Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
25. feb 2010

dugy , ale mala sa hybe ja ju citim, len predtym mala take obdobie kopave, tak teraz kope zasa menej...Svokor mi pre troma dnami prehmataval brusko a hovoril, ze hlavicka je uz dole a telicko a nozicky smeruju skor na pravu stranu v brusku. Aj teraz kopka blsky jedna, len mam pocit ze skor vnutri, predtym kopala akoby smerom von 🙂

lucy1990
25. feb 2010

Dobre ranko baby 🙂

jjana17
25. feb 2010

inak ja si myslim ze je to totalna kravina davat zenam na pn vychadzky striktne od do,,,podla mna mali by byt neobmedzene, ved o co je lespie ked baby chodia von na prechadzky ako len kysnut doma, a zvlast ked je takeho pekne pocasie, ved ked sa necitim dobre sedim doma na zadku, ked som vracavala som len doma bola a teraz ked mi je dobre ma to taha von slniecko krasne svieti juuuj,,uz aby som mohla sa prehanat po vonku s kocikom

lucy1990
25. feb 2010

Mne to tiez nedava zmysel, ked zena nemoze chodit do prace kvoli nevyhovujucemu prostrediu, tak preco by mala byt doma zavreta 😒 ine by bolo, keby bola na rizikovom a ma lezat...

jjana17
25. feb 2010

lucy to si pekne potiahla,,,,,sa ti muselo dobre spat 🙂

lucy1990
25. feb 2010

Ja sa uz strasne tesim na taky jednoznacny kopancek od malickej...zatial to bolo asi skor v mojej hlave 😅 inak kedy presne sa zacina 5. mesiac?

jjana17
25. feb 2010

lucy ja vecer ked si lahnem na bok tak uz drobca trosku citim ako take bublinky dole v brusku,,,takze v tedy len tisko lezim a vychutnavam ,,,

lucy1990
25. feb 2010

Jani, ani nie...bola som hore o osmej, a mala som strasne napuchnutu lavu mandlu, tak som si tam dala tantum verde, pozrela som vysledok hokeja a isla som este pokracovat do perin..ale zobudila som sa este viac chora ☹ soplim, kaslem, hlava ma boli...vcera mi to kupanie neurobilo dobre...pritom chodievame od jesene pomaly kazdy tyzden a cez najvacsiu zimu nic a teraz, ked uz vecer ani nemrzne ma to chyti...asi som bola oslabena 😒

janefonda
25. feb 2010

lucy tak cajik, citron, med a sup pod perinu 😉 a ak to nezaberie navsteva lekara ta caka...

lucy1990
25. feb 2010

Jani, aj ja ked si lahnem na bok, a mam pod bruskom vankus, tak obcas sa mi zda ze nieco citim, alebo aj teraz ked mam na brusku notebook, tak citim taky slaby ťukes, ale tak vies co hovoria doktori-este je skoro 🙄 asi mam halucinacie 😀

dugyna
25. feb 2010

jane tak potom je zrotovana tak ze ty ju menej citis..ze nekopka na von ako pises ale dnu..
lebo ja som chapala tak ze frekvecnia citenia a tak ze je celko menej..
ale ked hovoris ze dnu ju citis tak to bude ok

lucy1990
25. feb 2010

Jane, presne ako hovoris...uz mi len teplota chyba ku stastiu 😖 nastastie dnes mam doktorku poobede, tak keby to bolo velmi zle, tak skocim za nou...

rebeka25
25. feb 2010

Janinna - ja som tak isto na PN, ale nie koli nevolnostiam, ani nemam rizikove tehotensvo ale koli praci, a vychadzky mam od 10.00 do 12.00 a potom od 15.00 do 16.00 o neobmedzenych som este nepocula 😲

jjana17
25. feb 2010

lucy no tak to ti nezavidim,,,ono je sice pekne teraz ale ze je strane vela vseliakych vyroz, aj synovec ma 2 mesiace a sestra s nim musela zajst k doktorke ,a ta jej povedala ze moze byt rada ze len sopli lebo ze je strasne vela novorodencov s nejakou vyrozou a vysokanskymi teplotami

dugyna
25. feb 2010

janina neviem ako je to v CR ..ale neobmedzene vychdzky nejdu tu na SR..a ak ti to dr povie je to totalny blbost...
ked mas vychadzyk ta su stanovene casom od do..proste nemozu byt stale...si proste PN..aj ked si koli praci na PN a nemas zdravotne problemy..
neobmedteny vychdzky by nepochodili ani prad reviznym lekarom...

jjana17
25. feb 2010

lucy mna sa na poslednej poradni pred tyzdnom doktorka pytala ze ci uz nieco citim a ja ze trosku vecer a ona ze no to uz mozem citit lebo drobec je uz velky takze je tam uz sanca to citit, inak na brusku notebook nemavaj, ze to nie je dobre, a ak mas aj wifi tak to uz vobec nie!!

lucy1990
25. feb 2010

Jani, ani mi nehovor 🤐 ale dava to rozum, pre bakterie je toto prostredie najidealnejsie...ani velka zima, ani velmi teplo, este ked bude vlhko, tak uz uplne...

lucy1990
25. feb 2010

Jani, obcas mavam..a vadi to aj cez perinu?

dugyna
25. feb 2010

lucy opravim ta AK ZENA NEMOZE VYKONAVAT PRACU V TEHU podly zakonnika prace je zamestnavatel ju povinny preradit na ine vyhovujuce pracovne miesto kde neni ohrozena ani ona ani jej dieta...a za ten plat co mala ..cize ak je tam aj nizsi plat ona musi mat zaklad povodny..
a druha vec ak zamestnavatel nie je schpny svoju zamestnankynu preradit..cize nema take miesto ze je doma a dostava sovj zakldny plat...
ale to nikde takto nefunguje..je to v zakonniku prace..a malo by to tak byt

ja som tiez na PN koli praci

janefonda
25. feb 2010

dugy ty si uz bola na glukozovom teste? to ma len tak zaujima 🙂
ja si myslim, ze je to normalne ked pohyby trosku ustanu v mojom tt, nakolko sa jej to tam zmensuje. Ved ma uz cez kilecko, cize priestoru ubuda 😉 Ale za to vcera vecer mi dala ranu, alebo ma nejako zaskrabla dnu az slzy mi vyhrkli a potom sup rychlo cikat, kedze trafila svoje oblubene miesto mocak 😀

dugyna
25. feb 2010

lucy ani cez perinu by si ho nemala mat na brusku

lucy1990
25. feb 2010

Dugy, ja tieto veci ovladam...a preto som aj povedala, ze nedava rozum, aby isla na pn, a bola zavreta doma...ved nie je chora...

mimi21mimi
25. feb 2010

Elko ja mam 24 a v septembri 25 🙂 Takze sme rovnako stare 🙂
Nechodim cvicit do Nukleonu, ale ak by som sa donutila cvicit, tak urcite do materskeho centra, lebo to mam hned pod oknami. 😉

lucy1990
25. feb 2010

Dugy, a ty si kde pracovala?

elko69
25. feb 2010

rebeka no to by si mala asi na odbery chodit skorej vzdy a zobrat si papu so sebou a hned sa napapat....a najlepsie tie pohyby je citit teda kao vravis ked si lahnes na chrbat vecer..a pekne sa sustred na to...a potom casom to budes mat kazdy den a v akejkolvek polohe...

janinna aha uz viem,spomynam si len obacs to trva kedze uz nas je tu dost tak uz ani neviem ktora kde pracuje a ktora je PN..hehe

jjana17
25. feb 2010

lucy jasne ze to vadi to mas vlny co notebook vyzaruje tak isto pri brusku by si ani mobil nemala mat ja nenosim ani vo vacku na bunde mobil..aj v nemocke ked som bola tak jedna baba mala na brusku telefon a mala si pocut co na nu spustil doktor

elko69
25. feb 2010

mimi21mimi a nepozname sa??hehe a komu chodis gynekologovi?a ak by si si rozmyslela to cvicenie daj vediet stretneme sa tam,ja uz tam chodim a je to super podla mna...

janefonda
25. feb 2010

dugy prave som mrkla tvoj album a vidim, ze ti pribudaju vecicky...
ak chcem kupit plienocky od troch mesiacov a viac pre malu , je tam uz nejaka univerzalna velkost?

lucy1990
25. feb 2010

Jani, to som nevedela, ze az takto su striktne proti, tak diky, poucim sa 😉

jjana17
25. feb 2010

no lucy je to tak radsej brusko vyvaruj ziareniu od notebooka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre