Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
23. feb 2010

fuuh, to by som nechcela.. tiež som voľakedy pracovala na smeny(krátky/dlhý) a už by som nechcela. A vyspať sa nevyspím, lebo chodím s mužom ráno. On chodí na 8, takže ja sa hodinu potuľujem kým sa dostanem do práce ☹ ale nechcem chodiť MHD...sami chrí ľudia, každý druhý kašle a tak...nechcem niečo chytiť.

awooojky
23. feb 2010

peppe tak to je riadne dlho

elko69
23. feb 2010

ja som dnes od 7 do pol 4 takze tiez si to tu este uzijem dnes..zavidim Vám ktore ste doma a odpocivate...

awooojky
23. feb 2010

vejula tak zajdi na navstevu :D

vejula
23. feb 2010

no awojky ani nemám kde poriadne, všetci su mimo ZA a jedine za našimi lenže bráško má zápal akýsi silný myslím priedušiek tak ani tam nemôžem... Keby som tu mala ihlice a vlnu asi začnem štrikovať 😀

dajna11
23. feb 2010

ahojte. myslíte si že je hlúpe byť na PN už od 15tt??

janinna11
23. feb 2010

Vejula, vsak si kukni nejaky film, nieco dobre si uvar a oddychuj 🙂) pri telke, hned by som s tebou menila to nicnerobenie... 😀

mirka12011
23. feb 2010

dajna nieje niekto je na PN od zistenia tehu...

janinna11
23. feb 2010

Dajna, preco by to malo byt hlupe?? Kazda zena preziva tehu inak, niekedy je to potrebne hned a niekedy vobec, aku mas diagnozu??

janinna11
23. feb 2010

Ja tiez ratam s tym, ze ma lekar vypise na vlastnu ziadost, lebo robim v chem. priemysle, asi tak o 4 tyzdne, uz by som chcela odist na SK za buducim mm 😀

awooojky
23. feb 2010

vejula no ot neni zly napad to uz aj mne napadlo, no to radsej tam nechod nech nieco nechytis

vejula
23. feb 2010

Asi pozrem teda nejaký filmik 😎 ...

dajna11
23. feb 2010

mám vyšší TK. neviem,ja som taká poctivka,nikdy y som nebola PN a preto sa na to pozerám tak akoby som si zanedbávala svoje povinnosti voči kolegniam. asi je to hlupe nie?

awooojky
23. feb 2010

hlavne je teraz malicke, aby bolo v poriadku, tak oddychuj len pekne na PN

awooojky
23. feb 2010

ja si asi pozriem kleopatru muzikál, dávno osm nevidela

janinna11
23. feb 2010

Dajna, nosis v sebe novy zivot, musis teraz mysliet hlavne na seba a mimi, ked je dobre tebe, je dobre aj mimi, takze nevymyslaj ziadne dramaticke scenare o tvojej "tenkrat-poprve" PN a ostan doma, vysoky TK nie je sranda,´ja mam zase extremne nizky, co nie je az tak nebezpecne, ale uz som parkrat odpadla a uz raz aj v tehu, teraz som zacala pit 1 kafe denne, je to trochu lepsie, ale ak by sa to vratilo - tie mdloby, urcite sa necham vypisat, nebudem riskovat nejaky pad, mozem ublizit miminku a to by som si neodpustila. Takze sa kludne hod PN a uzivaj si tehu 😀

awooojky
23. feb 2010

ano presne tak

dajna11
23. feb 2010

janinna11 aj ja som sa dala vypísať na vlastnú žiadosť aj ked mi to v podstate radil koli tomu tlaku ale kedže ma v práci hnevaju a ja mám potom nervy a teraz zasa stále plačem.tie hormony su desné:(. pracujem v zdravotnictve v labaku a lekár mi napísal že by som nemala pracovať s biolog.materiálom a chemikáliami ale v práci na ten paper kašlu a ked nemá kto tak musim makať.

barbyes
23. feb 2010

mi hovor, môj muž je zo mňa už zúfalý. za všetko sa rozplačem 🙂

janinna11
23. feb 2010

Dajna chapem tomu spravne, ze teraz si uz PN?? Predtym Ti dal lekar len papier o tom, ze nemas pracovat v labe s biolog. materialom atd, ale PN si nebola. No v praci na ten papier kaslali, ked nemal kto robit a tak si robila Ty, rozumiem dobre??
A uz si potom bola z toho na nervy a tak si sa nechala vypisat.... alebo je to inak??

awooojky
23. feb 2010

no na mna si zvykaju este, a aj ja sama bo som az prekvapena co dokazu hormony

janinna11
23. feb 2010

Baby, aj ja som naladova, 2-3 tyzdne dozadu to bol so mnou fakt des a to som tu teraz sama - v CR, drahy ja na SK, ale tiez mal dost (myslim si, hoci otvorene mi to nepovedal...) mojich citovych vylevoch a nalad....

janinna11
23. feb 2010

awoojky to uz teraz v 5tt mas tie hormon. vykyvy?? SI dobra... 😀 este to len pride ....

barbyes
23. feb 2010

mňa to chytilo asi tak mesiac dozadu...do vtedy OK a potom mi zrazu šiblo a fuuuh, no čo už 🙂 nejako to so mnou bude musieť vydžať. raz som mala taký hysák, že mi na druhý deň robili vyšetrenie, resp. mali podozrenie na infarkt. ale ja som sa nevedela ukľudniť ☹

dajna11
23. feb 2010

janinna11....no tak je to. najprv ma v práci nutili isť na rizikové,necchela som,bolo mi fajn a aj koli peniazom. potom kolegyna študuje a ked bola v škole tak som musela pracovať lebo na našom useku sme dve a nik iný to nevie. takže vetdy sa papier nebral do uvahy ked nemal kto robiť a hned na to mi museli dlabať stoličku a mala som to velmi zapalene a zubar mi odporučal isť na PN aspon na týžden ale nemohla som lebo kto by robil. ja som poctivka a tak som opuchnutá chodila do práce. a ked kolegyna prišla po dvoch týždoch zo školy tak som toho mala dosť a dala som sa na PN...to bolo pred týždnom.-

lenocka84
23. feb 2010

ahoojte baby
uz som konecne doma ze total ako vypluta rezanka
nevladzem sa ani pohnut

barbyes
23. feb 2010

a kde si bola?

lenocka84
23. feb 2010

robit baby sitterku, na 3 hodky
vycerpavajuce, a unavne, chodenie cca 1,5hod vkuse

awooojky
23. feb 2010

janinna ja som tie vykyvi mavala aj ked som tehotna nebola stacil výkyv hormonov, stale som na to brala lieky lebo nikdy som ich nemala tolko kolko som ich mala mat, stale som mala jednu hladinu velmi vysoku a druhu vlemi nizku :D

rebeka25
23. feb 2010

No tak zienky ty moje obavy a vsetko asi som citila podvedome zie nieco nie je na 100 p.a.a v poriadku. Dneska som volala za vysledky tripple testov, a sestricka mi povedala tolko ze: Jeden pozitivny, jeden negativny. A ja vobec netusim co to ma znamenat. V piatok mam ist zasa na krv do labaku a v pondelok za nejakou doktorkou. Som s toho uplne mimo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre