Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lerenard
19. apr 2011

@afra tak to je super, tym chlapom to obcas trva🙂 ja mam hlavne velky obdiv ku vsetkym zenam co podobne veci zvladaju same, lebo nebyt mojho muza, som teda ovela viac na nervy🙂 zistila som to tiez necakane a bola som z toho dost hotova vzhladom na nie prilis idealne nacasovanie..ale to asi nieje dokonale nikdy🙂

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lerenard
19. apr 2011

@afra mas pravdu,je mi velkou oporou aj ked som tiez najprv nevedela aka bude reakcia. Tiez sme si davali pozor, tak ako cely cas co sme spolu, a v podstate doteraz nechapeme ako sa ten maly chrust prebojoval🙂 ale asi to tak malo byt, hlavne ked clovek cita ako sa vela parov pokusa a nemoze mat deti tak si to vazi..
ale tiez som bola zo zaciatku v soku a poplakala si,aj mi je z toho teraz trapne, ze som bola taka sebecka..ale tak kusok pred statnicami, chcela som aj do roboty nastupit aspon na rok kym sa budeme pokusat..aj som sa bala aby sa medzi nami nic nezmenilo,predsa len to dieta prevrati zivot dost naruby..ale teraz sa na to pozeram tak,ze sa to malo stat..obcas je dobre spolahnut sa na osud,ze vsetko ma svoj dovod🙂 verim ze aj u teba je to tak a to male bude pre teba tym najkrajsim darcekom🙂 este nam raz bude toto tazsie obdobie smiesne, ze sme to zbytocne prezivali🙂

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka222
20. apr 2011

@kinka555 Neboj,pride to.Len sa netreba strachovat.Ja som pri kazdej kontrakcii myslela na to,ze zase je o jednu menej...A pomahalo to 🙂 Tak drzkam Ti palceky,nech to dobre dobre dopadne a nech mas uz svojho anjelika na rukach.Je to neopisatelny pocit.

lucinka222
20. apr 2011

@lenkaa222 Ahoj,ano mala som pri porode muza.Ale vsetko sa tak rychlo odohralo,ze vlastne na cakacke sme ani neboli,ale pri porode mi drzal hlavu.Bolo to super.Po porode mi zostalo teplo a strasne ma susilo a nemohla som sa este napit,tak mi ovlazoval pery a tvar.Potom ma chytila zimnica a vtedy ma zakryval.Bol tam so mnou dve hodiny po porode.Ked si pojdeme do porodnice pre chlapceka 🙂 ,tak chcem tam mat muza znovu.Je to uzasne.A ked nam priniesli malinku,tak som pocitila co to znamena "mat rodinu".

kinka555
20. apr 2011

@lucinka222 🙂 dakujem, len toto cakanie a odratavanie poslednych dni je najhorsie.. uz sa nevieme s manzelom dockat 🙂 🙂 tiez by chcel byt pri pôrode tak uzvidime ako mu to vyde... potom sa ozvem ako sme dopadli..
a ako si si zvykla na novy rezim?

lerenard
20. apr 2011

@afra no ja nechapem tie tyzdne pravdu povediac🙂 ked som bola 4.aprila na prehliadke napisal mi doktor do knizky 6tt+5 a teraz o 2 tyzdne mam dobre ze nie 10tt..citim sa ako stroj casu🙂
a to ty uz mas brusko trochu? a ja ani nie,hoci ked skusam stiahnut brucho uz to nejde,ale vidno to este nie je..hlavne sa nechcem dogulat na tie statnice🙂 este ze su teraz aj take pekne volnejsie veci,tak to zamaskujem trosku..
no a ja mam knizku uz od toho 6,ale tak pan boh vie,kolky to bol tyzden vlastne:D hlavne aby som datum porodu mala dobre vyratany (mimochodom presne na muzove narodky,tak nemusim rozmyslat nad darcekom;))
a to ty nejako skoro vstavas,ja som naucena ucit sa az v noci ,aj vcera som pisala dpl do jednej,ale tak asi mi male tento moj rezim prevrati naruby🙂 a zle ti byva stale?

lenkaa222
20. apr 2011

@lucinka222 jee si to krásne napísala 🙂 dufam, že aj ja budem mať v pohode pôrod a bude tam somnou...

helenka333
21. apr 2011

Ahojte kočky, prosím poraďte mi...8 mesiacov sa pokúšame o bábo s manželom, dnes som si robila ráno test a vyšla mi druhá ružová ale uplne slabulinká čiaročka a mám dnes 43 dc, mrchu mám stále na 37-38 dní ale dnes je už 43 dc. Odvtedy som nervozna, trasú sa mi ruky, neviem čo robiť zo sebou. Idem kupit další test ale len o 8.00 otvárajú, tak som zvedavá, a nie je lepšie kupiť hned ten digitálny, nie je presnejší? Tak velmi sa bojím, môj gynekolog dnes nerobí a možno ani po sviatkoch takže len cca o dva týžden tam môžem zájsť. Pekný deň Vám prajem

myskahryzka333
21. apr 2011

@helenka333 Ahoj..no ja som si v deň keď som mala dostať mrchu našla na teste úplne slabulinku druhú čiarku, taký ružovkastý duch....ihneď som si kupila ďalšie testy vždy iný..a aj ten digitálny, vraj je najlepší mi tvrdilo mnoho báb...Bola som aj u lekárky ale ešte nemala som potvrdené tehotenstvo, bo ani vačok nebol..vraj v najbližších hodinách bude. Objednala ma o 2 týždne na krv, už sa mi to kráti, takto o týždeň idem🙂 ....tak som zvedavá....robila som si kontrolný test, 2 dni dozadu a boli tam krásne // 😀 ..takže na Tvojom mieste, by som sa k lekárke neponáhľala...ale zase Ťa chápem...ja som sa k nej ponáhľala, ale moc som sa nedozvedela....Tak si kúp testy, hlavne ak si objavíš opäť //. tak kľud, mne nakázali piť veľa tekutín a prechádzky....a nestresovať sa....Držím palce aby Vám to vyšlo

helenka333
21. apr 2011

@myskahryzka333 zatiaľ ani nejdem, keďže dnes už určite nie a uvidím ako po sviatkoch, aj ten digitálny ti ukázal že si tehotná?Držím ti silno palce, keď tia viac testov ukázalo že si, tak to bábo tam určite máš 🙂 🙂 🙂 zľakla som sa teraz toho, že asi pred 9 dňami som mala jeden deň hnačky, potom to hned prešlo ale dala som si vtedy aj ibalgin, lebo ma bolela hlava, ale okrem toho žiadne lieky, tak sa bojím, že keby som aj bola tehotná, čo dúfam že som 🙂 , či to neuškodilo, a 11. 4. som mala národky, tak aj trošku alkoholu som vypila, ale len máličko....Držím aj Tebe palce 🙂

myskahryzka333
21. apr 2011

@helenka333 ja si myslím, že lieky a ani alkohol v malej miere nemôžu ublížiť. Ja som hneď vynechala všetky lieky - ja mám silnú astmu, alergiu a atopický ekzém. Bola som už u kožnej . Občas mám taký ekzém, že si musím dávať kortikoidné masti. Vraj v malom množstve ale nie moc často si môžem dať...a alegrológ ma ešte len čaká, zatiaľ bojujem bez liekov i keď občas v prípade zhoršeného dýchania si musím vdychnúť spray...ale všetko som už konzultovala .....mne digitálny pekne ukázal a viac menej aj pravdivo.. + , že som tehotná a po chvíľke týždne mala som 1-2 týždne, čo ak si dobre pamätám je od oplodnenia...ale to vychádzalo 3-4 týždne..teraz by som podľa tabuliek tu na nete mala byť na začiatku 6t. Tak som zvedavá u lekárky o týždeň🙂

helenka333
21. apr 2011

@myskahryzka333 TAK SOM si spravila ďalšie dva testy, a na obidvoch mám krásne // čiaročky, síce jedna slabšia ale je to tam 🙂 nemôžem tomu uveriť, asi sa zbláznim kým k doktorovi pôjdem, že čo dovtedy, uh !!! Digitálny nemali ani v jednej lekárni, tak som si uvobila jeden Baby duo, a jeden Rapiclear.
Tak to áno, to dúfam že neuškodilo to máličko, preto som sa trošku zľakla, tak vidím že aj ty toho máš dosť tak ti držím palce aby si to zvládla bez liekov, treba byť v kľude a sa nestresovať 🙂 držím palčeky.
Ja podľa výpočtov z netu mi vychádza že som v 6. týždni, keďže prvý deň poslednej mrchy som mala 10.3.
Pekný deň prajem!!!

chirabell
21. apr 2011

@myskahryzka333 @helenka333 ahojte zienky, v prvom rade gratulujem ku krasnym kolajnickam. Ist hned ako nedorazi mrcha k lekarovi naozaj nema vyznam, lebo to ste len na zaciatku 5tt (4+nieco) a to este nie je nic vidiet,maximalne uvidi zvacsenu sliznicu na maternici, ze sa nieco deje, ale gestacny vacok co je ako prve vidiet (mimi az neskor) este neuvidi, na to je treba aspon tyzden pockat. Niektori zvyknu vziat krv na Hcg, ale to este nic neznamena, hcg vam sice ukaze ci ste alebo nie ste tehotne, ale neukaze vam ci je to dobre zalozene tehu alebo nie, ci je vnutromaternicove alebo nie. V skorom termine sa daju robit velmi citlive tehu test 10, no lekari beru do uvahy radsej az 20 alebo 25tkove, lebo na tie treba vyssie hcg v moci a tak je tehu istejsie. Idealne je na potvrdenie tehu ist k lekarovi v 6tt alebo v 7tt najskor. V prvom pripade je uz urcite vidiet gestacny vacok, zlte teliesko a teda aj to, ci je tehu na spravnom mieste. V druhom pripade uz by mohlo byt aj srdiecko, aj ked to je individualne od pristroja ako citvivy je, no vacsina uz srdcovu odozvu ma.
Ja som si robila aj klasicke pruzkove testy ktore sa namacaju, aj tie co sa rovno ocikavaju a aj digitalny. Ak vam mozem poradit pre pokoj duse, prvy tyzden skuste test klasicky (jedno ci pruzkovy, ci rovno ocikavaci) ale s vyssou hodnotou, ked poviete v lekarni ze chcete s hodnotou 20 alebo 25 poradia vam. Vacsinou su v lekarni v ponuke rapiclear testy, ale aj ine su ok, z lekarne. Mamatesty neberte, to su 10 a tie su vam pre pokoj duse uz zbytocne. No a aby som sa dostala k pointe 😀 tieto testy s narastajucim poctom dni meskajucej mrchy by vam mali ukazat ciarku rychlejsie a tmavsiu. Ak chcete dat za test viac peniazkov a mat istotu, kupte digitalny clearblue s ukazovatelom tyzdnov (pozor, je aj bez tyzdnov na trhu v ponuke) a ten si mozete urobit az do 6tt (rata sa od prveho dna poslednej mrchy ak mate 28 dnovy cyklus, ak dlhsi napr 38dc, tak prvy den +10 dni a odvtedy cca), on vam ukaze vek plodu, pre lepsie pochopenie pozrite moj fotoblog a tam zaciname 🙂 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/chirabell/ mam tam rozne testy a aj digitalne, lebo ja som bola trochu paranoidna, kym som sa dostala prvy krat k lekarovi...potom s to zazracne ukludnilo 🙂 tak drzim palceky, aby vam tehu krasne prebiehalo a ak by ste mali chut pokecat si so zienkami decembrovkami 2011 (ak dobre pocitam, mali by ste este stihat predpokladany termin porodu na koniec decembra) tak nas najdete tu https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/porod-v-decembri-2011/ alebo ak napisete ze mate zaujem, pridam vas aj do suktomnej temy decembroviek tu v sukromnej je ta diskusia trochu zivsia a otvorenejsia 🙂

tasiko
21. apr 2011

@gazovicka ahoj ako sa máš všetko je ok vidím že si popredu ešte ako ja 😀

gazovicka
21. apr 2011

@tasiko ahoj.... ja celkom fajn... popredu? a v com? zda sa mi, ze mi zo dna na den neuveritelne rastie brusko... behom tyzdna sa mi dost vyhuplo von... inak sa citim dobre.... dnes som mala narocny den, od rana som bola na nohach az do vecera a uz to aj citim... boli ma dost brusko, tak som si rychlo lahla... a ty sa ako mavas? nieco nove?

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lerenard
23. apr 2011

@afra No inak to je najhorsie teraz na zaciatku,ked este nie je jasne ze si tehotna, len to vyzera ze si pribrala🙂
toto aj mna napada ze ci je to stale ok..aj sa potesim ked mi je blbo rano ze dobre este mam priznaky🙂 ale to su uz len take paranoidne stavy asi, ved do konca I.trimestra je najvacsie riziko a to uz mame zachvilku za sebou🙂 tiez sa uz tesim ny vysetrenie,ze bude male vacsie a tak..aj ked sa bojim aby vsetky testy dopadli ok..
toto je hrozne, aj sa bojim naplno tesit, aby som to nezakrikla🙂

gab
23. apr 2011

afra a lerenard, potesili ste ma trochu dievcata, lebo mne tiez vybehlo brucho, hned vidno ze som tehotna, a to som sa vytesovala, ze to do takeho 4 mesiaca nebude vidno a zvladnem to v mojich rifliach, hmmm, zabudni zlata rybka, uz sa vobec nezapnem.... a pritom som pri svojich nevolnostiach schudla....

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lerenard
23. apr 2011

@afra neboj sa,mozno si len prechladla..ja dnes tiez nejako kycham..ale chod pre istotu k doktorovi bud.tyzden ak ti to neprejde..a pokial nekrvacas tak by som este nerobila paniku,mna tiez uz vselijako pichalo v podbrusku a vzdy to preslo..aj som citala ze tu par bab riadne bolievaju krize..tak to moze byt len dalsi priznak tehotenstva..

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lerenard
23. apr 2011

@gab ako ja este nohavice zapnem..pribrala som trochu na bruchu ale stale to nieje klasicke tehotenske brusko,vraj prvorodickam tak skoro nevykukne..ale zavisi urcite aj aku mas postavu,ak si chudunka urcite to vidno skor🙂 ja mam za mesiac statnice tak dufam ze este nebudem mat moc velke brusko🙂

lerenard
23. apr 2011

@afra na to tu je dobre to forum,ze clovek aspon vyzisti ako to je u ostatnych🙂 ja som raz chytila take krce do brucha ale fakt ze strasne ze som sa nemohla pohnut a som si bola takmer ista ze toto je uz zle...a preslo to nakoniec..
mne este doktor povedal ze sa mi moze stat ze budem mat taky slaby hnedy vytok,ze nech sa nelakam pokial to nieje krv len ze si mam lahnut a ono to prejde..tak sa aj ty daj hlavne do kludu..to si mozno len organy v tele zvykaju ze tam maju spolocnika🙂

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lerenard
23. apr 2011

@afra tak som rada ze som ta aspon trochu upokojila🙂 ved ja som tiez z toho na nervy niekedy, ked je to pre cloveka nove, skuma kazde pichnutie🙂 hadam sa z toho vyspis..aj ja sa uz tesim na toho 2.5... hlavne uz budem mat take najrizikovejsie obdobie za sebou tak budem pokojnejsia..aj by som strasne chcela nieco uz kupit babatku,aspon blbost nejaku len tak pre radost,ale nechcela som to zakriknut dopredu este🙂

afra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka222
24. apr 2011

@kinka555 Ahoj-tak Ti zelam,nech to manzelovi vynde a nech je Ti oporou v tej krasnej chvili.Zvykli sme si v pohode.Mala je zatial zlatunka-len papa,kaka a spinka 🙂 Cez den je hore kazde 3 hodiny a v noci len o jednej a o tretej.Takze sa da.Je to trosku zhon-kym spinka musim navarit,ona sa zobudi-musim ju prebalit,nakojit-ked zaspinka zase si nieco porobim a tak.Tak mi idu tie dni ako voda.Ale stoji to za to 😀

vanda8
24. apr 2011

Caute holky.. krasna tema toto.. Ja som v siestom tyzdni a po prvy krat vsteko ma zaujima.. taktiez sa obavam kazdeho pichnutia ...Som rada ze si mozem precitat a vidiet ze nie som v tom sama 🙂
Vcera som bola trosku zostresovana bo som mala hnedy vytok...
Dnes rano tiez trochu, ale od obeda nastasie uz nie 😀 Preslo mi to nastastie tak pevne verim a dufam ze to bude ok a ze mi nic nehrozi 😕
Vsetkym tehulkam drzim palceky 🙂 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre