Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

allinka79
13. okt 2009

ked sa nahnem k pocitacu - vtedy sa hlasi hned 🙂

zazalienka
13. okt 2009

ja sa vždy smejem, keď sa točí až mi brucho nadletuje.. no a príde môj muž, chytí ma za brucho a malý je ticho... že vraj otcovská autorita.. houby autorita.. herec je to krpatý..

allinka79
13. okt 2009

tak nasej je jedno - ci sa chyti kolegyna alebo tatino.. jedine mojej najlepsej kamosky sa boji... 🙂 Ale si ma upokojila, ze to bude len hladanim polohy - uz mam pcoit, ze sa pomaly chce asi otocit... ja mavam vselijake hrcky na bruchu... mam fotku brucha - vyzera ako zadok - len ju musim stiahnut do PC, lebo je v mobile a tu v robote nemam kabel, a potom to bude v albume.. len mne to akosi dlho trva 🙂

zazalienka
13. okt 2009

ja si myslím, že pokiaľ sa vrtí, tak je všetko ok.. horšie by bolo keby sa netočili bábence..

allinka79
13. okt 2009

ved ano - obcas chvilu nic necitim, ostanem kukat na brusko ze co-to, ale potom sa pohne a hned som kludnejsia. Aj ked ju niekedy hresim, zeby mohla byt kludnejsia, som rada, ze sa vrti a ze o nej viem... 🙂 aj jej to vravim 🙂

zazalienka
13. okt 2009

aj Ty sa už nemôžeš dočkať? kedy sa vyklube na svet?

allinka79
13. okt 2009

mala by sa 2.1. 🙂 a hej, niekedy by som ju uz najradsej vystiskala a dala jej boztek (lebo teraz moze iba tatino) a niekedy si to cele neviem predstavit - porod a to co bude potom... chapem, preco to vsetko trva 9 mesiacov - mamicka si definitivne zvykne na ten pocit a ku koncu sa uz aj tesi na porod, ze? 🙂

zazalienka
13. okt 2009

ja sa desím pôrodu.. ale už inej cesty niet.. skôr si myslím, že toto nádherné obdobie mi bude chýbať.. to čakanie, hladkanie bruška, prihováranie..

allinka79
13. okt 2009

ja sa tiez desim, ale inej cesty niet... 🙂
a ty uz nemas 1 dieta? ty vies, co ta caka, hm?

zazalienka
13. okt 2009

to je manželova dcéra.. som vyženila🙂 chodí k nám na víkendy, ale myslím že to dlho nepotrvá a zakotví u nás..

allinka79
13. okt 2009

achaaa....
no nic, asi sa idem zbalit a prchnut z roboty, kuk trochu do Tesca a na "rande" s tehulkou kamoskou... vymenit skusenosti a dojmy... a dat si varenu cokoladu 🙂
Krasny zvysok dna, nieekdy zase... pohladkaj si brusko 🙂

zazalienka
13. okt 2009

oki, tak pekný dník, ja si idem zasa poležať a bojovať s nádchou..

allinka79
13. okt 2009

pekne sa liec...
pa

miroslava89
13. okt 2009

dobre ranko 😒 ja mam zas tlak dakde v nebesach vysoko 😒
a som zas sama doma 😔

garonka
13. okt 2009

Mirka ajojky 😉 a koľko maš tlak? ja som dnes namerala 150/70 nechapem

miroslava89
13. okt 2009

keby len taky...rano 180/100..teraz 165/110

garonka
13. okt 2009

Mirka to je tym počasím a sem tam sa prejdeš? keď pôjdeš na kardiologiu neboj daju tlak do poriadku 😉 ja som ani dnes na gastro nevolala ake mam vysledky radšej počkam do 27.10 nech sa zbytočne nestresujem stres dvíha tlak až až

a čo si sama? svokra ma randeeee? 😀

miroslava89
13. okt 2009

ja sa prechadzam cely den skoro.. a uz chcem stredu nech sa het zbavim toho tlaku... ja osm fakt zvedava na tu kardiologiu co sa tam bude diat co sa tam zisti..

aa svokra na rande isli do tatier na tyzden- proste na zenu prisla puberta...
manzela mam dakde pri roznave - kontroluje ako mu dvihaju kamion
a ja zas sama doma ☹

garonka
13. okt 2009

neboj na kardiologii ti daju tie štipce a monitoruju ako bije srdiečko aspoň mne tak v šaci robili, ale som sa musela ukľudniť z toho stresu lebo mne bilo srdce ako o život ja sa už bojím i keď sa na mňa sestričky usmievaju 😝 To ideš zajtra?

Juj moja svokra chytila druhy dych, ale užije si v Tatrach poriadnu zimu nasnežilo tam 😀

i môj drahy toľko pracuje našťastie je teraz do konca týždňa doma lebo je chorý ale na buduci týždeň budem sama 5 dní ide na služobku do Nemecka 😠 furt kdesi lozí 😠

garonka
13. okt 2009

Miruškaaaaaaaaaaaaa kde si zmizlaaaaaaaaaaaaa? 😕

deina79
14. okt 2009

breee ranko kazdemu 🙂

allinka79
14. okt 2009

bre ranecko 🙂

rosannar
14. okt 2009

ahojte, ja som tu nová a chcela som sa spýtať....s manželom plánujeme bábätko ale ešte berem tabletky ešte dva týždne no a rozmyšľame, že hned otehotniem, len otázka je, že či sa nemôže stať že dieťa bude nejaké vadné, alebo také niečo, lebo každý mi hovorí, že aspon dva mesiace máme počkať, ked doberem lieky...dakujem a ak sa mám ist spýtať do inej temy, tak mi prosím poradte že kde..dakujem... 😉

nikkka
14. okt 2009

ahoj rosannar, ja som tiez otehotnela hned po tabletkach..aj doktora som sa pytala, on povedal ze sa nemusim bat, v tychto tabletkach tak malo hormonov...

rosannar
14. okt 2009

nikkka
joooj...to je super...si asi tretia alebo štvrtá ktorá mi to potvrdila...tak ti verím... 😀

nikkka
14. okt 2009

aj ja som sa bala, tak som sa tiez pytala, a je nas takych viac... 🙂

rosannar
14. okt 2009

nikkka
tak to som rada...ja som sa bála aby sa niečo zlé nestalo....

evina0
14. okt 2009

rosanar mne kazal lekar pockat aspon 1 cyklus nech sa ovulacia sama dostavi.ak chces kuk album tak mam viacej toho .ale myslim si ze dietatku to neublizi moja znama ostala tehu medzi zmenami HAK a dokoca to asi tyzden brala a maly je ako s divych vajec a sibal a zdravi.a poznam co otehotneli cez HAK a mesiace to brali az zistili ze su tehu az na preventivke a ked sa uz cosi nezdalo ale co a ako s babon menviem lebo zeny este neporodila..
takze podla mna sa nemusis bat a je aj viacej prevdepodobne ze ostanes tehu ako po case aspon podla seba sudim..

rosannar
14. okt 2009

evina0
baby, vy ste také super... 😀

deina79
14. okt 2009

baby, dnes so mala 1x biely vytok, moze to byt preto, ze uz 2hy den beriem duphaston a kyselinu listovu?, je to z tabletiek alebo z coho to moze byt?napiste mi svoje skusenosti..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre