Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
13. okt 2009

ja neviem 🙂 asi nic budem tu kvasit🙂

miroslava89
13. okt 2009

my mame teplucko som vyhrabala ohrievac..len cakam kedy vyhorime 😅 😀

garonka
13. okt 2009

ja som si kupila časopis Evu tak hadam ju dnes budem konečne čítať 😀 vybehnem s havom na cik cik 😝

lubka89
13. okt 2009

fajn ja idem asi troskuý odichovat🙂

garonka
13. okt 2009

oukeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej lubka 😀

lubka89
13. okt 2009

🙂

miroslava89
13. okt 2009

a mna nevidi nikto..

zabenka21
13. okt 2009

ivica,podla toho ako sa to pocita tak v siestom,ale prave vstavam a idem k doktorovi,takze potom oficialne napisem

evina0
13. okt 2009

ja vecer zapim v pohode ale v ncoi tak okolo 2 ci 3 sa obudim a nie a nie zaspat len sa prehadzujem a potom nadranom zaspim. tak na etapy ale da sa,zvykla som si.

zabenka super vsetko sa da a vek je fajn a Vs dokoncis aj ked neskor ale isto dokoncis.mnoja spoluziacka dokoncovala strednu skolu asi na 3 krat zmaturovala ale skoncila to a to bola mladucka.drzim palce.

mirka dakujem 😵 a inak ja som dnes od rana mala glg acidka co sa na jedlo nemozem ani kuknut mozno zjem na etapy jogurt ale nasilu to nejdem tlacit radsej nech mi neni blee

garonka
13. okt 2009

Miruškaaaaaaaaaaaa a ty sa čo neohlasiš? 😀

ja ťa nevidíííííííím 😀 😀 😀

garonka
13. okt 2009

juj baby vas trapia ranne nevoľnosti 😒 mňa to našťastie obišlo, vracala som len raz keď som sa prejedla marhuľami a zapila mliekom 😝 no nikdy viac 🙂

zazalienka
13. okt 2009

ahojte kočky.. tak opäť zápasím so silným prechladnutím,.. od včera obeda som doma, mám hroznú nádchu, a neskutočne ma bolí hlava.. od soboty mi je nanič, všetko sami točí a točí.. tak len spím a nalievam sa čajom s medom.. už aby to prešlo..

garonka
13. okt 2009

juj zazi nejak vydrž 😉 môj drahy ochorel staram sa o neho ako o babätko aby som ja neochorela spíme oddelene a dnes som ho dotrepala k doktorke 😀
a berieš nejake liečiky?

zazalienka
13. okt 2009

nie, nič okrem horúceho čaju s medom a s citrónom.. a misy ovocia.. bojím sa akékoľvek lieky, aby som neublížila krpatému.. hádam mi to nesadne na priedušky.. treba to len vypotiť.. zajtra musím do roboty..

garonka
13. okt 2009

moja mala by si ísť k lekarke nieje sranda byť chora a neboj su liečiky i pre tehotne, pozri ja beriem na pečeň vitamíny a lieky a male je zatiaľ v pohode 😉

zazalienka
13. okt 2009

uvidím ako bude zajtra, v podstate len smoklím, lenže ma neskutočne bolí hlava, už tri dni v kuse... a neviem sa toho zbaviť..

garonka
13. okt 2009

skus si dať chladivy gel na čielko a naparuj sa nad slanou vodou je lepšia ako harmanček, vyskušaj, môj drahy je chory varila som mu aj cibuľovy čaj na moje prekvapenie mu chutil 😀

lubka89
13. okt 2009

ahojte

zazalienka
13. okt 2009

vyskúšam niečo,dakujem.. ako sa varí ten cibuľový čaj?

zabenka21
13. okt 2009

cawte..tak oficialne 5 tt a mlaicke ma 10 mm.len sestra jak na mna zazrela! viem ze vyzeram na 16,ale tak som tehotna,mohla byt milsia...a lekar ked zo mna vytiahol sondu tak sucho povedal`hmmm,krvacate,neviem,mozno je to len lokalne` musim ist na slovensko,tu ma nepoistia...

alexkaa
13. okt 2009

Ahojte, rada by som sa k vám pridala.... podľa výpočtov by som mala byť v 7tt+6 🙂 ak tu niektorá ste, chcem sa spýtať, kedy ste boli na prvej prehliadke u lekárky? a ako ste prežívali prvy trimester?

mendy0071
13. okt 2009

ahojky...Dakujem za gratulacie,ale este sa mooc nemozem asi tesit....,doktor mi povedal,ze to mam ulozene akosi nizko,akoby na zaciatku materniceze asi si este len hlada hniezdocko😉)...O2tyzdne mam zase termin,ale bojim,ze mozem vraj aj potratit... 😢

zazalienka
13. okt 2009

alexkaa vitaj medzi nami.. ja som bola prvý krát u lekára 1.6.2009, to som bola cca v 6 tt.. potvrdil mi tehu a objednal pre istotu o týždeň na kontrolný UTZ.. noa prvý trimester? u mňa priam ukážkový.. ani jedno zvracanie, ani jedna ranná nevoľnosť.. chvalabohu za to.. ale aj som tak prirerala keď som negrckala.. všetko sa usadilo na zadku a nohách, budem mať čo zhadzovať.. naozaj mám šťastie že mi doteraz nič nieje..

garonka
13. okt 2009

zazi moja maminka mi ho poradila tak do litra vody nakrajaj na štvrťky 3 alebo 4 cibule a nechaj variť ak začne vrieť nechaj prevrieť tak pol hodinku potom to scediš a ochutíš si medom alebo aj citronom mne to zachutilo a som sa čudovala že aj drahy to vypil 😉

vejula
13. okt 2009

Ahojte.... Alexka no ja som bola v 7 t t na takej normálnej prehliadke... Pred tým to bolo také divné, tak som menila lekára a tak... A už som ho aj videla aj srdiečko :D Hned mi bolo lepšie... No ja som ešte len pred pár týždnami ukončila 1 trimester ale tak ako vraví zazalienka žiadne grcanica a naopak musela som veľa jesť. Aj som pribrala hlavne do bruška a do prs... Ale pred tým som bola dosť chudá tak som asi potrebovala pribrať aby malo bábo dobrý základ vo mne :D.... No akurát také nálady a príliš som citlivá, to asi tie hormony, držím palce nech všetko dobre výjde :D

vejula
13. okt 2009

Mendy držím moc prsty... Teraz to všetky potrebujeme 😉

alexkaa
13. okt 2009

Ahoj zazalienka, ďakujem.... 🙂 no ja tiež nevracam, mam iba občas take stavy ako keď v aute čitam, je mi tak čudne zle. A bolia ma prsia a občas nafuknute bruško.... ale inak nič. Len sa pytam, lebo prvy trimester je taky, že ani nemam ako vedieť či je mimi v poriadku, vieš, keď maš bruško a keď sa drobec hybe tak si určite pokojnejšia ako ja.... Ešte som u lekarky nebola, ale už by som mala.... Neviem celkom či patrim sem k vam, lebo už som raz tehotna bola, ale v 9tt prišli na to, že sa plod vobec nevyvinul, po tom ako som začala krvacať a musela som na kyret. Lekarka mi na prehliadke povedala, že som asi v 5tt a o dva tyždne mi ina lekarka povedala že by som mala byť v 9tt... aj tak som celkom nepochopila že to nevidela už vtedy. Ale dufam že toto bude v poriadku.....a preto čakam na tu prehliadku, aby keď tam bude už bolo vidieť aj srdiečko a budem si tak ista že je všetko ok.... 🙂

zazalienka
13. okt 2009

garonka, no tak ja to skúsim... uvidím či ma nebuchne o zem..
alexkaa ja som sa nevedela dočkať každý raz ultrazvuku, aby som vedela že je krpec v poriadku.. bola som trošku nepokojná, ale pokiaľ tam nie je krvácanie alebo nejaké kŕče, tak by to malo byť ok.. mňa prvý krát kopol Miško v 19 tt.. takže teraz keď sa mrví mu síce dohováram nech dá pokoj, ale aspoň viem, že je ok..

allinka79
13. okt 2009

zazalienka... k tomu mrveniu drobcov - ja sa obcas bojim, ze ci malej nieco nevadi, lebo sa mrvi cely den, vecer a teraz aj polku noci...

zazalienka
13. okt 2009

neboj, len si robi svoje miesto.. môj sa najviac vrtí keď ležím na boku.. a hlavne večer, keď sa vyvalím k telke.. a niekedy sa dva dni ani nepohne.. ale priebežne sa tiež vrtí celý deň.. hlavne v mojich neprirodzenýc polohách, keď sa zohnem alebo si sadnem do auta..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre