Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slavkamesinova
25. feb 2011

ahoj asma...tak som tomu rada ze sa to ulkudnilo ...mne doktor zistil ze som tehotna koncom januara a ked som vecer prisla domov tak som mala hnedy silny vytok a utekali sme do nemocnice tak sme sa jeden den tesili tak som si polezala tyzden v nemocnici ale krvacanie odyslo a uz je dobre a vcera som mala troska krvy tak sme radsej isly a doktor povedal ze to nieje na hospitalizaciu pichli mi magnezium aby sa maternica ukludnila a uz je dobre klude a odychujeme doma...teraz 1.3ideme na kontrolu a uz budeme v 10tyzdni tak snad bude vsetko dobre....ja som doma na rizikovom a je mi dlho tak uz niekedy sa nudim co robievas ty ak si doma?...som rada ze si mi napisala tak vela a snad popiseme viac a poradime si navzajom🙂.

denulka28
25. feb 2011

Prajem pekny den vsetkym buducim mamickam.Ako nas tu pribudlo.Vcera som bola na prvom ultrazvuku.Chvala bohu vsetko v poriadku.Kopat sme zacali o dusu uz od 18 tyzdna.No a z nasho vytuzeneho chlapceka bude dievcatko.No neva hlavne nech je zdrave,akurat priatel ma z toho depresiu,ze koho on teraz bude ucit curat cez plot.Mat taketo problemi

krhlicka
25. feb 2011

Ahojte tehulky a maminky, pridavam sa k vam, kedze som prvykrat tehotna 🙂
Som v 16 tyzdni,vela je toho pre mna noveho, najnovsie cakame na vysledky z Triple testu.
Pevne verim, ze babatko je zdrave, ale pochybnosti i tak su, pracovala som s postihnutymi detmi.
K tomu vsetkemu sme zmeskali prvy skrining, o ktorom ma lekar blizsie neinformoval. Sestricka ma len objednala
v 13 tyzdni na odbery, ze odoberu cytologiu v ramci preventivky a o skriningu sa ani nezmienila. Akurat ako na potvoru som
bola v tej dobe chora a uzivala som penicilin. Volala som teda na gyndu, ze nemozem prist, lebo som chora a sestricka,ze ok.
No a na poradni minuly tyzden sme zistili, ze mi mali brat odbery. Lekar ma vystrasil este aj pri palpacnom vysetreni, ze mam velmi velku maternicu na tyzden tehotenstva. No same soky, ked som vysla z ambulancie nedokazala som udrzat plac. Predsa len, snazim sa, aby bolo vsetko v poriadku a nakoniec takato nedbalost.
Takto si my nazivame, nastastie mam pohodoveho manzela a okolo seba skvelych ludi, ktori ma podrzia. Zatial sa ani nic zle nedeje, ani vysledky neviem, ale predsa len strach citim, uz sa mi aj snivalo, ze babatko je chore.
Mate alebo mali ste aj vy taketo pocity? myslim tie strachy o babatko, ci je zdrave, uz nech je streda a viem vysledky 🙂
majte sa krasne a zelam pohodove tehulkovanie

gabika84
25. feb 2011

@denulka28 nooo, vymysli si nieco uzasne a povedz mu, ze to dostane, ak cez plot nauci curat vase dievcatko 😀

gabika84
25. feb 2011

@krhlicka tak tomuto rozumiem. aj ja mavam hrozne sny obcas.. najhorsie je asi to cakanie na vysledky testov. ak sa k tomu pridaju nejake komplikacie, mame tendencie mysliet na to najhorsie. hlavu hore. treba mysliet pozitivne!! a hlavne tomu aj naozaj verit, ze vsetko dobre dopadne. podla mna tehotenstvo bez stresu je polovica uspechu 😉 drzim palce.

asma
25. feb 2011

@slavkamesinova Ja som mala take šťastie že môj manžel bol viac menej tiez doma takkze to nebolo az take zle, xiixix a uzivala som si kavičky sesterku a švagrinu mam na meterskej tak viac menej taky babinec... a asi dva mesiace je hematom prec tak uz tak pomaly víbavu chastam atd... Neboj sa ono to tak začne ubiehat ze si ani neuvedomýs ze je tu den D ixxix a najhorsie su týždne do 15tt kym sa babatko iba zahniezduje potom uz nie je take riziko... a ked zacnes citim babatko uz budes aj ty kludnejsia...

krhlicka
25. feb 2011

@gabika84 jeeej gabika mame asi priblizny termin 🙂 Ja mam predbezne 11.8.
a dakujem za povzbudenie 🙂 Ja som bola prve tri mesiace velmi pokojna, uplna pohoda. Ziadne tazkosti ani nevolnosti, cvicim dalej aj jogu.
Az teraz prisli obavy, ci je vsetko v poriadku, kedze prvy skrining sme zmeskali.
Ale mas pravdu, tiez si hovorim, ze urcite je vsetko v poriadku a babatko si spokojne naziva v brusku, to len ja stresujem aj ked nemusim ☹

zelam ti krasne tehulkovanie, priebezne napisem, ako sa mame 🙂

slavkamesinova
26. feb 2011

my sme uz dneska ideme do 10tyzdna...baby mavate sexik pocas tehotensva na rizikovom ked ste? 🙂

tasiko
27. feb 2011

ahojte všetci tak ja sa tiež pridám ak môžem...tiež som tehu no neviem v ktorom týždni cca asi v 5 až za cca za 2 týždne idem k dokimu...chcem sa spýtať či to nie je neskoro myslím si osobne že nie,bo tu píše veľa báb že je dačo vidno okolo 7 tt tak neviem...a niekedy má bolí bruško ale nie veĺmi.Dúfam že je ok inak nebýva mi veľmi zle z čoho sa teším.. 😀

gazovicka
27. feb 2011

@tasiko ahoj... aj ja som v 5tt... tiez ma objednali na sono az 17.marca... tiez ma pobolieva v podbrusku, niekedy viac, niekedy menej... vraj to je uplne normalne, ze sa roztahuje maternica... tiez mi nebyva vobec zle,.. niekedy si myslim, ze snad ani nie som tehotna 🙂

tasiko
27. feb 2011

@gazovicka a krv ti už bral lekár? gratulujem k tehu 😀 ja nakoľko idem zmeniť gynekológa a objednávať sa idem až v pondelok a chcela by som tak k 13 marcu tiež..🙂 tak uvidím ako to vyjde 😀

gazovicka
27. feb 2011

@tasiko ja som mala dva odbery krvi, kedze sa nam podarilo z umeleho... teraz musim cakat tri tyzdne na sono a potom az pojdem ku svojmu lekarovi... aj ja som zabudla tebe zablahozelat k tehu 😀 ... preco ides menit gynekologa? nespokojna?

tasiko
27. feb 2011

@gazovicka aha...tak gratulujem..🙂 nie mala som dobrého ale posl dobu som ho zanedbala 😖 behala som po lekároch s inými vecami a na na gyndu som nejako kaslala... 😢 predtým ako som otehotnela som mala krv aj moč tip top bez žiadnych bodiek či ako to oni volajú 😎 tak dúfam že ok 😉 a už gynekológ robí dakde v čechách 😕 tak idem do GPN ružinov že vraj sú tam super už som sa informovala a budem to ma´t aj blízko. 😀 a ďakujem 😀

tasiko
27. feb 2011

@gazovicka inak môžem sa ťa spýtať ja som taký zvedavec... 😀 videla som tu na fóre keď som sem prvý krát klikla že ohromné množstvo žien podstupuje umelé oplodnenie.../bodaj by sa to všetkým podarilo/ no dakde som počula že je to dosť finančne náročné...a o psychike ani nehovorím..je to pravda?? 😕

gazovicka
27. feb 2011

@tasiko no to je pravda... kazda sme ina.. ja som to brala este relativne v pohode, kedze mi to vyslo na 1.krat, ale tie zeny, ktore stale cakaju a dufaju na x-krat a stale nic, .. tak sa ani necudujem,ze je to narocne na psychiku... a to ani nehovorim o tom mesacnom stimulovani hormonami (injekcie, lieky).. co sa tyka financii, tak je to lepsie, ak preplaca cast poistovna.. mne preplatila a vyslo nas to ten 1 krat cca 900 eur... ked to nepreplaca poistovna tak do vychadza cca 2000 eur a viac (ako kde).. takze je to narocne po vsetkych strankach.. ale ked sa to podari, tak si povies, ze to stalo za toto vsetko.... 🙂

tasiko
27. feb 2011

@gazovicka jasné že hej ve´d dieťa je to najkrajšie 😎 ja len si nechcem predstavovať tie páry kt si to z nejakých či už finančných al iných okolností nemôžu dovoliť...nechcem na to myslieť ani ☹ mám kamarátku kt to podstúpila /na finanč som sa jej nepýtala/ viacej krát a nevyšlo to..bola z toho smutná a povedala že nerieši. 😵 .teraz sa jej aj trošku bojím povedať že som tehu aby som jej to nepripomenula 😒 ale myslím si že sa bude tešiť...inak zaujímalo by ma ešte že kedy sa to tak zvykne povedať aj okoliu...po tom 1.trimestri?Priateľova mama to ešte nevie.. 😀 a asi ju klepne 😀

siss_sz
27. feb 2011

@slavkamesinova podla toho kvoli comu si na rizikovom... s placentou praevia (vcestna) se nemoze... iba ak sa vytiahne... a ked sa otvaras asi tiez nie... podla toho, kv.comu si...ako vravim...

slavkamesinova
27. feb 2011

dakujeme sme na rizikovom kvoli chrbtici operovanej skolioze....

gazovicka
27. feb 2011

@tasiko co sa ma stat, stane sa... aspon sa toho snazim drzat.. okolie hovori, ze by sa to malo zverejnovat po 3 mes., ale ja som to povedala niektorym hned... nie som na toto poverciva... neovplyvnis nieco, co sa raz ma stat... ked to nevyjde, tak to nevyjde, treba to tak brat... , treba mysliet pozitivne... haha ja som velice mudra, ale tu som citala medzi babami, ze predzvest potratu je, ked prestanes mat tehotenske priznaky... ja som sa rano zobudila, ze ma bolia prsia, a od rana sa mi zda, ze mi splasli a prestali ma boliet.. tak uz panikarim 🙂 je mozne, ze toje normalne? lebo mam ich sice troskku vacsie, obcas nadute, ale nie je to intenzivne...

tasiko
27. feb 2011

@gazovicka ja som zas čítala že niekedy ťa bolia prsia celý deň a niektoré aj zopár dní nebolia a potom znova.Ja mám tiež bolesti také že sa sem-tam neviem ani dotknúť a potom celkom ok-prosím ťa nečítaj také veci...potom budeš na sebe hľadať samé príznaky a bude ti z toho dobre švácať! ako hovoríš čo sa má stať stane sa...bude všetko v pohode tvoje dieťa keby ťa videlo ako čítaš príznaky potratov takú by ti vlepilo za ten stres keby mohlo 😀 😀 všetko bude ok ,neboj 😀

fleuerette
28. feb 2011

@dannizeta A ty si na PN, nejako mi to uniklo. Co sa stalo? Ste s mimi v poriadku?

nanynka76
28. feb 2011

@slavkamesinova ahojky ja som špinila keď som bola v 5 tt bola som u dokyho dal mi duphaston a zakázal mi preistotu sexík až do 29.03. až po 12 tt :( ale tak obetujeme sa pre bábo 🙂 Tak sexíkujeme ale iba úplne na krajíčku zatiaľ sa nič chvalabohu nestalo.

fialocka357
28. feb 2011

Ahojte baby, niekedy tento tyzden sa mi ma narodit dievcatko a uz tyzden mam strasne bolesti viem urobit len 4-5 krokov a ptom si musim odychnut lekarka mi povedala ze to je v poriadku. Mne sa to nezda v poriadu poradite mi co mam robit?

slavkamesinova
28. feb 2011

Ahojky nanynka76 my sme uz v 10tt a lieky berieme magne b6,ascorutin,duphaston a femibion800 vitamin a po 12tt uz budeme brat femibion400 to je kyselina listova.Aj my sesik len tak okrajovo uvolnujeme sa ale zatial je vsetko v poriadku zajtra ideme na kontrolu po troch tyzdnoch tak som zvedava co nam poviedoktorko ze uz pekne rastieme sme teraz velky ako jahvodka.....A baby neviete ci neublizilo babetku bola som chora mensia chripka brala som bronchykum a stoptusin?

gazovicka
28. feb 2011

@tasiko 😀 😀 😀 dakujem... pobavila som sa... mas pravdu, uz mi z toho sibe.. hlavne,ze je zatial vsetko ok...

tasiko
1. mar 2011

Ahojte..chcem sa spýtať..objednávala som sa k novému doktorovi do GPN ružinov,no bohužiaľ mi sestrička povedala že majú ohromné čakacie doby,objednala ma až na 31,marca.Poslednú mrchu som mala okolo 19.januara /neviem presne/-jeje som to nepovedala 😀 ,povedala že mali by už aj počuť akciu srdiečka.Tak ma trošku ukľudnila,no pripadá mi to trochu neskoro,či nie?Aký je Váš názor?

gazovicka
1. mar 2011

@tasiko ahoj.. podla mna to nie je az tak neskoro.. ja som mala poslednu mrchu 24.1. a na prve sono idem 17.3.... je to odchylka par dni... aspon ti povedia uz viac... len to pekne vydrz... 🙂

tasiko
1. mar 2011

@gazovicka ahoj...jéj ďakujem.ok ...dúfam že bude všetko v pohode...ty sa ako cítiš? mňa bolia prsia dosť a hlavne večer aj bradavky 😔 😖 niekedy tak ako keby svrbeli.. aj ty máš také pocity? potom niekedy ustanú cez deň a večer zase...chvalabaho nevraciam,len ma sem-tam napne 😀

gazovicka
1. mar 2011

@tasiko no praveze ja nic moc... moje priznaky su velmi slabe... prsia mam sice vacsie, ale bolia ma trochu iba pri dotyku.. bradavky ma vobec nebolia,.. obcas ma pichne v podbrusku a zle mi nie je vobec... tak sa pytam, ci som vobec tehotna ?! 😒 jedine co viem, ze som este stale nedostala ms...

tasiko
1. mar 2011

@gazovicka ále neboj..ja cítim prsia večer že ma bolia ale neni to nič hrozné,ak sa na to nesústredím tak to sotva cítim ale vnímam to....tiež pri dotyku omnoho viac... 😉 to je podľa mňa v pohode.Čo by za to iné ženy dali čo im je zle... 😀 buď rada.Podľa mňa je to dosť vyčerpávajúce ,a tebe sa odvďačilo bábätko za to že ste sa neprestali o neho snažiť tým že bude dobručké... 😀 bodaj by mu to zostalo aj keď sa narodí,neboj,všetko bude v pohodičke...za chvíľu ani nebudeš vedieť ako a bude doma kriku 😀 ...budeme mať hádam aj podobný termín keď pôjde všetkko hladko.. 😝 čo určite pôjde.A čo tatino,teší sa ?stará sa o teba? 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre