

pisala Lucka, ze Tobika ma od rana, do 7mej vecer
a ze je zlaty, a poslusny
a ze asi chyta zltacku, ale tak radsej v nemocke akodoma
to by ich aj tak nepustili

liv1
18. feb 2010

vefi, leni, k tomu čaju, síce to nesúvisí, ale ja som si zase kúpila velmi "zdravé" jahody bio z maroka 😀 😀 . ale musela som čo mám robiť 😀 😀 .

liv1
18. feb 2010

fuj ten reflex uz nepozeram. vzdy som z neho vystresovana 🙄

lenocka84
18. feb 2010

jahody su zase silny alergen, takze tym sa vyhybam

liv1
18. feb 2010

leni a to pichanie nemozu byt vetry? mna to zvykne uplne nechutne pichat pod rebrami tesne. niekedy mam pocit ze aj na rebrach je to hroza. ale pomaha mi ked dam rascu na 5 min. do horucej vody a urobim si taky caj. ale neviem ci sa to moze v tehu...

liv1
18. feb 2010

???? to by som nemala jest v tehu? to viem ze potom nie, ale aj teraz??? 😅

lenocka84
18. feb 2010

liv ziadne take problemy nemam, tak neviem
ako viem ze baby spominali ze to moze byt aj tym ako je drobec ulozeny, no neviem

elko69
18. feb 2010

vefi89 co si tam stavia domcek ked nechce ist von????? 😀

jak tak citam niesom jedia co sa hada so svojim mm,len my uz v septebri budeme mat odkrutene 3 roky manzelstva,niekedy sa cudujem ze uz tolko??? :D :D

elko69
18. feb 2010

li aha ty sa tomu jak rozumies,ja vobec nie tak ak mozes porad podla toho co tam bolo pri nom pisane by si ho zaradila kam ten moj??

liv1
18. feb 2010

elko to ja praveze vobec sa do toho tak nevyznam. 🙂 ja len ked sa mi nejaky paci, tak o nom nastudujem co najviac na nete, cez diskusie, referencie atd. dokonca ja som este ziaden okrem casual play ani nevidela nazivo ze by som ho nejako prestudovala.
pozri napr. tento link uz som ho sem raz davala. vsetko najdes cez klucove slova na googli. to su nejake testy co robili, len skoda ze nie viacej znaciek...
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...
Priznam sa ze skor pozeram po tych drahsich znackach, ale nie kvoli cene ale kvoli tomu ze predpokladam ze tie skor splnia nase potreby. I ked to vobec nemusi byt tak. Povedali sme si ze na kociku setrit nebudeme, vela cestujeme a tak, takze velmi pozeram na tu kvalitu. A hladam teda len tie trojkombinacie, takze aj autosedacka musi byt super...

liv1
18. feb 2010

elko inak prave som zistila, ze aj ten tvoj sa da mimi dat aj v smere aj v proti smere jazdy. to je super 😉 idem este studovat 🙂

elko69
18. feb 2010

boze sak podla toho co som len prebehla ocami tak asi v ziadnom kociku by babo nemohlo byt....sakra to co ma byt...

liv1
18. feb 2010

hm, je to blbe hlavne to ze pouzivaju nevhodne materialy, tie ktore sa nemozu dat do hraciek a oni to davaju do kocikov?!? 😕

no inak pozerala som ten tvoj, podla mna je super ze:
obojsmerna jazda
nafukovacie kolecka
polohovatelne aj na nohy aj na lezanie - opierka
odpruzenie
polohovatelna rukovat

na toto urcite pozeram aj ja.

zda sa mi len trochu tazky a neviem ako sa sklada. to by som uz nasla v diskusiach. a co sa tyka tej autosedacky, to si skus tiez najst cez google.
som teda velmi "mudra" no ale fakt nie som, len to studujem a viem zhruba co potrebujeme... 😉

elko69
18. feb 2010

dakujem...ja sa v tomto akosik neviem orientovat vobec ja som n ataketo veci asi antitalent...no to je strasne ze kupis dietatku hracku a potom sa dozvies ze su nevhodne a mozu hocico sposobit,sakra ti ludia su svine a len chcu zarobit daju co najlacnejsi material a skodlivy...

magic08
18. feb 2010

ahojte tehulky...
neviete mi poradit nieco vhodne na palenie zahy...?
priserne ma pali zaha, hlavne vecer. Uplne zo vsetkeho... niekedy sa to neda vydrzat...
viete mi niekto poradit nieco vhodne v tehu?
dakujem

zazalienka
18. feb 2010

magic ja som chrúmala mandle z lidla, tie v šupke.. a na striedačku pastilky TUMS.. no a pomáhajú aj burizóny a tortové oplátky.. ale TUMS určite.. mňa tak pálila žáha že mi bolo na vracanie a štípalo ma nechutne v krku..

janinna11
18. feb 2010

Magic urcite Rennie tabletky pre tehu, to mozes

lenocka84
18. feb 2010

cafte
zase som tu
videli ste tobiiiika??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre