Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
23. feb 2010

elko a potom ze mam male brucho 😀 ked este vraciame, ale mala pribera pekne tak brusko neriesim hihi a kopka aj teraz som sa najedla ale ziada si kavu bo som dnes nepila a hlava ma boli ajajajajaaj...
kociarik uz ide z blavy jejejejej uz som pokojna
elko ti na kazdej poradni robia sono?

liv1
23. feb 2010

kámo ten bude určite chcieť byť stredobodom pozornosti 😀 😀 . však blíženec 😀

elko69
23. feb 2010

no baby veru niekedy sa aj aj zlaknem ked pocitimnejaku divnu bolest alebo pichnutie este ale uz sa s tym zmierujem ze sa maly otaca a tlaci na nieco,aj doky mi povedal ze tych bolesti v tehu bude este dost len pokial su to neni extremne krce a nejaky divny vytok ci krvacanie,je to normalne...

janinna11
23. feb 2010

Liv dievcatko Lucia, a chlapec- chcela som Jakub, viem ze ich je teraz vela, ale Jakub znamena druhorodeny, to znamena, ze ak by sme mali druheho chlapceka, tak asi potom.... No drahy spomenul Lukaska, to tiez moze byt, hoci mne vobec nenapadlo, mne sa este paci Daniel, alebo pripadne po drahom ak by teda stale chcel, neviem...

liv1
23. feb 2010

jani pekne mena vsetky. tak som zvedava co nakoniec dame nasim milacikom 🙂

janinna11
23. feb 2010

Liv to vies, drahy by bol spokojny aj s Jankou a Jozkom (po nom), ale my uz mame v rodine min. 7 Janiek, tak neviem,uvidime, ako to budeme citit v tej chvili, ked budem pocut toho cervicka prvykrat plackat a uvidim ho 🙂

liv1
23. feb 2010

mas tusaka co to je?

janinna11
23. feb 2010

Liv aj ano aj nie, podla viacerych veci mi to vychadza na dievcatko, ale niekedy si myslim, ze to bude chlapec.... Fakt neviem, hlavne nech to je zdravucke a silne, nam je to v podstate jedno, lebo chceme viac deticiek 😀

A ty mas nejakeho tusaka??

liv1
23. feb 2010

Mala som ze to bude chlapec, aj vsetci mi to hovorili ale len take typy to boli, aj sa mi snivalo ze chlapec, sice raz aj ze dievca. no a potom mi vefi vypocitala ze baba, ale ze nie je si ista, lebo je to na hrane, a potom otcova zena kt. sa ze vraj este nepomylila tiez ze dievca. no tak teraz neviem. 😀 samozrejme ze to zdravie najdolezitejsie, ale ta zvedavost ohladne toho pohlavia proste je . vsak to chapes 😉

janinna11
23. feb 2010

Liv jasne ze to chapem, vies, ja som uz ani nie tak zvedava ako predtym.., skor mi pride, ze skor drahy je cim dalej zvedavejsi... Keby som vedela, ze v 20tt bude male dobre otocene a ze sa dozviem pohlavie, tak mozno ani nepotrebujem tak extremne skoro vediet, lenze kolko mamiciek to este nevie a uz su aj po 23tt.....

vefi89
23. feb 2010

janina, mne pohlavie povedali až v 30tt, keď sa malý konečne otočil tak ako mal 😀

lucy1990
23. feb 2010

Ahojte, dosla som prave od doktora, lebo mi zacala prvykrat tvrdnut maternica 😒 a nalakala som sa, ci je to v poriadku...

vefi89
23. feb 2010

lucy ale všetko je oki nie??to si mala tie prípravné kontrakcie?,

lucy1990
23. feb 2010

Vefi, je to ok, neni to nic vazne, ale je na to este skoro, tak mi povedal aby som si dala magnezko, len ma to vylakalo, lebo vecer som sa natierala s tym elasti q kremom a o piatej rano bolo prve tvrdnutie, o jedenastej doobeda druhe, o pol jednej tretie a o druhej stvrte...povedal, aby som si to nemasirovala, lebo tym vyvolavam tie stahy 😒

vefi89
23. feb 2010

no to áno, bruško by si si ani hladkať nemala...neviem prečo, ale kdesi som o tom čítala...ale pokial len takto, že máš jesť magnezko a neposlal ťa hneď o nemky tak je to v pohode..neboj....

lucy1990
23. feb 2010

Vefi a u teba budu ako postupovat lekari? Kedy by ti mali dat vyvolavacku a kontrolovali, ci ti uz nestarne placenta?

janinna11
23. feb 2010

Ahoj Vefi, Lucy,
Vefi no vsak aj o tom som hovorila.... to je hrozne tak dlho cakat.....
Lucy a ako sa to prejavilo, ake su to pocity??

lucy1990
23. feb 2010

Ja som si ho vecer kremovala, ale ten krem je takej konzistencie, ze treba trochu pritlacit aby sa poriadne rozotrel...ale teraz ho radsej len nanesiem a necham vsiaknut 🙂 no a hadam sa to uz tak casto nebude opakovat...konecne je vonku normalne pocasie, tak by som nechcela skoncit v nemocke 😒

vefi89
23. feb 2010

janina, a teraz si vezmi, že koľko žien vydrží a nechce vedieť až do pôrodu, čo to bude... 😀 😀

lucy, ja neviem, neviem vôbec nič...zatiaľ teda...takže zasa čakám do pondelka 😀

lucy1990
23. feb 2010

Jani, je to taky pocit, ako keby take pnutie a natiahnutie koze na jednom mieste, a ked si to chytis, tak je to ako tvrde ako past...

lucy1990
23. feb 2010

Vefi a podla doktora mas kedy termin, lebo tu je 14.2. sedi to?

mirka12011
23. feb 2010

vefi nekakaj ma 😀

vefi89
23. feb 2010

mirka a budem 😀 😀 😀 však aj ty budeš mať blíženca, pochopíš, aké sme znamenie 😀 😀 😀 😀

lucy, mirke som o otm akurát písala, že nikto nevie..najprv bol malý, potom zasa velkký, takže mi termíny lietajú hore dole...posledne mi dali temrín na toho 14.2.... 😅

lucy1990
23. feb 2010

Tak drzim palce nech to pride skor, nez v pondelok 😉 predsalen prirodzeny porod je lepsi, ako vyvolany...dieta vie, kedy treba prist na svet 🙂 vacsinou...

mirka12011
23. feb 2010

vefi ja som strelec a som teda tvrhodlava jak palica ale viem ustupit ta ja mam maminu blizenca ale ta az taka tvrda palica ako ty vobec nieje 😅

dugyna
23. feb 2010

caute nove kinderka vas tu ale pribudlo 😉

dugyna
23. feb 2010

ahojte baby
lucy neboj to prejde..a vsetko bude ok

lucy1990
23. feb 2010

Dugy diky, hadam sa to uz nezopakuje 🙂

dugyna
23. feb 2010

my sme boli dnes na morfologickom vsetko je ok 😉 tak sa strasne tesime malinka ma 430g, dneska bola dole hlavickou 🙂 a samozrejme medzi nozky nebolo vidno lebo princezna sa hanbi 😉 takze keby sme boli v genetone este stale nevieme

lucy1990
23. feb 2010

Dugi, tak gratulujem, ze je vsetko ok 🙂 ja som zvedava ako dopadnu tie tripple testy..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre